Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

toto-rina

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by toto-rina »

Kod mene nikad nije dosadno gajbi. Znate sta bsam uradio komsijama, komentarisu uvek kakva je koja bila i kada je otisla a ja stvarno ne privodim ono, retko kada nekada, ne cesto vise.
I znate sta sam uiradio. Ja nemam interfon kada sam renovirao stan skinuo sam i nisam ni vratio. Kada dodju moji zovnu me na fon ja izadjem na terasu i bacim kljuc i oni otkljucaju ili ja sidjem da otvorim vrata.
I ja sam uzeo i one zice sto su bile gde se interfon stavlja povezao sve zajedno i napravio haos. 3 dana pred ulaznim vratima zgrade bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. I ne radi nikome. Svi mora da otkljucavaju. I cujem ja pre neki dan merdevine one od 2m od sprata do sprata idu. Odmah sam znao sta je i ja brzo razdvajaj 5 zicai izolirkom i zvoni mi na vrata. "Komsija jel vam radi interfon"???
A ja se pravim lud ne radi mi kaao ne treba meni to ja sidjem kada otvaram nekome ovde vire zice, covek pogleda a to (predsednica zvala majstora) i kaze majstor Ma ovde je negde prekid na tvom spratu sada sam gledao na kutiju i tu je negde. A ja reko udjite pa pogledajte jos izvadio onu slusalicu iz ormana i nudim kao da mi nameste kao pravcim se lud. A coekl kaze nemam burgiju doci cu drugi put. I ja reko dobro drugi put cu i ja onda namestiti. I on se ponovo popne da gl;eda a ja kao cimam one zice i on evo izgleda radi sada ce proraditi samo da sredi to u hodniku. I ja reko jel vam ne trebam vise, ne trebam i vratim se. A ortakinja se drzi za stomak ods smeha u dnbevnoj sobi ja vicem cuti smiri se provalice sta sam uradio. Mada mozda jesu a mozda i nidu bas me briga.
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

Druže adresa je Gavrila principa broj 33 imaš na interfonu piše ambulanta dakle tu zvoniš kad ti otvore ideš na prvi sprat odnosno neki medjusprrat jebem li ga uglavnom prva vrata kad se stepenicama popnedš do prvog stajališta desno obično su otključana vrata od 8 do 11 i od 2 dfo 4 popodne se deli terapija tada obično i primaju možeš io u medjuvremenu da probaš. Ja sutra idem tamo biću negde oko devet sati za terapiju nego su nam dali sada staklene od 30ml jebote nosio sam ih u onome za čišćenjeuišijhu u dva komada sada moram da uzmem i kutijuod ferveksa kaartonsku pa u malu kesu da složim da stoji uspravno za svaki slušaj oni mi daju da popijem tamo 110 i daju mi jednu malu u njoj 60 ja to obično čim na vrata istresem i nju šta, bolje da odmah osetim rad nego ovako kad minisu napravili split kako trteba zbog jebenih 120mg. i nekad četvrtokom se pošastim pa umesto 17o mg popijem 190 200 ali zato tri dana pre toga pijem po 150 recimo otprilike i taman malo osetim rad bolje. :D Kako hoćeš možeš doći tamo i kad ja idem ili idi sam pa adresa tije tu pored lily apoteke nema promašaja.
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

A za ovo ti svaka čast što si ga gadjao samo ja sa 100 kila ili 98 sad ne znam tačno ne bi mi trebao suncobran ja takve volim i inače volim pošto sam jak jebiga da se bijem rukama skoro je jedan u centru plakao kad me je vredjao i ja spustio stvari i rekao ajde pičko na fer ajde mamu ti jebemk smdrljivu nemaš leba primaš socijalu a prodaješ met da bi uzimao telefone nas ugovor ajde smrdo baš sam bio popizdeo da je posle pola sata došao da plače i da se izvinjava polomioo bi ga brate samod a je krenuo jer ja zbog murije neću prvi da imam svedoke da jekrenuo a jau samoodbrani a on kurči se kaže oćuna fer samo nisam poneo šilo hahahahahahha zamisli pičke jedne pičketine smrdljive. Ma sad nešto mislilm da nema izletanja sa terapije todobro pazi ako biješ nekoga i koaže ko je izlete ti sa održavanja ja imam dvojicu dužnika jednom sam kao oprostio sad živi u zemunu ali ga pratim polako od njegove keve nisam hteo da uzmem pare jer su sirotinja ona prima samo ‚170oo a nujeg biju svake nedelje na kosi pa je otišao u zemun takou uzme telefon i ne vrati meni uzeo neku nokiu 3310c jeb e mi se za nju posl sam kupio samsung touch screen 5230 a sada sam uzeo noku touch screen i ujedno sa tipkama 3-02 ali svejedno čak sam mui pružio ruku kao nema frke on se izvinjavao druže ne znam šta mi je bilo ali za jedno godinu će takve batine da dobije moćžda neću ja mogao bi da me prepoizna a pičketina je prijaviće me ali zato ću naći9 nekoga i daću momcima po 20 jura za gram, i da ga oderu ali onakokako im ja kažem i na kraju da mu šopraju usta to ću da platim dodatno bez pišđanja nema plaćanja hahhaa.pozdrav s ovo za interfon jebote ja jesam lud da napravim neku zvrčku ali tebi skidam kapu jebote gde se toga seti ludače haha
toto-rina

