NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

toto-rina

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by toto-rina »

Tacno ne citami ovo je zadnji put da objasnjavam i odgovaram na poruke radi Metadonom. Ja kroz to gledam drugim ocima. WHO. A da mi objasnjavate sa glediste posranih balkanskih naroda koji su izopaceni na ostatak sveta, znaci meni je super da mi vi kazete da sam nenormalan. To znaci da sam za zapadni svet normalan.
Meni je Metadon LEK i ja bi bio jadan sebi kada bi shvatio nesto sto mi je servirao balkanac iz svoje suzene vanevropske perp[ektive gubitnika i nepozeljnog medjucivilizacijom. Jel ste provalili da samo ove tri zemlje niko ne zove u EU. One moraju same da kukaju i placu. Pa zamisli da tamo neko Balkansko govno koci neki lek zbog nekog slicnog misljenja da ne mogu da izglasaju nesto.
Morali bi da provere svaki put da se neki sasin vodoinstalater nije uvukao tu i pobrkao profesiju pa dosao da predlaze sta on misli da je povoljno za sve.

Ne treba im to u zivotu. Ja trenutno gledam kako da zaradim pare tako sto cu svetu da prosirim vidike koliko je ovo mizerno mesto a vi mi vasim izjavam Svako jutro konzumiras i radis se Metadonom dajete materijala da se obogatim mozda jednog dana. Ne u svakom slucaju necu se obogatiti ali cu napisati kako je ovo jadno mesto za lecenje. Da probam da zivim bez Metadona necu. Provalio sam letos da imam divne vene na nogama za jos 4-5 god bodenja pa ako se nesto desi sa terapijom da se vratim medju drugare. Pa cu i ja dolaziti svako vece da pricam kako apstiniram. Hocete me savetovati??? Promenicu nick da vidim bas da li mzoete provaliti, secem onu stvar ako budete izvalili.
Jel se secate kada se onaj iz UN nacija uhvatio za glavu kada ruski idiot nije znao da ce za godinu dana da objave da njegova zemlja je najgora po broju zavisnika prema broj ustanovnika po drogiranju i kada se uhvatio za glavu covek iz UN jel nisu hteli Metadon. Moja reakcija je slicna. Za mene je Balkan nenormalan i samo gledam da li ce mi neko jos pred ovo priznavanje nezavisnosti svoje teritorije da bi se uvukli medju EU reci nesto povodom mog potvrdjenog prava da se lecim Metadonom. Kako bi napisao jedan Tom za Brisel kako ne mogu da se lecim sa onim lekom koji kada pijem se ne bodem.
Moja zadnja recenica je Metadon ili Heroin. Ne pokusavajte da objasnite.
Za EU ste budale i po defaultu za mene.

Moje zadnje reci neka budu
metadon=lecenje
nema metadona=spric
a sada cu upaliti igricu jel sam provalio da me same vase recenice podsecaju na vreme heroina i da pocinjem da ga osecam u nosu a ja kada mi se on javi u glavi posle 5 min sam na putu do apoteke.
Zato da se to ne bi desilo javicu vam.
P[oslacu vam ovih dana slike mojih ruku dok dobijam terapoiju pa ako se nekada nesto desi sa njom poslacu vam slike ruku kada je ne budem dobijao. Ja za 3 dana drogiranja odlepim, kao da sam na drogi 10 godina tako se ponasam. Niti mislim posle na lecenje. Niti me 5l metadona moze odmah privoleti na lecenje dok se ne saberem jedno vreme sa heroinom. Takav sam a lekari kazu da tamo u civilizaciji ima ovakvih mnogo.
Razumeju me. I samo molim jednog dana da za vas ne budem normalan i da ne pocnem da se pitam kakva je to nepravda sveta nad nama jel cu znati da mi tada totalno nije dobro.
Da i racunajte da sam ja u stanju sada da ostavi mMetadon i da pocnem da se drogiram ponovo godinama i ako ostanem ziv da uzmem ponovo Metadon i tek tada se smirim. Ako nekome to treba moze, ja ne bi voleo ali dokazacu da me samo on drzi dalje od heroina.
I koja koka bre o cemu vi razmisljate. To su nebiotne stvari sporedne, ja ujutru da me neko pita oces 20gr koke ili paklu cigara uzeo bi paklu cigara ako sam zaboiravi oda kupim da bi imao uz cigare. Pominjete neke nebitne stvari sporedne. Koje ne uzimaju zadnji dinar iz dzepa niti bi prebijo trudnicu da joj otmem pare za to.
Ovo su bitnije stvari, opstanak.
Ja od juce od kada vam objasnjavam o svojoj terapiji meni se uzima heroin.
Necu to vise raditi, ne smem misliti na recidiviste. Gledajte vas zivot. Ja imam apstinencije nego vas nekoliko zajedno kada se racuna lekar. Kada se racxuna sasa i vodoinstalateri za to me boli kita za njihovu racunicu.
toto-rina

