NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

Hvala
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

Nema na čemu na drugoj temi sam te malo "kritikovao" odnosno više se pitao kao me nisi skapirala šta sam hteo reći no nema veze, čak i da si me iskritikovala žestoko ne bih se ja ljutio, prevazišao sam to. Bar to do sada :D ..
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

nemam pojma o cemu pricas
sve je ok
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

mA NEBITNO i ja sam zaboravio gde je :D sve je ok...idemo dalje..
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

sanela wrote:Od cijelog ovog tvog pisanja mogu se složiti sa konstatacijom da je EGO najveći protivnik čovjeka.
Čovjek koji ima EGO misli da je najpametniji, da sve zna i da mu niko ništa ne treba reći. Ovisnici (ali ne samo oni) imaju ego kao kuću i zato je do njih teško doprijeti. Tek kad se spusti gard i razmakne ego možeš zaista iskreno s nekim razgovarati i taj neko će te čuti.

Dalje, kad pišeš o materijalnim stvarima. One nisu presudne, to se slažem, samo nisu ni bezvrijedne. Ti nisi zaradio te aute koje si slupao i zato ih obezvrjeđuješ. Ja sam za svoje auto digla kredit koji ću otplaćivati sedam godina. I ne bi mi bilo svejedno da ga slupam. Ne bih skočila s mosta, ali ne bi mi bilo svejedno, jer sam ga otplaćivala i štedila za njega, a i meni je auto 'samo' prevozno sredstvo.

Spominješ ljubav. Hm... ljubav je bitna vrijednost, ali je posljednjih godina jako devalvirala. Svako o njoj priča, ali je malo ko zna dati i primiti. Ono što je ključno za ljubav je odnos. A dobar odnos se gradi mjesecima, godinama. U dobar odnos se ulaže bez očekivanja. Ovisnici su, po pravilu, jako loši na tom polju - ulaganju u odnose, davanju, ali su odlični u primanju.

I još nešto. Kažeš zavisnik i narkoman nisu isto. To je igra riječi. Zavisnik od droga i narkoman je potpuno isto. Kao kockar i zavisnik od kocke. Kao alkoholičar i zavisnik od alkohola.

I bilo bi te lakše čitati ako ponekad tipneš enter. :)
Nemoj ovo što pišem shvatiti kao napad, nego kao razmjenu mišljenja. I nastavi pisati, podstakneš me da i ja nešto napišem :)
ne ok je..zhašto bih shvatio kao napad? nema razloga pa bože moj, nećemo valjda svi isto da mislimo? Gde bismo stigli tako? NIGDE..
ŽIVELA RAZLIKA U MIŠLJENJIMA SAMO TAKO, SUPROTSTAVLJAJUĆI ARGUMENT ARGUMENTU MOŽE SVAKO OD NAS NEŠTO NAUČITI OD DRUGOGA..Nebitno ko je taj drugi. Možeš naučiti od onoga ko nema dana škole.
Narkoman je reč koja ima u širem značenju socijalnu i moralnu konotaciju. U bukvalnom značenju nema neke razlika ali u shvatanju ima. Ako je narkoman osoba koja: opsesivno uzima droge, posvećena je samo njhovom nabavljanju, uzimanju i zapostavlja sve druge društvene obaveze, osećaje, porodicu onda ja više nisam narkoman. Jer ništa od ovoga ja ne radim. Imam lek koji mi je prepisan koji dobijam i mogu svo ostalo vreme da posvetim, ako želim nečemu korisnom. Dakle tu se ne slažemo...Jer sama reče NARKO-MANIJAOZNAČAVA NEŠTO NEZDRAVO: MANIČNO PONAŠANJE KAO ŠTO SE KAŽE zapostavljanje svega drugog..Ja za tim nemam potrebe ima lek.
Zavisnik sam jer moj lek je takav da izaziva fizičku i psihičku zavisnost(mada ta psihička ..šta znam ja nikakav efekat skoro i ne osećam možda bih da mi se ukine zbog fizičke patnje osetio) kao što je čovek na insulinu INSULIN ZAVISNI PACIJENT tako sam i ja na opijatu OPIJATNO ZAVISNI PACIJENT..ništa drugo.
Hvala na komentaru i drago mi je da sam nekoga inspirisao da napiše nešto a samim tim i da razmisli o onome što sam napisao.
Da tačno je da su narkomani jako malo spremni dati u emotivnom smislu uglavnom...mada ja sada posle dve godine skoro bez imalo heroina sam izgubio taj osećaj da li zato što radim na sebi i trudim se koliko mogu ja danas pomažem prvo svojima u kući bez očekivanja ikakve nagrade, trudim se da pomognem mami u svemu u spremanju kuće, ocu kada radi nešto napolju prosto osećam obavezu da probam da nadoknadim sve ono što sam im loše uradio...a imam kapaciteta da izradim emotivan odnos ali nemam s kim jer je svet jako lažljiv a što sam bolji bio prema nekome i više davao to me je ta osoba gore zajebala to je pravilo. Pomažeš nekome gledaš ga kao malo vode na dlanu a on kad mu dosadiš uvek može da pokrene argumetnaciju:ZNAŠ JA SAM MISLILA DA MOGU DA RAZUMEM TVOJU BOLEST ALI NE MOGU IZVINI...ma jebi si mater šta ja imam od tvoga izvini šta sada lepo sam rekao ko sam i šta sam sve svoje mane sam nabrojao iako ona njene nije, još nikada nisam ni slagao a ona jeste dva puta najmanje i to "#masno" i ko je sad tu lud ja zavisnik ili "NORMALNA!" OSOBA!?? :evil:
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

