Bolnicko lecenje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by boki_ »

puno trazis malo dajes....
umori nam Vojislava Sputnika
hEIL hEIMAt
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:07 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:07 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bolnicko lecenje

Post by sanela »

Zoey wrote:
boki_ wrote:puno trazis malo dajes....
umori nam Vojislava Sputnika

Kako malo dajem? Zasto mi ne postavljate pitanja? Odgooricu potpuno iskreno na svako. Dacu sve od sebe sto imam i mogu, samo mi recite sta je to
Ovdje nisu ljudi došli da se raspituju ni o tebi ni o kome drugom. Došli su da pišu o sebi...
Ili piši o sebi ili nemoj pisati ništa. Nije nikome ovdje do kviza od 1000 pitanja.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 3:08 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Bolnicko lecenje

Post by winston85 »

Vidim spominje se i metadon i ambulantno skidanje....
inesz je lepo opisala tok dana u psihijatrijskoj ustanovi za lečenje bolesti zavisnosti.
U NS to je jedno odeljenje u koje može da se nugura 50.tak što ćomana, alkosa i neuspelih samoubica.
Bio sam tamo 15.dana i maksimalno sam sarađivao sa svojom doktorkom.
Na motivacionim grupama se određuje ko će imati prednost da uđe prvi, ko je u većem sosu.
PP je injekcija bensedina koja se daje u 23 ili 24.h. Dobija se i flormidal oralno u neko slično vreme..po koje idu oni koji nisu došli tamo da se leče i skidaju već da se rade. Ta vrsta ljudi.
Nedavno sam gledao načelnicu tog odeljenja inače E odeljenje, na tv. i spominje bolničko skidanje uz pomoc supstituta. suboteks mislim da je spominjala.
SAVET: NIKAKO se uortačivati sa ćomanima odatle.
Zna se ko tamo ide, ili oni koji su izabrali lečenje da bi izbegli zatvor, jer to je mera lečenja, ili tvorza ili lečenje, dakle dileri ili oni koji burgijaju metadon...
I ako svojevoljno izađeš iz bolnice gubiš pravo na njihove usluge lečenja narednih 6.meseci.
Ja sam išao prošle godine zbog tableta. Bio sam jedini koji se skidao sa benzodiazepina , pa su me pripojili alkosima.
Inače alkosi si tamo gospoda ljudi za ćomane i ove što hoće noktima da reše problem.
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Bolnicko lecenje

Post by winston85 »

A što se tiče samog programa lečenja, jako je dobar. Naravno ukoliko hoćeš da sarađuješ.
Samo što se tamo frljaju antipsihoticima kao bombonama. meni su bili dali neke prejebane lekove. Jeste da sam bio težak tabletoman ali su me zeznuli. Dali su mi neke antipsihotike zlo i naopako... I po izlasku iz bolnice gutao sam to mesec ipo dana i morao sam prestati. Odlepio bi skroz da sam nastavio sa tom terapijom.
Sad sam čist što se tiče tableta, popijem ponekad bens ali retko retko... i mogu svedočiti da je zikra o tabletama možda i gora od pajdomanske...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Bolnicko lecenje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:18 am, edited 1 time in total.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Bolnicko lecenje

Post by winston85 »

