sub i tramal

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

sub i tramal

Post by dee_87 »

Pozdrav vam! Imam par pitanja pa bi vas molila da mi pomogne i date odgovor..
Juce sam uzela zadnju dozu suba, pa me zanima koliko vremena treba da prodje da mogu uzet Tramadol?
Znam da ima lista lijekova koji se ne smiju kombinovat sa suboxonima (ne znam koji su lijekovi), a posto sam odlucila da ih prestanem uzimat kad mogu uzet Tramal u slucaju da bude bilo kakve frke?
Ne znam sta me ceka sad kad sam stala, kakvu cu zikru imat, jer sad vec poprilicno dugo uzimam sub..
Da li je neko od vas imo problema sa nervozom za vrijeme uzimanja suba?
U posljednjih 15 dana sam bila totalno u bedu sto se nervoze tice.. Non-sop sam nervozna, sve mi smeta i bas se bezveze osjecam jer fakat ne mogu kontrolisat osjecaje, bijesa, ljutnje i nervoze.. Predpostavljam da je dobrim dijelom zbog toga sto vec neko vrijeme sub nema nikakav rad i samo povecavam dozu i opet nista.. Zbog tih bedova sam i skontala da batalim sa uzimanjem, jer ne uzimam ga sto se sa dopa skidam nego bas bezze.. E sad me jos zanima, ako budem imala bedova sa psihom, a predpostavljam da cu imat koji antidepresiv da pijem, po vasem iskustvu da je dobar.. Citala sam negdje o Zoloftu.. Toliko pozz...
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: sub i tramal

Post by Vceikruna »

Pozdrav! Meni se desavalo na pocetku moje terapije odrzavanja Buprenorfinom da recimo,nemam za danas tabletu a nema ni novac,obicno sam u takvim situaciama uzimao po 200,250 mg Tramadola koje sam imao u rezervi,i znaci dan posle suba,su mi koliko toliko pomagali,otklonivsi neke pocetne simptome apstinencie,e sad ja sam to praktikovao u prvih mesec do dva terapije,i znam da su imali dejstvo,a kasnie nisam pokusavao,tako da je to neko iskustvo,ali mislim da bi mogla slobodno da uzmes Tramal posle nekih 48h! Toliko,pozdrav! :lol:
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: sub i tramal

Post by dee_87 »

Hvala ti puno.. Ma jos uvijek nema nikakvih bedova, ali ako bude jbga imam te trandzije, pa et reko da znam kad ih mogu uzet.. pozz
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: sub i tramal

Post by dee_87 »

I poceli bedovi... Tramale su me pokrivali extra dobro 2 dana, na 2 put sam popila bocicu.. ali juce sam se uzasno osjecala.. Ne toliko fizicki koliko me je psiha cijepala...Zikra slicna heroinskoj mada mnogo blaza.. Pegla jbga.. Nervoza, trnci, osjecaj toplo hladno i onaj rostilj cijelo vece.. Oka nisam sklopila, ma uzas.. Al opet mi je drago sto je ovako, ocekivala sam da ce bit puno gore.. Malo me ledja bole ali bar nema vecih bedova..
Mada sto se psihe tice juce me je cijeli dan lomilo to da odem zavrsit dop, o subu u opste nisam razmisljala.. I non stop mi samo to prolazi kroz glavu, ali drzim se bar sam to sebi cvrsto obecala da necu, jos bi mi samo to sad trebalo pa da odem u k...c skroz... Dobila sam od prijatelja tablu nekih antidepresiva, Asentra.. Extra dobre tabletice malo su me smirile? Da li je to isto sto i Zoloft? Ajd molim vas da mi neko napise sta je vas pokrivalo dobro u ovakvoj situaciji.. Jbga fakat mi treba neki savjet, ne bi zeljela da se slomim i ponovo zakacim na dop.. To mi najmanje treba... Eto pozzdrav i pisite mi..
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: sub i tramal

Post by boki_ »

ako si hrabra uzmi xanax ali samo na max mjesec dana jer ces poluditi inace od zikre ako nisi navikla
hEIL hEIMAt
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: sub i tramal

Post by dee_87 »

Pozz.. Ma navikla sam ja na zikru, lomim se ja duze vrijeme, navlacim i skidam.. I ovo kroz sta sad prolazim nije nista u poredjenju na prije kad sam se sa dopa skidala.. Samo kazem brine me to sto mi kroz glavu prolazi dop i ne valja nikako.. Jer duze vrijeme ga ne uzimam, i ne bi mogla ponovo prolazit kroz sva sranja koja sa dopom idu.. Mada ni ovako nije dobro, ali eto borim se..
A xanax, pa uzecu sto da ne.. I prije sam ga pila i jbga dobar je.. Hvala ti na savjetu i pozdrav veliki
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: sub i tramal

