Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by Voyager »

'Ajde jos jedan krug, barem da pokusam da jos jednom pomognem - ali nije mi interesantno, zaista.

Sreca, odnosno savrsene okolnosti koje se pojedincu zavisniku dese i izazovu snaznu pozitivnu transformaciju po njegovo istinsko bice, ne mora da uvek bude nesto sto je tvom nizem bicu prijatno.
Kao sto je i istinska volja cesto suprotno od onoga sto zelimo, no jedino istinska volja moze dovesti do savrsenstva.

Sve to sto ti se izdesavalo je dovelo do toga da se izlecis od zavisnosti.
Zar sve to gledano iz perspektive naseg razgovora nije pozitivno, odnosno zar to nije neka vrsta srecnih okolnosti ?
Naravno da jeste, jer si imala motivaciju i zelju, ali takodje i podsvesno snazno usmerenu istinsku volju da se to desi.

Okay, nema veze.
Idemo dalje.

Vidim da o Krouliju i zapadnjackoj ezoteriji jako malo znas, a i to sto znas potice iz netacnih izvora - uglavnom si citala beletristiku, ne verujem da se pred tobom ikada nasao neki ozbiljniji grimoar iz 15. veka ili nesto drugo zaista ozbiljno slicno tome.

Nista sto si o Alisteru sada navela nije istina, osim da je bio zavisnik o opioidima.
Masa najlakse pamti ljude po njihovim manama, a jos pride i "ulepsa" celu pricu.
Krouli je legenda i prorok Teleme iz koje je proizisao ceo moderan koncept slobode izbora, svesti i govora koji je inkorporiran u demokratiju 21. veka.
Ceo hippy pokret, revolucija u muzici i drustvu i jos mnogo toga, svemu tome je dobrano doprineo Alister Krouli - smao sto to malo ljudi zna, jer se malo ljudi ozbiljnije bavi ezoterijom i uopste nekim ozbiljnijim duhovnim istrazivackim radom.

Evo da ti kaze Voyager.

Krouli takodje nije imao veze sa satanizmom, niti sa bilo kakvom drugom religijom, iako Hriscanska crkva tako tvrdi - no, kroz istoriju, pokazalo se da su predstavnici svetskih religija cesto bili debelo u krivu, sto je uvek kao rezultat dovodilo do kocenja napretka civilizacije.

Prvu satanisticku crkvu je osnovao madjar Anton Szhandor LaVey 1966. godine u Los Angelesu i njegovo ucenje nema dodirnih tacaka sa Kroulijevom Telemom - njegovo ucenje se bazira na religijskom aspektu, odnosno na satanizmu, no cak i pored toga, LaVey nije mogao da izbegne Kroulija u postavljanju temelja svoje satanisticke ideologije i, opet, matrice - jer je Krouli otac moderne ezoterije i prvi okultista i duhovni istrazivac koji je pronasao sponu koja spaja sve postojece religije u jedan sistem, odnosno uspeo je da otkrije koncept koji je postojao pre no sto je covecanstvo bilo razbijeno na religije i pre no sto se masama manipulisalo pomocu istih.

Kroulijeva Telema i kompletan Magicki sistem koji se uci u O.T.O.-u, Astrum Argentum-u i ostalim slicnim novoeonskim masonsko-ezotericnim redovima nije niti bela skola niti crna skola - to je neutralna supstancija koju moze konzumirati osoba bilo koje veroispovesti, dakle iskoristiti je za alat i za dobre i destruktivne ciljeve - to je MAGIKA, otemeljena na Naucnom Iluminizmu.

Alister Krouli je umro kao starac u veoma kvalitetnom i uglednom starackom domu u Hastings-u, potpuno bistrog uma i uz najkvalitetniju medicinsku i gerijatrijsku negu koja je tada bila dostupna u Engleskoj.

Toliko o Krouliju i tvojoj izjavi o njegovom pomracenom umu, ali i njegovom zavrsetku, sto je zparavo bio tek njegov pocetak.

No, ne bih vise da, kao jedan od uglenijih predstavnika ezotericne scene Srbije trosim tastaturu na raspravu sa, za mene duhovno profanom osobom o ovakvim stvarima - o kojima nisi ni 5% upoznata niti svesna sta je to i koje su dimenzije svega toga.

