NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

mene fakat ne zanima,nit se nikad ne bi petljala u tako nesto..........svakom svoje
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da, ali ako se moze neshto s tim postich, onda bi to bila velika pomoch ovisnicima koji vole drogu i da je mogu legalno dobivati(da ne kradu i gluposti rade)...dok ne odluche prestat...sad jer ima uchinka kakvog?, jer ako ima, to je dobro moze se legalizirat heroin ko i u nekim drzavama, bio bi chist nebi bilo rizika, oni dobivaju svoju dozu i netrebaju krast za drogu i mogu bit sigurni da je chisti heroin ili neki drugi opijat...Cheshka je napr. legalizirala kokain, heroin ,marihuanu i bez problema mozesh nosit mislim do gram i pol dopa il bjelog ili 15g trave u zepu, bez straha...znachi znao bi se tochan br. ovisnika nebi bilo dilera, sprjechavale bi se bolesti koje nastaju nesterilnim sredstvima i nekvalitetnom drogom itd...
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by be a warrior »

ha..ha..i to sve na račun poreznih obveznika..znam da ovo sad loše zvuči..ali, ne bi li bilo bolje da se ljudi s toga polako skidaju,a ne da imaju neograničen rok uporabe..pa kome bi palo na pamet skinut se uopće..kad je to tu..zauvijek..bez natezanja i cimanja..?????

don t worry, be happy!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

razlog da se netko odluchi da zaljechi ovisnost, nebi trebo bit preoblem u nabavi nego zelja za osiguravanjem kvalitetnijeg i boljeg zivota za sebe pa i za one koji trpe zbog njega...jer ako se neko odluch rjeshit droge jer je nemoze nabavit, a kad tad che se nabavit jer che je uvjek bit, na taj nachin si neche pomoch, jer mu je mozak josh gladan za drogom samo ju nemoze trenutno nabavit...Moze se na taj nachin skinut samo neko vrjeme, obichno u takvim sluchajevima gdje su prisiljeni na taj nachin da se odu ljechit(jer nemogu nabavit drogu), vechina ih poklekne jer se nisu ljechili iz pravog razloga...Najbolje bi bilo da nestane sva droga, ali to je nemoguche....Ovako se legalizacijom sprjechava kriminal, dilanje tkz.smecha koje ovisnike stoji zivota, a i ima se vechi nadzor ovisnika shto sprjechava smrt od predoziranja(jer svaki ovisnik dobiva toliko kolko treba da nema apstinecisku krizu)...Ima pono razloga zashto to uradit(legalizirat), a opet puno zashto ne...Sad sve zavisi od mentalitea ljudi u pojedinim djelovima svjeta...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

da,ali on nije cist i sumnjam da bi nesto pametno naucila od osobe koji je cak gori od mene......di cu ja pomagati drugome a sama na terapiji? nema logike
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by lizard »

Drago mi je kad procitam da ima "male" raje, koja konta, da je sisa - sisa (RP. ** UPOTREBA KRAJNjE NEKULTURNIH I BEZOBRAZNIH RIJEČI **)
Check021 podržavam, fino si to smislio.
SAMO,

Malo me zbunjuje sta zajednicko imaju dijaliza i substitucija, ono fakat, jel to TREBA da istakne svestranost NVO, ili?
Jos me zanima u kom kontekstu je spominjan porodicni zakon, nikako da provalim, i zasto fali dio o oduzimanju pravne sposobnosti?

Hvala :)
LP!
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

ne pravi se b.sve ti znas....moram paziti sto pricam,sanela ce me spizditi van,mene prvi put a neke vec 5,6 put a jos su tu....i,ja sam sebe branila,mislim da nisam provocirala....od likova koji su po tri puta banovani....i,nije mi zao sekunde jer sam rekla istinu i sta je....stvarno,sta jeje,ima likova koji non stop provociraju i bodi sve i jednu osobu,ti to kao hi hi ho ho...kad osoba vrati nazad,odmah ban...ma daj mi ga odmah ne cekaj sutra
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

ako mislis da ga zasluzujem...odmah mi daj...ozbiljno...
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Param-parcad »

ajde sanela daj...kad te lepo i fino moli :lol:
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Sagy »

Param-parcad wrote:ajde sanela daj...kad te lepo i fino moli :lol:
godine prolaze,a ti i dalje 0-24 na forumu.Mašala.Get a life?
Post Reply