Post by teodora4 »

ej dee...prvo da se ja tebi izvinim sto sam ti obecala da cu ti napisati nesto sto pisem a nisam, stvarno ne stizem, ali hocu.isto je i sa mojom ispovesti, ali i drago mi je da imam toliko toga da radim da ne stizem previse da sedim za kompom...e sad, bas bez veze sve ovo sto citam, ne mogu da ti odgovorim na temu jbg, nisam nikada pila lekove, pored svega sto sam radila, jenom sam u zivotu sa ortakom uzela pola rivotrila da bismo zaspali ali ni to ne znam kako radi jer sam toliko bila otrovana speedom da...ne znam osim par sati mirnog sna nisam drugo osetila, nego, pisi kako si, jel si isla nekad u neku ustanovu na skidanje ili sama?jesi bila u nekoj komuni?pozz te punoo
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: sub i tramal

Post by dee_87 »

Ej Teodora.. Hvala ti puno sto si se javila.. Puno mi znaci :)
Hehe zasto se izvinjavas bona, ok je.. Razumijem te, kad nadjes vremena pisi, jer fakat bi voljela da procitam nesto tvoje..
Trenutno sam ok, jer opet sam uzela sub :(.. Jbga znam da je bezveze to sto sam uradila, al nemam nikakvih lijekova, tako da sam se psihicki uzasno osjecala, a i sama znas da u takvim momentima malo fali da se slomis.. Fizicki i nisam bila toliko lose koliko me je psiha smarala..
Ali skupljam lovu, valja mi otic ponovo po tramale, xanax i jos neke antidepresive, da mi se nebi ponovo desilo da zagovnam.. Moram stat sa ovim definitivno..
Nisam nikada bila na lijecenju, niti u komuni i ako vec duze vrijeme imam problem sa gudrom.. Jbga od 16te godine, mada se u posljednje 4 godine non-stop navlacim i skidam..
Kuci se uvijek skidam, jedino me izvalaci sto nisam sama, dvoje nas je tako da mi on dosta pomaze.. Proso je puno vise ode mene i stalno me cupa iz govana..
Da nije bilo njega vjerovatno se jos zadugo i sa dopa nebi skinula po sebi.. Ali eto obecala sam mu da necu vise trazit ni ove subove da uzimamo i dogovorili smo se da stanemo sa tim cim nabavimo ove lijekove.. Pa nadam se da cu bit ok i da cemo ovaj put uspjeti..
Da te ne samaram vise sa pricom.. Hvala ti jos jednom sto si se javila i pisiii..
Kako si ti, sve ok? Veliko pozdrav
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: sub i tramal

Post by teodora4 »

ej pa dobro da nisi sama!to je najteze... i ja sam dugo bila u problemima, i na kraju me od svega izvuce PDT_Love_07
kod nas je svo to sranje pocelo jos u osnovnoj tako da sam duvala vec sa 12.5...ali H sam uzela ``tek``sa 14.5. istina kasinije mi je mnogo veci prroblem bio speed, strasno , mislila sam da nikad nece ni proci. ne znam ni ja, oko mene su svi uzimali table lekova ali nekako nisam mogla to...svi se spuste sa necim, makar se preduvaju ja jos malo brze!!!uzas nije mi se islo odatle najiskrenije, znala sam da moram a nisam nikako htela, a te nervoze i tripovi, bezbroj pitanja bez kraja koja te lome i lome! danas sam dobro, cesto razmisljam zasto i kako, i uvek pronadjem gomilu odgovora jer istina, nema jednog resenja, uticu mnoge stvari, kako na pocetak tako i na kraj. ali sam danas Dobro!

pisi dee!pozz
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: sub i tramal

Post by nanii »

Nemam baš puno vremena da pišem, ali baš me zaintrigirala jedna rečenica iz tvog posta
dee_87 wrote: Ali eto obecala sam mu da necu vise trazit ni ove subove da uzimamo
Ovo mi malo blesavo,ali i poznato......kako ti da mu obećaš da ON više neće uzimati subove(zajedno s tobom naravno).
Ne možeš ti da odlučuješ za obadvoje, svako mora odluku da donese sam, ovako se nekako tebi stavlja teret na leđa, ako je on protiv subova pa zašto ih on prvi ne prestane uzimati pa će i tebi lakše pomoći........Zato se vjerovatno i razdvajaju parovi u ljiečenju, jer svako svjesno i samostalno treba da donese odluku šta će da uradi, a ne skinuću se ili bit ću čist u zavisnosti od toga kako se moj/a partner/ka bude ponašala, ako ona obeća da će prestat uzimat sub, i jua ću.....itd.
Ma kako god, najbitnije je da vi izgurate to liječenje. Drži se i piši kako ide.
pozdrav
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply