NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Destigmatizacija,mobilne sluzbe koje ne samo narkomanima vec i bolesnicima kojima je potrebna dijaliza i terapija KUCI, te needle exchange projekti,kao i uvodjenje sto vise ambulantica malih gde bi metadon mogao biti ispijen - ili BILO KOJI DRUGI OPIJAT, ukoliko metadon ne odgovora - TOME SE TEZI.
- OHRABRUJUCE :

NVO "ZAJEDNO SAMI" , na celu samnom i sa ljudima koji to podrzavaju POCEO JE DA RADI .
MOBILNE SLUZBE , RADE , ZA SADA ZA PACIJENTE KOJIMA JE POTREBNA DIJALIZA , TE SE NEKAD I DODELI BESPLATAN PRIVREMENI APARAT ZA DIALIZU KOJI STOJU U STANU BOLESNIKA...SESTRA ILI NADLEZNI LEKAR U PAUZI ILI KAD VEC OBILAZI.
NEEDLE EXCHANGE ... E TU TREBA DA SE RADI. BEOGRAD,NOVI SAD,NIS,KRAGUJEVAC,BECEJ,NOVI PAZAR,NEGOTIN,SUBOTICA,SOMBOR , SVAKO PO PET VOZILA MINIMUM KOJE CE BITI U SKLOPU "HIGIJENSKE PATROLE" {ILI ONE STO KRUZI ...ZELENI AUTI...NE MOGU SAD DA SE SETIM ... } PA DA SE UTOVARE KUTIJE SPRICEVA,CISTE VODE,CELOG PRIBORA ZA ONE KOJI ZIVE NA ULICI A SHOOT-UJU SE GDE STIGNU... PREKRIVACI ZA ISTE,I TAKO NEKE OSNOVNE STVARI.
NAJBITNIJA STAVKA NVO "ZAJEDNO SAMI" BI BILA EDUKACIJA STANOVNISTVA U CILJU DESTIGMATIZACIJE LECENJA NARKOMANIJE OPOIDIMA,ZASTUPANJE LJUDI KOJI SU NA BILO KOJI NACIN DISKRIMINISANI OD STRANE POSLODAVCA PRI ZAPOSLJAVANJU,
SA PECATOM,OTVORENIM RACUNOM,I OSTALIM STVARIMA KOJE IDU UZ NVO , NVO ZAJEDNO SAMI BI DOBIJALA ZNACAJNE DONACIJE ZA SVOJE AKCIJE I PLANOVE KAO I PROJEKTE KOJE BI EUROHRN,EHRN SIGURNO PODRZALE A "UORTACILI BI SE" { VEC IMAM PREDLOG } SA NAJJACOM NVO ORGANIZACIJOM U SLOVENIJI "AREAL TRIBE"...


TOLIKO...

Pa ko sad misli da nisam dorastao zadatku , moze da mi pljune pod prozor. JA SE BAR CIMAM ZA BOLJE SUTRA NE SAMO MENE - VEC I SVIH NAS - PA I ONIH STO ME HEJTUJU....


http://www.metadonplus.blog.com
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by AnAna_mo »

Zajedno sami, ko smisli ime jbm ga ja...
Potpis.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

JA SMISLI IME... Sta? Neka primedba ??? Mislim da su te dve reci i suvise dubokoumne za ... takve.Tebe. Ili ? NVO "Zajedno Sami" , opravdava gore pomenute ciljeve koje SAMI ne mozemo a ZAJEDNO ,sa ZAJEDNICKIM IDEJAMA, kao pravno lice { jer reg. NVO deluje kao pravno lice sa pecatom i ziro racunom} delujemo u cilju boljitka zivota NAS koji smo na maintenance therapies , ili pak nekim drugim.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by oxo »

kol'ko si se ti primio, mali veseljace
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by AnAna_mo »

Bekane jedan, al si se primio kao što kolega gore reče.
Nego,šta ono biješe sa tvojom terapijicom?
Jeli dala mamica da povisiš dozu za koju kap?
Ili si je sam povećao pa te žena liferovala iz kuće?
Bilo kako bilo, sad i ako se nađeš na ulici, nećeš biti sam nego - zajedno sam.
A možda samo zajedno, ipak je to too much komplicirano i hahaha...dubokoumno za mene.
Ne mogu ja komunicirat s tobom, ipak si ti osnivatelj...Nevladine nezavisne visoko neprofitabilne ozbiljne pravne organizacije sa pečatom (wooow čovječe, pečatom) i žiroračunom pod nazivom "Alone together" koja broji "100 ljudi a nigdje žive duše" članova.
Uzdravlje, i sretno u novim radnim podhvatima, da radite barem tri tjedna!
Potpis.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

@AnA_Mo

Sestro ... Nisam ti ja kriv sto si ti tako...Ne znam ni kako da se izrazim a da ne zvuci uvredljvo.Ipak si iz BiH koja je jedno 15-20godina iza nas po "nacionalnoj svesti". To tvoje ismejavanje NVO-a, i osnivanja iste mene NE DOTICE. Odmah da ti kazem,i nebitna si u celoj prici. Pecat,ziro racun,kao i min. tri "glave" NVO-a,su USLOVI za REGISTROVANU NVO u Srbiji.To je poenta.
-Ne mesaj se medju moje medju-roditeljske odnose,a i prostudiraj malo pre nego sto seres o "izbacivanju iz kuce" i "Zakon o porodici" - znas , mi to u Vojvodini/Srbiji imamo.

