NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by AnAna_mo »

toto-rina wrote: Prepusticu vama da piste na ovom sajtu ja necu vise, pa cete vi da date savet najbolje ljudima.
Necu vam pisati nista.
Super, znači nećeš više "pisati" ovdje na forumu?
Odlično, držim te za riječ.
Hajde ćao.
Potpis.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by edy »

AnAna_mo wrote:
toto-rina wrote: Prepusticu vama da piste na ovom sajtu ja necu vise, pa cete vi da date savet najbolje ljudima.
Necu vam pisati nista.
Super, znači nećeš više "pisati" ovdje na forumu?
Odlično, držim te za riječ.
Hajde ćao.
aj ne bil dao Bog :-D :-D
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by saša-ex »

Cita on sta mi pisemo, ali to je kao da pises zidu.... Ipak, zbog drugih, koji jos uvek nisu na metadonu, a i zbog roditelja...
Supstitucija(metadon) je vrlo kontraverzan vid "lecenja". Toto-rina potencira UN i EU kao mesta gde postoji jasan stav po pitanju supstitucijske terapije. To nije istina. Upravo je suprotan trend. Posle decenija primenjivanja metadona, rezultati nedvosmisleno pokazuju da slika nije crno bela. Trenutno se vode rasprave, na svim strucnim nivoima u svetu, gde postoje dve struje. Jedna, tzv. Drug liberal varijanta, koja je potpomognuta od strane farmaceutske industrije, i dalje gura supstituciju kao najbolji vid lecenja. Druga varijanta, da kazem strucna, se zalaze za mnogo vece finansiranje rehabilitacionih programa.
Druga stvar, u komunama (pa i Reto centru), bolesti kao sto su HCV i ostale, se tretiraju lecenjem. Ja sam bas tamo poceo sa terapijom Pegazysa, kao i mnogi drugi. I treba reci, da su rezultati, onih koji zive tamo, uglavnom odlicni, bas zbog nacina zivota...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

Vidi toto
mene zaboli na cemu si ti,i sta radis u zivotu
i ja sam na etu mada ne pjevam o tome
malo si agresivan u spiki i ja te ni ne mogu citati
svakom svoje ali nekkao si bijesan u pravdanju svog izbora,nista drugo........nemam volje citati sve ali ok,tvoje pravo,pisi sta ces

pozz
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
molpks
Posts: 34
Joined: Fri Sep 02, 2011 12:28 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by molpks »

Ide mi na zivce toto, tezak bolesnik, nervi propali, sta li je, agresivan, izgleda zlostavljan kroz zivot, sta ce covek, lud, zao i narkoman, nema gore. Ovaj decko sto napisa ovu temu je isto to + edipovac
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by AnAna_mo »

molpks wrote:Ide mi na zivce toto, tezak bolesnik, nervi propali, sta li je, agresivan, izgleda zlostavljan kroz zivot, sta ce covek, lud, zao i narkoman, nema gore. Ovaj decko sto napisa ovu temu je isto to + edipovac
+1
:)
Potpis.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sanela »

Toto je banovan i profil mu je obrisan, na njegov zahtjev.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

po koji put do sada?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by la_na »

,,Toto je banovan i profil mu je obrisan, na njegov zahtjev.,,

:cry:
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

kako na njegov zahtjev?, mislechi da sluchajno ne dodje u napast, pa da se javi...ja bi otisho i nebi se vishe logiro...zashto trazit zahtjev?..al dobro svako valjda ima svoje razloge...
Post Reply