skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Vlado druze, kakav si sad? Kako ide? Pozdrav
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

dee_87 wrote:Vlado druze, kakav si sad? Kako ide? Pozdrav
ej,pa dugo nisam bio ovde,pa sad slucajno upalio da vidim sta se desava..Sta da ti kazem,dobro sam,uz par sranja koje sam napravio,dobro sam,na 2 tramala dnevno,eto!Ne pijem nista vise od one hrpe lekova koje sam dobijao,razna sranja koja mi na kraju kad pogledam nisu bas nesto ni pomagala,antidepresivi,za smirenje,spavanje..itd.al eto sad jos nekako i spavam(bolje nego sa svim tim lekovima),da se nisam par puta zajebao,sad bi vec bio cist skroz,ali kad pogledam sa neke strane i ovo je ok,posle svega sto se desavalo 10 g.Ne znam,mogao sam da iskuliram,nisam sranja pravio jer mi je bilo lose,nego iz jebene dosade..i posle sam toliko popizdeo sto sam to uradio,ne mogu da ti opisem..Ali cini mi se da se nazire kraj polako,jbg trajalo je malo duze nego sto sam planirao,ali neka se dobro zavrsi..
Kako je kod tebe,sta radis,jel sve ok??
Pozdrav
V.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

Vlado, izvini sto ti upadam, ali potrazi neku pomoc sada. Javi se sasi-ex pa ga pitaj za izlazak, idi do drajzerove, idi na NA... Imas vise varijanti. Al, uradi nesto. Ovako prepusten sam sebi, samo ces sve cesce da brljas zbog dosade i nece proci mnogo vremena, a stvari ce opet biti iste. Ne kazem ti ovo sto sam pakosna ili sto ti zelim nesto lose, nego zato sto svi mi mislimo kako mozemo sami da se izborimo sa sobom i svi smo se na istu foru zajebali milion puta...
Svako ti dobro zelim
Pozdrav
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Drago mi je cuti sa si sad bolje... Zadnji put kad si piso nije tako zdvucalo.. Ma odlicno sto si izdrz'o, samo nastavi.. Nemoj ponovo napravit glupost jer steta bi bilo da nakon svega sto si pros'o, ponovo se vratis na pocetak..I te tramale polako izbacuj jbga, najgore je proslo ako se ne varam, bar sto se bolova tice.. Kako se psihicki osjecas sad?
Kod mene bezze totalno.. I ja pravim gluposti kao i ti iz dosade jbga.. Sjebala sam se sa subovima pravo.. Vec sam pocela svaki dan uzimat i nikako mi se ne svidja to sto radim.. Kontam da imam problem, al svaki put kad uzmem kazem fakat necu vise i opet sutra po starom.. Moram se skulirat.. Al u svakom slucaju mi je drago zbog tebe da si bolje sad..
Pozdrav Zeleni slazem se sa tobom za sve sto si napisala.. Pokusaj Vlado, pomoc uvijek dobro dodje.. I pisi.. Meni bas nekad treba da me neko saslusa i da mi neki savjet, pogotovu u ovakvim situacijama, kad sam totalno u k... Veliki pozdrav i cuvaj se..
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