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by toto-rina »

Ne znam trebam da se javim nekoj doktorki Maji. E sada ja ne znam da li ja da je zovem ili da bolje kazem da je moj doktor okrene. Samo mi je da ja dodjem na razgovor tamo a ubedicu ja nju vec lako. Pokazem sliku pre Metadona i sada i dobicu sigurno. Jedino ako nije ubica neki.
Jedino sto se plasim je to sto sam pre izvesnog vremena poceo da se gubim kada se neko isprotivi Metadonu i onda pocinjem da ne cujem nista kao da sam u vakumu nekom i tada verovatno bi me oslobodili ako bi napravio neko sraanje. Ja bi rekao da se ne secam posle sta sam radio. A secao bi se verovatno ali nemam kontrolu. Pre sam se raspravljao sada gledam da li je neka stolica na dohvat ruke tu.
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

Voyager wrote:Sto se Morfina tice, kako za koga.
Istina je da je Metaodn jaci i bolji analgetik, ali je takodje i istina da Morfin pruza bolju i jacu euforiju od Metadona i da deluje daleko stimulativnije nego Meteadon, te ima i jak antidepresivni ucinak.

Osobama kojima je bitno da budu i psihicki "sredjene", da imaju tu toplinu i euforiju i stimulaciju, taj dodatak energije i svega sto pruzaju stimulativni opioidi, daleko ce kvalitetnije ziveti na Morfinu nego na Metadonu.

A toto-rina, nisma siguran d asi ikada uzeo Jurnistu (Hidromorfon) ili Morfin u dozi koja je zaista ekvivalentna tvojoj dozi Metadona.

POtpuno je netacno da Morfin ne moze da pokrije tako dobro kao Metadon i potpuno je netacno da je sa Morfinom problem da mora da se uzima jako cesto nakon odredjenog vremena.

Morfin danas postoji u formulacijama s aproduzenim delovanjem , tako da progutas kapsulu/tabletu i konstantno ti se Morfin oslobadja u krv celog dana.

Sto se tice pokrivanja, 50mg Metadon ili 400mg SR Morfina ili 100mg Jurniste je potpuno isto i pokrilo bi potpuno isto, jedino sto bi Jurnista i SR Morfin imali daleko jacu euforiju i stimulativni efekat.
Znaci ako ste na 50mg Metadona, vama je potrebno 100mg Jurniste ujutru nakon dorucka ili 400mg SR Morfina takodje ujutru nakon dorucka (i to je to za ceo dan).
Jedino u slucaju MST Continus-a koji ne deluje 24h vec 12 sati, on bi morao da se uzima 2x dnevno, odnosno 200mg ujutru nakon dorucka i 200mg nakon 8 sati.

To je konverzija i to je to.

Ako ste na 50mg Metadona i ako uzmete dva MST Continusa od 100mg, bicete u krizi, nece vas pokriti.
Isto tako i ako uzmete recimo tri Jurniste od 16mg, bicete u krizi, nece vam biti dovoljno.

Metadon je jak, veoma jak i to mnogi ljudi ne znaju, ali pored toga, on takodje i deluje 8 do 10 sati i takodje ima preko 90% oralnu biodostupnost, dkale kada se popije jacina mu je ista kao da ste ga ufiksali, sto je retkost medju opioidima.
Sve se to uzima u obriz kada se prelazi na Morfin ili Hidromorfon ili neki treci opioida.
Dakle jacina, [a koliko traje dejstvo i koja mu je oralna biodostupnost.

Za Morfin se zna da je u odnosu na Metaodn potrebno 8x veca doza tokom 24 casa kada se svi ti faktori uzmu u obzir.
Za 24h SR Hidromorfon tipa Jurnista ili Exalgo, doza mora biti 2x veca tokom 24 casa nakon ispravne konverzije sa svim ovim faktorima uzetim u obzir.

Zapamtite, Metadon je jak, veoma jak, ali ne izaziva toliko snaznu euforiju i stimulaciju kao Morfin ili Heroin - sto opet ne znaci da ne izaziva uopste izaziva itekako.

Ali 50mg Metadon u odnosu na 400mg Morfina...ja sma na 400mg Morfina raketa, dok na 50mg Metadona kao ima neka euforijica i toplota, lepo je to, ali traje tokom prva 2 sata i nakon toga to je to, ostaje samo pokrivenost - oseca se i dalje ta euforija i toplina, ali ne kao tokom prva 2 sata.
Dok nakon 100mg IR Oramorph kapi Morfina ili 200mg M-Eslon 12h ER kapsula euforija i toplina je prisutna satima i satima i to naravno drasticno menja kvalitet mog dana i drasticno mu podize kvalitet, jer to reinforcing dejstvo je dovoljno dugo d ami pruzi motivaciju i da me pokrene mnogo jace nego Metadon.
To je fazon.

Ta-da...

