skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by yasujirozu »

Jajajajaisamoja wrote:Miletov, na tog mislim, sramota za čovjeka u njegovim godinama :(
e, samo sam ja glup ko tri k...a
ne obazrih se da je neki "vlada" pokrenuo temu, no se toto-rina/beobandit, kao i banjalučanin, zovu tako

sry
Rollingstone
Posts: 1
Joined: Tue Sep 26, 2017 6:27 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by Rollingstone »

Hej, pozdrav svima... Molim vas za savjet... 3 godine, sa prekidima, uzimam H, sada sam prilicno zaglibio, toliko da se malo bojim krenuti sam u detox bupom. Pitam se, da li cu uopste moci, i kojim dozama bupa, proci tih prvih par dana skidanja bez mucenja, obzirom da uzimam prosjecno oko 5 grama dnevno, na nos, cesto i vise, 6 ili 7... Roba je razumije se loseg kvaliteta ali ipak je to masu... Imam uspjesnu karijeru, javna sam licnost (znam koliko uzasno zvuci) ali ovo vam govorim kako bi razumjeli da nemam velikog prostora u vremenu za sve ovo... Ranije sam imao iskustva, kada bih uprkos bupu imao jake i intezivne krize, ali sada sam na neuporedivo vecim dozama... Sa skidanjem pocinjem za dva dana od ovog trenutka... Pomagajte...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by Caty »

Rollingstone wrote:Hej, pozdrav svima... Molim vas za savjet... 3 godine, sa prekidima, uzimam H, sada sam prilicno zaglibio, toliko da se malo bojim krenuti sam u detox bupom. Pitam se, da li cu uopste moci, i kojim dozama bupa, proci tih prvih par dana skidanja bez mucenja, obzirom da uzimam prosjecno oko 5 grama dnevno, na nos, cesto i vise, 6 ili 7... Roba je razumije se loseg kvaliteta ali ipak je to masu... Imam uspjesnu karijeru, javna sam licnost (znam koliko uzasno zvuci) ali ovo vam govorim kako bi razumjeli da nemam velikog prostora u vremenu za sve ovo... Ranije sam imao iskustva, kada bih uprkos bupu imao jake i intezivne krize, ali sada sam na neuporedivo vecim dozama... Sa skidanjem pocinjem za dva dana od ovog trenutka... Pomagajte...
S obzirom na kolicinu nabavi sto vise bupa najbolje osmice, zaista nemam iskustva ja sam sa vrlo male kolicine dopa mogla da uzmem 1mg i budem ok, neko ko je bas mnogo navucen mora da uzme vise je l. Najbolje uzmi 2mg sacekaj sat vremena pa ako ti nije dobro dodaj opet 2. Bup moze da se uzima par nedelja opusteno a da se ne navuče tako da ne brini uzmi koliko ti treba pa smanjuj vremenom, tako se i sa metadona skida, dakle uzme se 2mg pa na sat-dva dodaje po 2 dok ne pokrije krizu. Ali i najvecu mogucu krizu osmica mora da pokrije tako da je to neki maksimum sve preko toga je bacanje bupa znaci nema razlike niti dejstvo moze biti jace. To je moje misljenje pa ti vidi nema tu velike matematike uzmes malo pa dodajes ne ocekuj od toga rad vec samo da nemas krizu.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by noel »

Najbolje bi bilo da ipak odeš u bolnicu, sedam grama heroina nije zajebancija da se traže savjeti po internet forumima...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by Akkasha Come Back »

Jajajajaisamoja wrote: Sun Feb 26, 2017 6:26 pm Pod prisilno liječenje ubrajam svako liječenje ovisnosti koje je "inicirano" od strane roditelja, staratelja, supružnika, poslodavca ili sudca. Ti nam Sanela možeš ovdje referirati zašto je procenat izliječenih u najmodernijoj ustanovi zatvorenog tipa u regionu i pored odličnih uslova, stručnog, iskusnog i vrlodobro plaćenog osoblja 50% !?! ( Ne uključujući one što puše, piju..?)
A prisilna hospitalizacija ima u zakonu, koji Boga mi znaju sprovest i u praksi.
U pravu je čovek. To iz "najbolje namere" samo u pakao (još gori) može odvesti.
Post Reply