Voyager wrote:Dakle ne trce po PP samo oni koji zele da se drogiraju
Izvinjavam se zbog moje osude, treba da mi je uvek na pameti da ne sudim, ali u proteklih mesec dana sam jako gord. Imam osećaj da će me progutati...
Jeste imaš pravo da je bilo takvih ljudi kojima je svega dosta i koji hoće sve to da zajebu, ali ja ih tamo nisam sreo. Mada znam o kakvim ljudima pričaš.
Voyager wrote:ali o razlozima zbog kojih neko to odabira svake veceri ne bismo trebali uopsteno diskutovati, jer je to individualno i kompleksno, kao i sama bolest zavisnosti.
Upravo tako. Sada sam sebe pokopavam ali opet kažem ježio sam se od tih likova, jer posle boce nisu išli u krevet, već u dvorište, ako se ono može tako nazvati ili salu u kojoj bi najblaže rečeno block out snimao spot...
Voyager wrote:Jedinin nacin da se osoba koja je bila na benzosima skine sa tih benzosa je pomocu atipicnih antipsihotika i psihostabilizatora
otuda Rissar, ili rispolept i rivotril... rissar 2.mg dnevno i 2.mg rivotrila. to je terapija koja mi je prepisana pred odpuštanje iz bolnice. U toku samog detoksa, mislim da je ključnu ulogu imala baš infuzija. I naravno propratna terapija benzosima. 4. dana po 4.boce.. 2.glukoze i 2.natrijumhidrata, ispravi me ako sam pogrešio naziv soli... Ali haos u glavi koji su mi pravili ti lekovi u kombinaciji je bio nepodnošljiv u poslednje vreme, to je onih 20tak dana.. Bukvalno sam shizio, delio se na dve ličnosti. Molio sam doktorku da me primi preko reda pošto mi je kontrola bila zakazana za, tada 5.dana, nije htela. Tada sam bacio rissar a ostavio riv. I nakon 10tak dana popio sam ceo riv i bilo mi je toliko loše da sam i njega bacio. Na kontrole više nisam išao.
Voyager wrote:Ali verujem da je ta terapija odradila svoje i da si uspeo da se skines, odnosno uspeli su da te srede ?
Da, stvarno sam prepoznao kod njih, celog tima doktora želju za mojim napretkom, ali isto tako su i oni osetili moju želju da prestanem. Radili su mi razne testove, na kraju se ispostavilo da bolujem od emocionalnog poremećaja ličnosti, f60.2 čini mi se... Verovatno to jeste najbolja ustanova za lečenje bolesti zavisnosti.
Ali, uvek ono ali :) moje mišljenje je da su hteli da me stave na održavanje pod tim lekovima, zauvek, da me škartiraju...kapiraš?? Dok sam bio na toj terapiji pokušao sam da nađem posao. na 2.mesta isti odgovor, previše si spor, trom...hm. to me je nateralo na razmišljanje. Ne kažem da je moje stanje sada super, pojavljuju razne epizode neuroza, možda i psihoza, ali se sasvim solidno nosim sa situacijama...
Voyager wrote:Primetio si kako je osoblje prijatno, svi su extra.
baš tako.
Voyager wrote:Ja sam licno bio jako odusevljen celom atmosferom tamo kada sam lezao zbog detoksa i ulaska u Metadonski program.
koje godine si bio tamo?
Pozdrav.
Wins. 8)
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: Bolnicko lecenje

Post by inesz »

hej ljudi nemojte tako na curu.Moramo shvatit da nisu svi u tom narkomans.krugu,ima ljudi koji nemaju narkom.za prijatelje nego se sami drogiraju ,ima i onih koji su tek poceli pa ne znaju,a ima i ljudi koji nisu bas bistri pa im treba duze da shvate,a jbg to nije njihova krivica,tako da ja oprastam sva glupa pitanja i voljna sam odgovarat na njih,jer vidim da je iskrena .Radje njoj odgovorim nego nekom narkom.koji se ne zeli skinut nego je dosao zajeb...i provocirat.
@Zoey mislim da si sad shvatila vise manje sve,a i vidjet ces sama u bolnici kako to funkcionira,strpi se,inace u bolnici su svi u svojem najgorem izdanju tako nemoj ocekivat da ces se provest ludo i nezaboravno,ali izdrzat ces,najbitnije je ono kad izadjes,sretno !!!!
Nisam znala da su kod vas u NS i alkici sa vama,kod nas nisu,i nas je oko 10 sve skupa,rasporedjenih u 4 sobe.
Post Reply