Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

sve zavisi od čoveka mdo čoveka.Jedan dečko iz zagreba je a100mg metadina plus 300mgKontinusa dakle to pije negde oko5,6 uveče i kaže da mu je o.k Nije stvar u tome da li ću ja preći na jurnistu ili ne ili na morfin ili ih samo dodati svokoj terapiji recimo da umestp 40mg metadona popije, posle prve doze metadona posle mojih 130mg još 200mg morfina ilim 300 i takjo isetim i uvelče jopš malom analgezije.Meni je stvarnio Analgezija potrebna ja moram da osetim rad opijata, da se malo onako dignem dobijem volju peri sudove, pomaži kevi, nekada pišem ali kada prodje taj osećaj , iako sam na 170 i sad ke kasmo i ne pada mi na pamet daponovo radimo split dosing ponovo 20 posto niti ja želim niti bi mi dali možda mi daju iduće godine još 10 ipakm godinamam to,eramcijam raste ovako sam ni tamo ni ovamo, da su mi dali 180 što je bilo 20% ja bih isada stalno izimao iz dva pita jer je mnogo bolje alim jaboljitak oseretim prva dva tri dana ionda ili je m,alo popodne ilim prepodne i molio sam doktorkum jer mim jeobećala i rekao sam joj da sam ušteo nešto malo jedne nedelje posle toga ibilo mim odlično kakop prvi tako i sedmi dan im to nadozo 110 plus 70 i samo jebenihn 1o0mg mi je sjebalo split neći više da kukam, šta je bilo bilo je. Možda ja ostanem zauvek na metadonu ali bih voleo da ovo proguramo zbog drugih ljudi.Kapiraš nisam ja tu toliko važan koliko imam želju da na neki način pomognem daljudi imaju više opcija za koje če se odlučiti i zašto se bupe jpš plaća? Kada su obećali dasum skloppili ili će sklopiti ugovor zaizdavanje o trošku RZZO? Ako me razumeš ne činim ja ovo samo zbog sebe . ne znam kakv bih bio na morfinu da li bi imao rovca jer nisam bio na održavanju njime i nisam ga probao. Prvi put u životu čini mi se gubi se narkomanska sebičnost i imam želju da pomognem zaista svi ljudima koji pate na heroinuz t znaš i sam da je bacanje para, da ko zna šta sve mešaju, daje rizičmno ne od dilera do dilera nego i od pošiljke do pošiljke imao sam isklustva od jedniog lika sam zveknuo lutku i bilo mi je suiper bnisam se pogubio na 10 15 min što je umelo dami se desi.posle nedelju dana isto od njega lutku i kao daj odjedniom i skuvam i vidm bda jetamniji onako nekih30 posto aki ne mora to ništa da znaći. Ne znači uvek jača roba elem roknem se u dou zdravlja jajinci i lepo izadjem nekako ne sečam se kako i srupšim se na klupui. posle 10.15 min sve ok došla hitna i vratuila se kao što mi se desilo još dva puta.
luka72
Posts: 4
Joined: Mon Jun 20, 2011 10:47 am

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by luka72 »

Zdravo Dragance,

ja cu negde oko 20 .08 .11 stici u KV. Posto si ti cesce u Meth.Centru u Kragujevcu, ja bi te zamolio da prineses
moj slucaj Doktoru.Onda bi i znao koje Papire treba da spremi moja Doktorka u Svabiji i Sta ja da ponesem.
Posto ce to sve ( ako ide preko faksa) biti na Engleskom, mislim da u napred mogu vise srediti nego iz Srbije.
Broj telefona i Adresa i koje Formulare oni iz KG hocu ,to bi bilo super ako bi saznao.
Meni bi trebao samo jedan take home iz KG.Hvala ti
Pozdrav luka
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

lujka ja sam iz {] ali ću se raspitati za broj met centra u Kragujevcu i čak pitati mojum doktorku kako to ide očeki+uj u četvrtak popodne negde oko 5,6 odgovor uvaću ja i kragujevac nije problem lakše je meni a ako hočeši tebi ču dati broj.Pozdrav pa u četvrtak se čujemo inače kod vas u nemaččkoj jel jedino metadon se daje u supstituciji ili ima morfina i bupea ili nečega drugoga ti si kao ja na visokoj dozo?? ja sam na 170mg koje mi pakujku u 30ml pa mi 10mg dodje 1,82 kubika kad izvkačim špricem . U .engleskoj daju metadon u flaši od litar dobro su se setili bnema pucanjam uvenu.
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

