skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

boki_ wrote: nalorex je kao sto svi tvrde opasan za jetru naprosto otreov
taj naloreks zlikovac, mamu mu jebem. a? srecom pa je metadon eliksir...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by teodora4 »

haha pa ne radi to moja drugarica, a ni ja :D ja sam protiv toga jako, ali zloupotrebe ima svuda.mislis da nije zloupotreba kada u bgu u borci estradna umetnica otvori privatnu kliniku za lecenje...svacega...? sigurno nije tako jednostavno kao sto sam napisala ali molim te, drzavne ustanove nisu najefikasnije resenje za zavisnike ! ne moze lek da te leci sam :!: :!: :!:
kadar je u kur*u iako ima super lekara, veci ucinak imaju komune i zajednice i sastanci.....hoces reci da se ne slazes sa mnom oko toga da nam je kadar los?
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

teodora4 wrote:hoces reci da se ne slazes sa mnom oko toga da nam je kadar los?
evo ja cu bas to reci. ne slazem se da je kadar los. iz licnog iskustva. pausalne ocene i generalizacije tog tipa su povrsne i opasne. svakome odgovara da pomoc trazi na drugom mestu.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by teodora4 »

ok, nisam stekla takav utisak, ako sam opasna po nekoga izvinjavam se, ne moramo da se svadjamo odmah.piis
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

opusteno, teodoro, bre. kakvo svadjanje sabajle? nego stvarno mislim da konkretno o drajzerovoj postoji toliko predrasuda, da to apriori odbija ljude da se njima obrate za pomoc. a oni ponekad umeju da je pruze. to je, sto ono kazu, moje iskustvo sa njima.

p.s. prebice nas sanela za ova skretanja s teme :-D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by teodora4 »

e ja sam prva protiv generalizacije bilo cega aali povukle me zle misli na tu stranu :) prihvatam kritiku/ispravku!!! :-D sigurno da je neko tamo dobio pomoc ali me bas pogodi to koliko ljudi je prepusteno sebi i u krajnjem, svom ne znanju! ili opet puno njih ima predrasude o drugim ustanovama!
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by teodora4 »

p.s. prebice nas sanela za ova skretanja s teme :-D[/quote]


prestajemo OdMaH :-D
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

teodora4 wrote:ali me bas pogodi to koliko ljudi je prepusteno sebi i u krajnjem, svom ne znanju! ili opet puno njih ima predrasude o drugim ustanovama!
pa bas zbog toga i ti rekoh ono malopre. mnogo ljudi tumara okolo i nigde se ne javlja. jos kad pocnu da ih zrace - tamo nemoj nikako, a tek vamo... svuda je lose i svuda je dobro. al pomoc treba da se trazi.

p.s. vlado, druze, ti ko slonce dambo sa onim njegovim percetom bez kog ne sme da poleti. :D batali te brazilce. moze da se zivi i bez trodona. trast mi.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by saša-ex »

Hm.... Drajzerova je prepuna nestrucnih i korumpiranih lekara, koje bole uvo za pacijente. Srecom, ima i dugacijih, na koje je naletela Zeleni. Ali, to je izuzetak, a ne pravilo.
Zeleni, good for you :)
Isto ej i u privatnom sekotru... Gomila budala i otimaca para.
SAMO CEO ŽIVOT...
toto-rina

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by toto-rina »

Pa jeste metadon je prema nalorexu za jetru lekovit. Kada bi se gledalo koliko je stetan blokator. Ko god imaa HCV ja verujem da doktorima zadrhti ruka kada stavljaju ljude na nalorex. A metadon su ljudi pili godinama bez posledica. O tome su i rekli par reci na institutu za psihijatriju. Za ljude kojima bas nije jasno to kako metadon ne steti. Takav mu je sastav valjda.
Post Reply