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by toto-rina »

Ali evo iskreno oduvek sam razmisljao i znao sam da nije govoto sve da se nisam sredio i skrasio i da ce se poonovo cackati terapija i osecam da cu morati da se drogiram jos neko vreme dok se zemlja ne stabilizuje u EU i dok konacno ne odem u neku ustanovu da podpisem lepo za svoju terapiju. Tako ce i biti i samo se nadam da to nece dugo trajati i da ce mi ostati jos nesto od toga da se mogu vratiti normalnom zivotu kao stan recimo i to. Da necu ostati bez stana dok se ova posrana zemlja osvesti da izbor lecenja ne sme da se dovodi u pitanje. U svakom slucaju meni je lepse bilo na heroinu nego strejt dok sam. Na Metadonu sam najbolje ali strejt dok sam grozno mi je i ne mora tako da mi bude.
Tj dok se osvesti balkanac da mu je mozak izopacen za 98% ostalih i da ne moze izopacenost da sprovodi nad onima koji su se osvestili i razmisljaju kao drugi. Ako budete dobri dacu vam uzivo video link kada mi ukinu terapij uda pratite prvo bodenje posle Metadonske terapije.
A mozda cu i povesti ovu organizaciuju da vam konacno jebemo mater za sva vremena na zapadni civilizovan nacin. Da se zna ko leci, ko bira lecenje a ko zavrce WC solje i molerise. Za vek vekova i za kraj da bolesnik u ovoj zemlji konacno kaze sikter od mene fizikalci hocu nemacki lekl da pijem.
Sad necu biti jedno vreme tu, hocu da podignem terapoiju i da idem iz Bgd jedno 20 dana da se odmorim od svega i od vesti i od ljudi i od svega. Ne javljam se nikome samo odem i zdravo.


Prepusticu vama da piste na ovom sajtu ja necu vise, pa cete vi da date savet najbolje ljudima.
Meni je ovo probudilo sve rovca ponoivo jel ja kada cujem rec komuna ja taj dan se borim da ne uzmem heroin. I verovatno cu ga danas uzeti ali da se to ne bi desilo ponovo necu vam pisati nista. Molicu se da takvi ljudi u stvarnom zivotu ne odlucuju da se ne bi drogirao svaki dan. Toliko od mene a mislim da svi koji su na terapiji Metadonom ne trebaju ovde da dolaze., Neka ovo bude vas kutak, vise puta je receno da kojekkavi ne dolaze pod temu supstituciona terapija ali eto ima budala koji pisu a nisu na terapiji bili.
Ja bar sam bio i u komuni i na terapiji pa znam od cega ne uzimam heroin.
I za druge mislim ovde i za checka da ni on ne treba da dolazi neka pise na drugim mestima.
Eto nekako kada cujem rec komuna to mi je kao da je droga ispred mene pa dodjem u los trip da mi se uzima.
Trebali bi da promenite ime foruma da date recimo ime kriticari supstitucione terapije.
Ili tako neki uzaludni pokusaji. Pa se onda setite 2.5 miliona zavisnika u rusiji koji postaju krokodili i ubrizgali bi govno a nemaju Metadon. Jadno je sto ste toliko daleko od psihe zavisnika da ja znam da ste toliko glupi da shvatite sta olsoba kao ja moze da uradi u nekom ludilu bez droge. Takvi ljudi koji to ne shvataju ne bi trebali da imaju veze sa zavisnicima. Iz prostog razloga sto njihova procena ostavlja obicnog coveka na milost ljudima kao ja i gorim od mene u krizi. Moze ovde ko hoce da se chepi i da laze da cuva 10l svoje terapije i lupa gluposti dok ljudi kao ja stete drustvu ako ne piju lek, unistavaju porodicu i ostalo. Dom se vi chepite onaj prebio zenu za tasnu. Jednom ce vasu sestru, sasinu cerku, perinu zenu... mikinu mamu... Ali balkanski mozak nema gen da to shvati. Gde god se nalazio i USA, EU ili planincini na Blkanu njemu fali neki gen zbog kog nas mrzi ceo svet.
Ja samo znam tuznu istinu da kada bi sasa ili neko slican dajem primer dosao i rekao da mu je sestra ili zenba u bolnici jer je drzala tasnu dok je sutirao narkoman da ja pored svega da to shvatim meni bi prva reakcija bila smeh. Ne smeh sto bi voleo to da se desi nego smeh jel mi ne bi bilo jasno da to neko takav to ranije nije predviudeo da se to moze desiti ukoliko nepodmireni hodaju ulicama. Znate koliko ce da prica posto ljudi sa vama, 2% ostali kradu i unistavaju vredno sada, za sat vremena i boli ih kita za komunu ili vase porodice i da li ce ih oskaatiti.
Ja pisem jel imam dobru tastaturu pa volim da kuckam ali druge boli ona stvar dok ja otkucam tri posta oni su razbili kola nekome i nose torbu ili razbili glavu. Ili dele nekom dozu iz sprica u spric.
toto-rina

