Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Buprenorfin

Post by Vceikruna »

Pozdrav svima! Hteo sam da pitam,dal mozda neko zna kakva je situacija u Beogradu po pitanju Buprenorfina,cuo sam dosta prica da je u "drajzerovoj" pocela terapija,i da je cena oko 20 000 dinara,e sad me zanima,ako neko zna nesto vise i konkretnije o tome,voleo bih da javi!? Ja sam inace posljednih sedam meseci na odrzavannju Buprenorfinom u jednoj ovdasnjoj privatnoj klinici i za sada mi pomaze,mozda i najduza moja apstinencija od Heroina,za ovih sedam meseci gotovo da nisam napravio ni jedan recidiv,problem je sto me to kosta jako puno,i ako sam na najmanjoj mogucoj dozi,najiskrenije,nisam siguran kako bi bilo kad bi prekinuo,nikako mi se nevraca u proslost,zato bi mi znacila bilo kakva informacija!? Hvala svima unapred i jos jednom puno pozdrava svim ljudima dobre volje!
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:12 am, edited 1 time in total.
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Buprenorfin

Post by Vceikruna »

Hteo bih da se zahvalim na odgovoru,hvala zaista! a konkretno me zanima,dal uz to placanje postoje jos neke odredjene stavke koje pacijent treba da ispunjava,da bi usao u program odrzavanja,tipa kao sto je sa metadonom,posto ja u drajzerovoj nikada nisam imao karton,par puta sam bio na hitnoj,a isao sam i na dnevne terapije,ali na knjizicu pokojnog brata,posto je on imao otvoren karton,znas da je ovo drzava puna predrasuda,pa zbog posla nikada nisam imao karton ni u jednoj drzavnoj ustanovi,a i ranije dok su bila srecnija vremena,moglo se otici u privatnu kliniku! e sad jos nesto,mene ta najmanja kolicina kosta tu negde kao i ovo,samo iz razloga sto sam visegodisnji pacijent te privatne klinike,uzimam terapiju za nedelju dana pa tako i placam,tako mi nekako ispadne povoljnije,ne moram sve odjednom,e sad neverujem da je takva mogucnost i sa ovim drzavnim ustanovama!? uglavnom sam i ja cuo da je to trebalo da bude tako,ako ne besplatno za pacijente sa zdravstvenim osiguranjem,onda barem neka podnosljivija cifra,kao sto si naveo...... opet kazem,koristio sam buprenorfin i ranije u nekom svom solo-skidanju i sada, i pomaze mi i znaci mi dosta,nisam vise mlad,nemam ni snage a ni volje,za sve ono kroz sta sam godinama prolazio,kao i svi ostali najiskrenije! Hvala jos jednom na odgovoru! :rock:
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:12 am, edited 1 time in total.
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Buprenorfin

Post by Vceikruna »

Nadam se,ja u sali volim da kazem,da u Srbiji moras prvo da dobijes sidu,da bi dobio supstituciju :lol: ....... citao sam neke od tvojih postova i izlaganja,i moram ti reci da se u vecini slucajeva slazem sa tobom i donekle razmisljam u istom pravcu,smatram a tako i jeste,da je lekar duzan da, da pacijentu lek koji trazi i za koji misli da mu odgovara,saosecam se sa tobom po pitanju Morfin-a,ako je to ono sto ti je potrebno,trebalo bi da ti to bude omoguceno,to je ono prvo i osnovno po pitanju ljudskih i prava pacijenata, verujem da ce nesto i po tome pitanju biti reseno u ovoj zaostaloj zemlji,verovatno ce registrovati jos neki medikament za supstituciju u okviru ove nove strategije,za borbu protiv narkomanije,verujem da je buprenorfin samo pocetak,on meni isto toliko treba,i dovoljna mi je sama cinjenica u smislu da mi pomaze toliko da nemam one patoloske potrebe za heroinom,to mi je fakticki sve,u poslednje tri godine sam se zatvorio u sebe,neidem nigde bukvalno,zato u sali kazem da mi taj lek dodje kao izlasci,pozoriste,bioskop i sl. (uz nezaobilazne meksicke sapunice) :rolleyes: malo sale nije na odmet,hvala jos jednom na odgovorima,trazicu od doktorke iz privatne klinike,da mi nazvrlja nesto,tipa:"Pacijent najbolje psiho-fizicki funkcionise na 4 do 6 mg buprenorfina dnevno" i ako sada razvlacim pola ove Alkaloidove 8-ce,ne znam dal si je video,ali velicine je kao bensedin od 5mg mozda i manja,ustvari je iste velicine vizuelno kao 2-ka samo sto je po miligramazi jaca,tako da ja tih cetiri miligrama raspodelim na tri dela,ujtru,u podne i predvece ,sto ce biti,da me mesec dan u privatnoj klinici kosta izmedju 200 i 300 eura,zavisno od kolicine koju uzimam,nekada prodjem dan i sa dva miligram,onda je pac jeftinije,samo sto eto,rekao sam vec,imam tu mogucnost da placam iz vise puta....... Toliko, oticicu da se raspitam..... Veliki pozdrav! 8)
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin

Post by Voyager »

x
Post Reply