.::VOYAGER::.
aPSOLUTNO SE SLAŽEM SA VOYAGEROM. To je ono što i meni treba ja jednostavno moram da budem, hajde da kažemo "blago uradjen" to jest da osećam onu relativnu pričljivost, veselost sušenje usta, želju za kafom i cigaretama malo veću i to tokom dueg perioda ovo je baš tako posle metadona nekako kad prodje jedno sat i po do 2 najjače ga osetijm počne od prvog sata pa čak i pre i na dfa sata dostigne vrhunac koji traje još jedno dva sata ili tri tri i po kod mene jer sam na 170 mg, mada često celu nedelju izguram na dva dana 160 pa tri dana 155 pa dva 150 pa onda kad uzmem ponovo 170 jedno tri dana mi je super boljenego pre, mada nije preporučljivo jer kod nekih ljudi zaista, može da izozove problem pa da posle to mora sa terapeutom da rešava i antidepresivima i anksioliticima i razgovorima medjutim meni nije napravilo. Ali nikada se nezna. Slaćžem se nisam bio na mestu Toto rine i ne znam koliko je on uzeo da li je uzeo dovoljno za svoju dozu ili ne, ali nemoguće je da ako je opijat primenjen kako treba dakle ekvivalentno drugom opijatu, ali potpuno ekvivalentno bez imalo paušalnosti onda nema šanse da bole kosti i mišići. To bi bilo isto kao kada bismo rekli prestao sam se rokam sad pijem tri šolje čaja nekad četiri i uradi me malo samo ali me bole mišići. Jebem li ga, možda nije najbolja definicija i kažem opet nisam bio u situaciji da probam ali znam,dečko iz Zg je pričao da su mu smanjili metadon za 40mg i dodali 200mg Kontinusa e sad ne znam, dakle Vojo ipak se uz8ima iz dva puzta po pola doze ako si na 40 mg meta, ideš na 200mg kontinusa ali iz dva puta po sto a ne dva puta po dvesta to mi je malo nelogično jer ipak taj lek deluje samo 12 sati i sto miligrama dva puta je dva puta nedovoljno nego što bi trebalo jer metadon deluje više od 24 časa do 36 pa ak i 48 a u organizmu se zadržui i do 72 sata. Jedinomi to malo nije logično inače ja sam isto što Voyager kažće takav tip, ja se nikada nisam odvaljivao nisam uživao da se odvalim od dopa toliko d au društvu stondiram kući kad sam sam mogu da malo jače se roknem i da se vučem ali ipak da budem svestan, jer ja volim da uživam u tom stanjiu, voleo bih da čitav život mi bude kao da sam srednje uradjen, dakle ja tada imam elana mnogo više za rad, za pisanje i za kreativne poslove, kao i volje da pomognem mojima, čak sam i emotivniji što i nije čudo na opijatima ali uz moju prirodnu emotivnost ovo je nekad i previše hahaha...Ja vih voleo da se prebacim na morfin ili Jurnistu jer ju8rnista je najz7dravija i 20 godina da se uzima ne šteti organizmu skoro n8i malo. Dakle najmanje štetna a ja bogami teško da ću uspeti ikada da budem bez ikakvih opijata mislim da i ne želim to. I to je moje ustavno pravo i zato podržavam i dečka iz novog bečeja i Vceikrun u sa kojim se odnedavno vidjam pa mi je i poslao njegov predlog za nevladinu organizaciju ja sam njemu poslao svoje mišljenje ali ima za to vremena za početak možemo naći nekoga da stane iz a nas. Neko za lj7udska prava da nas ne isteruju sa posla kao mene zbog meta ili diskriminišu i da se un ese u zakon da budu obavwezni kao i invalide tako i oporavljene kažnjenike ili robijaše kako ih zovu i nas stabilne zavisnike na održavanju kao neku vrstu invalida ili recimo ljudi sa spcifičnom bolešću da zapošljavaju u odredjenom srazmeri i da im država recimo dotira socijalna davanja a oni samo 50 posto i platu da nam plaćaju.Šta mislite o tome. Ali da vidimo prvo da li će Ćomićka da održi obećanje i u skupštini verovatno u odboru za zdravstvo zakaže razgovor na kojem će učestvovati oni , političari i mi i drugi zainteresovani, med. radnici, sociolozi itd bez ograničenja pa nek se povede i široka društvena rasprava pa nek se i za dve tri godine donese savremen zakon i tako dalje...
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

