Posle toliko vremena opet problemi!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by Voyager »

Bupe = sleng izraz za "Buprenorfin", iliti brend "Subutex".
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by nepopravljiv »

evo ovi psihijatar kod mene u bolnicu trazio sam sestri glavnoj da mi dovedu psihijatra da mu trazim bupe,doso psihijatar ja reko joj lezim odje 8 mjeseci u krevet daj mi bupe,veli ona brufen nema problema nikakvih uvece terapiju mi donosi sestra brufen za glavu :shock: ono kao ako te boli glava pa popijes ili tempratuturu imas obicna tabletina.kad je opet psihijatar doso objasnio joj sto mi treba tacno veli ona,aaa ne,ne nemoze to da ti dadnemo.prepisala mi posto slabo spavam SANVAL dva komada uvece kaze to ce ti biti odlicno spavaces dobro.nista od bupe jbg.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by nepopravljiv »

sad sam se sjetio par dana posto sam primljen u bolnicu,doso dr. i stoji jedno metar od mene
gleda me i zbori,dobri momci umiru a ovakvi ko ti ostanu zivi,posle toga sestre i ostali pacijenti ne pricaju samnom,puste me da se userem u krevet,zovem med.sestru da mi donese tutut ili kako oni to zovu lopatu ona mi kaze nemogu sad kuvam kafu,kad je doso dr. sledeci put ja ga pitam doktore,
jesam ja odjena crnac pa me diskiminacijom mucite,
on kaze citiram ga
JOS I GORE NISTA SE TI ODJE NE PITAS,SVE TI MOGU OPROSTIT ALI DROGIRANJE NE MOGU.
Mozda ova tema nema veze sa ovim naslovom ali nisam zna dje da je napisem,valjalo bi da se otvori tema na diskriminaciju narkomana.
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by Vceikruna »

To je nesto sto smo svi mi barem jednom u svom zivotu doziveli,znaci,ako sve postujem i cenim i prevashodno gledam kao ljude,a ne delim,na crne i bele,ruzne i lepe,strejtere i ne strejterte,svi smo ljudi,e sad sto nas dele neke razlike je nesto drugo,tako da se tu slazem,da treba da budemo zasticeni kao i vecina ostalih manjina u Srbiji,ako nas vec karakterisu kao narkomane i vredjaju na osnovu nase bolesti,onda treba da postoji,neka uredba koja ce stititi prvenstveno nasa ljudska prava! Toliko,pozdrav braco! :!: :D
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by EX-Heroin »

Ovo je strašno. Srbija je malo napredovala a svega ne bi bilo da EU(koja nema alternativu kako samo kažu ovi naši, negde pročitah baby boomer-i slatko se nasmejah tačno u centar pogodjeno haha) nije pritisla ove naše lezileboviće ili ćete uvesti supstitucionu terapiju ili ćete dobiti q..c od Evrope. Pa su tako jadni i uveli prvo pilot projekte i ja se vozim u tom "avionu" kojim je francuz iz lekara sveta francuske pilotirao, kako se on "prizemljio" a došli neki drugi, koje nigde i ne vidjam u centru, eto problema. Naime već dva meseca nema donacija za centar u BG. Ko je "pojeo" 4milion eura namenjenih za ovu svrhu? Jel neko to u budžetui jednostavno prebacio na penzije? Jel neko računao ovako: hm..ovde ima 100-tionak ljudi a ovamo bez posla će ostati ove godien oko 60.000 najmanje, ma j...š ove narkomančine, daj da mi ove evriće preusmerimo malo unaše džepove, jer ideju smo mi dali zar ne? a malo za socijalna davanja". A ako neko pita "di su naši novci" od zavisnika? a oni odgovaraju:" ma jok, bre, ko će od njih d apita sve je top trulež narkomanska, i neradnička..nema leba od njih na kraju daćemo i njima socijalu pa da imaju za dop barem nekoliko dana da jedu i ne moraju pa da..genijalno" i usput se potapšu po ramenima, jedan drugome ko je na višoj instanci zavuku jezik u analni otvor i teraj dalje...piiiičiiiiiiii....jebeš džankije..
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by sunrise »

