x

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

redrum#666
Posts: 10
Joined: Thu Dec 30, 2010 1:06 am

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by redrum#666 »

Samo tvoja cvrsta zelja da se skines pa makar i u Drajzerovoj . Ustvari da bi dobila met sada moras da imas barem jedno lecenje u zvanicnoj ustanovi , komune , dr Vorobljev , to je puj pike nevazi . Nakon tog lecenja probaj da se skines , to je u tvom interesu , ali ako si prekrdasila sa stazom i kolicinama . No ako ne uspes trazi uput za najblizi ti metadonski centar , odatle sve zavisi i od lekara i od tebe
Puno srece , najiskrenije ...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:20 am, edited 1 time in total.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by Zmaj »

I sta ne daj boze da je alergicna na Tramadol-hlorid, i posle pola sata sat spici je Epi napad...????Nema veze cak iako je pojedinacna doza cak samo 50mg(1 kapsula ili ampula od 1ml).Gledao sam ljude u Drajzerovoj svojevremeno kada sam lezao 90-ih koji su od injekcije Trodona dobijali epi napad , i sto nimalo nije prijatno za gledanje,a tek ko ga je doziveo(za sve vreme drogiranja,uzimajuci u krizi Trodon,imao sam 3-4 epi napada i mogu reci da nimalo nije prijatno),haos!!!Jeste da ce sestre da pritrce,sa injekcijom neko benzodiazepina i da daju I.M. i da ga donekle srede,e sad ako je doktor dovoljno pametan,pa vec krene sa Trodonom,najbolje bi bilo da ukljuci neku malu,ali zaista malu dozu barbiturata(kod nas registrovan Phenobarbiton) jedino sto izaziva zaista nenormalnu sedaciju,ali tu su Karbapin,koji pored sprecavanja epi napada,deluje i kao lek koji ti smanjuje impulsivnost!!!
Tako da sta znam,za taj Buprenorfin sam cuo skoro,relativno,ne znam sta je,ali jbg citajuci o njemu nemam bas lepu sliku! Najlakse,najlepse bi bilo kada bi joj ukljucili pored infuzija,Hartmanovog i Ringerovog rastvora, malu kolicinu nekog opijata tek toliko da pregura krizu...E sad koliko u toj ustanovi ima takvih opijatskih analgetika ne znam!!!Znam samo da je u mom gradu na psihijatriji strogo nacelnik zabranio lekarima da prepisuju Tramadol na sifru F.
Opet da se skida neopijatskom terapijom kao 90-ih sto se radilo u Drajezrovoj,pa kom opanci tom i dzeri.. :D ne znam,ne znam koliko ce moci da izdrzi...
Zato ako ikako moze da vidi,neka joj u terapiju ukljuce Hidromorfon,koji je dosta jaci od samog morfina,i koji ce joj ukloniti simptome apstinencijalne krize....Pozz i srecno!!!
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 2:57 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by inesz »

Zoey@ zasto ih ne pitas te detalje,slobodno ih pitaj,zato i jesu tu da razg s njima.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:20 am, edited 1 time in total.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 2:57 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by sanela »

Zoey wrote:Inesz, naravno da cu pitati, ali tesko mi je da docekam nekoliko dana da saznam :(


Voyager, na timu su jako malo pricali, sto ne znaci da se ne placa nego nisu nasli za shodno da u tom momentu o otome govore.

Ne rece ti meni, da li mislis da ce mi ga dati za poneti za nekakvo odrzavanje, i kakva je kriza na njemu?
Jesi li ti napokon skontala jel hoćeš na održavanje ili na detox?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:19 am, edited 3 times in total.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: KAKO doci do supstitucione terapije??? HITNO!!!

Post by Dreamer »

.
Last edited by Dreamer on Sun Jan 01, 2012 2:58 am, edited 1 time in total.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Post Reply