@Totto rina
Druže doktorka Maja Paunović(nije ćerka jednog psihijatra istog prezimena ni rod) je na odmoru ja sam to danas saznao jer sam imao razgovor skidam se sa zolofta i pio sam ga 8 dana svaki drugi dan zatim 6 dana svaki treći i sada mi je, doktorka opšte prakse, moja doktorka u centru Marija, inače jedina plavuša koja mi se dopada uuuuhh bne mogu da objasnim koliko kakve oči lepe ima to je strašno, jebote zaljubiću se u doktorku daleko bilo haha. Elem nećemo se zezatui piošto tvoje pitanje i sve što siizneo ne shvatam kao zajebanciju jer smo brate, u istom sranju, iliti problemu koji rešavamo mislim dobro naravno ti si duže ali govorio sam ti i ranije sećaš se da je bolje da se prijaviš. Ne znam sada koliko se čeka ima nas preko 120 negde 13'0 skoro tako da je nekih 10 do 15 pacijenata čiji lekari u njihovim domovima zdravlja hoće da im pišu8 metadon na svakih 7 ili deset dana su već prebaćeni samo jednom mesećno dodju po izveštaj od psihijatra Maje Paunović ili čak i redje ako nema potrebe možda i na tri meseca idu ti izveštaji i lekar im piše dozui koju je ona odredila i nema šta. Jedino neki momci na NBG-u imaju probolem čovek im pisao dva meseca i neće više jednostavno ne žćeli da piše metadon i da je ovo neka država izleteo bi sa posla koji9 kurac je on, da ne poštuje višu instancu, odnosno doktora specijalistu šta bi taj radio da bneko ima rak i onkolog prepiše oramorph kapi neće to da piše nego da čoveku trodon a ovaj se raspada kutija bi mu trajala dva dana. Nego ima čudaka još većina nema problema. Ne znam koliko se sada čeka u svakom slučaju posle 11 Maja se vraća pa ti Totto dodji u centar ako te još nešto zanima piši mi na p.p. U svakom slučaju da si se prijavio onda kada saam ti ja rekao već bi bio u programu i kao prvo kad ti napiše izveštaj reci ako ti je stvarno 40mg postalo malo da je vreme da ti podignu prvo na 45 pa za 7 dana na 50 mg pa da vidiš da li će biti bolje, na kraju to je tvoja stvar u to se ne mešam bitnoj e da se ti obezbediš i prijavi se ovde iobnako dok ne dodješ na red imaš met kod svog doktora pa i nek bude tek za novu godinu ali što pre to bolje moguće je da uletiš zaista ako joj objasniš da možda i doktor bi radije da ne piše više ili da je moguće da ode u penzij7u a ti ne znaš da li bi ti drugi pisao, Ratkovićka ne verujem teško ta ni trodon neda, a meni lično je ta doktorka rekla izlaz8i mi iz kancelarije i dok ne doneseš test na sidu i druge bolesti nemoj da mi dolaziš i tražiš pregled i lekove, da nas sve ovde zaraziš!!!!!!!!!!!!!!!!! LJUDI DA LI JE MOGUĆE DA OVO KAŽE DOKTOR SPECIJALISTA KAO DA SE SIDA DAHOM PRENOSI, NISAM MOGAO DA VERUJEM ĐŠTA SAM ČUO...UŽAAAAS!!!!
No kao što rekoh od 11 jula Maja je tu samo ne znam u kojoj smeni mislim da će raditi u podnevnoj to je od 11 ali ne prima pre dva ja mislim od 2 do 4 sada izdaju terapiju posle podne skratili su za jedan sat ne znam zašto. Uglavnom ako te još nešto zanima imaš p.p- pozdrav druže.
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

Slušaj druže Totto za ovaj drugi deo i tvoj problem sa agresivnošću potencijalnom i sa skraćenim fitiljem kako sam razumeo. pa jebiga,. može biti period ja sma isto imao običaj jedno vreme da se raspravljam ali ne ono da vičem da vrištim, nego kulturno argumentima nekoga ponizim onako pošteno neko shvati, neko ne ali zato okolina i to ona malo pametnija umre od smeha. elem imao sam i ja naročito posle pucanja one veze o kojoj sam pričao kada sma tri meseca bio radno nesposoban a 125 dana nisam skoro ni spavao ni jeo totalno propao i bio utučen. posle toga je došla, posle ta tri meseca jedna epizoda od jedno mesec skoro dva kada sam krao gluposti po prodavnicama, ljude u gradskom prevozu za sitnicu cimao i izazivao da se fizički obračunamo čak sam jednom čoveku možda nekih 7,8 godina starijem od mene tako oko 45,6 rekao izvoli sedi ali nemoj da se guraš dok ovaj čovek ispred ne izadje neću ti ja zauzeti mesto, jebalo te mesto u dupe!! A on kao imam ja dva takva kući kao što si ti misleći na sinove, ver9ovatno, ja sam mu rekao sedi i ćuti više da te nisam čuo on posle toga krene još jednom reče jednu reč i krenuo drugu zaustio ja sam dreknuo da m eje čuo bus vozač se okrenuo: DOOOOSTAAAA BREEEEE!" Nadrkan sam danima, svi me nerviraju i nemoj, kao boga te molim nemoj ti da budeš taj koji će za sve da plati. MOLIM TE NEMOJ TI DA PLATIŠ, MOLIM TE! i samo je ućutao i skupio se i drugi su se utišalči niko se nije umešao e taj period kada sam nekoliko puta bio na ivici da prebijem nekoga pa sam jednoga čak izbacio iz autobusa zbnaš kako seljaci ulaze u bus kad krene stampedo ja sam stajao na stanici i slučajno bus stane vratima baš tu ispred mene i ja bio drugi i krenem lagano kad ruka nečija na ledjima ja mahinalno levom rukom iza ledja PLJUUUS po toj ruci i to je baš puklo i ovaj jao što me udari bre, nisam ni video ko je kad ono neki taman tu negde mojih godina,l e rekoh dobro je nije matorac nije klinac pa sramota da ga bijem e sad ću lepo čim udjem i ostavim ovu kesu da ga izvedem napolje i lepo ja udjem stavim kesu na sedište jer je imalo nekih skoro 10 minuta do polaska a ovaj mislio prošla opasnost i seo dva mesta iza mene. Elem okrenem se prema njemu i dodjem do njega i stavim mu ruku na rame i kažem: Ko je tebi dozvolio0 da mi stavljaš ruku na ledja jesi peder da me vataš? i zašto se guraš i to mene guirašđ kada ima mesta io da nema, stoko to sam naglasio STOKO, ima da udješ i da stojiš i sad ćeš za kazn u da izadješ iz busa. On me gleda i vidi verovatno me zna ovde kdo nas se čuje pa je mislio ovaj se drogirao pa je poludeo a i bildovao pa je jak i pobeleo dečko a nije nešto mnogo sitniji jeste lakši ali je višlji malo od mene nekih 3,4 cm i lepo kađžem mui ja ustaj, On kao pa zašto, rekoh ustaj ili ću te za uši podićži i izbaciti napolje i on ustane ja ga uhvatim za ruku izvedem napolje i zapalim pljugu i ostavim ga na stanici ikažem mu nemoj da sma te video da udješ' u autobus jel ti jasno on kao pa zatšo. JA OPET DREKNEM ZATOOOO ŠTOOO JA TAKO KAŽEM I DOSTA VIŠE. AJDE BEŽI NA DRUGU STRANU ON KAO NEĆU JA GA ŠUTNEM U DUPE JEBOTE E TU SAM PRETERAO I DEČKO ODE. Kad sam došao kući bil9o mi je krivo i žao mi je bilo dečka ali jebiga. i to je trajalo tako jedan mesec i po dva posel ta tri meseca potpune depresije kad nisam ni za šta bio sposoban i prošl9o j e, sada sam ok trudim se da budem u miru i sa sobom i sa drugima inače dole u centru sranujeneko ili tuča ne daj bođže, odmah letiš sa lečenja istog momenta. Tuča je nedozvoljena kao i pretnje lekarima i osoblju. To nemoj da se zajebeš nikako mnikako zapamti ovo odlično!!.
dragance72