zeleni wrote:Vlado, izvini sto ti upadam, ali potrazi neku pomoc sada. Javi se sasi-ex pa ga pitaj za izlazak, idi do drajzerove, idi na NA... Imas vise varijanti. Al, uradi nesto. Ovako prepusten sam sebi, samo ces sve cesce da brljas zbog dosade i nece proci mnogo vremena, a stvari ce opet biti iste. Ne kazem ti ovo sto sam pakosna ili sto ti zelim nesto lose, nego zato sto svi mi mislimo kako mozemo sami da se izborimo sa sobom i svi smo se na istu foru zajebali milion puta...
Svako ti dobro zelim
Pozdrav
ma ne upadas nikako,sve je ok,pisi slobodno,ne bi da se pravim ja sad pametan mnogo,ali znam odprilike sta cu,ni meni se ne vraca na staro,prestao sam sa H,(dva puta izuzev,uzeo neku mrvu,jbga)ali nema vise ni meta ni suba,eto na dva usrana trodona prezivljavam i to dobro,bolje spavam..U Drajzerovoj sam ja i bio na detoxu dnevnom sa subom i oni su me tamo jako brzo spustili i to mi se nije bas svidelo,sa 2mg na nista a poceo sa 8mg,nebitno,posle sam dobijao tonu svakojakih lekova,koji mi ako mi verujes uopste nisu pomagali,bas mi je bilo lose,i svaki put kada sam isao tamo i govorio im da me sve kosti bole,da sam skenjan da ne spavam,oni su mi govorili da je to ne moguce??Po knjigama kaze to je nemoguce..
E jebi ga,danima sam pokusavao da im objasnim da mi je stvarno zlo i da zelim da se skinem,da necu met odrzavanje koje mi je dr ponudila,nego da hocu da se skinem,ali oni su i dalje radili po svom sablonu,tako da sam prestao da idem tamo.dal sam pogresio ili ne nije mi ni bitno,samo znam da sam se tako napatio,da mislim da bi mi mao gore bilo da sam se skidao na suvo.
Tako da sada sam super,nisam ni depresivan ni sjeban,nista me ne boli,smanjicu na 1 tro i onda cu prestati,poceo sam da radim nesto ovih dana tako da imam zanimaciju,gluposti sam napravio dok sam po ceo dan sedeo kuci,iz jebene dosade eto..
U svakom slucaju hvala na savetu i na zanimanju,i proci ce i ovo sranje,znam!
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by teodora4 »

e lepo si rekao, radili po svom sablonu. sistem nam je u k***u po pitanju ljudi koji su u potrebi, a nije ni cudo kad pogledas ko sve zavrsi sociologiju, ili psihologiju, medicinu...pa pogledaj samo da mi zvanicno nemamo regiatar licenciranih doktora, dakle, odem kod drugarice u radnju, napravim pecat sa nekim natpisom i brojem i dam ti recept, mislis da ce neko da gleda?e takvim lekarima je jedini izbor knjiga i sablon. CAST izuzecima! postoje i oni koji su jednostavno iz ko zna kojih pobuda digli ruke od svega,pogresno procenili sebe ili podcenili protivnika...ali to moje kritikovanje tebi nista nece pomoci, skoncentrisi se ti na sebe, trazi, veruj i podhranjuj zelju za napretkom, hrani je lepim recima, osnazi volju, okruzi se ljudima koji mogu da pomognu, razgovor puno pomaze, samo postojanje ljudi koji su u istom pomaze...nadam se da zelis zaista da izadjes iz svega...i ostanes van toga...i pisi, neizmerno pomaze. ne daj izazovima u bilo kom obliku da te povuku.

znas kad sam otisla u tu drajzerovu, ne na lecenje, trebalo mi je nesto za skolu, posle razgovora sa drMirom...pozelela sam da se roknem, da , dopom u venu!!!ta zena je... nije vazno, odbila molbu moju, moje prof pa i direktorke, dakle uskratila je napredak u zivotu nekome, i odoh dalje, kanije sam i dobila to sto mi je trebalo ali na drugom mestu...

tako ti, ne odustaj nikada!!!veruj, oprosti i dozvoli sebi da uspes!
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

dee_87 wrote:Drago mi je cuti sa si sad bolje... Zadnji put kad si piso nije tako zdvucalo.. Ma odlicno sto si izdrz'o, samo nastavi.. Nemoj ponovo napravit glupost jer steta bi bilo da nakon svega sto si pros'o, ponovo se vratis na pocetak..I te tramale polako izbacuj jbga, najgore je proslo ako se ne varam, bar sto se bolova tice.. Kako se psihicki osjecas sad?
Kod mene bezze totalno.. I ja pravim gluposti kao i ti iz dosade jbga.. Sjebala sam se sa subovima pravo.. Vec sam pocela svaki dan uzimat i nikako mi se ne svidja to sto radim.. Kontam da imam problem, al svaki put kad uzmem kazem fakat necu vise i opet sutra po starom.. Moram se skulirat.. Al u svakom slucaju mi je drago zbog tebe da si bolje sad..
Pozdrav Zeleni slazem se sa tobom za sve sto si napisala.. Pokusaj Vlado, pomoc uvijek dobro dodje.. I pisi.. Meni bas nekad treba da me neko saslusa i da mi neki savjet, pogotovu u ovakvim situacijama, kad sam totalno u k... Veliki pozdrav i cuvaj se..
e cao tebe najvise i volim da cujem jer si mi se najvise javljala(ako sam pogodio)kada sam bio najsjebaniji,najvecu podrsku sam od tebe dobijao!dobro sam,koliko dobro mogu biti,borim se svom snagom,psihicki sam onako,jedan dan ok,drugi i ne bas i tako u krug..
Kazem ti napravio sam glupost par puta iz jeb dosade,ne potrebe,i pizdeo posle zbog toga,ali dani idu pa sve nekako prolazi,ne znam ni sam vise..Al da sam bolje,to je sigurno..ne pijem nista sem 2 trodona na dan,koje pokusavam da izbacim,ali sve nesto odlazem,malo sam usran da ce mi biti lose..znas kako to ide..
Bezveze,jebote pa sta se drkas sa tim subovima,necu ja sad da ti pametujem,ali batali to,pa uzmi pa se spusti sa tramalima polako,uzimao sam i ja 2-3 suba posle lecenja,kada nisam vise mogao da podnesem onaj period,pa sam skapirao da sam i od njih uradjen kao i od meta i od horse a(doduse na neki drugi nacin,) a na trodonu sam samo pokriven od bolova,nema rada,nego cisto da mogu nekako da funkcionisem,da ne budem totalno u kurcu!!Batali to sto pre,pa znas sve,ne moram ja da ti pricam sve ovo!
Aj pozdravljam te puno,cuvaj se i pisi,drago mi je da te cujem uvek!
toto-rina