izvini nešto me ruka boli pa loše kucam htedoh reći Luka a ne kujkla izvini ja sam IZ BG ali ću se raspitati kao što ti obećah do četvrtkam u 6 časova popodne. pouzdrav i izvini još jednom
luka72
Posts: 4
Joined: Mon Jun 20, 2011 10:47 am

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by luka72 »

Zdravo Dragance,
prvo da ti se zahvalim za Pomoc :)
Kod nas se daje Methadon , Polamidon i Subutex(Bupr.)
Stariji Narkomani kao ja ili jos Stariji , velicinom su na Methadonu, ja odem 1 Nedeljno popijem
kod Doktora 18ml i ponesem 6 Plasticnih Flaschica u svakoj po 18ml.
Kod Polamidona , primera imas dnevnu Dozu od 10 ml , dobijes 20 ml , tu stavljaju Sirup od iste kolicine +10ml ,znaci uvek Duplo.
Subutexa ima vec jedno 5-6 Godina, znaci vrlo kasno su dali , razlog mnogo je skuplji od Meth. ili Polam.
To daju sad Ljudima koji tek ulaze u Program ili sto su na maloj Dozi Meth.kad idu prema nuli sacekaju 36 Sati pa ti daju Subutex. Od Kolega cujem da je mnogo bolje nego Meth. , ja neznam i ne verujem da cu saznati.
Fizicka strana je da Subutex mnogo manje Skodi nego ova druga sranja.
Pozdrav Luka
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

LTi si verovartno imao problem kao ja jer ja sam od 80 miligrama nisam hteo dalje medjutiom nije mi bilo dobro već posle mesec dana tako je to kod mene bilo meni su dizali nekih 10 meseci terapiju ili više do kopnačne a os 120koja mi je bila relativno ok nisam osećao ništa jer sam pio seroxat ili paroxetin antidepresiuv to ni jhednom čoveku na održavanju metopm ne bih savetovao jer nema šabse da oseti rad netadona i tako sam ja stalno kukao kao ništa ne osećam dok mui nisu ukinuli taj lek i dali zoloft ili effectin i tada se oonovo vratio osećaj zatim sam hteo dami daju da pijem iz dva puta dakle poveća se doza za 20% i o0nda se podeli i umesto dami daju 180 što je još 20 posto na 150mg ili 15ml oni se zaustave kod 170 tada sam mislio namerno moguče da se nekom nije diopadao moj stav i što sam nosio razne svetske napise o metadonz+u uglavnom posle dva meseca ja sam morao da se vratim na jednom dnevno i sada mi daju u centzru 110mg da popijem a 60 da ponesem za kasnije ja čim izadjem iuz centra saspem i onih 60ng i bar osetim rad metadom+na kakav takav ti znaš o čemu pričam. I ti uzimaš odjedanput 18ml ili 180mg. eee daaa nama sada daju da nosimo flašice od 30ml znači sipaju mojih 17ml i 13 ml soka ali ja opet umem da izračunam ako hoću da dodam ili uznmem manje dobro protresem flašicu uatim špricem od 20kubika izvučem 1,82 kubika to je 1ml metadomna uili 120mg 0dn0sn0 3,64 je 2ml metadona 1ili 20mg. Pouzdrav evo nešto sam bolestan ali u četvrtak idem tamo i reći ću treba mi za druga pa da vidim šta će mi reći uglavnom računaj ja nikada ne lažem daću sve od sevbe zvaću Kragujevac sa mobilnog nije prblem imam dosta mionuta u pretplati pa ću se raspitati itebi dati isto broj .Pozdrav čujemo se u četvrtak popodbne ili predveče.
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