Post by dragance72 »

OVO JE ZA LUKU 72 S P E C I J A L N O:
DAkle Luka ovako kakos am te razumeo ti si na 18ml metadona i lekar bi ti dao za 14 dana da poneseš u SRbiju. Jebote ja nisam znao da i Kraljevo ima metadonski centar ali u okviru ZDRAVSTVENOG CENTRA "STUDENICA" PA U OKVIRU PSIHIJATRIJSKOG ODELJENJA, DANAS SAM ZVAO.Evo ti broj telefona pozivni za Srbiju znaš verovatno:0367/301-988 to ti je broj centrale a psihijatrije valjda isto 036/3012747 i ima još jedan broj mislim da su me na njega prebacili ali budala nisam zapamtio nema veze koji god da okreneš oni će ti dati taj odnosno spojiti te sa metadonskim odeljenjem samo to traćži. Pitao sam imam druga koji je u Nemačkoj dobija od lekara za 14 dana terapiju a on bi ostao duže da li je moguće kod vas da dobije terapiju kažu može ali da dolazi svaki dan. Ja kažem on je dugo oni:Svejedno dugo je u nemačkoj ali ovde se računa kao da je na početku za utehu, znaš da Studenica nije daleko avidećeš i dalje kad ti ispričam šta su alternative. Dakle ako možeš da izvadiš knjižicu najbolje je da wse prijaviš ako imaš naše državljanstvo a najverovatnije imaš ili dvojno ne znam to minisi rekao, dakle da kao nezaposlen izvadiš knjižicu i da prijavih da su vam primanja nešto oko 21 000 tako imaš pravo na besplatne lekov ebez participacije. Ali ti za svaki slučaj pozovi ove brojeve u kraljevu.

U Beogradu sam pitao kažu ne možeš u BG jer je pri domu zdravlja Savski Venac i samo osiguranici sa teritroerije Beograda mogu da se leče u tom met. centru.

U Kragujevcu je takodje u okviru KLINIČKOG BOLNIČKOG CENTRA "kRAGUJEVAC!" Ali nema svrhe kad je to isto kao u Zdravstvenom centru "STUDENICA" psihijatrijsko odeljen je. Tako da nema potrebe ići tamo nego ja nisam znao da ima u Kraljevu i to već dve godine jebote ko bi rekao. Tel u KG JE 034/505-050 CENTRALA