Ako hoces prihvati, ja sam ti dao neke osnovne informacije, ili kreni sama pa po Internetu trazi ozbiljne izvore na ovu temu pa sama saznaj ovo isto sto sam ti rekao - no ako neces, nema veze, picimo dalje.

Svako saam selektivno odlucuje koga ce i sta poslusati i da li ce poslusati - i od tih izbora zavisi kvalitet i nivo informisanosti istog.
Ja nikako u komunikaciji sa tobom ne zelim da predstavljam nekoga ko pokusava da ti nametne neke stavove ako se ti sa njima ne slazes i da te nateram da verujes u informacije koje ti dajem, ukoliko ti smatras da su iste neistinite i ukoliko smatras da su ove koje ti imas tacne i autenticne.

Ja u ovoj komunikaciji samo zelim da ti diskretno objasnim da sam ultra superiorniji od tebe kada je u pitanju znanje i iskustvo o ovim stvarima i da bi bilo jako dobro za tebe da razmislis o informacijama koje sam ti dao.
A kako znam da sam superiorniji u tome ?
O tome ne bih javno.

Za skidanje je neophodan i faktor srece - ovakve srece kakvu sam opisao - dakle srece koja proizilazi iz nesvesne neminovnosti pojedinca i koja takva, neoslabljena svrhom i oslobodjena od strasti za rezultatom, menja zivotne okolnosti u pravcu zivota koga karakterise potpuna apstinencija od opioida, koja se opet desila samo zato sto je postojao supstituishuci faktor koji je veoma transparentno i neprimetno, ali efikasno, popunio prazninu koja je ostala, a koju su popunjavali opioidi - rewarding sistem u mozgu mora biti zadovoljen, to je dakle naucna medicinska cinjenica, odnosno zakon.

Mozes se ne slagati sa time.

Pored te, nazovimo je "istinske srece", potrebna je i istinska volja i motivacija da se to postigne, to je tacno.
Ali to svi ovde znamo, tako da meni nije bilo interesantno da to pominjem.
Jedino je ovo prvo nesto sto mnogi ne znaju, pa se pitaju zasto im ne uspeva i pored toliko motivacije i zelje i truda.
A ovi koji uspeju, zapravo ne shvataju u potpunosti procese kroz koje su njihovo telo i duh prosli kako bi se to ostvarilo, pa onda obicno bivaju gordi prema zavisnicima kojima to isto ne polazi za rukom i usput hrabro objavljuju da treba biti jak i samo imati volje i da je u tome cela poenta.

E pa - nije.
Situacija je daleko slozenija i u medicinskom i u duhovnom smislu - u duhovnom, nebitno koji religijski sistem primenis.

Dakle sve te stvari o kojima pricamo su neophodne, takva je formula za postizanje bilo koje jace transformacije - ako samo jedan sastojak zafali, to nece funkcionisati.

Sada bih i zavrsio ovu nasu raspravu i necu se obazirati na dalje postove u ovoj temi.
Takodje, mislim da je vreme da ista ode pod kljuc, jer je odavno odradila svoju svrhu.

*SANELA, molim Vas.

Ta-da..

.::VOYAGER::.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by preispitivac »

Ma sta Alister, on je fejk. :D

Vojo, brate, odlepio si kao cicak.
Jurim rep
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by Voyager »

Vala jesam odlepio sam.
Nece se ponoviti. :-)

Ta-da..

.::VOYAGER::.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by nanii »

Voyo ti izgleda imaš kompleks više vrijednosti,i svaka čast što se tiče znanja i informisanosti al opet,teorija je jedno,praksa je drugo...................Ne mora značiti da si baš uvijek i u svemu u pravu...................
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by nanii »

I nemoj da se nerviraš što se ne slažem s tobom................ :D
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by Voyager »

Teorija je jedno, praksa je drugo, tacno - no jedno bez drugog ne mogu.

Imam nekoliko prijatelja koji su ultra i nadprosecno pametni, intelekt blista, razvaljuje, no nista od toga nisu primenili, te im je zivot krajnje jednolican i jednostavan, sto je meni nezamislivo da tako zivim.

