skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

dee_87 wrote:Ne znam zasto ti ne daje tramadol.. Ja zivim u malom gradu i ovaja nas psihijatar, po prici nekih prijatelja koji su mu isli, dobijali su tramadol. U stvari to su jedino mogli i dobiti od njega, jer neku jacu terapiju moze propisati samo jedan doktor u kantonu.

Pitas kako sam se skinula.. Pa tesko, jbga.. Vec sam ti napisal sta sam uzimala, tramal, xanax i nozinan. Vjerujem da mi je u neku ruku i pomoglo sto sam samo to imala da se skidam, jer ja sa heptanonom ne znam.. Prije sam pokusavala, al bi obicno prvi i drugi dan sve progutala, a to nije skidanje nego lupanje sa hepovima.. I tako nista nebi napravila.
Razvukla sam to sto imam lijekova na 10 dana, a poslije sam samo xanax pila.. On mi je pravo dobar..
Nikad se nebi skinula i ovoliko dugo izdrzala da nisam sama sa sobom rascitila da necu vise.. Patnja je velika kad se moras borit sam sa sobom. Vec znas kako to ide.. Imala sam jbga bedova, sa nespavanjem, psiha cijepa.. Jos su me nozinani slomili po citav dan sam samo balila od njih i tijelo mi je bilo tesko.. Al eto uspjela sam, kad sam sa lijkovima zavrsila i ostatak zikre progurala na suho.. Mada je tad vec bilo puno lakse.

Ma sve je do tebe, ako ti stvarno zelis da se skines i ako cvrsto vjerujes u to, ti to mozes i uspjet ces.. Jbga kad si vec kreno izdrazi, proguraj to.. Kad osjetis da ti je bolje, izadji u prirodu negdje prosetaj, natjeraj se.. Meni je najgore u kuci uvijek bilo imam osjecaj da me zidovi guse.. Moras sebi napravit prioritete u zivotu sta zelis.. Kad si na dopu znas i sam da ti nista drugo u zivotu nije zanimljivo.. Lijep osjecaj uz koji idu i hrpa ruznih stvari, kako nabavit lovu, kako nabavit dop i ostala sranja koja se desavaju. Dok na drugoj strani imas citav spektar lijepih stvari koje ti se desavaju u zivotu, al koje svakako ne ide uporedo s dopom. Kad sam sa sobom rascistis sta zelis od zivota i kad budes cvrsto uvjeren u sve to, onda ti ni skidanje nece biti velik problem, mada je uvijek puno bolje da imas nekog ko ce ti stalno pruzat podrsku kroz taj pocetni, najkriticniji i najtezi period. Pozdrav
Veruj mi ne znam ni ja zasto ni nije dala tramadol,meni je manje vise ok,ali su me kosti i misici rasturali,jos sm joj rekao da necu bupr.ne kapiram stvarno,ali ok,videcu u pon kada budem otisao opet,ako mi ne da,naci cu ga sam,ali nadam se da mi nece ni trebati,pokusacu izdrat sa tim lekovima sto mi daje!
Znam kakav je zivot na dopu,i kakav je kada si cist,ja sam 7-8 ugovora uradio na brodu,ali svaki put kada bi se vratio u SRB ja bi poceo opet i tako dva meseca pa nazad na brod sa metom..A dok sam tamo po 6 meseci mi nije padalo na pamet da ga uzimam,a mogao sam,ponekad bi koku uzeo,ali ne mozes konobariti na belom..Ali kad si u Meksiku ili Peruu gde za 100 usd dobijes 10 gr,tesko je odbiti..
Resio sam,izdracu,moram,najvise zbog sebe jer ko sto sam ti i pisao vec,pun kurac te jurnjave za seme i razna druga sranja,a i ici cu natrag na brod na leto,shvatio sam da je to najpametnije zza mene,sto dalje odavde!
Svaka tebi cast ako si uspela skinuti se sa tramalima,xanaxima..sad ne znam koliko si ti bila zakacena i na kakvu robu,ali opet treba izdrzati,koliko god da si navucena,ko sto kazes najvaznije je raskrstiti sa samim sobom!
Danas sam ok,imam jos 1mg koji mi je dala za vikend,potrudicu se da ga ni ne uzmem ako bas ne budem morao.Najgore je sto sedim kod kuce,jer napolju pada jeb kisa,i ne mozes se ni prosetati normalno,ali ok,jebi ga vazno je da dani idu,i da je sve bolje i bolje.
Aj idem gledati fudbal,hvala ti na podrsci,ti i voy.se jedini i javljate,znaci puno!
Podrav
V.
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

nevena wrote:kako guras sapatnice?
jesi li u Bg-u!
Guram,kako znam..ok sam,da u bg sam ti?
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

vlada wrote: ti i voy.se jedini i javljate,znaci puno!
imas ti jos navijaca, al mi bilo nesto bezveze da pisem. znas kako ide himna liverpoola?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

