NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sanela »

Jaffa ili check, hajde se prestani reklamirati u trećem licu, bogati.
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by malic »

User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by vudd »

ih bolan....pa ovo smo vec gledali.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

jel to mali check???? hahahhahahha
dajte kome ce netko pomoci ko je deep unutra????????? nek se on zabavlja i otvara sto stranica ali maleni??? pa nisi Sale jbt
a ni Vudd
a ni puno onih koji su cisti krdo vremena pa mogu nesto reci i pomoci.........
Last edited by sunrise on Sat Nov 19, 2011 1:13 pm, edited 1 time in total.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Fela Kuti »

Ma kakav check, to je jaffa, chekov brat blizanac i u identičnoj je situaciji.
I pričajte vi šta hoćete, mali rastura. Evo, sada je osnovao i forum i za sada - koliko JA vidim, ide mu.
Ima već 5-6 članova.
Nije šala. :D
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by ivica »

check021 wrote: Pa,Srbijo , da Vas cujem - ukratko ...

Srdacan pozdrav. SVE DETALJE I OZBILJAN KONTAKT NA mcbasileus@yahoo.com
ili na mom blogu http://www.metadonplus.blog.com na strani INICIJATIVA.

Hvala.
Pa, neznam za srbiju ali u hrvatskoj se tako obično mlati prazna slama! :-D
ignorance is bliss!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

nice one :D
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

ivica wrote:
check021 wrote: Pa,Srbijo , da Vas cujem - ukratko ...

Srdacan pozdrav. SVE DETALJE I OZBILJAN KONTAKT NA mcbasileus@yahoo.com
ili na mom blogu http://www.metadonplus.blog.com na strani INICIJATIVA.

Hvala.
Pa, neznam za srbiju ali u hrvatskoj se tako obično mlati prazna slama! :-D
i U SRBIJI SE OVAKO MLATI, VEĆ MLAĆENA PRAZNA SLAMA :D :D :vom: :shock:
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by saša-ex »

Metadon je stvarno zlo....
SAMO CEO ŽIVOT...
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Molio bih odgovornu moderatorku, da zaključa ovaj post - jer su svi otišli off!
- Kakve veze, sa nezavisnom organizacijom, ima nečijo odlazak u komunu, prazne pretnje Dragana iz Beograda (kojeg sam, na svoju nesreću, imao prilike da upoznam ... da ne pričam...) , i kakve veze u opšte sve ove stranice od tu ... druge, treće, imaju veze sa TEMOM "NEZAVISNA ORGANIZACIJA" ?

-Ukoliko se ne ukloni, onda makar neka se uredi (edit) i otklone svi postovi koji nemaju apsolutno nikakve veze sa temom. Ukoliko želite da ja nabrajam koji su to postovi, mislim da nema smisla - jer koji bi onda posao administratora foruma bio?

-Ideja o nezavisnoj organizaciji, aktivnog tipa, koja bi imala udela u diskriminaciji, lakšem nalaženju posla, poboljšanjima u vidu postojaćih i impementacija novih terapija, harm reduction modeli, i još po nešto jesu fundamentalne crte i nastojanja NVO koje bih ja voleo da organizujem iliti učestvujem u stvaranju iste, ili pridružim se sličnim. Pošto je to ne moguće u Srbiji (ući u "pravu NVO), pored postojaćih "HR" mobilnih jedinica koje se ne odazivaju na poziv, a pripadaju "NVO" ( da ne imenujem ) - smatram da je organizovanje pravih ljudi KLJUČNO. Isti ti , moraće da prilože svoje poslednje nalaze iz nadležnih institucija, da li je to metadosnka klinika, ambulanta ili pak Dom Zdravlja ili slično - radi uverenja da je osoba trezvena, sposobna za rad, stabilna, i slično... Mislim da se korist od uvida u trenutno psihičko stanje, persona koje bi učestvovale u stvaranju NVO - krucijalno. Dalje; osobe (bar one koje bi se nalazile pri "vrhu hijerarhije jednakih" morale bi dati na uvid fotokopije ličnih karti i dati na uvid stepen obrazovanja - što je isto, fundamentalno, za nekog ko bi bio jedan od rukovodećih u NVO.

Eto, na ovaj način, posle dugog vremena, obraćam se svima onima koji su pisali na ovaj,moj, post i zahvalio bi im se za iste ALI molio bih, isto tako, da ne odlaze i suviše daleko. Pogledajte gde je sve ovo otišlo? Ugovaranje tuče ? I moderator DOPUŠTA?
! Pa, to govori o ozbiljnosti administracije ovog foruma, ili je to samo do moje "opsesije" za pravilnom administracijom, imajući u vidu da sam "Certificated System Network Infrastructure Administrator", i uskoro polažem Internacionalni ispit "Microsoft Certificated Technician : Windows 2008 Network Infrastructure Administration".

S obzirom da se, i ja pored nekih, ne slažem sa mišljenjima pojedinaca ovde - to ne znači da ne možemo da komuniciramo, saradjujemo ili slično. Ja se uvek izdižem iznad svoji, personalnih OSEĆACANJA, te se bacam na profesionalno-objektivnu perspektivu sagledavanja problema. Samo, i samo tako, možemo postići nešto u trenutcima kada je Srbija na raskršću izmedju povratka u prošlost i nastavka "popravke pruge" za voz, u koji bi seli, za svetlu evropejsku perspektivu. Popravka pruge - tranzicija, promena sistema, i sl... Voz - put-politika kojom bi se "vo(D)zili" tokom prilaska evropksom sistemu vrednosti - za početak.

Na kraju, voleo bih, kako je ovo jedan od popularnijih foruma, da počnemo da saradjujemo jedni sa drugima - i na taj način ostvarimo prave ciljeve "diskusije" na forumima - gde je "first goal" pomoć zavisnicima. Saradnju, koju ja želim , jeste na svim nivoima, i pozivam Sanelu - kao administratora narkomanija.ba da mi odgovori privatno na mail koji ću poslati u P.P , da li želi ili ne , da saradjuje sa metadonplus froumom i sajtom. Obostrana je korist... baneri,linkovi, razmena informacija, i sl. doprinelo bi razvoju opšte svesti društva - u celini. Jedan od projekata, tačnije njegov VIDEO deo, možete videti na sledećem documentarcu koji sam JA radio za jedan e-časopis. Ovim, samo potpisujem, da se zalažem za AKTIVNO učešće u socijalnom životu - najugroženijih.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z9MTwB9Upko[/youtube]
A CEO ČLANAK , KAO MOžETE VIDETI I NA "INFO" OD VIDEA, na http://www.scribd.com/fullscreen/740158 ... n0cujcl928

Boris Milanović,

Certificated System Administrator
http://metadonplus.serbianforum.info
http://metadonplus.blog.com

Certificated S
Post Reply