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by toto-rina »

Idem da se obucem rec komuna mi probudila rovca i sada samo mislim o tome. Ne smem da uvece cujem tu rec jel imam nocne more o prezivljenom tamo.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by selma »

Image
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by nepopravljiv »

toto karalju xaxaxa :D najace postove pises mene licno bas briga za balkanske mozgove, komune ,metadon ali ti to tako teatralno opisujes da je zabavno citat svaka cast kako branis metadon.
toto-rina

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by toto-rina »

Navikao se nos na onu aromu sa Anda pa sada ovo neprijatno do jaja...
Gore nego prvi put. Necu vise da se raspravljam zato sto osim vaseg lecenja i prica sa vamam me tera da uzima heroin. Vi ste ubice mladih. Ne zato sto bi ja pored vas uzimao drogui. Nego bi je prodavao i njima.
Hvala bogu da takvi ne odlucuju za cas bi Balkan imao zavisnika kao Rusija.
Idem ne stvarno necu dolaziti vise. Kazem neka ovo bude vas mali kutak sazdan od lazi i bezuspesnih lecenja i mizerije cepljenja jednih drugima.
Ali razmisljam kako je ovim drugima kada coveku ovako probudite rovca, ko zna, ne znam razumem zavisnike sve vise, majke mi. Jedno vreme sam se opustio vratio me Metadon medju normalne pa sam bio besan nisam imao razumevanje ali malkice sa vama i covek shvatri drogiranje i beg od realnosti a najvise shvati covekovu nezelju da se leci. Jbt ja bi pobio 10 klinaca da imam taklve lekare. To je cinjenica nepromenljiva kao tabela o komuni i zlu fizickog rada.
Neko kaze da se ja brinem za jetru. Pa ja svoju jetru mogu da unistim ali mi je komuna nece unistiti.
Drugo Metadon vec kazem ne unistava a komuna unistava fizickim radom a polemika nije bila oko moje brige o tome nego da je to tako. Ja unistavao ili cuvao jetru komuna je unistava, ja unistavao ili cuvao Metadon je nesteti. Klasiscno izvrtanje istine tipicno za Balkan. Mislim nece meni odbaceni i nenormalni pricati sta je dobro. Grupa od 50 ljudi od 5000 se skupila pa prica drugoj grupi kako treba.
Evo doprineli ste drogiranju. Kada sledeci put oitvorite usta znajte cemu su vase reci blize, doprinosu drogiranju pre nego lecenju. Kada se probudite sutra neka vam je to u glavi.
Ali niste jedini imao sam ja takve u kuci, nenormalne.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