zeleni wrote:
vlada wrote: ti i voy.se jedini i javljate,znaci puno!
imas ti jos navijaca, al mi bilo nesto bezveze da pisem. znas kako ide himna liverpoola?
You will never walk alone,pa naravno da znam..hvala
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

nevena wrote:Ja sam u Novom Sadu,i nikako mi ne ide u glavu kako to da ne mozes da pronadjes trodone u bg-u ,ako ti oni trebaju. Ja sam na tvojoj strani,ali smo u slicnom periodu zivota svako svog. i,zato ti ne mogu toliko pomoci. Mozda ti saznam za trodone ,gde i posto?!
vazi se ,bez obecanja.
Ma mogu ih naci,pa sta sam sve nalazio po bg...nego mi se ne zovu ti likovi..pokusacu bez njih,ali ako zagusti..nadje se sve!A sta se sa tobom desava,u kom si periodu zivota??Sapatnickom ili?
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

vlado,
ne znas me, ne znam te, ali `leba ti, uzdrzi se da ne jurcas djontro po gradu, jer te nece izvaditi u struku. meni su, istina, pomagali, al samo prvih godina. posle jok! jos se na sve istripujes da ne popijes epi i onda veselo vece...
stisni zube, istrpi. vise ti je frka u glavi nego sto je realno ima. potopi noge u vrelu vodu, sto topliju, meni je to umelo da olaksa kostobolju na neko vreme. ako ti je dosadno, idi na devedesetdvojkin sajt pa citaj komentare o gadafiju, kazu: "pukovnika vam necemo oprostiti"...
drzi se
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

zeleni wrote:vlado,
ne znas me, ne znam te, ali `leba ti, uzdrzi se da ne jurcas djontro po gradu, jer te nece izvaditi u struku. meni su, istina, pomagali, al samo prvih godina. posle jok! jos se na sve istripujes da ne popijes epi i onda veselo vece...
stisni zube, istrpi. vise ti je frka u glavi nego sto je realno ima. potopi noge u vrelu vodu, sto topliju, meni je to umelo da olaksa kostobolju na neko vreme. ako ti je dosadno, idi na devedesetdvojkin sajt pa citaj komentare o gadafiju, kazu: "pukovnika vam necemo oprostiti"...
drzi se
Pa budem probao,dacu sve od sebe,vec sam rekao to..ni meni se ne jurca trodon veruj mi!!Potapao sam sevec u vrelu vodu i znam da pomazze malo,dosadno mi je da poludis,za Gadafija me zabole,ko ga jebe kad je glup i nije to resio na vreme,sad ce da najebe ko i mi 99!Znam da je sve u glavi,ja cu resiti ovo,u to sam siguran,e sad samo sto mislis da ne pomaze,kad je x puta slabiji opijat od bupr??Nisam ja gutao trodone,jesam pre 12 godina u srednjoj par puta,kakav epi napad??
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

vlada wrote: e sad samo sto mislis da ne pomaze,kad je x puta slabiji opijat od bupr??Nisam ja gutao trodone,jesam pre 12 godina u srednjoj par puta,kakav epi napad??
vidi vlado, i ja sam, ko i vecina ovde, farmaceut iz nuzde, uglavnom samo sa prakticnim znanjem. i secam se da meni djontro nije od nekog trenutka uopste mogao da pokrije zikru od dopa bas zato sto je slabiji, zato sto ti uz njih treba jos lekova da te pokriju ljudski. a kakvi epi napadi? od trodona. i nemoj da padas na one price "da bi popio epi, treba da zgutas 10", jok, jedan moj drugar se srusio na sred Ade od 3 komada. a pre toga je pio punu saku. znaci nema pravila.
vlado, sve je u glavi. ako hoces da se skidas, ako ti je muka vise od sebe i od zivota, stisni se i iznesi. sa svim tim stakama samo produzavas sebi agoniju. sad ti mozda to izgleda kao zgodno resenje, ali cak i da nadjes trodone i da te oni srede, neces se mnogo usreciti, samo ces opet da se zamajavas i gutas nesto i onda ces da se nerviras sto te to nesto ne radi i to je opet ono isto vrzino kolo.
da imas neki jak grip i da te isto tako boli svaka koscica, ne bi takvu situaciju tako strasno dozivljavao jer bi znao da je to samo grip i da nista ne moze da ti pomogne i bio bi miran. mora malo da boli, jebiga, ali budi strpljiv jos koji dan, najgore ti je vec proslo...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
toto-rina

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by toto-rina »

