NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

e, zdravo! Mene sad zanima koje bi to bile bolje, moderne terapije??
bjelo i zuto??(''zuto da pali motore, a bjelo da pogura nekad''), shit.., sorry but jbga...
..ne ozbiljno mislim??, kolko god se chinilo neozbiljno, shalim se malo, to sa motorima..
toto-rina

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by toto-rina »

Check mislim da radis korisnu stvar i bitnu i nista novu kada je u pitanje svet. To nam je potrebno. Ali kazem vam da preterujete sa Jurnistom jel nece srediti ljude. Probajte taj MST da izgurate. Jurnista je preskupa da se daje tako a ne donosi nista bolje.
Mrzi me sada da pisem o Jurnisti, pisao sam, meni daju to kada je nestasica Met i molim se da se ne ponovi nikada. Cak sam se raspitivao jel ima nesto drugo jace dosta od Trodona a da je registrovana.
Pricate o nekim Fentanilima, necemu ne znam ni ja...
Ljudi to je jako za obicne ljude mi smo navikli na Met, on deluje drugacije nece vam nista pomoci tako kao on.
Ja vam kazem. Ne moze da vam daju dva lek jbt. Nije u redu mnogio se koprcaju za Met ajde prvo obezbedite njima da dobiju da se ujutru ne cimaju za drogu. Njima da je vase stanje oni bi pevali, ne bi izvoljevali.
I ne slusaj molim te ljude ovako, Balkan je poznat sto nas normalni nerazumeju zasto bi u supstituciji bilo drugacije.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sanela »

check021 wrote:Sanela,

vidis,to ti je ovaj mentalitet ljudi.Balkansko-bosanski pogotovo.Pogledaj Anu.Umesto da podrzi NVO koji bi zastupao pravno ljude koji su diskriminisani prilikom zaposljavanja,sazivao javna saslusanja,borio se za nove i bolje i modernije terapije - umesto da nam popovi budu specijalisti za bolest zavisnosti...Ona pljuje po meni,porodici ,majci i medju porodicnim odnosima.Ja znam i ko sam i sta sam - parazit nisam, naprotiv ;
pa nisam se ja "sestro" skolovao na IT Akademiji , Microsoft Gold Partnera koji sve ispite daje na verifikaciju u Cambridge - da bi mi neka "mostarka" prodavala fazone i da bi zavisio ,kako ti kazes:"Od mamine sise". LOL
E to je - LOL. Nameravam da odem i zaposlim se u Svedskoj,Danskoj,Finskoj,Nemackoj... Tako negde-gde nema takvih kao sto si ti i slicnih. :vom:
-Tvoje je pravo da mislis da dvadesetjednogodisnji mladic ne moze da osnuje NVO , i da pljujes po NEVEROVATNO DOBROM smisljenom imenu i koji je copyright-ovan u opstini gde zivim,kako ga ne bi neko "capio". I ovo je "LOL" ,ali sam se isparanoisao,pa sam morao to da ucinim-svestan koliko naziv govori.
-Tvoje NIJE pravo da pricas o medju-prodicnim odnosima,te da govoris i opravdavas zenu koja dnevno pije sad i po dve litre surutke kako bi regenerisala tu i tamo jetru... Jer je lekar - tako rekao. :?:

Ja zaista ne mogu da verujem kakvi ste to {smo to} ljudi.Umesto da stanemo jedan iza drugog-rame uz rame-i da se organizujemo i podrzimo jer je "neprijatelj dobro organizovan" - kako bi moj drug iz Slovenije Jelin regkao , Vi pljujete - vredjate - "kenj-ate" , a pojma nemate. { rima :D } LOL :D Iz glave ovo bese.

No,sta je tu je,ja ne osudjujem tebe.Verovatno taj gnev dolazi iz neke "dubine". Mozda su te roditelji zapostavljali kad si mala bila.Tukli ... Ko zna. Jadnaa... :cry: Ali nemoj svoje komplekse na meni leciti.