nepopravljiv wrote:toto karalju xaxaxa :D najace postove pises mene licno bas briga za balkanske mozgove, komune ,metadon ali ti to tako teatralno opisujes da je zabavno citat svaka cast kako branis metadon.
nisam skuzio da ga je branio..neznam mozda nisam dobro shvatio.... na kraju nitko neche htjet branit methadon, ko dobar ljek za ovisnike, pogotovo oni koji odluche prestat s njim i dok ne shvate shta radi tjelu i psihi....prvo znam da su ga pocheli ameri davat ko ''nizoj rasi'' crncima...sad tamo ga prepisuju jedino ako netko inzistira na njemu, tako slichno i kod nas u hr(radije ti ponude druge solucije), moja iskustva s methadonom su jako losha, i to dok su me sa heroina prebacili, na hep. izgubio sam osjetila, osjechaje za koje nisam znao da postoje, neka depresija, pa one krize...nikad nisam imo goru krizu kao od hepova,...sa heroinom, je bilo drugachije, dobro sam se osjecho, samo sam trazio sve veche i veche doze, pa da si spasim zivot odluchio na ljechenje, gdje su mi dali heptanon na kojem vishe nisam vidio neki smisao zivjet..(nije bilo osjechaja ljubavi prema sebi i drugima, sve samo ravno...0 nishta...)na kraju svega i svachega izvuko sam se sa mst-em, i mislim da je on puno bolji nego hep. za stabiliziranje ovisnosti...imash normalan osjechaj, uglavnom osjechash se normalno, nema zatvorenih osjetila, samo si dobro i normalno....
toto-rina

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by toto-rina »

Ma ljudi kakav morfin, kakav hidromorfin kakve gluposti.
Pricamo o lekovima na istom principu delovanja kao heroin samo slabiji.
Takvo nesto mi ne prija, meni. To ima dejstvo eufopricno jace a slabioje analgeticko dejstvo.
Ma i ja pricam bezmozgovicima. Necu da eksperimetisem ni sa cime, kome je bolje nek pije morfine, suboxone sta hoce.
Koji crnci, koji crnci. Metadon je bezbedanm i prvo su davali Nemackim i Jpanskim vojnicima ranmjenicima koji su lakse podnosili to nego na klasicnom morfinu i posle lezanja se brze vracali u normalu jer sporije izaziva zavisnot.
Lek je pored svih vasih traceva nastalih pored kasike i svece za kuvanje heroina i za stolom 100 bivsih zavisnika u nekom stacionaru koji ne znaj usta vise da lazu potpuno bezbedan. Imate na Institutu za Psihijatriju razne gluposti napisane o Metadonu i ono sto zvanicno lekari misle o terapiji odavde pa do tog New Yorka. Amerika je kvarna po tom pitanju jel ona dobro zna o prenaseljenosti stanovnistva i kada je u pitanju Rusija ne kazu da je lecenje bez Metadona lose kao i po koja kritika ali su zato svojima sirom zemlje obezbedili lako dobijanje Metadona i stotine klinika i smejuci se gledaju sta ovi prezivljavajui tamo preveci razne otrove ne bi li smirili psihu. Vase reci nemaju za mene znacenje vece nego lupetanje nekoga ko pravi drogu. Ja od vas imam vase reci u razlicitim stadiumima zivota.
Kada Svajcarska odobri neki lek i kada ga daje onda se ne sme razmisljati o tome. To nisu budale da prepustaju kome hoce da se bavi stvarima kojima se nije posvetio iz detinjstva. mNe moze svaki idiot kao na Balkanu koga je zivot odveo u ko zna kom smeru da ide i soli pamet drugima.
Kao jao evo je jesen, kako cu sada, mislicu na njega...-Vazno je biti jak.
-Samo polako. Meni se od toga povraca, gadi mi se to jel vidim koliko nemate sanse jbt.
Moje obecanja su bila daleko cvrsca pa nista uradio nisam. Da me je neko rekao jhedan dan da li ces se stvarno od sutra skidati ja bih smeo da stavim ruku na panj i kladim se da od sutra necu ga uzeti. A opnda je posle opet bilo isto. Zato shvatite vase vidjenje stvari mene ne zanima, konzimiras Metadon, pod Metadonom, ovo ono.
Isto mi je kao da gledam nekoga ko prica o limuntusu sazaljevbam ga jel ne zna i ne razume dalje od sebe.