A cekaj skidas se sa suba i bas ti lose???
Poserem vam se na terapiju nit si pokriven al te kriza otkine.
Jos jedan neuspeli pokusaj sredjivanja. Na kraju ce odustati lekari dace heroin ko hoce i gotovo. Eto implanti i blokatori, sub nije se pomaklo od procenta ljudi koji su se skidali i sedamdesetih. Cak je procenat manji jel je mnogo vise zavisnika. A misli su izlecice se ljudi, zavarace zavisnikov mozak.
Pre se davao samo Metadon i ljudi su to pili i bili sredjeni. Onda su ga negde na silu ukinuli a nista nisu uradili, samo naglo skocio broj zavisnika od heroina i predoziranja, onda ga vratili ponovo. Oni koji nisu imali terapiju otisli u k.... totalno sa svime, izgubile se zemlje skorz i nacisto.
Ovako se trujes lekovima, propadas jel kriziras a vise propada onaj sto je 2 dana nedeljno drogiran nego onaj koji uzima 3 puta dnevno i to je tako. Lekari uzimaju pare, psihijatri tupe a ljudi oce da se srede. Nebitno dal sam zgutao aspirin ili metadon i nebitno je ime leka, bitno je potpuno sredjivanje. Sub to ne donosi teskim zavisnicima, a donosi krizu ne znam koliko manju od Metadonske, kriza je kriza, prezivljavati je necu tako da onda gledam cime sam bolje sredjen.
Izmislice sada jos neki lek mozda i onda ce da odustanu. Vec heroinska terapija donosi ako nista drugo mir za normalan narod, miran dan za zavisnika ako je nekome to jos bitno. Ako nije nema veze opet.
Jedini je problem sto to ne smeju da naplate jel bi nastao haos da drzave dilerisu cist heroin inace bi oni to odavno uradili. Ovako samo budale lupetaju da je metadon heroin sinteticki a inace na to se niko ne obazire jel sve ima svoju hemisku formulu ali onako bi bas ispao haos. Ali sve manje.
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

toto-rina wrote:A cekaj skidas se sa suba i bas ti lose???
Poserem vam se na terapiju nit si pokriven al te kriza otkine.
Jos jedan neuspeli pokusaj sredjivanja. Na kraju ce odustati lekari dace heroin ko hoce i gotovo. Eto implanti i blokatori, sub nije se pomaklo od procenta ljudi koji su se skidali i sedamdesetih. Cak je procenat manji jel je mnogo vise zavisnika. A misli su izlecice se ljudi, zavarace zavisnikov mozak.
Pre se davao samo Metadon i ljudi su to pili i bili sredjeni. Onda su ga negde na silu ukinuli a nista nisu uradili, samo naglo skocio broj zavisnika od heroina i predoziranja, onda ga vratili ponovo. Oni koji nisu imali terapiju otisli u k.... totalno sa svime, izgubile se zemlje skorz i nacisto.
Ovako se trujes lekovima, propadas jel kriziras a vise propada onaj sto je 2 dana nedeljno drogiran nego onaj koji uzima 3 puta dnevno i to je tako. Lekari uzimaju pare, psihijatri tupe a ljudi oce da se srede. Nebitno dal sam zgutao aspirin ili metadon i nebitno je ime leka, bitno je potpuno sredjivanje. Sub to ne donosi teskim zavisnicima, a donosi krizu ne znam koliko manju od Metadonske, kriza je kriza, prezivljavati je necu tako da onda gledam cime sam bolje sredjen.
Izmislice sada jos neki lek mozda i onda ce da odustanu. Vec heroinska terapija donosi ako nista drugo mir za normalan narod, miran dan za zavisnika ako je nekome to jos bitno. Ako nije nema veze opet.
Jedini je problem sto to ne smeju da naplate jel bi nastao haos da drzave dilerisu cist heroin inace bi oni to odavno uradili. Ovako samo budale lupetaju da je metadon heroin sinteticki a inace na to se niko ne obazire jel sve ima svoju hemisku formulu ali onako bi bas ispao haos. Ali sve manje.
Ma nije meni toliko lose,pio sam ga 14 dana,i bio ok,zadnja 4 dana sam pio 4mg da bi mi onda jedan dan samo dala 2mg i kraj!!onda painkillere i svakakve lekove4 dana,i tu sam imao kostobolju uzasnu jer me prenaglo spustila doktorka,pa mi je onda u petak dala 1mg,posto nisam spavao 3 dana i pizdeo,i naravno da me je to pokrilo
Po meni je bupr.bolji za skidanje od meta,ali da se to uradi kako treba,da se svede na minimum minimuma,i bilo bi mnogo lakse,siguran sam u to!al kad je sve sjebano ovde,kad rade po sablonu,a ne posebno sa svakim pacijentom,za te bolove trodon bi bio ok,sto da se mucim ako ima resenja,ja sam resio i zavrsicu ovo,vec sam skoro 20 dana bez H i meta i osecam se super,samo da nema tih bolova,al jebi ga,znam da sam blizu kraja ove agonije i to mi daje volju da nastavim,pun mi je kurac vise takvog zivota i idem bre iz ove zemlje ovakve usrane,to je resenje..
Post Reply