Zakon o izdrzavanju -



-Ako punoletno dete nije sposobno za rad,i nema dovoljo sredstava,roditelji su DUZNI da ga izdrazavaju dok to stanje traje.





http://ewlcentreonviolence.org/IMG/pdf/Family_Low.pdf





- ZAKON O PORODICI {Porodicni zakon} -



Clan 69.



2. roditelji ne smeju podvrgavati dete ponizavajucim postupcima,i kaznama koju vredjaju ljudsko dostojanstvo deteta i duzni su da dete stite od postupka drugih lica.



Clan 73.



Roditelji imaju PRAVO i DUZNOST da izdrzavaju dete pod uslovima odredjenim ovim zakonom



Clan 84.



Roditeljsko PRAVO nestaje kada dete navrsi 18. godinu zivota



Clan 155

-Izdrzavanje punoletnog deteta-

1.Punoletno dete koje je nesposobno za rad a nema dovoljno sredstava za izdrzavanje,ima pravo na izdrzavanje roditelja sve dok takvo stanje traje.



Clan 161.



1. Izdrzavanje se,po pravilu,odredju u novcu.

2. Izdrzavanje se moze odrediti i na drugi nacin,ali samo kao se poverilac i duznik izdrzavanje o tome sporazumeju.



167.



1. Izdrzavanje prestaje:



stav 2

1.Kada poverilac izdrzavanja stekne dovoljno sredstva za idrzavanje ,osim ako poverilac izdrzavanja nije maloletno dete.



clan 197.

tacka 6



to je onako samo copy-paste...


E takoC... I nemoj mi molim Te, odgovarati na moje postove,jer si isuvise PREstigmatizovana,i mislis da sve znas jer si toboz starija i sta ja znam.Pa nisam stigao ni do pola,tvojih godina,a sta SMO sa porodicom sve prosli.Koliko kontam,moras malo da vise koristis e-medije,google-jes i ostalo , i uvideces moj udeo u Srpskom DIZANJU SVESTI o celoj ovoj temi "supstitucije" opoidima...

-I jos nesto, kada mi budes dorasla - u psihicko/iq smislu , onda mozemo da pricamo.Jer s' obzirom na nacin na koji pises,interpunkcija,i ostalo ... Ne bih bas rekao da si visokoedukovana-a moja visokoedukovanost je proizisla IZ MOJE SAME ZELJE i PRAVA na to...

TOLIKO - ZA TEBE - OSTALI MOGU EVENTUALNO DA UPADNU U KOMUNIKACIJU ... Jos jednom : NEBITNA SI I JADNA cim nipodastavas,omalovazavas i ismevas se nekim situacijama u kojima sam bio-gde sam potencijalno zivotno bio ugrozen.Da se ne radi o meni,vec o Peri ,Miki ,Ziki - opet bi ti isto rekao - jer si opet - jadna,smesna i nebitna. SVE OVO SI ZASLUZILA DEBELO ovakvim post-om.

'djenja.

- ZAJEDNO SAMI -
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by AnAna_mo »

Beduine jedan...
Ti si u svojih 20 godina tom svojom inteligencijom , voljom i pravom jedino i ISKLJUČIVO uspio od sebe (a i tvoja obitelj je upitna) napraviti degeneričnog parazita.
Jesi li u životu ikada bio jedan jedini dan bez mamine šerpe?
Sad kada si uspio sprčit to malo života, pozivaš se na neki zakon da su te jadni roditelji (sad ih razumijem, ni ja se nebi trijeznila) dužni izdržavat-tako poremećenog i nesposobnog.
Kada si tako visokoobrazovan, inteligeligentan i ogroman kapacitet-odvoji se od majkine sise, zaposli se, zarađuj, uzmi si stan, osamostali se...
Ali ne.
Ustvari i zašto bi kada ti je tako super-mama skuha, da sinu džeparac, plati račun od mobitela i interneta, donese terapijicu da maleni popije...samo još da te podoji i potapša da podrigneš.
Nametniče jedan.
Znam po gradu takvih ćifutara, već te vidim kako plačeš...
Gorke suze ćeš liti jednog dana.
Tuče li te još mama ili si se počeo braniti?
I ne obraćaj mi se sa "sestro", ti...osobo sa posebnim potrebama.























ačun od mobitela i interneta, donese terapijicu da maleni popije...samo još da te podoji i potapša da podrigneš.
Nametniče jedan.
Znam po gradu takvih ćifutara, već te vidim kako plačeš...
Gorke suze ćeš liti jednog dana.
Tuče li te još mama ili si se počeo braniti?
Potpis.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by zeleni »

Sestro ... Nisam ti ja kriv sto si ti tako...Ne znam ni kako da se izrazim a da ne zvuci uvredljvo.Ipak si iz BiH koja je jedno 15-20godina iza nas po "nacionalnoj svesti". To tvoje ismejavanje NVO-a, i osnivanja iste mene NE DOTICE. Odmah da ti kazem,i nebitna si u celoj prici. Pecat,ziro racun,kao i min. tri "glave" NVO-a,su USLOVI za REGISTROVANU NVO u Srbiji.To je poenta.
-Ne mesaj se medju moje medju-roditeljske odnose,a i prostudiraj malo pre nego sto seres o "izbacivanju iz kuce" i "Zakon o porodici" - znas , mi to u Vojvodini/Srbiji imamo.