A takodje poznajem i mnoge koji ceo zivot pokusavaju nesto, no nemaju kapacitet za to sto zele da postignu, jednostavno njihova istinska volja i motivi nisu u balansu, tako da im elementi na pentagramu stalno pretezu te na jednu, te na drugu stranu i tonu u blato koje se konstantno nalazi pod njihovim nogama.

Oba slucaja su mi jeziva, anyway.

No, na ovom forumu, mozemo demonstrirati samo teoriju - tako da mi nije jasno zasto pominjes praksu.
No nema veze, picimo dalje.

Ta-da..

.::VOYAGER::.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by nanii »

a praksu pominjem zato što ja mogu znati sva svojstva,indikacije,neželjena dejstva nekog lijeka ali dok ga ja ne isprobam na svojoj koži i iz prakse kažem kako je utjecao na mene,ta teorija mi ne vrijedi puno,uh neznam šta da ti kažem,rekla bi ti budi oprezan ili čuvaj se,a ti ćeš na to vjerovatno reći nešto u fazonu da se savršeno dobro snalaziš u svemu što radiš i da ti ne trebam govorit tako nešto tako da....................
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by Voyager »

Okay je ako mi to kazes.
To pokazuje tvoju dobronamernost prema meni.

Pazljiv sam koliko mogu biti u svakom slucaju.
Doduse, i sada mi se ponekad desi da malo preteram (kao recimo veceras, kada sam preko 120mg Metadona popio 10 jednodoznih bocica Oramorph kapi od 30mg/5ml, ukupno 300mg Morfijuma, pa sad dok ti ovo kucam ne osecam ni krilca ni nozice ni nista :-)...ali samo ponekad, sta je tu je - trudim se da se ti moji izleti sa ultra visokim konjskim dozama opioida sve redje i redje desavaju.

No ipak, ne bih ovoliko znao o drogama da ponekad nisam isao i do krajnjih granica i da ih gomilu nikada nisam probao.

Moje vreme intenzivne prakse je odavno proslo, sada je uglavnom rekreacija kad mi se cefne i kad je prilika - i eto pijem Metadon, moram, da bih bio stabilan, nazalost - no i delom zato sto zelim da zivim na opioidu.

Ali sta je tu je - picimo dalje ! :-)

Ta-da..

.::VOYAGER::.
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Heroinska deca

Post by Vceikruna »

"
toto-rina wrote:Bas tako, skroz... Posle svega prozivljenog ou ovoj zemlji i ovim prostorima gde sam imao nesrecu da se rodim to je normalno. Pa mnogi bi flipnuli. Da ljude sa zapada stavim u moju situaciju 90% bi izvrsilo samoubistvo jos pre 7-8 godina kada bi doziveli dsa im drzava ne da lekove da bi mogla da im prodaje drogu.

Tako da meni je djavo dosao po svoje a vama koji ste sprecavali terapiju sta da vam kazem ocekujte ga uskoro. Moze se pojaviti sada ili kasnije malo ali ce se pojaviti budite sigurno. E sada ko ce i kako da prodje to sada zavisi iskljucivo od mog bolesnog mozga i sta istripujem u trenutku.
"
Odlicno,u potpunosti se slazem,te u to ime evo jednog citata :"Pedofil na parkingu sliluje klinke,al on je iznad zakona o tome nema price,mediji cute,ma mediji su slobodni a onda u sred noci djavo im se pomoli..........." :twisted: :D
"Smrt je samo tren kada umiranje prestane" i "Eto to je svet,eto to su ljudi,prazni i ludi,mali i glupi,tudji,ne mogu da ti dozvolim da dodjes,oprosti............" For my not born child.........
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Mišljenje/iskustvo o metadonskom održavanju

Post by nanii »

Voyager wrote:Okay je ako mi to kazes.
To pokazuje tvoju dobronamernost prema meni.

Pazljiv sam koliko mogu biti u svakom slucaju.
Doduse, i sada mi se ponekad desi da malo preteram (
Pa dobro onda,čuvaj se,a evo i ja pretjerah,uh pretjerujem sa cheesecake-om,ako ovako nastavim ima da se proširim teritorijalno...............................uh,nema veze,imam prostora ako ništa
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Locked