PAZI OVO OVO JE NAJSIGURNIJA OPCIJA AKO NE MOŽEŠ IZVADITI ZDRAVSTVENU KNJIŽICU A TO JE DA DODJEŠ SA PAPIRIMA OD TVOG LEKARA I NA NEMAČKOM I PREVEDENIM NA SRPSKI , MADA IMAJU ON8I LATINSKI PA NJIME PIŠU NA KRAJU ALI SVEJEDNO SA ŠTO VIŠE PAPIRA, DAKLE TVOJA DOZA, ISTORIJA BO0LESTI, TVOJE PONAŠANJE NA ODRŽAVANJU KOLIKO SI PUTA I DA LI BIO POZITIVAN I NA ŠTA ILI NISI DAKLE ŠTO, ŠTO VIŠE PODATAKA I TO POĆELJNIJE TI DA DONESEŠ NEGO FAKSOM. ELEM I9 BEZ KNJIŽICE PREGLED MORAŠ PRVO KOD PSIHIJATRA DA OBAVIŠ I TO SE PLAĆA 2.50O rsd to ti je druže nege 25EU. ZATIM KADA RAZGOVARAŠ ONDA NEĆEŠ M,OĆI ISTO ODMAH ZA SEDAM DANA DA DOBIJEŠ NEGO RECIMO DA DOLAZIŠ DVA PUTA NEDELJNO DO BEOGRADA I DA PLAĆAŠ SVAKU DOZU NE DVE TRI ILI ČETIRI KOLIKO NOSIŠ 2.000R4SD ILI 20 EURA!!!(koji bezobrazluk jebote ne mogu da verujem a taj lek u apoteci nije više od 200dinara to znam sigurno). DAKLE DRUŽE DODJEŠ NA PRIMER U PONEDELJAK RAZGOVARAŠ DAŠ IM 25 EURA DOBIJEŠ DO ČETVRTKA RECIMO KAŽU MOŽE DVA PUTA NEDELJNO(telefonirao sam i u drajzerovu i u Kragujevac i u Kraljevo dva puta i baš sam se raspitao podrobno) ALI ONDA PLAĆAŠ ZA PON, UTO, SREDU [/b]60EU 3 PUTA PO 20 ZA SVAKI DAN U PONEDELJAK BI POPIO TAMO I DOBIO DVE DA NOSIŠ VEROVATNO. E SAD DRUŽE TI VIDI ŠTA TI SE I KAKO ISPLATI. BROJ TELEFONA DRAJZEROVE U BEOGRADU, KLINIKE ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI JE 011/367-14-31
DAkle Beograd i zavod za lečenje bolesti zavisnosti su ti najsigurniji ne treba ti knjižica ali svaki dan 20EU plus troškovi puta dva ili tri puta nedeljno po 10EU toliko mislim da je povratna karta ili ako ideš kolim averovatnije onda ti treba nekih najviše 3 sata ibarskom ili preko kragujevca auto putem preko Batočine negde 2,5 sata! Ako možeš da izvadiš zdravstvenu knjižicu to vidi ako mogu ti rodjaci kod kojih ideš u kraljevo0 da ti odu u centar za socijalni rad ili za socijalno i penzijsko osiguranje i da pitaju kako to ide i čiji si ti držćavlčjanin imaš li dvojno, Nemačko ili Srpsko državljanstvo??

EVO DRUŽE TO JE SVE ŠTO SAM JA MOGAO DA SAZNAM A TI SADA IMAŠ I TELEFONE PA AKO HOĆEŠ I LIČNO SE RASPITAJ I ANGAŽUJ RODBINU DA VIDI KAKO DA TI SE IZVADI KNJIŽICA BOLJE I SVAKI DAN DO STUDENICE NEGO DVA ILI TRI PUTA NEDELJNO DO BEOGRADA I DRAJZEROVE DO INSTITUTA ZA LEČENJE ZAVISNOSTI GDE JE PREGLED 25EU A SVAKA DOZA 290EU ODNOSNO 2.000 RSD. Eto toliko od mene nadam se da ti je koristilo pa probaj i ti da pozoveš i raspitaš se...pozdrav
toto-rina

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by toto-rina »

Pa to moze da im ne pise posle dva meseca. Kada imas dobrog doktora prakse i informisanog od njega mnogo zavisi. Bez obzira sto on nema direktan uticaj na to.On moze da kaze bilo kome pogledajte vi ovaj karton i sta mislite kako ce da se oseca neko sa ovoliko dugo ispunjenim kartonom gde je prepisivan Metadon. Na to ce svako da zacuti jer je nas gore ostaviti u krizi nego dati nam kilo heroina ili litar Metadona.
Kao sto je nacelnica onda kod mene rekla Sta kako Morfin. Pa daje te im lek nekoliko puta jaci godinama i sada se zgrazavate kada im treba Morfin da se ne slogiraju. Jer sve budale kada cuju Morfin oni ne znaju da je to slabvije u stvari mnogo. Oni su gledali TV i to su predrasude. Objasniti nekome da je Metadon jaci od Morfina belo ce te gledat6i. Ali takvu gamad moramo oterati od razmisljanja o lecenju zavisnika. To nije njihovo polje interesovanja i ono o cemu treba da razmisljaju.
Ja stajao sa jednim likom tada koji isto dobija Metadon i druga doktorka pita u toj situaciji da predjemo na blokatore. Tek ce lik Ala si ti pametan lekar da drzis skalpel samo bi iznoslili sa nogama napred iz tvoje sale kada bi sa takvim razmisljanjem odlucivala nad zivotom drugih.
Meni je zadovoljstvo kada sretnem nekog ko razmislja i prica kao ja sto sam govorio, kao da je to za sve ove godine se sirilo medju ljudima i da sada svako zna sta on moze da dobije. Mogu drugi da pricaju da je Metadon los ali njihovo pricanje prestaje onda kada se dodje u situaciju da biraju oni terapiju za drugoga. Tada vise dalje nemogu. Dotle mogu sta hoce ali na kraju ce se svako odluciti sta i kako da ne bi gleali svi mi ljude Krokodile kako mesaju supicu jer nemaju Metadona. A mozda i hoce da nas time umlate ako ne prihvatimo boga pa ne smeju to da kazu. Ali u tom slucaju mogu da se uhgvate bsamnom pod ruku jer zbog takvih ja u jamu sam ne idem. Neko ce dobiti premiju putovanje samnom. Na eci peci pec.
dragance72

