NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

meni je i dalje zelja jedna kuca u malom mjestu,sa velikim dvoristem i bazenom i par autiju i love bez kraja...i jos par djece i divnog muza.......i zasto ne,imam jos zeita za sve to
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

sunrise wrote:meni je i dalje zelja jedna kuca u malom mjestu,sa velikim dvoristem i bazenom i par autiju i love bez kraja...i jos par djece i divnog muza.......i zasto ne,imam jos zeita za sve to
sve to da bi bila sretna ne!! i vjeruj da to sve odma sad dobish, za 1god., te to nebi vishe zadovoljavalo...uvjek postoji neshto shto chesh zeljet i tome nikad kraja, ako ne prihvatish da mozesh biti sretna sad, jer ako nisi sad sretna znash, da uvjek mozesh biti da budesh sretnija ili nesretnija..
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

Upravo tako uzmi Ekarta Tola "Nova zemlja" i "moć sadašnjeg trenutka" novu zemlju imašu mp3 formatu, pusti u Windows media pleyeru ili Winampu i slušaš odličan opuštajući glas, glumca koji je sve priredio i čitao, zanimljivo literatura koje čak i tajne ezoterije unekoliko približava popularno čovečanstvu. Za sreću je potrebno osloboditi se EGA! EGO JE NAJVEĆI PROTIVNIK SVESTI NE UMA, UM JE TAKODJE ZAVARAN EGOM NEGO S V E S T I (ONOGA JESAM JA, JESAM OVDE JESAM U OVOM TRENUTKU SADAŠNJOSTI!!) Ja nikada nisam umeo da se oduševim materijalnim stvarima dobijem jedan auto prvi jugić ok dva dana sam enšto kao malo hepi posle sve normalno, pa onda jako očuvanu Tojotu Korolu kao čaša auto i to dan dva nešto je zagledao posle samo vozio, to mi je sredstvo da se prvezem a en da se njemu divim i jebe mi se što sam ga pijan slupao išto sam i kadeta suzu posle tri meseca na trodon retartdima jedno 1.500mg, zastondirao dok sam muziku puštao i slupao se u drvo. I da li žalim za tim sada.Ne! Nekada jesam ali sam shvatio da ja nisam ni auto, da ja nisam ni mišljenej drugih koje imaju o meni, ja nisam ni ona iluzija koju sam imao sam o sebi. Ja sam ja, jedan jedinstven sa svim manama i kada se pomirim potpuno sa sobom biću srećan makar ćživeo pod mostom i grejao se na buretu. U ovo sam ubedjen ma koliko mi se neko smejao. Uvek sam želeo samo da imam normalna primanja i solidan poslić. Ja sa novcem ne bih umeo da dobijem na lotou koji i ne igram hahaha...prvo bih pokupio onu jadnu decu iz Zvečanske u Beogradu, pa ih odveo da se pristojno obuku. ne preterano ne fensi nego nešto kvalitetno i toplo za zimu, cipele dobre jer od "nogu sve dolazi" :) a onda bih video da eventualno sebi kupim jedno dva tri stana u centru i izdajem ili stan i poslovni prostor i da mogu da se posvetim malo sportu i čitanju izučavanju raznih oblasti, za koje sada nemam vremena i kaplje lovica osrednja do 1000eu, što je dovoljno za solidan život. To je to.Ne treba mi Mercedes, BMW meni je dobra i alfa romeo polovna i tojota od 4,5 godina ili mitsubishi ili audi polovan i to stari tip A4 ovaj novi je mnogo nabudžen i veliki a onaj stari kompaktan i to samo zbog sigurnosti i kvaliteta.Usput ništa mine smeta što se vozim javnim prevozom samo da ima u svakom klima a ne smao 30 posto vozila u BGD-u. Eto....
SReća je u nečemu drugome što se novcem ne kupuje u ljubavi ali ne onom muško ženskom odnosu ti retko ima ljubavi ima želje za posedovanjem, zavisti, seksa i strasti. nego prave ljubavi kada te neko voli onakvog kakav si i kada ti nekoga voliš i ne očekuješ ništa od njega. Ja sam bivšu devojku voleo i posle 5,6 meseci od kada me je ostavila iako je ispala "kvarna" i otkrio sam neke laži ali nebitno čak sam je nekak više voleo i brinuo za nju posle..kada je više "nisam posedovao"..uff dosta se ja raspisah ovde i previše..
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

ali nikada mnogo novca samo bi me unesrećio. Jer kada bih sve sebiispunio onda bih želeo još. Na egu opstaje kapitalizam i potrošačko društvo. Zato što te neko ubedi da ti treba noviji telefon, noviji tv noviji frižider i pegla iak ti zaista ne treba.Kapitalizam igra na kartu poistovećivanja s adrugima, želje da se bude deo grupe šire, sloja društvenog i da se drži "status" šta god to tražilo. Da nije Ega potrošačkog društvo bi bilo sjebano odavno i globalizacija.A pošto je EGO takav da stalno traži više iviše jer jedino tako opstaje onda na tu kartu igraju razni P.R menadžeri i marketing "eksperti" to ja zovem fensi nove lažovske profesije..Toliko o tome uglavnom su zavisnici tj bivši narkomani jer narkoman i zavisnik nije isto. narkoman je i moralno degradiran zavisnik ne mora biti ako dobija lek od kog je zavistan i ne pokazuje devijantno ponašanje, pametni i inteligentni ljudi tako da svi ovo sigurno i znate duboko u sebi.Ja sam mislio da bih se prestao drogirati kada bih imao rešenu egzistenciju i mnogo para a istina je da sam to imao samo bih umro do sada ništa drugo..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sanela »

