sub i tramal

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: sub i tramal

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Navodno se u Grchkoj ovisnici smatraju neurotichnima i sprema ih se na psihijatriska ljechenja...tako da...mislim da ovo nije tema...probaj negdi drugdi....al neznam jer mozesh nosit odavde ljek, naravno uz potrebnu dokumentaciju...
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Sun Jun 26, 2011 9:23 am, edited 1 time in total.
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: sub i tramal

Post by igra bez granica »

Jeste mogu nositi i nosim ali posto ostajem duze vremena a u hr je uvedeno novo pravilo da smijes podici jedan recept jednom nedeljno, tako da ja moram cekati neko vreme tj petak da bi podigao novu terapiju. Nazalost i na ovaj nacin nas uskracuju da zivimo normalan zivot jer sam osudjen da svakih 7-10 dana moram se pojaviti u hrvatskoj ili neko da mi dostavlja lekove a posto sam najcesce na putu onda imam jako puno problema. Imam ja papire i znam da u Grckoj dele metadon ali nisam siguran za suboxon. Ja sam na 12mg tako i da podelim ovonedeljnu terapiju ne mogu izdrzati vise od 10 dana.
Moje iskustvo sa subovima je odlicno, spasio mi je zivot. Zivim kvalitetno, putujem i u ostalim evropskim zemljama poput italije nemam problem da dobijem sub ako ostanem bez njega ali za Grcku ne znam. Nadam se da ga ima da ne bi opet morao poceti brljati sa pajom i ostalim sranjima.
Ako neko ima joss neku informaciju pls javite!!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: sub i tramal

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da, da ti sad ovde odgovorim!! do nedavno Grčka nije imala niti methadon...Sad imaju i methadon i suboxon!!! :P P.S., dok idesh tamo morash pazit jer nevjerujem da mozesh ga unosit preko granice...e sad...http://s2.hubimg.com/u/90593_f248.jpg
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: sub i tramal

Post by MasacreEnElDiscoBar »

chak imaju i vecha pakiranja...puno bolje...
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: sub i tramal

Post by igra bez granica »

Naravno da ne smem ali imam papire legalne od lekara pa tako da cu i tamo otici sa istim tim papirima. Znam da ce kostati malo vise ali jbg, posao je u pitanju. Inace neki ovde znaju ko sam i cime se bavim. Turizam, tako da putujem cesto i jako puno. Evo samo primer ovog proleca: Grcka, Italija x 4, MadjarskaX3, Austrija, Spanija, Ceska i Slovacka. Nisam imao problema i kad sam nosio verovao ili ne i po 15 litara caja od maka i naravno mnogo paje. Ili sam imao srece. Vazno mi je samo da znam da je uveden u grckoj, jer u spaniji pre dve godine nisu i kada sam otisao u centar davali su mi met ali nisam hteo da uzmem jer (negde ima napisano ovde) doslo je do mesanja suba i meta i popusio sam najgoru krizu u zivotu, koja me kostala braka posla stana i sveg ostalog. Ne zalim jer sam se iscupao iz ralja gospodina H. Sad ce neki reci pa u istom si sranju sto je tacno ali ja jednostavno pomirio sam se sa tim da cu biti zavisnik citavog zivota i da moram biti na necemu. Iskreno dok sam se zanosio kao i svi ovde mislju da cu se jednog dana skinuti ja sam se samo jos vise navlacio a sada popijem svoj sub i miran sam. Ne razmisljam o dopu, koki. Hvala ti na infomarciji.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: sub i tramal

Post by MasacreEnElDiscoBar »

nishta sretno ti bilo!!!jer ja sam znao dok sam bio na subutexu imat problema..najvishe u Njemachkoj!! Imo sam papire od dr.da ga uzimam moro sam par gradova proch da dodjem u taj neki centar gdje su mi ga odobrili...stim da gdje god sam bio van HR. moro sam ga plachat...sad neznam kako je u Grchkoj, jer se placha il ne...al glavno da ga imaju...
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: sub i tramal

Post by igra bez granica »

pa bas to, nije sad toliko vazno da li se placa ili ne. NAjvaznije da ga ima. Posto si iz hr onda znas kakva je situacija, barem je u Vinkovcima tako. Imam jako dobru doktoricu koja mi izlazi u susret ali neke stvari ne mogu proci. Inace ne bi bio toliki problem da nije bilo ovih praznika silnih koji su mi poremetili citavu koncepciju i citav plan. Valjda sam imao i srece plus sto nikada nisam kaznjavan tako da nisam nigde sem u hr zaveden pa nemam ni sa tim problema. E sad lazem u italiji sam zaveden u Rimu ali tamo nema vise granica tako da je to ok ali toliko se uvek moze sakriti a ja to i ne cinim jer direktno saradjujem (pazi ironije) sa policijom i carinom.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: sub i tramal

Post by MasacreEnElDiscoBar »

:D ...ljepo...Samo se nadam da nechesh imat problema u nabavi suboxona, ko ja u Njemachkoj...3dana sam ga nabavljo...Mislim da u Grchkoj nema puno centara za ovisnosti...sad vjerojatno chesh morat uletit negdji gdi mozesh dobit recept i u ljekarni ga dobit odma..
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: sub i tramal

Post by igra bez granica »

Pa vidi mislim da necu imati problema ali nikad se ne zna. Posto radim to sto radim a jedan od delova mog posla je da one koji se razbole uputim nekom doktoru opste prakse a njih je jako mnogo i drze nas kao malo vode na dlanu (predstavnike agencija) mislim da necu imati problema dobiti recept naravno uz krs para ali sta je tu je. thessaloniki iliti Solun nije daleko a imam kola tamo tako da ni to nece biti toliki problem otici do tamo i naci lekara tj centar gde ce mi izdati recept.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: sub i tramal

Post by dee_87 »

Citam ove postove i kontam dvije godine su prosle od kada sam se skinula i rijesila bedova.. Dugo mi je trebalo da se skuliram i rascistim sama sa sobom da vise necu biti to sto sam bila.. Postati mama jednoj prekrasnoj djevojcici najveci je uspjeh u mom zivotu.. Obojila je moj sivi pogled na zivot u zive boje i dala mi najljepsi razlog zbog kojeg vrijedi zivjeti i boriti se.. Zato svima koji se skidaju zelim punoo uspjeha i dajem podrsku da izdrze jer zivot zna sa jako lijepim stvarima da nas iznenadi, a one su sigurno vrijedno borbe.. Pozdrav :)
Post Reply