Re: Supstitucija i odrzavanje u Srbiji

Post by dragance72 »

Taj stav mnogima može izgledatia sebično i mogu se pitati kao vidi ga, šta on hoće nema metadona i saad će i mene da ubije ni krivog ni dužnog. U stavari nije u tome stvar j amislim a verovatno i ti misliš ne bi ti baš bilo koga sa ulice uhvatio pa sa sobom poveo kao što nebih ni ja, ja sam prošle godine kad je pao sneg takav užasan a bio je petak dakle da nisam otišao i tada s edavala terapija samo do jedan zamisli ja ustanem u 6 ujutru vidim nema buseva do Avale imam najviše 3km ali u normlanim uslovima ja to predjem pošto hodam brzo0(baš pre neki dan sam zbog kilaže i slabo jedem i opet tih 5 kila niakko da spadne jo+š stao sam posle tri inikako dalje pojedem sladoled jednom nedeljno hleb nikada, jedem povrće od ugljenih hidrata još kornflejks jer integralne žitarice ne mogu brate nikako, od njih sam jednom dok sam još vežbao kad se nisam radio onih 4,5 godine otišao na trening i počeo tako da prdim da je to užas dakle ne ono glasno nego više tiho i ono trrrrrrrrrrrrrrr znači kao dugostrajna paljba mitraljeza ali za prigušivačem :D :D kad bi postojao i negde na pola još me i potera i odem u wc i tamo i proliov i ono sve iz sebe sam izbacio u krug od metar jebote kao crevo. Od tada žitarice sa voćem i nešto slično još sa mlekom ma nema šanse. Elem da se vratim možda je ovo i od meta zato što metadon zadržava vodu maltene kao testosteron u stvari ne testosteron nego ljudi koji uzimaju testosteron on ima iste receptore kao estrogen i konvertuje se mnogi će se sada čuditi, osim Voyagera naravno on to zna, dakle konveruje se u estradiol i zato ljudi na androgenim steroidima ne na onim blažim anaboličkim nego na androgeno anaboličkim jer sve što je androgheno je sporedno i anabolično ali nije sve anabolično androgeno uv elikoj meri. Na primer winstrol i vodeni testosteron rastvor su anabolični i uzimaju se pred pripreme da ne navlače mnogo vode a daju muskulaturi vaskularan izgled pojačavaju krven sudove odnosno dolaze više do izražaja. E sad da se vratimo na temu dakle ja sam to jutro krenuo do avale znajući da po onom vetru, snegu koji veje užasno i još stopiram retka kola jebote i niko da stane a skotovi imao sam kola od 98 dop 2006 ili 97 bukvalno nisam ušao u autobus za to vreme nikada, nisam otišao od kuće do grada da nekoga na mojoj stanici poznavao ne poznavao ne samo dobre pičke :D nego i babe i dede i ortake koje ne znam stabnem i pitam ideš do grada kao idem ajde upadaj i rekao sam kad dodjem do para ako budem jednog jedinog ripanjca a naročito one koje zn am povezao osim brata moje ortakinje i moju švecu i zeta nema teorije moje komšije me ne povezu i bolje da im ne bude neprijatno ja se i sam okrenem kao da ih ne vidim ni ja, pazi mene znači ja im smanjujem blam ali neka sve menja. Imao sam ja usponau životu pa padova pa opet uspona, imam neki osećaj krenuće me neki poslić prijavljivao sam se i za privatnog detektiva to bih obož
avao da radim umem da odglum9im da prepoznam džankija da odglumim uradjenog znači bilo šta da pratim čoveka a da me ne provali pola sata kao idem skupljam nešto ili uzmem kartu tražim čak ga i kontakriram ali videćemo. Znaš sad kad pričamo o ovome i o tome ko bi rekao za tebe da si sebničan zanimljiva stvar recimo ja ne bih to tako nego onaj ko je odgovoran za moju patnju ili više njih ne samo koji su uradili nešto loši nego i oni k0ji su iz nehata, bili su dužni da urade nešto ali su propustili da učin e tu8 radnju to je definicija nehata dakle nisi planirali delo, nisu pristali na posledice dela ali nisu preduzeli sve što su bili dužni na osnovu svojih karakteristika ličnosti, karakteristika radnog mesta ili službenog položajha i takve dakle nemarne bih čak i viđše nego one što su pogrešili jer su možda imali dobru nameru ali eto ghrešk9om ili nisu bili edukovani a nisu krivi jer ihnije edukovao neko ko treba. Ali te potpuno razumem i ne znam zaista da li bih i ja u takvoj situaciji ostao sam da patim ili bih lepo oteo nečije dete ne bih mu naudio osim malo trauzme jebiga pa kakve su naše traume u krizama imao sam od heroina od meta nisam i po pričama onih koji j3esu ne bioh je nikad menjao ni za dve ni tri heroinske jednu