I opet da sam sebe korigujem...svako ima pravo da ode od nekoga ako mu se više ne dopada ali nje lepo čoveku obeavati jedno jeden nedelje a druge se pnašati sasvim drugačije, naročito ako te neko zamoli da dobro ali dobro razmisliš možeš li t podneti. Njegovo stanje i ostalo i da je neko emtoivno vezan za tebe i da bi mogao da posrne ako se "poigraš" s njim...o tome se radi da ne misli da treba neko sa nekim večito da ostane ali nije lepo lagati i nije baš, lepo otići i uraditi nešto posle samo nedelju dana od dijametralno suprotne priče. No i čovek koji je "prevaren" je sam kriv. Ja konkretno sam kriv što sam ignorisao znake koje su dolazili i nisam slušao svoj unutrašnji glas a on je govorio bukvalno: ne petljaj se sa kurvom, ako je sa tobom prevarila prethodnog moža neće tebe prevartiti ali je u laži verzirana do savršenstva..uvek sve ispadne da smo sami sebi najveći krivci..Drugi mogu samo da malo doprinesu ali sami sebi pravimo kako sreću tako i nesreću često..samo treba imati m...a pa priznati..
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

nemoj tako,kurva i to....nije bas ok
uopce me ne zanima i nisam bas ni citala ali kurva i tako to,nije cool....pa,svi koji imaju veze od 5godina plus a i manje mogu svom partneru dati svakakve komplimente.....ali svi grijesimo
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

kada to kažem ja mislim prvenstveno na preneseno značenje te reči kao kada muškarcu kažeš, to upotrebljavam kao odliku karaktera ne u doslovnom zančenju. Čovek koji je sklon lažima, prevarama, zajebavanju ljudi, ispaljivanju je kurva karakterno pa bila to žena ili muškarac.
A što se tiče pravog smisla te reči ja nemam ništa protiv žena koje naplaćuju seks njihova stvar a na kraju njih i ne treba tako zvati pa one su još najiskrenije. Nema zezanja, lažnih obećanja, glumljenja emocija...daš novac dobiješ što treba za taj novac i to je pošteno u smislu robno novčane razmene :D . U karakternom smislu ta reč ima svoju upotrebnu vrednost kod mene. Da ne bude zabune.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by EX-Heroin »

To je totalno nevažno dao sam primer na ono što je Sanela rekla o emotivnom kapacitetu narkomana ili zavisnika kako ko shvata i tu reč. Pa sam dao primer koji mi je nekako bio najbliži i koji najbolje poznajem jer se desio meni. Neću da pišem mnogo i naširoko o nečemu što nema koristi i što nije tema za ovaj sajt ali kao ilustraciju uvek radije upotrebim nešto što mi je dobro poznato...tako da..reći nekome kurva u doslovnom značenju pa ja to tako mislim da nikad nisam upotrebio ali sam govorio i muškarcima takvu kvalifikaciju kada probaju da me prevare u nečemu ili se podmuklo ponašaju. Što kaže Rade Šerbedžija u filmu "Variola Vera": P...ka to je polni organ. P...da to je karakterna osobina.. :)
Jaffa
Posts: 15
Joined: Fri Jul 08, 2011 8:51 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by Jaffa »

Pricajte Vi sta hocete, ali "mali" rastura. Evo, sada je osnovao i forum i za sada - koliko JA vidim, ide mu. Ja ne znam, zasto bi iko ovde imao nesto protiv da neko mlad ko ima elana i energije da se sa ovako mucnom i iscrpnom temom njaka. A da ne spominjem ljude... Na http://metadonplus.serbianforum.info , covek je napravio prvi SRPSKI forum posvecen lecenju zavisnosti od narkotika. Prvo posecen blog/sajt, pa free forum - koji za par dana ima vec 6-7 clanova, nije lose. Mali fura i fura i dobro je dok imamo tako nekoga. Neka se buni, neka postavlja granice vise,i vise - U CEMU JE PROBLEM? Ja zaista ne znam. Ako je problem to sto je on sa 20 dobio metadon, a neko sa 40 ne dobije, stvar je iskljucivo u iskrenosti,istranjnosti i intenzitetu problema. On je svuda isao pod supervizijom, i dalje ide, i sve je ok. 2x hospitalizovan, vise od 4 detoksikacije, i vise od 4-5 neuspelih OFICIJALNIH lecenja. Dakle, samo je jos mlad decko sa zavidnom inteligencijom, trebao da zaradi HCV ili HIV pa da onda kazu:" E,sada moze..." ! Hvala Bogu, i ja mu cestitam ,iako sam duplo stariji a cekao sam GODINAMA za istu - cestitam na svemu, i na ucestalosti i istrajnosti! Decko je CIST otisao na dan kada je primljen u mmt, sto malo ko radi!!! Sve u svemu, svi oni koji su sa prostora SRB, i zele da doprinesu razvoju jos jednog ovakvog foruma - sto smatram da je dobro - posetite http://metadonplus.serbianforum.info i pogledajte aktuelne teme te postavite nowe. Inace, forum je samo delic sajta/bloga http://metadonplus.blog.com- koje taj "mali" je tako odradio da vise izgleda na PLACENI DOMEN tipa .rs ili .net ,pa i neki domaci .com !
Post Reply