Od cijelog ovog tvog pisanja mogu se složiti sa konstatacijom da je EGO najveći protivnik čovjeka.
Čovjek koji ima EGO misli da je najpametniji, da sve zna i da mu niko ništa ne treba reći. Ovisnici (ali ne samo oni) imaju ego kao kuću i zato je do njih teško doprijeti. Tek kad se spusti gard i razmakne ego možeš zaista iskreno s nekim razgovarati i taj neko će te čuti.

Dalje, kad pišeš o materijalnim stvarima. One nisu presudne, to se slažem, samo nisu ni bezvrijedne. Ti nisi zaradio te aute koje si slupao i zato ih obezvrjeđuješ. Ja sam za svoje auto digla kredit koji ću otplaćivati sedam godina. I ne bi mi bilo svejedno da ga slupam. Ne bih skočila s mosta, ali ne bi mi bilo svejedno, jer sam ga otplaćivala i štedila za njega, a i meni je auto 'samo' prevozno sredstvo.

Spominješ ljubav. Hm... ljubav je bitna vrijednost, ali je posljednjih godina jako devalvirala. Svako o njoj priča, ali je malo ko zna dati i primiti. Ono što je ključno za ljubav je odnos. A dobar odnos se gradi mjesecima, godinama. U dobar odnos se ulaže bez očekivanja. Ovisnici su, po pravilu, jako loši na tom polju - ulaganju u odnose, davanju, ali su odlični u primanju.

I još nešto. Kažeš zavisnik i narkoman nisu isto. To je igra riječi. Zavisnik od droga i narkoman je potpuno isto. Kao kockar i zavisnik od kocke. Kao alkoholičar i zavisnik od alkohola.

I bilo bi te lakše čitati ako ponekad tipneš enter. :)
Nemoj ovo što pišem shvatiti kao napad, nego kao razmjenu mišljenja. I nastavi pisati, podstakneš me da i ja nešto napišem :)
molpks
Posts: 34
Joined: Fri Sep 02, 2011 12:28 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by molpks »

Koja tuga da je covek u ovom stanju
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

Pa ako se metadon i druga supstitucija zloupotrebi tako je. Ja sam na supstituciji i niko ne primećuje. Ponašam se apsolutno normalno i čak ništa i ne osećam nego naprotiv, prvi put na nekom opijatu ja osećam i letargiju i nezainteresovanost što mi se ni na jednom nije desilo.Bolji sam bio na trodonima i to 10 komada jedan duži period kada sam se sam "održavao" imao sam i volje da radim i radio, sada..ništa apsolutno me ne zanima ni devojka ni posao, javljam se ja na oglase ali se ne nerviram nimalo što mi ne odgovaraju i slično ..dakle ja znam da bi meni MST pomogao ali ako jedino moj tim i lekari u njemu pošalju zahtev za uvoz to mi jedina šansa ili da polako smanjujem ovo prvo sam a ond ai zvanično i da se skidam i sa meta jer nema svrhe ovo mi j eisto kao da sam strejt. Jedino što je dobro što me fizički samo pokriva a nigde onog stimulansa, jer na mene opijati deluju stimulativno i kreativno pisao sma i pesme i priče i to čak i vrlo dobre kako su rekli neki uredncii samos am ih bacao jer nisam ja bio zadovoljan. Jebiga...ako ne dobijem mst ja ću, mislim lagano, da krenem da se skidam uspeo sam jednom čak sam da skinem 50mg za mesec dana i dve nedelje tako nešto..Ali metadon nikako nije i ne bih želeo da budem ovakav kao ovaj dečko. Takav sam bio na heroinu i to ne želim nikada više. Ja samo hoću blagu baš blagu euforijicu subliminalnu i da me to pokrene to je sve.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

Ja sam rekla sta bi zeljela imati
Nisam rekla da sam nesretna,daleko od toga..........ali svi mi imamo nesto sto bi htjeli imati a sto jos nismo uspjeli ostvariti......znaci mascarade or wat ever krivo si citao i shvatio moj post
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

Odosmo mi od teme dalekooo..ali valjda kad je tema u praksi neostvariva iz ličnih ili opštih razloga ili kada je "bedastoća" što kažu zapadna braća onda tako to i prodje. :D :D Odnosno sama ideja je dobra ali ko da je izvede ljudi koji su narkotički euforični!? "Uradjeni do kljucanja"? Ne ide to...
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

@sunrise..
Naravno svako ima pravo da želi šta god misli da bi ga usrećilo i ako to želi zaista i dovoljno jako, nekada se zaista i namesti..ne treba potcenjivati sugestiju i razne sile koje deluje o kojima mi ne znamo ništa, a koje kako kažu deluju tako što:"kada čovek nešto dovoljno i iskreno želi, ceo univerzum se uroti, da mu pomogne u tome"...
Ako misliš da je sreća u materijalnom ja ti želim zaista da to dobiješ i to najiskrenije kao i svakom drugom
Post Reply