metadonsku. Ja sam po snegu po mrazu i i vetru otišao peške do avale i stigao za sat i 20 minuta zamisli kako sam se kretao i bio sam sav mokar od znioja i drhtao jer mi je bilo hladno, srećom naidje bus iz mladenovca i karta 120 dinara pazi čoveče al lasta dere, od Avale do Glavne buske u BG ima nekih ja mislim n ajviše 20km ili manje oko 18 nebitno znam da je do slavije 17 , elem šta da na primer sam neki sirotan baš ono pravi i da nisam imao pare za lastu a GSp uglavnom nije otišla ni jedna linija do 11 sati. Zašto? Jebeš me ako znam zaštio ne bus iz belog potoka, zašđto ne pinosava zašto ne sel9o rakovica nigde uzbrdice nizbrdice samo ri'panj, zuce i pin osava imaju uspone i nizbrdice i tako ja stignem srećom dali su mi moji i hiljadarku još preko tih ne znam 300,l 40 0 koliko sam imao da ako treba uhvatim taksi oa banjice ako ne stignem pre recimo 12 sati a ne znam da li je gužva u centru i slično, elem stigao sam u sedam krenuo pešaka na avali bio u 9.20 ili 9.40 u 10 naišao bus i stigao na autobusku glavnu u 10.20 u centru naravno preko parka za 5 minuta svan ulo mi je kad sam istresao terapiju i popakovao one flašđice prvo ih ja još malo stegao ne previše pa uspravio u paklicam aod pljuga i stavio u torbici e tada sam video šta je samo strah od mogušćnosti da ostanem za vikend bez metadona još dva dana mada bi me stigla zikra ne u subotu nego u nedelju ujutru ili oko podneva lagano bi počela a do ponedeljka ujutru ili do 10 sati već bi me jebao proliv, drhtanje, znojenje ne verujem d abih mogao i da odem morao bihh ćaleta da šaljem i to da ide taksijem boli me kurac kakav bus.
E upravo stoga i hoću da razgovaramo u skupštini sa Čomićkom to je pokrenuo Vceikruna ona mu je prijatelj zatim dečko iz novog bečeja koji piše i u Brisel EU, nema veze što više i našim nevladinim organizacijama pa možda i mi vremenom da osnujemo meni je socijalni radnik potanko objasnio šta sve treba i čak smo nas dvojica razmatrali onako malo je samo nas dvoje čak i da pričamo smešno bez jedno 20 ljudi za recimo inicijativni odbor ili inicijativnu osnivačku skupštinu ne bi mi padalo na pamet da bilo šta potežemo. A cilj bi bio kako da đšto više sredstava imamo da biramo tako i da vršimo pritisak na zakon odavce da zbog metadona niko ne sme da dobije otkaz ili ima pravo da tuži firmu za dogodišnju platu plus duševnu bol pa kad ih opletešđ sa jednao 200.000 dobro bi se razmislili i da ne bude takvih stvari kao taj što ti je bacao cigare ja kad sam pročitao veruj mi, popizdeo sam, pomislio sam ako nisu deca kriva ali kad im je ćale glup nek jedu govna dokle vi'še opraštanja, oprostio sam ja mnoge stvari ljudima koje nisam trebao i više nikada ne diram prvi ali za praštanje ne znam naročito mislm ako neko krene na mene tu nema nikakve ras0prave obavezno se branim ko će da mi ukine terapiju ako ima svedoka da me je nap0ao šta ću da pustim da me udara ja da stojim kao pička najveća a ovamo kao bivšđi bildr malo i boksovao rekreativno i trčao i ima krupabn sam što kažu nisam mali čovek. To nema šanse uvredu mogu da otrpim jednu dve tri i da posle toga zamiokim da prestane ili ću stvarno biti prinudjen ne tu nego da ga negde kao na piće opovedem pa onda u uličici i da izvalim vilicu i na kraju sp0akujem u smrdljivi kontejner. U ovoj jebenoj Srb iji najviše me nervira jedna stvar a to je: KADA SI KULTURAN, FIN UČTIV I TRAŽIŠ NEĐŠTO ILI JEDNOSTAVNO SE POSTAVIŠ TAKO PREMA ČOVEKU KOJI NEŠTO TRAŽI OD TEBE ILI UČINIŠ NEKOME USLUGU PRVA POMISAO NJIHOVA JE UU OVAJ JE NEKA PIČKICA AJDE DA GA JEBEMO. i ONDA KRENU I DA TE PROZIVAO PA KAO ONO ZBNAŠ KAD TE VIDI SPARING I JA TO MOGU DA OTRPIM DVA TRI PUTA ALI IMAO SAM SAMO DVA PUTA TAKVU SITUACIJU JO'Š PRE TRENIRANJA POSLE ME NISU DIRALI VALJDA IZGLED ODBIJAO OTKUD ZNAM JA NIKOG APRVI NISAM DIRAO. nISAM KONFLIKTNA LIČNOST VOLIM DA SREDIM AKO MOĐŽE MIRNO AKO NE ONDA JEBIGA AJMO UDRI PA K9OM O'PANCI KOM REEBOK PATIKE.E TO ME NERVIRA U SVAKOJ NORMALNOJ ZEMLJI KAD SI FINI I UČTIGV PREMA TEBI ISTI STAV ZAIZMU JEDINO OVDE NEŠĆE UMETI DA TE CENE AKO IH BIJEŠ NA POENE, ŠTO KAŽE BORA ČORBA ZATO UDRI MAJSTORA UDRI KO KRUŠKU UDRI MAJSTORA RAZBI MU NJUŠKU, NEĆE UMETI DA TE CENE SVE DOK IH BIJEŠ NA POENE... :D :D
Post Reply