skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

Pozdrav svima,vec dugo citam ovaj site i konacno sam resio da se javim i izlozim svoj slucaj..Relativno dugo sam uzimao heroin,pravio sam doduse neke pauze dok sam radio u inostranstvu,tada sam se skidao na svoju ruku metadonom,ali poslednje 3 ipo god. sam doma i nisam prestajao uzimati dop i metadon..a iz sopstvenog iskustva znam da je najgore kada mesas jedno i drugo!
E sad posto sam pogubio mnoge kontakte i sve sto je valjalo je palo i robija,posto su takva sranja na ulici,a i u nedostatku para i jos sto je pocelo da mi se sere vise od takvog zivota,resio sam da pokusam da se skinem sa buprenorfinom..sa metadonom sam pokusavao ali spustao sam se bukvalno do 10 kapi,i onda se zajebem i uradim neku krsinu i sam sebe zajebem i vratim se nedelju dana unazad!
Poceo sam sa buprenorfinom i spustio se na cetvrtinu,a evo danas mi je 3 dan bez njega,i ok sam koliko toliko,imam bolove u kostima i misicima(ponekad bas jake)dobio sam neke painkillere,ali slabo deluju..slabo spavam sto je i normalno,mada sam i te lekove dobio,sav sam ukocen i bez volje i energije..Prolazio sam kroz takve stadijume,ali tada sam morao da radim imao sam brdo obaveza,da ne duzim,na leto opet trebam da se vratim na taj posao,zanima me da li neko od vas zna za neke lekove protiv bolova koji deluju u ovakvom slucaju,dok ne prodje tih mesec dana,da se bas ne patim.inace ovo ostalo mogu da istrpim,ali ovo me ubija!
Hvala svima koji se jave
pozdrav!
Sabana
Posts: 13
Joined: Fri Nov 26, 2010 1:53 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by Sabana »

lumidol /tramal je mene dobro pokriva ..ima sam kombinaciju oralnih kapi i kapsula..
pa bi ujutro odma 30 kapi na žlicu i kapsulu lumidola i to bi me dobro držalo za radi i ostalo..a kad nebi ima oral bilo bi mi dosta 3 kapsule ..
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

E hvala ti na informaciji,sve mogu da kuliram i nespavanje i psihu,ali ti boliovi me ubijaju,pokusavao sam sa nekim lekovima,dobio sam i terapiju od doktora,ali slabo to pomaze..za lumidol nisam cuo,ali tramal je predpostavljam tramadol ili trodon..Hvala ti jos jednom,pokusacu da nabavim te lekove!
Pozdrav
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Pozdrav...U takvoj situaciji ja sam za bolove uzimala tramale.. Oni su mi pomagali da ublaze bolove, opuste me, mogla sam se i kretat nekako, a nisu ni skupi.. Bocicu, 20 kapsula od 50mg, sam placala 7 maraka, al tad ih nisam dugo pila, zato sto se i na njih mozes zakacit ako ih uzimas duze vrijeme. Mada je kriza od tramala mala maca u odnosu na heroinsku ili metadonsku, nebi ti preporucila da ih uzimas duze od 15 dana i to tako da postepeno smanjujes dozu. Ja sam uzimala 6-7 kapsula dnevno iz pocetka tek toliko da me ne pegla previse, da bi nakon 10 dana smanjila na svega dvije kapsule i to po jednu u jutro i na vece.
Posto si napiso da si tek 3 dana u apstinenciji od buprenofina, nisam sigurna da li je to dovoljan period da nebi imali neko negativno dejstvo ili neke kontaindikacije ta dva lijeka, a o tome ce ti vjerovatno bolje znat reci nas kolega Voyager. U svakom slucaju meni su pomogli u ublazavanju bolova, mada sam uz njih koristila i anksiolitike, tipa xanax ili xalol, i neke antidepresive. S prestankom uzimanja tramala i dalje sam imala bolove u misicima i ledjima, mada mnogo blaze, tako da sam ih uspjesno ublazavala sa brufenom. Ne znam koju kolicinu dopa, kakvog kvaliteta i koliko dugo si uzimo, ali ako nisi puno zakacen, onda ti ovakav nacin skidanja preporucujem, jer meni je pomogao i evo cista sam vec godinu dana. Jer za razliku od ranijih pokusaja kad sam se skidala sa heptanonom, tramali mi nisu stvarali puno problema nakon prestanka uzimanja, a poprilicno dobro sam sa njima uklanjala bolove. Nadam se da ce ti ovo sto sam napisala pomoci da prevazidjes taj najkriticniji period. Cuvaj se i sretno.. :wink:
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by yasujirozu »

ma tramali su pjesma te ovakve neopjevanosti zasluzuju moderatorsku paznju.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Ja sam samo napisala sta je meni pomoglo. I prije svega dobijala sam ih na recept. Ne vidim u cemu je problem ako sam samo rekla svoje misljenje.
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

E ma pusti ga,nju sta je vec,hvala sto si mi se javila,uspeo sam nocas da odspavam nesto,da nemam te usrane bolove u kostima i misicima sve bi bilo super..Dugo sam bio zakacen na dobar dop,ali me je spasavalo to sto sam radio po sest meseci vani,pa ponesem 3 flasice meta i tamo se sam skinem,pa kada se vratim u BG sa lovom naravno,sa aerodroma se zaletim po ovo..Tako je bilo do leta 07 tada sam se skinui sa broda i od tada pa do proslog leta sam preterivao sa dopom,ali sam i pio met u medjuvremenu,onda sam pokusavao da se spustam sa metom,ali uvek bi sranje uradio na kraju i to se tako vrti u krug..Da te ne davim,buprenorfin sam pio 14 dana,i bio skroz ok,slabije spavao,ne ko zaklan na metu,al to mi je ok,poceo sa osmicom prvi dan,i spustio na cetvrtinu,koju sam uzimao dva dana i onda samo painkillere antidepresive,lekove za spavanje,uznemirenost itd.Ne radim to na svoju ruku,sutra idem kod doktorke,sad sam sjeban na kvadrat,sve me boli,jedva hodam,u glavi,tj psiha mi je ok,samo sto imam sve one klasicne sindrome,toplo hladno,jeza,kijanje i td.Al cutim i trpim,znam da to mora tako,znam da ce proci,treba vremena malo,skidao sam se svaki put kada sam isao na ugovore na po sest meseci i znam manje vise sta me ceka,ali drugacije je kada si kod kuce ko u kavezu i kada si na Karibima i rintas ceo dan jebi ga..Sve je u glavi,ili bar dobar deo!
Hvala ti puno na javljanju,stvarno mi to puno znaci,izcupacu se makar crko..
Pozdrav vlada
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

toplo, hladno, jeza, kijanje... cini mi se da to leci katapresan. barem jezu i kijanje
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:06 am, edited 1 time in total.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Drago mi je sto si odlucio da se skidas i nadam se da ces da istrajes u toj odluci.. Sam kazes da si svjestan svega sta te ceka, i znas da ce to sve proci.. Tesko jest, al proci ce.. I uopste me ne smaras kao sto kazes sa pricom.. Samo ti pisi, ako ces se tako osjecat bolje samo pricaj.. Znam da je u takvim trenutcima bitno da te neko saslusa i razumije.. I da, imas moju podrsku i drago bi mi bilo da ti mogu na bilo koji nacin pomoci, pa makar ovako sa pricom.. Samo se nemoj predati..
Post Reply