Dolazi do jedne velike greske u startu a to je cilj koji covek zeli da dostigne. Da li je to apstinencija uz konacno lisavanje svih muka i briga koje zivot nosi kada vec nisam nikada mogaop to da resim normalnim putem necu ni sada i nek resi Metadon za mene. Ili ce on ili heroin. Trece nema.
Neko je rekao zivot nije lak, mene to ne zanima. Nazalost takav sam da cu kroz njega ici sa podmirenim receptorima za opijat. Cime to ne zavisi od mene samo. Sve ima svoje prednosti i mane. Metadon normalno ponasanje dok je lek kako treba i izdaje se kako treba. Heroin uz svo zlo koje ide uz njega. Treceg nema, za mene. Mozda za vas ima. Ja ispred sebe vidim samo ta dva puta i nista vise.
Grozno je ovo sto sam uradio danas ali to i jeste svrha nekih foruma na balkanu. Kada covek ne radi onako kako normalni kazu da je normalno dodje to takvih stvari. Neki bi me u Svajcarskoj uputio kod kog lekara da idem a neki mi je probudio rovca za heroin. Sve zavisi gde zivis da li si medju normalnima ili medju 10 miliona odbacenikh od ostatka sveta koji jos u necemu odlucuju i to je onda pogubno i dalje.
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by lizard »

Toto, potrzavam ideju da se ovisnicima daje Heroin u venu. Rima:)
Jbg. Takav film zadugo necemo gledati. Iako u par zemelja postoje programi koji dugogodisnjim ovisnicima kao substituciju daju cisti medicinski Heroin. Samo, kad isti program zazivi na ovim prostorima, ostaje pitanje koliki je stvarni broj ovisnika, koji u svojoj 20godisnjoj karijeri, nisu prihvatili neki drugi vid substitucije?
Raduje cinjenica, da danas, u ovom demokratskom svijetu, postoji kraljevstvo koje nikad nije zabarnilo medicinski Heroin, samo, postoje zajebani i visoki kriteriji koje treba pacijent zadovoljit, da bi vise puta dnevno, do kraja zivota od doktora dobijao cisti Heroin.

Postoje ljudi koji si mogu prijustit, zivot uz medicinske sestre k'o sa naslovnice plej boja, koje ce ih ujutru buditi ubrizgavanjem kokaina u jednu, heroina u drugu ruku, a ostale zecice iz 1 smjene, dobro jutro ce zazelit sa brazilskom kafom, kubanskom cigarom i americkom viagrom. Nazalost, dok takav tretman bude dostupan vecini ovisnika, uz subvencije drzave, trebace joos puno metadona isteci iz automata...
Ljudi koji zive i rade, normalno ce moci sipunit sve svoje zelje i hirove, a Isus Hrist ce ponovo hodati zemljom.
A do tad, bojim se da se nece puno toga promjeniti, i dalje ce biti ljudi koje zulja kamen u cipeli, i umjesto da stanu, sagnu se, izvade kamen. Oni ce radje popiti tabletu da mogu nastavit dalje.

LP!
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

zemlje eu imaju pravo da legaliziraju heroin, kokain, marihuanu tako npr.Cheshka, UK, Nizozemska i josh par...znam da Cheshka ima i kokain za ostale neznam...
Prvo obichno pochinju s travom i prostitucijom, prvo je Njemachka prije koju god. sad che i Slovenija...
Sve zavisi od mentaliteta ljudi, kod nas bi to moglo doch za kojih 20god.mozda i vishe...
Jer tu ko pushi travu je narkoman, ljudi si pomochu medija i ostalih gluposti, davaju zapravo shta je to normalno, a shta nije(kao normalno je ako netko ode na kavu ili pivo i napije se za vikend, a nije normalno da ode na kavu i popushi jojint)...daleko i duboko je josh glava ljudima u zemlji...
Jer ko si uopshte ima pravo zadavat shta je normalno, a shto ne??...uvjek che postojat netko kome je to shto nije normalno, ''normalno''!!!
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Mon Sep 05, 2011 6:37 am, edited 1 time in total.
Post Reply