No-dalje,hmmmm? MISLJENJA MOLIM??? :D
Prije svega, ponovo pročitaj moj post i podvuci gdje sam ja spomenula tvoje porodične odnose.
Drugo, ti imaš 21 godinu i to je sasvim dovoljno godina da radiš i zarađuješ novac za svoj život. Sve ostalo je šuplja priča.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Shta se tiche kvalitetnije supstituciske terapije tu bi sigurno trebalo izbacit methadon, chito sam negdje kako je to krenulo s njim:prvo su ga u americi pocheli davati ''nizoj rasi'' crncima da ih maknu s ulice i gotovo zatupe s njim pa se pokazala ko dobra solucija kod ovisnosti i pochelo se ga primjenjivat svugdje...Sad je to sve manje, gotovo su ga pocheli ljechnici izbjegavat propisivat zbog njegove shtetnosti, chak i u HR ga prepisuju ako bash moraju, pocheli su uvodit polako MST(morfij) za one koji josh nezele se rjeshit opijata, u nekim drzavama su legalizirali i heroin...Ali veliki preokret u ljechenju ovisnosti je uradio subotex, koji su pocheli ljechnici prepisivat radije nego methadon i pocheli ga gurat svima i onima koji nisu spremni za odricanje od opijata, njima su i teshkom mukom pocheli prepisivat methadon (ako nisu htjeli blokator) znajuchi za njegovu narav, ali nemaju puno izbora...Koliko znam u HR se trude chim manje ljudi stavljat na methadon i pokushavaju sa MST-om vidjet, koliko ga je moguche zamjent s methadonom...Ja sam dobivo MST i uspio sam kasnije se s njega lakshe prebacit na sub. da bi se kasnioje skinuo i sa njega...Shvatio sam da kod MST-a nisam bio toliko zatupljen kao kod terapije methadonom, gdje dok sam uzimo methadon bi mi zatupio osjechaje, shto kod MST-a nije bilo, sjecham se prebacivanja sa methadona na MST, nakon 2dana sam plako ko djete dok su se pocheli javljat osjechaji za koje sam zaboravio da uopshte postoje...Sad treba vidjet kako kod drugih djeluje, jer meni je pomogo zadovoljit potrebu za opijatima i omoguchio puno lakshe prebacivanje na blokatore koji su me na kraju oslobodili opijata, bar za sad...Sad ja sam chak da se legalizira i heroin jer chovjek koji se nije zasitio opijata, uzimat che opijate sad mislim da bi trebalo im omoguchit shto kvalitetnija sretstva dok se ne zasite i ne odluche prekinut s drogom...A siguran sam da je tu MST, ili chak heroin puno pogodniji od methadona...Ali to che odluchivat vech netko drugi....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

Nemam pojma.
Ja sam bila na subu i osim sto mi se gadio, nisam uspjela bas biti stabilna,pa sam se pocela zezati,pa i muciti,cekaj dovoljno da ga opet popijem i nije mi bas odradio job.....

Na metu mi na pocetku nije bilo bas lako ali meni se jednostavno smucilo ganjati dobru robu,cekati likove,davati im krdo para a oni rade ovcu od mene...ja uzela recimo 50 puta a on meni pomogao ali bas 4 puta i sad ja njemu dodjem pare.....namjerno nisam pisala o kolicini jer su velike kao i lova....onda sam skuzila da za tu lovu koju spiskam u dva dana ja mogu kupiti krdo garderobe,masu cipela,papati finu klopu i zezati se a ne debelom majmunu puniti dzep......Sad imam toliko nove garderobe,pola od toga nisam ni obukla, a tek cipela,i pitam se sto uvijek kupujem na stiklu kad nju nosim jednom tjedno ali mi zene volimo cipelice raznih boja i modela i uvijek jedne vise dobro dodju za svaki slucaj.....necu vise bacati lovu,radije pomognem onima u mojoj obitelji kojima stvarno treba pomoc . i fucking me nerviralo sto govno ne zna reci hvala....
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by check021 »

Sanela:
-Tebe niko nije pominjao... LOLchina... AnA_Mo ili tako nesto...ona sto je rekla za kapljanje i kevu itd...

ZA OSTALE:

- OOOOOOo,evo mene,i vidim nesto lepo - inteligentni,mladi pretpostavljam,NORMALNI - bez predrasuda , ljudi su u par prethodnih postova prevagnuli ... OVO TREBA OVEKOVECITI I OBELEZITI kao "Dan Socio-Liberalnih Postova na narkomanija.ba" :D hahahaha ...
Salu na stranu - svaka cast ljudima koji podrzavaju ideju o NVO i o imenu "Zajedno Sami", statut je u izradi i svako ko je zainteresovan moze me kontaktirati direktno na mcbasileus@yahoo.com ili da ode na metadonplus.blog.com pa tamo ... Svejedno - ALI HVALA I SVAKA CAST...
- Sto se tice MST ili Jurnista ili SUBSTITOL ... Ja glasam za Substitol ,kao i Bugarska sto je odradila posao. Kod njih je urodila plodom,i svesni su IV upotrebe istog - ali kao metadon , daje se za "harm reduction" tako da oni koji to rade - neka rade - na njihovu stetu ide, te OPET - SKLONJENI SA ULICE,SVOJE VREME PROVODE DRUGACIJE,NE SIRE INFEKCIJE , ITD... KORISTI DRUSTVA A POJEDINCA ....nebrojane...
- S metadonom - JEDINO - nista ne postizemo , jer ima nas izmedju 20-30% od cifre koja je sada oko 25.000 narkomana na populaciju od 6.500.000 ljudi - PRESTAVLJA ALARMANTAN ZNAK , toliko da je Danska ,koja je sto se tice droge u istoj,ako ne i "boljoj" situaciji , uvela heroin na recept + metadon uvece,do sledece doze da se gura...
E sad, destigmatizacija i de diskriminalizacija pri zaposljavanju prestavljale bi tacke koje bi se takodje se nasle medju prvima u statutu kao nesto za cega bi se NVO "ZAJEDNO SAMI" borila.


-ISKUSTVA SA SUBSTITOLOM,MST,JURNISTOM PLEASE - I KO JE ZAINTERESOVAN NEKA NAPRAVI KORAK KONACNO.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sanela »

check021 wrote:Sanela:
-Tebe niko nije pominjao... LOLchina... AnA_Mo ili tako nesto...ona sto je rekla za kapljanje i kevu itd...

]
Kako bolan nije?
check021 wrote:Sanela,

vidis,to ti je ovaj mentalitet ljudi.Balkansko-bosanski pogotovo.Pogledaj Anu.Umesto da podrzi NVO koji bi zastupao pravno ljude koji su diskriminisani prilikom zaposljavanja,sazivao javna saslusanja,borio se za nove i bolje i modernije terapije - umesto da nam popovi budu specijalisti za bolest zavisnosti...Ona pljuje po meni,porodici ,majci i medju porodicnim odnosima.Ja znam i ko sam i sta sam - parazit nisam, naprotiv ;
pa nisam se ja "sestro" skolovao na IT Akademiji , Microsoft Gold Partnera koji sve ispite daje na verifikaciju u Cambridge - da bi mi neka "mostarka" prodavala fazone i da bi zavisio ,kako ti kazes:"Od mamine sise". LOL
E to je - LOL. Nameravam da odem i zaposlim se u Svedskoj,Danskoj,Finskoj,Nemackoj... Tako negde-gde nema takvih kao sto si ti i slicnih. :vom:
-Tvoje je pravo da mislis da dvadesetjednogodisnji mladic ne moze da osnuje NVO , i da pljujes po NEVEROVATNO DOBROM smisljenom imenu i koji je copyright-ovan u opstini gde zivim,kako ga ne bi neko "capio". I ovo je "LOL" ,ali sam se isparanoisao,pa sam morao to da ucinim-svestan koliko naziv govori.
-Tvoje NIJE pravo da pricas o medju-prodicnim odnosima,te da govoris i opravdavas zenu koja dnevno pije sad i po dve litre surutke kako bi regenerisala tu i tamo jetru... Jer je lekar - tako rekao. :?:

Ja zaista ne mogu da verujem kakvi ste to {smo to} ljudi.Umesto da stanemo jedan iza drugog-rame uz rame-i da se organizujemo i podrzimo jer je "neprijatelj dobro organizovan" - kako bi moj drug iz Slovenije Jelin regkao , Vi pljujete - vredjate - "kenj-ate" , a pojma nemate. { rima :D } LOL :D Iz glave ovo bese.

No,sta je tu je,ja ne osudjujem tebe.Verovatno taj gnev dolazi iz neke "dubine". Mozda su te roditelji zapostavljali kad si mala bila.Tukli ... Ko zna. Jadnaa... :cry: Ali nemoj svoje komplekse na meni leciti.

No-dalje,hmmmm? MISLJENJA MOLIM??? :D
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

pitanje ''chek'': kako to funkcionira?, ko odluchuje koja je terapija bolja?, neka peticija se potpisuje?..tko na kraju odluchuje i na temelju chega koji je ljek pogodniji za ovisnike??
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by sunrise »

pustite covjeka nek se zabavlja necim
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: NEZAVISNA ORGANIZACIJA

Post by MasacreEnElDiscoBar »

ma, zanima me kako to funkcionira il se isplati opshte?
Post Reply