imao sam dosta rodbine u kraljevu sada je ostala samo tetka i teča buraz zapal8io u Italiju stric umro strina u vrnjapčkoj banji brat i sestra u švici i engleskoj s tim +što mi buraz samo svira neče da radi boli ga kurac a dobio dete i riba kad je viodela da je neradnik oikuoi se i ode na Novi Zeland i u pravu je iako mi je brat ko ga jebe kad neče da radi plus njen i su imućni zvali ga i tamio da ide da radi kod njih akli ne taj je kao crvrčak i mrav ona priča nažalost. Što bi rekli naši dodješ mi neki jopš i zemljak moja majka je rodjkena u Čačku alim od treče godine deda ostavio pandursku službu ludak i otišao u selo Ravanica kod kraljeva ajo znaš taj deo to je iza Vitanovca .Uglavnom čijemio se a ja ću ti pomoći loliko god mogu
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:58 am, edited 1 time in total.
toto-rina

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by toto-rina »

Draganche koji deo Gavrila Principa je Metadonski da idem sutra prekosutra da se prijavim.
Hocu i ja da budem obezbedjen za ceo zivot.
Napisi mi adresu. Nek zovu mog lekara danas je dosao sa odmora neka im kaze covek o kakvom mozgu se radi i nasta spremnom ako nema lek. Da ne bi gledali prenos iz jaslica sa kantom benzina jedan dan nekog i izdepiliranim onim zenama sto rade let lampom dok ne dodje tv da snima sta zelim da izjavim za TV.

Voyo ovo ce ti se svideti posto mrizis AMD. Onaj EAH6970 sto sam imao pravio je 95C u igrama i odneo sam ga u servis i rekli su da je neispravan. I ja vise nisam hteo AMD da uzmem u zamenu nego da doplatim za zelene. I uzeo zam ENGTX580 DC II. Karta je ludilo mozga. Ja sam lud bio sto sam voleo AMD, nikada vise njihove karte. Ova je jaca za trecinu u tesalaciji.
toto-rina

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by toto-rina »

Kakvi su strejt ljudi prema bivsim zavisnicima za koje znaju da su se drogirali. Ali sam flit za takve. Znate sta je bilo, kod nas ima neka trafika gde ja kupujem pljuge, sokove sladoled i rade 3 coveka. Dva su super znaci pricaju samnom normalno a jedan zna me iz kraja od pre i sta god kupim on samo sto ne baci na mene. Znam ga godinama 10 gfod iz vidjenja, ima klince male tek proholdai. I posle tako bacanja svega ja nisam pipio pre neko jutro Xanax i kada mi je bacio ja sam ga gadjao paklom cigara u fazu i on pogodio i on je kruno da izlazi a ja odvalio suncobran za sladoled ikrenuo prema njemu i on se vratio unutra onda. Ali to je deo price samo jer ja znam gazdu i znam kada dolazi i dosao sam i rekao mu i covek mu je naravno dao otkaz. Znaci ne moze tako prema komsijama da se ponasa. Znaci lik samo sto nije plakao, suze su mu krenle Imam decu 2 godine trazim posao. Ja kazem a sada me ne gledas sa visine govno jedno siromasno pogano. Ne sto si siromasan nego mislis da si neko i nesto i kazem ja nezaboravi deca ti rastu u mom kraju. I otisao sam i covek je dobio otkaz i sada srecan nastavljam da kupujem kod one dvojce koja kada dodjem vec znaju sta pusim. Kako ste komsija, sta ima novo, sve lepo. A ovaj se poravi da nije cuo, pa mi da drugu paklu. E sada hrani decu govnima. Mogu da im donesem moje otpatke da jedu. A ovima uvek ostavim kusur 3-4-5 din nikada ne uzimam metal.
Mislim se ti ces meni da bacas cigare, bacaj koske deci sada konju.
Mnogo sam srecan bio kada je dobio otkaz.

Jos on meni platices taj suncobran platices a nije se ni polomio malo iskrivio samo kada sam ga cupao da ga bijem suncobranom. Reko izadji izadji sada, izadji. A ods ova druga dva jedan ima sina ja mislim oko 16 god koji decko pomaze i mogli bi njega da zaposle tu a ne ove frustrirane ljude od 40 godine.
Post Reply