100 dana cista od suba

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

100 dana cista od suba

Post by inesz »

Bok svima,evo da vam malo javim ,onima koje zanima,ili koji se skidaju sa subutexa/suboxona,ili onima koji tek planiraju krenuti u to,kako napredujem :D
Oni koji znaju moju pricu znaju i to da nije bilo lako,a ja sama znam da nisam cula bas puno tudjih iskustava,pa zato i pisem da olaksam nekima drugima,a i da podjelim svoje misli sa vama dragi *kolege*.
Proslo je 3 mj i mogu vam reci da je sada puno puno lakse,skoro pa odlicno,kad usporedim sa pocetkom,bolovima,bezvoljnoscu,depresijom,i onim osjecajem da ne mogu bez suboxona,eto moze se,i vrijeme olaksava sve,samo se treba strpiti,stisnut zube i cekati da prodje !
Mogu reci da to skidanje sa terapije ide u nekim fazama,i da treba proci duzi vremenski period,ja sam pogrjesila sto sam bila uvjerena da to ide lako,brzo,i da cu ja u 3 tj biti dobro,medjutim sada znam da je put do toga drukciji.
Dosla sam u fazu kada se bojim uopce uzeti suboxone,a imala sam prilika,a kamoli heroin.
Zelim biti cista,i volim to.
Zelim svima srecu na putu do toga !
I ako je covjek jak,i odlucan u svojoj namjeri,i ako poslozi svoje misli moze mu biti jos bolje ..
Sjetim se ja H.ponekad,i prodje mi kroz glavu onaj flesh,i osjecaj da je sve lijepo,divno,ali brzo se trgnem i prisilim se odmah zamislit u glavi onaj grozni osjecaj krize,kemijanja,i sve ruzno sto ide uz to..
NAPOKON SLOBODNA :D
pozdrav
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: 100 dana cista od suba

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:15 am, edited 1 time in total.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: 100 dana cista od suba

Post by winston85 »

Sloboda, kako je lepo... :D
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
dopeFree
Posts: 89
Joined: Wed Nov 11, 2009 10:32 am
Location: Zagreb
Contact:

Re: 100 dana cista od suba

Post by dopeFree »

Meni je stvarno najiskrenije drago kada čujem ovakve priče od ljudi koji su bili u kenji pa makar ih i ne poznajem. Motiviraju me jer znam da se može, siguran sam u to. Ona priča "Jednom junkie, uvjek junkie" vrijedi samo kao upozorenje da se ne opustiš previše.

@inesz - Želim ti sve najbolje u životu, uživaj u dobrim i lošim trenutcima jer to je ono kaj život čini životom. Nemoj da te ružni i depresivni dani pokopaju i vrate nazad. Sve je to dio života i uživaj u tome. Volio bi da nam za još 100 dana napišeš još ljepšu priču. Šaljem pusu! Uživaj!
Mjesto gdje odbacujem svoje unutarnje demone:
www.detoxonline.bloger.hr
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: 100 dana cista od suba

Post by Fela Kuti »

inesz wrote:Zelim biti cista,i volim to.
Ovo je suština apstinencije bez koje su šanse da se na neko duže vreme ostane čist minimalne.

Svaka čast Inesz... i na odluci, i na istrajavanju u sprovodjenju iste.
Nije lako odreći se tako nečega kao što je sub ili metadon.
Nečega što uz tako malo daje naizgled tako mnogo.
Nečega što bez i malo truda i odricanja daje bezbrižnu ušuškanost i zaštitu od većine briga i problema
koje jedan heroinski zavisnik ima u svom narkomanskom životu.
Ali nažalost i nečega što omogoćuje da kad taj zavisnik najzad raskrsti sa svojim narkomanskim životom,
nastavi da mu daje bezbrižnu ušuškanost i prividnu zaštitu, ali sada od većine svakodnevnih briga i problema.
I nečega čega se baš zbog tog odnosa uloženog i dobijenog ljudi teško odriču, neprimećujući pri tom
da im život... ma nebitno.
Htedoh samo reći stvarno svaka ti čast, ja lično mislim da je to veliki korak kao i onaj prvi (prelazak sa heroina na supstituciju). Samo napred.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: 100 dana cista od suba

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:15 am, edited 1 time in total.
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: 100 dana cista od suba

Post by inesz »

Hvala ljudi :)
Lijepo je kad ti netko daje podrsku,ja sam uglavnom uvijek naletila na ljude kojima je krivo i koji ismijavaju one koji su se skinuli..
Ali razumjem i njih
Na zalost jos uvijek ne prodje dan kad se ne sjetim dopa.ali nadam se da ce i to proc
Kazu da ne treba nikad zaboravit da si bio ovisnik
Ja bi volila zaboravit
Dop je bio moja najveca ljubav,sad je to moja beba
pozz svima,pisite
Post Reply