NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

ČAS OVAKO ČAS ONAKO...ŠTA OVAJ DEČKO U STVARI ŽELI KAD OVAKO ČESTO MENJA MIŠLJENJA??
EVO PRVOG: http://www.youtube.com/watch?v=QkWrXNBO ... re=related 26.jun prošle godine a posle samo dva tri meseca eto ga na metadonu pa šta reći,Ko osniva organizaciju da nije u stanju ni godinu dana da isti stav drži? Treba dečko da odrasteš još i da sarziš i emotivno i psihički. Čak i da uspeš da osnuješ organizaciju ko garantuje da posel dva meseca ne počneš sasvim suprotno d apričaš i zagovaraš nešto a ljude ostaviš na cedilu..think about, think about think about...fuck that, fuck that, fuck that....but METHADONE NO :-D :-D
Ovde govori, pored nekih netačnih informacija o neurotransmiterima i uzgred pljuje metadon na koji se kasnije "nakačio" evo suboxone maybe, maybe, but methadone no...e dečko, dečko...a da, sada drugi kada uradjeno od meta priča obara mikrofon, drapa se kao da ga hiljadu buva ujeda...evo ga:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ScaWkm2Q7U#!
PUCKA PRSTIMA, SMEJE SE I ČEŠE URADJEN KAO BULJA!! Jebote da mi drug nije pričao koji ga je lično upoznao možda ne bih ni obratio pažnju a sada se smejemo obojica i gledamo ovo. Strašno. Pomozi sebi prvo mladi čoveče ili dete. Jer ako si sa 15 počeo da uzimaš eksere a posle trodone možda imaš godinu na dopu najviše i kako si iskukao metadon ne znam ali se sećam čini mi se, i drug mi reče da si kukao po forumu i njemu i Voyageru pisao p.p kako da dobiješ metadon. Od poptunog laika za mesec dana dečko postade "znalac" i stručnjak"farmaceut, neuropsihijatar za rad za zavisnicima itd,itd"...Ako ovo nije smešno i pokazuje nedoslednost ja ne znam šta jeste...U stvari više je za :vom: :butthead:
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

Što bi rekao Mića Tomić u filmu "Ko to tamo peva" isprovociran od oficira dosta mladjeg od njega:" ma šta ti znaš, dok sam ja ratovao ti si se igrao u pesku i jeo pačija govna umesto dudinja :D :D " E tako bi moglo i ovde da se primeni uz malu izmenu: Dok smo se mi(stara garda) radili ti si jeo pačija govna umesto dudinja i igrao se u pesku...Šalu na stranu...Organizacija tipa NVO možda bi bio pogodak ali to moraju zaista, da urade, punoletni, zreli i odgovorni ljudi koji su stabilni u lečenju koji su najmanje dve godine na metadonu i već dugo, dugo dobijaju doze za "nošenje kući" (namerno izbegavam sve "engleštine" u srpskom jeziku koje se mogu prevesti i imaju adekvatnu zamenu u našem, predivnom srpskom jeziku).eventualno su se resocijalizovali itd..Možda dečko zaista ima dobre namere ali vredjao se ili ne, nema stabilnost to je očigledno iz ova dva youbute snimka u malim razmacima i nema stav što je i normalno za dete koje tek treba da postane muškarac.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

pustite covjeka nek radi nesto i nek se zabavlja....ne morate ga podrzavati ali vas ni ne treba biti briga
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

U pravu si čisto sam primetio neku nedoslednost pa sam izneo svoje vidjenje. Inače naravno svako neka radi šta želi i u čemu uživa to je i ustavno pravo. Nemam ja ništa protiv samo mi je bilo malo čudno pa i smešno zbog, rekoh već, nedoslednosti ništa drugo. Nisam zlobnik i nije ovo zlurada šala, nego me zaista na neki način nasmejalo ali onako zdravo :) . A nekoga koga ne znam lično ne bih mogao da ocenjujem ozbiljnije mogu samo postupke njegove da ocenim i izensem javno kako mi to sve izgleda a ostalo...ma neka svako čini što mu je volja ako je ozbiljno nešto uspeće ako nije neće, ljudi valjda znaju da prepoznaju šta je šta i ko je ko..Eto..
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Najgore je shta nigdje nemoze i nije nikad nikakva slichna ovoj organizacija se izborila za neshto!! Tu u nekim sluchajevima su bili glasachi koji su glasali za neke stranke za koje su da vode vladu drzave, gdje onda oni odluchuju gdje che i kako ovisnik moch se ljechit...Ovo ispada kao sad chu skupit 10 hiljada potpisa ovisnika da se uvede mst za odrzavanje... :) Stim pa +tolerancija 1000mg :D i to nejde samo tak....
Moze doprinjeti, odluki ali treba da bi morfijem zamjenili meth., treba mjenjat mentalitet ljudi, a to che bit kod nas za kojih 10-15god...Kod nas je situacija kao: narkoman si? evo ti methadon pa drogiraj se!! i bok!!!
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

