Bolnicko lecenje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:03 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bolnicko lecenje

Post by sanela »

Zoey wrote:
Nista mi nisu objasnili......zato bih vas molila ako znate da mi odgovorite na pitanja koja me izjedaju....:

1.sta je ta motivaciona grupa (kontam da traje 4-5 dana, sto je katastrofalno dugo, a spada u pripremu za lezanje) i sta se tamo "radi"?
2.ima li ona uticaja na to hoce li me sad odjednom odbiti?
3.jel ja "treba" da se drogiram do tog 17-og da bi usla u bolnicu?!?
U medjuvremenu ce mi dati u ponedeljak neku detox terapiju-trodoni, bensedini i infuzije......do sad mi to nije pomagalo, ali uzmimo na primer situaciju da se ja nekim cudom tako skinem. Da li to znaci da nema nista od bolnice? A ja iz dugogodisnjeg iskustva ZNAM da se tako necu skinuti, samo mi produzavaju agoniju vise od 10 dana
Znam, reci cete-pa ako si se skinula to je super, sta te briga, ali ja znam da to nece biti dugog veka i onda cu sve ovo morati ispocetka a traje skoro mesec dana!
4.ili ce me bez obzira, skinula se ili ne, primiti u bolnicu?


Molim vas za odgovore jer sam u totalnom qrcu.....

Danas je tek 6.januar.......


Vasa ocajna prijateljica...... :cry:
Draga, zašto nisi njih pitala ove stvari? Oni ti mogu dati najbolje informacije.
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by inesz »

Pretpostavljam da ta grupa nece utjecat na njihovu odluku ,ako su te pozvali znaci i primit ce te u boln,a sad je drugo ako ti odbijas i bas neces,ali ako si izrazila zelju da ides u boln ici ces.
Inace ja sam cekala 3,4 mj da me prime.
Mislim da cete tamo razg o drogi,tvojim zeljama,reci ce ti sta ponjet,donjet ,kako se ponasat itd.
Ne moras se drog do 17.ako neces,nije uvjet.
Oni znaju sta ce ti dati,koju terap da ti olaksaju,vjeruj mi,ako ista imaju tamo to su ljekovi .
Prepusti se i sretno !!
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:03 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Šeherzada
Posts: 12
Joined: Thu Jan 06, 2011 2:41 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Šeherzada »

Pozzz,
neznam kavo je stanje u Novom Sadu valjda svaka bolnica ima drukčiji program.Moj brat je dobio odobrenje od komisije za lječenje i nakon 4 dana već je bio tamo.Tako da osim beskonačnih razgovora nije bilo dugog čekanja.Nadam se da ćeš uspjeti puno sreće....
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Bolnicko lecenje

Post by klara60 »

Zoey, samo polako, opusti se. Htjela si bolnicu, oni su ti odobrili i ti opet panicis. OK, jeste dugo do 17. ali i ne mora da znaci, jer oni vec preduzimaju neke aktivnosti, kao to u ponedjeljak, pa motivaciona grupa...Brzo ce to proci.
Zoey wrote:jel ja "treba" da se drogiram do tog 17-og da bi usla u bolnicu?!?
Sto, da ih ubjedis da ti treba pomoc!? Ili mislis da ako budes cista i ako i dalje trazis bolnicko lijecenje da te nece primiti? Pisale smo nocas o tome da bi , po mom misljenju, trebalo da budes iskrena i da im sve kazes tj. da ti treba njihova pomoc, jer sve ostalo je kako ti rece-produzavanje agonije i vracanje u krug. Opusti se i nastoj slijediti njihove upute i ni slucajno ne odustaj od svog nauma.
Bice to u redu, vjeruj u sebe i u strucnu pomoc koja ce ti se pruziti.
Sretno
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:03 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:03 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Šeherzada
Posts: 12
Joined: Thu Jan 06, 2011 2:41 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Šeherzada »

Nevjerujem da mogu neprimiti te na liječenje ako ti je komisija to odobrila,u "mom" slučaj moj brat 3 dana prije odlaska na kliniku nije uzimao ništa osim tablete protiv bolova,pa je primljen.Najbitnije od sveg je tvoja jaka volja i nebrini sve će biti super....
Od posjete samo tvoj saradnik i naj uža rodbina,a mobiteli su zabranjeni kao i telefoniranje sa govornica valjda zbog unosa droge ili šta već...
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by inesz »

Ja sam bila cista 3 mj prije bolnice pa su me opet primili,nema to veze.
Cilj bolnickog lijecenja je,osim da se skines ,i to da steknes neke navike pa je tako sve odredjeno,budjenje u 7h,grupne terapije,psiholog,rucak,vecera,trude se naci uzrok tvog problema,i skupa sa tobom ga pokusavaju rijesiti.
Bar je tako ovdje.
Postoje pravila,pa tako nema mob,laptopa,pozivi 1 put tjedno,posjete samo 1 put tj nakon obiteljske terap.,znaci samo obitelj.
Stvari pregledavaju,i tu i tamo ti daju test da se nije nesto unjelo.
samo sebi mozes olaksat ako ces doci vec cista jer neces prolazit sve ono sto sto skidanje nosi sa sobom,a posto si u zatvorenom 24h na dan,sa drugim ovisnicima,nije ti lako,i nece bit lako..
sretno
Post Reply