Bolnicko lecenje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by inesz »

Pise ti u mojem postu PP tj po potrebi
Dogovoris se sa dokt da,ako ce ti trebat jos ljekova,mozes doci u bilo koje doba i trazit ono sto ti napise.
I pokucas,sestra izvadi karton,procita PP /1 catapresan,1 normabel,itd i to ti da.
ali ne mozes onda dolazit 5 puta
kuzis sad
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Bolnicko lecenje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:18 am, edited 1 time in total.
toto-rina

Re: Bolnicko lecenje

Post by toto-rina »

Ma na Balkaanu su terapije uvrnute skroz. Odakle nama pravo tj nasim lekarima da ne daju ljudima terapije kjoje se mnogo lakse dobijaju u drugim zemljama. Kako ih nije sramota. Jbt bas ovde da me zadesila zavisnost u pizdu materinu od 2oo i vise zemalja u 3 najgore se zadesim. Da ne poveruje covek. Pa u Hong Kongu bi istog dana i Maleziji bio primljen na Metadon i isao da radim a u pazui primao lek.
Jbt sto smo mi bas tako glupa zemlja. Nije to samo u medicini svuda smo takvi a ni ostali nisu bolji na Balkanu ne racunajuci Sloveniju koja se uvek izdvajala. U drugim zemljama je lakse. Lik mi prica koji je dosao iz Amsterdama ponovo skoro. Da tamo u zatvoru samo prvi dan nema sanse da ti daju Metadon valjda ne znaju sta si uzeo pa da se ne overis. Inace drugfog ujutru cdolazi doktor uvek i terapija krece odmah. Ako je tqako u zatvoru z\a strance sa nelegalnim pasosem. Sta je za njihove, domace lopove ili iz EU sa normalniom pasosem. Ako Arapi, Srbi i ostali dobijaju Metadon na jedan. To nije izbor na lekaru to je na paciojentu. Svako znma sta je radio i sta moze i ne moze i ako trazi nesto nije belsav. Ako pogresi sam ce da se vadi iz govana. A 1% je tih koji kazu da su pogresili. Ajde 3% na Balkanu posto se ovde grupa protivnika bavi podmicivanjem ljudi da pricaju kako im Metadon smeta. Ajde da ne kazemo podmicuju ali prica jedno g od huiljadu zaviosnika kako se napatio na Metadonu ce doci do javnostri lako a nas da nam je super tesko.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:09 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
toto-rina

Re: Bolnicko lecenje

Post by toto-rina »

Znaci sutra. E pa dobro stvarno bi mi bilo najdraze da se izlecis.
Prosvercuj neki mali lap pa nam pisi kako je tamo. Ili mob sa netom.
Bas si junak ako izguras bez Meta, a opet ako ne uspes mozda sa njim uspes jednog dana.
Ali daj sve od sebe. To je najvaznije.
Evo prekinuo sam James Bond da ti pozelim uspesno lecenje.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Bolnicko lecenje

Post by Vivaldi82 »

I ko ce sad da se bavi ispitivanjem....o svemu ??Ma Kako to Zoe si se sama drogirala?'Morala si s nekim da se navuces??I da ti neko napravi tu prvu liniju?'i zar je moguce da za 33god zivota te nije zanimalo da procitas da progooglas o narkomaniji?'I tim nekim osnovnim stvarima?Pa ti sad doslo sva radoznalost odjednom??ipak njedna ispovest,nijedan tvoj dan. napisan.sta je tvoj zivot kakva si osoba bila??nema nista lose pitati ali forum se bio pretvoriu u forum ZOE-pitanja i odgovori..i to sve pitano vec odavno receno vise puta ,samo si trebala prelistati unazad..U svemu treba imati neke granice..o tome ti ljudi sve vreme pricaju,niko te ne napada jer ima protiv tebe,a Vudd ponajmanje..nego se smorio kao i mi...od ZOE:foruma.ba.Sve najbolje za novi zivot posle lecenja ti zelim!
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Bolnicko lecenje

Post by winston85 »

Voyager wrote:Jer, neverovatno mi je da si imao tako dramaticnu reakciju na Rissar, pogotovo na dozu koja se daje deci.
Veruj mi, nemam razloga da preuveličavam situaciju, ali znam da je bilo nepodnošljivo..kada sam bacio rissar, nakon par dana, osetio sam boljitak, tačnije kao da sam primećivao i svet perifernog vida. Nekako mi se situacija i slika stvarnosti iskristalisala. Možda sam i preosetljiv na risperidon, a možda mi je i od detoksa naglo opao prag tolerancije, jer sećam se, od tada, kada god popijem bensedin5.mg. skoro odmah osećam kako počinje da radi...a pre mog neposrednog ulaska u bolnicu bio sam na oko 70-80 do ponekad 150.mg. bensedina tokom dana. Nekih 20.tak dana...Možda je i rivotril odrađivao svoje u nekoj interakciji sa rissarom..Ne znam, zato ti ovo sve i pišem.
A kažeš nit tamo nit vamo... :D pun pogodak. Nekada mi dođu te minus faze da kažem, ali nekako se sam i obuzdavam.
I onda ja pravim skice u glavi o velikoj svetskoj zaveri, i sada odbijam saradnju sa državnim institucijama. Tako nekako...
Pozdravljam...
Izvini Zoey što ti začatavam temu, ali preskoči ove diskusije, ili ih pročitaj, možda ti i neki saveti i naša iskustva mogu pomoći..
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Bolnicko lecenje

Post by winston85 »

Voyager wrote:Ako hoces da se uhvatis u kostac sa svojih F60.1, onda ces morati dapijes neki atipicni antipsihotik + Rivotril, to ti je idealno za skoro svaki borderline.
Evo sada sam pogledao odpusnu listu, F60.3 to je dijagnoza pored F19. politoxikomanija.
Zanima me tvoje mišljenje što se tiče mog eventualnog ponovnog lečenja. "Čist" da kažem, stim što ponekad popijem besedin5. sam od 02.07.2010. do danas. Meni recimo rivotril ne godi nikako.. Dok, sećam se to je bilo 2009. nekako je do mene stigla kutija sulpirida, Eglynol. 50.mg. Pročitao sam nešto o tom leku i počeo da ga pijem. Imao sam samo jednu kutiju, dakle 30.kom. po 50.mg.kapsula. Jako mi je godio, pio sam dnevno po 200.mg, to je inače i početnička doza. Ni jedan lek mi nije toliko godio. Sačuvao sam čak i kutiju. Tada sam još bio tabletomančina pa sam gutao sve po redu. Otišao sam kod svoje doktorice i ispričao joj to. I ona mi je objasnila sve što se tiče tog leka. Od tada ga nisam uzimao. Mada sam čitao i za šta je indikovan, pa sam se malo i uplašio. Od tada sam počeo da uviđam značaj tableta.
Evo primera, na svojoj koži sam osetio. Posle odpuštanja iz bolnice mesec dana, ostao sam bez rivotrila. Niko koga poznajem nije imao. Nije ga uopšte bilo u apotekama. To je trajalo 3.dana. Loše, loše, loše. Čim sam ga uzeo sve se sredilo. I to je uticalo na moju odluku da prestanem da ga uzimam.
Pozdravljam...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:09 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:10 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Post Reply