Mada ipak vi u Hrvatskoj ste godinama ispred nas u Srbiji. Nažalost osim Crne Gore i Bosne koje su možda još "zatucanije" od Srbije ipak su naša "zapadna braća Sloveni" :) daleko odmakli. Čak i to što može MSt pa makar i u ustanovi je kud i kamo bolje. Ovde su kod nas namestili teneder i uvezli umesto Morfina dugodelujućeg najskuplju moguću varijantu Hidromorfona. Ne obični neee kakvii nego fensi, jebeni nabudžune Hidromorfon OROS forumulaciju Jurnista od 64 mg 28 ili 14 tableta ne znam tačno košta 500eu eeeejj čovečeee! Pa m imamo u srbiji Oramorph kapi samo u ampulama morfin u bolnici i ništa više i jebenu Jurnistu. Nema MST nema Substitol nema ništa čak ni Oramorph SR tableta. Srbija je uz ove dve nesrećne države uz Bosnu koja po meni ni opstati neće nema šanse i biće ponudjena opcija da Srbija prizna Kosovo u zamenu da Republika Srpska dobije specijalan status ili veze sa Srbijom. Ne zvao se ja Lorimer a i ne zovem se tako... :D :D :D ...Inače je situacija ovde očajna. Evo juče uhapšena bivša direktorka RZZO zbog onih vakcina za grip to je samo ono što je otkriveno..a ono što nije ...ee batice nemaš pojma koliko sreće imate a tu ste u susedstvu...
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

P.S HAPSE SE SAMO ONI KOJE NJIHOVA STRANKA "PUSTI NIZ VODU" ILI SU BIVŠI KAO jOCIĆ DIREKTOR PUTEVA SRBIJE I STRANKE VELJE ILIĆA A SVE JE VELJA ORGANIZOVAO I KRADJU I SVE NEGO JE NEDODIRLJIV JER JE ŠEF. E tako i ovi ako sidju ili se promeni garnitura ima tu kandidata koji će da stradaju. Svaka promena vlasti neko iz prošle zaglavi zatvor. E tu smo isti i ova vaš Kosorova iz HDZ-a najebaće zbog Crnih fondova jel tako? gledam povremeno HTV i Socijal demokrate vaše su znale za te fondove, neće samo Sanader, tako i kod nas bivši ministar odbrane, Prvoslav Davinić bez ičijeg znanja kažu dok je bio u Dinkićevoj stranci sklopio ugovor o zakupu satelita sa izraelcima.Eeeeej Srbiji treba satelit u pičku materinu...koji će nam q.rac..nego je debele pare dobio i mislio kad sidjem sa vlasti drugi nek plaćaju evo mu ga q rac sad sad mu se sudi...ŠTO KAŽE DŽONI ŠTULIĆ: BALKANE, BALKANE MOJ...Ne znam ni koji smo moj ratovali badava kad smo, osim Slovenaca, uglavnom ista g....a uz male razlike. Samo što ste vi u Hrvatskoj što se tiče ljudskih prava i, valjda što vas je Evropa više od nas pritisla, i blićže ste mnogo pa su i zavisnici rekao bih u boljem poloćžaju. Ostali deo Ex-Juge ..je tuga. Sedi pa plači.. :vom: Bugari već uvelik imatju metadon i Substitol. Bitno je da se na Balkanu crkve pitaju i da se brani pederima i lezbosima da paradariju. Jeste glupost po meni ali zašto ih tući neka paradiraju čega se pametan stidi lud se ponosi. To što je neko u spavaćoj sobi neprirodan nije za pohvalu ali neka ih meni ni iz džepa ni u džep...Ma..neću da se nerviram tako je kako je trudim se da što više ignorišem ima i TV da prestanem da gledam samo Investigetion discovery, Discovery, History, itd..
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

jebes politiku
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ma meni je uvek bila zelja jugoslavija svi skupa hr, bosna i hercegovina, srbija koja bi to vele sila mogla bit...al jbga sad se razdvojili...
Nas ko i sve u svim drzavama vodi novac, a ne da bi mi vodili njega!!!Pa ispada tako da gugsteri u kravatama vode drzavu...Mislim nama je premijer optuzen za svakakve malverzacije s novcem, sad nedavno samo su pocheli padati ko kurshke politichari koji zlorabe polozaj...I to se vidi da neko s tim upravlja..Sve je kako treba biti onaj ko nam s parama malo mahne evo nas, tolko se fucking hrvatska gura u taj novac, ali dok che pochet hr iskorishtavat, npr. ulazkom u EU su spremni sve da potpishu samo da udju, jedina drzava iz koje je Eu najvishe i najvishe che izvuch nakon ulazka...Ma idiotizam...Evo za sve politichare pjesma.....




http://www.youtube.com/watch?v=r5aQFRc4 ... detailpage
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

Jebiga ovi prostori su uvek išli u "kontrasmeru" kad je Evropa krenula da se integriše mi smo krenuli da se usitnjavamo da ratujemo medjusobno i sami smo krivi kad su par ljudi iz vrha, matorci, bolesni u glavu, koji više ne mogu da tucaju, pa su rešili da svoje kompelkse u nedostatku vijagre leče ratovima i mitovima o svojoj veličini Milošević umislio da je Karadjordje, Tudjman da je Ban Jelačić i dok su se obični ljudi klali i ubijali jedni druge zato što su druge vere i nacije(nema ništa gluplje) oni su se sastajali i razgovarali kao najbolji ortaci, rodbina im se bogatila švercom i učešćem u vlasti ma..postali pravi mali bogovi..a najviše kao i uvek su najebali ljudi u Bosni, jer su tamo najizmešaniji. Ma u stvari, jebeš politiku ali su nas par budala unazadili za čitav vek i sada nam se Evropa smeje u lice sprdaju se sa nama, sve što nam traže mi dajemo kad kažu da će nas jebati a mi još i "mešamo" da im bude lepše. E tu smo isti svi sa ovih prostora... :butthead: :rolleyes:
Post Reply