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by toto-rina »

teodora4 wrote:... a nije ni cudo kad pogledas ko sve zavrsi sociologiju, ili psihologiju, medicinu...pa pogledaj samo da mi zvanicno nemamo regiatar licenciranih doktora, dakle, odem kod drugarice u radnju, napravim pecat sa nekim natpisom i brojem i dam ti recept, mislis da ce neko da gleda?e takvim lekarima je jedini izbor knjiga i sablon. CAST izuzecima! postoje i oni koji su jednostavno iz ko zna kojih pobuda digli ruke od svega,pogresno procenili sebe ili podcenili protivnika...

Pa pazi i nije vas tako. Lekove koji trebaju zavisnicima ne mozes tako da napises. Mozda eventualono bensedincic ako ukrades privatne recepte i bas si vest. Ostalo prolazi kroz knjige, znaju se pacijenti. Podize se uglavnom u apotekama koje su okviru doma zdravlja. mora broj knjige da bude upisan, nalog neuropsihijatra. Recepti imaju zig, ne moze to tako da se radi bas ako zamisljate. Napravim pecat i dobijem sta hocu. Za pecat su potrebni papiri inace ce ti drugarica u zatvor ako napravi pecat bez potrebne dokumentacije.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Ej Vlado... Sta ima kako si? A fino od tebe sto tako mislis, tnx.. Pa et vidis kako bi na kraju, ispado ko neki serator, tebe savjetujem a i sama se uvalila u bedove.. Jbga bice bolje nadam se.. Vidjecu sledaece sedmice da uzmem si nekih antidepresiva i sta ja znam cega jos, jbga iskreno ne znam ni sta bi pila.. Uzecu jednu bocicu trodona cisto da imam ako bi bilo bedova sa bolovima, mada mi je psiha veci problem, fizicki i ako sta bude nekako cu izgurat..
Ti vidim po spiki furas na bolje.. Super.. Ostani pozitivan! Veliki pozdrav i piiisi. :wink:
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by boki_ »

Bupe jeste dobar za skidanje sa H. i metadona. Cak mislim ako je metadon postao SMOR, ako se osjecate depresivno i "flat" bez ambicija i to..........VOYO, zanima me recimo, sad sam na 80 mg meta i razmisljham da spustam i onda predjem na subotex (ne suboxone jer nalorex je kao sto svi tvrde opasan za jetru naprosto otreov sta cemio to kad nikad ne uzimam ilegalned droge osim trave) .

Moizes li da mi
1.) opises smanjivanje do koliko moram smanjiti i moram li biti ijedan dan bez icega (tj. koliko dugo)
2.) hoce li bupe pomoci ako osjecam da mi metadon kojeg uzimam priolicno dugo stvara sve te negativne depresicvne emocije tj. nedostatak istih. Koliko se mogu nadati da ce mi bupe odgovarati i poboljsati kvalitet zivota.
3.) Da li bi ti licno give up metadon i presao na bupenorphine jer i sam kazes da ti met postaje smor.


pozzzzz please answer.
pozzzz Boki_
hEIL hEIMAt
Post Reply