sub i tramal

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: sub i tramal

Post by Vceikruna »

Sve pohvala i od mene,svaka cast,samo napred,drzi se! drzimo ti palceve ili fige kako hoces :D mislim da bi ti vise pomogao Duo Diklofen u kapsalama od 75mg,mislim da su mnogo kvalitetnije u uklanjanju bolova za razliku od Brufena a i manje je stetan definitivno! :D Toliko! Pozdrav! Take Care freands! :D :rock:
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: sub i tramal

Post by dee_87 »

Hvala na podrsci, fakat puno znaci :).. Imas pozdrav ! :wink:
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: sub i tramal

Post by dee_87 »

Kako me samo nerviraju pojedini ljudi kad mi pocnu drzat predavanje, tipa koji si se qrac kacala na tramale i subove, bolje uzmi povuci cizu dopa nek te bar odradi kako treba.. Dodje neko skroz puknut i serenda ti sta je bolje... Stavila sam na ignore hrpu "prijatelja"..
Inace sam okey, al bas okey :D
Bolova vise nemam, super se osjecam fizicki... Osim problema sa nedostatkom novca i dobrog sna vecih bedova nemam... Malo me snovi smaraju, al proci ce i to znam..
Eh eto toliko od mene... Veliki pozdrav vam :D :wink:
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sub i tramal

Post by sanela »

Super draga, samo naprijed!!!
Izbjegavaj takve "prijatelje". Bolje biti sam jedno vrijeme, nego sebe dovoditi u opasnost da se opet vratiš na početak. Zapravo još niže, nego što si bila...
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: sub i tramal

Post by saša-ex »

A je l posle planiras nekog terapeuta, neku vrstu lecenja?
Samo napred, u svakom slucaju...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: sub i tramal

Post by dee_87 »

E hvala vam na podrsci... Ma sto se tice tih prijatelja, definitivno se moram distancirat od njih.. Cujem juce ovaj sto me snadbijevo sa subovina, skinut s programa... Bio pozitivan na dop drugi put... Jbga, ne mogu reci da mi je drago sto mu se to desilo, jer svakako ce mu sad bit frka, al u neku ruku osjecam olaksanje zbog sebe jer znam da necu doc u iskusenje ponovo da trazim od njega... Ne znam, ispunjena sam nekako voljom da nastavim ovako... Lijepo je ponovo osjecat se normalno :)
A, sto se tice lijecenja, ne znam sta da kazem... Zivim u malom gradu, i po prici ljudi koji si isli kod ove nase doktorke, terapija koju ona propisuje nikako mi se ne svidja... Ono daj samo nabacaj nekih lijekova, kljuka ljude koji se skidaju sa Nozinanima, Tegretol, Tioril... Ma pokusat cu ovako, imam zelju sto je najbitnije... Uspjela sam ostat cista od dopa 15 mjeseci i ovo cu progurat...
Sanela, Sale hvala vam :)
Pozdrav!
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: sub i tramal

Post by SuperSynthetic »

I ja se poslednjih 10 dana skidam sa dopa subotexom. Nabavio sam 4 osmice makedonske i u početku sam uzimao po 4 mg dnevno, a poslednja 4 dana sam na četvrt. Od sutra bih trebao da budem čist. Danas sam uradio malo speeda. Mislim malo, jedn gram. Fini je ovaj speed čini mi se.
Ne znam da li da sutra možda ipak nabavim jos jednu osmicu suba pa da je uzimam sledeca 4 dana?

p.s Subotex je ok ali ima neki fazon koji nemaju drugi opijati kao heroin npr. Mene smiruje maximalno, to stoji, ali nekako kao da gledam drugoga u ogledalu a ne pravo u njega. Isto mi se tako čini da rad od Suba dolazi iz ogledala, a ne kao kod heroina. Mada je odličan. U svakom slučaju. Bolje je trenutno biti na subovima nego na dopu u bgd jer dop je kurčina živa. Nema turskog, samo bugarski i kosovski.
Nikada nisam probao taj pdo u Zg koji košta 60 e. Gledajući mu cenu, trebao bi da bude extra. Ovde je 20e.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: sub i tramal

Post by dee_87 »

Pozdrav! Pa to je super 10 dana bez dopa, ono najgore otprilike si proguro... Kako te odradi speed? Meni je znao napravit jebenu zikru nakon sat vremena kad ga uzmem... Znala sam napravit podlogu sa dopom, pa udarit po speedu, al bude pegla jbga poslije.. Komad dopa izvucem da me spusti, ma u normalu da vrati..
A, sto se suba tice, po meni je on fakat dobar za skidanje.. Samo sto ima tu svoju losu stranu jbga, kao i svaki opijat.. Ja njegov rad dugo nisam osjetila .. To mi je i stvaralo nervozu, uzimam svaki dan i nista... Stanem sa subom, 4 tramala me odrade bolje od njega..
Kako god, zelim ti da sve najbolje i da istrajes u toj svojoj odluci da se skines... Pretpostavljam da si tu osmicu vec i zavrsio, jer znam da ce ti trebat da se spustis.. Al ajd bolje i to nego dop..
Pokusaj i sub na sto krace vrijeme, jer i njega ces morat osjetit kad stanes...
I nemoj se predavat :) Pisi kako ide.. Pozdrav ti!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: sub i tramal

Post by zeleni »

SuperSynthetic wrote: Ne znam da li da sutra možda ipak nabavim jos jednu osmicu suba pa da je uzimam sledeca 4 dana?
sto samo jednu? jedna ko nijedna. bolje da lepo odma` kupis tablu... ili da zavrsis dop... da se ne zajebavas bez potrebe.
daj, bre, sta si se prepao toliko? nece biti smak sveta ako ne popijes sub sutra. probaj samo, jebiga. pa ako ne ide, uvek mozes da se predomislis... al, makar probaj.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: sub i tramal

Post by igra bez granica »

imam jedno pitanje na subu sam vec neko vreme i ok je. Zbog prirode posla sutra putujem za Grcku, da li neko zna postoji li u Grckoj terapija Suboxonom? THX
Post Reply