nepopravljivi
moje dijete je crno i muka mi kad cujem takve izjave da je po tome manje vrijedna ili najgora pa zato svi trebaju po njoj kako im volja
pazi malo gdje ides i u koje teme ides i sta pricas
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ma ljudi neznaju, premalo se govori otvoreno o ovisnosti, ljudi pogotovo kod nas na Balkanu imaju neku granicu koja im odredjuje shta je normalno, a shta ne...A to si nemaju ljudi davat za pravo da odredjuju...Kava okei, cigareta ajde nek tako i alkohol...Sjecham se prije nek. god. ulazim s receptom za normabel u ljekarnu jer mi je trebo zbog nokturne epilepsije(nesht ko panicc attack) i trazim ljek i odgovor je bio: nezelim ti to dati, mogu ti dati ali zelim ti dobro tako...To je za tvoje dobro, pa ja neznam kako uopshte mozesh dobit crni recept za taj ljek, nemoze!!Jednostavno da nepovjerujesh, sve shto sam reko, da ima razlog zashto sam dobio taj ljek i da chu u drugoj popreko ljekarni ga svejedno uzet...Takvih kakva je bila ta apotekarka su vechina ljudi...I ovisnik ko ja se josh teze muchi onda, + shto sramim se tog, a opet moram progutat ponos i pognute glave trazit pomoch!!!
Last edited by MasacreEnElDiscoBar on Tue Sep 27, 2011 6:24 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by sunrise »

ma zena se pravi pametna umjesto da radi svoj posao....kad dodjes sa receptom njeno je da ti da lijek umjesto da prosudjuje sta ti je ok ili ne...taj dio je doktor napravio....
sta,da ja dodjem po pille danach a ona meni,ja ti ne bi dala tu pille jer nije ok za tebe,bolje je da si pazila ili da se nisi jebala???? glupost
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by EX-Heroin »

EU nije raj i sada ...neću da otvaram političku debatu i socijalno filosofske aspekte jer bih mogao onda da napišem dve strane o EU i pozitivnih i negativnih stvari i ne znam koje bi prevagnule. Ali...što tiče Balkana voleo bih da ceo udje u EU samo zbog ovih "malih bogova" odnosno ljudi koji svoj položaj zloupotrebljavaju da se iživljavaju na drugima. Naročito onim koji su nezaštićeni a to su do skoro bile sve manjinske grupe i populacije od pedera i lezbosa, do narkomana i pijanac i da oni, svako u svom domenu, odlučuju šta će ovima dati i da li će im dati iako to nije NJIHOV POSAO!!! :evil: e zbog tih "MALIH BOGOVA" i ljudi koji LEČE KOMPLEKSE NA MANJINSKIM GRUPAMA bih voleo da udjemo u EU svi redom na Balkanu, pa da onda kad nešto tako proba dobije nogu u dupe s posla i pride oduzimanje licence da li lekarske, apotekarske ili druge nebitno..pa kad krene da čisti wc, pere ulicu ili kopa šanac umesto da sa fakultetom koji je završio/la radi svoj posao zbog nadubudnosti, onda će se svi zamisliti dobro!! ETO TAKO J...M IM MATER SVIMA... :evil:
EX-Heroin
Posts: 99
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:18 pm

Re: Posle toliko vremena opet problemi!

Post by EX-Heroin »

IZVINJAVAM SE ZBOG PSOVKE ali jednostavno u životu sam iskusio dosta takvih situacija čak i jednu skoro od strane policajca koji je pozornik ostao i školski pandur, znate da tamo stavljaju najgluplje i najnesposobnije, do pred penziju. Slučaj je krajnje glup i neću ni da se zamaram time ponovo da se nerviram samo zato sam se i iznervirao a ranije..ranije su ako posumnjaju da si narkoman i bez ičega i bez igle, šprica mogli da te biju i maltretiraju naročito ako nema u blizini nikoga...e zbog toga i psovka i to svima koji su to činili...
Post Reply