Zakon o izdrzavanju -

-Ako punoletno dete nije sposobno za rad,i nema dovoljo sredstava,roditelji su DUZNI da ga izdrazavaju dok to stanje traje.
E takoC... I nemoj mi molim Te, odgovarati na moje postove,jer si isuvise PREstigmatizovana,i mislis da sve znas jer si toboz starija i sta ja znam.Pa nisam stigao ni do pola,tvojih godina,a sta SMO sa porodicom sve prosli.Koliko kontam,moras malo da vise koristis e-medije,google-jes i ostalo , i uvideces moj udeo u Srpskom DIZANJU SVESTI o celoj ovoj temi "supstitucije" opoidima...

-I jos nesto, kada mi budes dorasla - u psihicko/iq smislu , onda mozemo da pricamo.Jer s' obzirom na nacin na koji pises,interpunkcija,i ostalo ... Ne bih bas rekao da si visokoedukovana-a moja visokoedukovanost je proizisla IZ MOJE SAME ZELJE i PRAVA na to...
check, tebi ne fali daska u glavi, nego ceo namestaj...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sanela »

zeleni wrote:
check, tebi ne fali daska u glavi, nego ceo namestaj...
lol

A mislim da je naziv udruženja ispravan. Koliko god ljudi je oko tebe, ako nisi okej sam sa sobom svugdje ćeš zapravo biti sam.

A ovo o povlačenju zakona, uff, dragi moj, ti si punoljetan i komotno možeš sebi zarađivati za život. Obzirom da je cilj metadona zapravo da ljudi koji su na njemu budu funkcionalni i "društvenoprihvatljivi", to znači da si sposoban da radiš. Druga je stvar što ti želiš da budeš parazit. A osnivanje nvo ti daje osjećaj da nešto mijenjaš i da se za nešto boriš. Lakše je spasiti svijet nego samog sebe.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Sanela,

vidis,to ti je ovaj mentalitet ljudi.Balkansko-bosanski pogotovo.Pogledaj Anu.Umesto da podrzi NVO koji bi zastupao pravno ljude koji su diskriminisani prilikom zaposljavanja,sazivao javna saslusanja,borio se za nove i bolje i modernije terapije - umesto da nam popovi budu specijalisti za bolest zavisnosti...Ona pljuje po meni,porodici ,majci i medju porodicnim odnosima.Ja znam i ko sam i sta sam - parazit nisam, naprotiv ;
pa nisam se ja "sestro" skolovao na IT Akademiji , Microsoft Gold Partnera koji sve ispite daje na verifikaciju u Cambridge - da bi mi neka "mostarka" prodavala fazone i da bi zavisio ,kako ti kazes:"Od mamine sise". LOL
E to je - LOL. Nameravam da odem i zaposlim se u Svedskoj,Danskoj,Finskoj,Nemackoj... Tako negde-gde nema takvih kao sto si ti i slicnih. :vom:
-Tvoje je pravo da mislis da dvadesetjednogodisnji mladic ne moze da osnuje NVO , i da pljujes po NEVEROVATNO DOBROM smisljenom imenu i koji je copyright-ovan u opstini gde zivim,kako ga ne bi neko "capio". I ovo je "LOL" ,ali sam se isparanoisao,pa sam morao to da ucinim-svestan koliko naziv govori.
-Tvoje NIJE pravo da pricas o medju-prodicnim odnosima,te da govoris i opravdavas zenu koja dnevno pije sad i po dve litre surutke kako bi regenerisala tu i tamo jetru... Jer je lekar - tako rekao. :?:

Ja zaista ne mogu da verujem kakvi ste to {smo to} ljudi.Umesto da stanemo jedan iza drugog-rame uz rame-i da se organizujemo i podrzimo jer je "neprijatelj dobro organizovan" - kako bi moj drug iz Slovenije Jelin regkao , Vi pljujete - vredjate - "kenj-ate" , a pojma nemate. { rima :D } LOL :D Iz glave ovo bese.

No,sta je tu je,ja ne osudjujem tebe.Verovatno taj gnev dolazi iz neke "dubine". Mozda su te roditelji zapostavljali kad si mala bila.Tukli ... Ko zna. Jadnaa... :cry: Ali nemoj svoje komplekse na meni leciti.

No-dalje,hmmmm? MISLJENJA MOLIM??? :D
Post Reply