skidanje subova...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

route66
Posts: 1
Joined: Sat Dec 11, 2010 6:57 pm

skidanje subova...

Post by route66 »

prije sam bila HonkyTonk...ako se tko sjeca...pa eto javljam se ponovo...vec jako dugo sam na suboxonu,sada na pola tbl.pod jezik uredno vec sigurno 2god...sada mislim prepolovit na cetvrtinu...zanima me postoji li itko tko se skinuo sa tih suboxona...vec mi je puna kapa da moram ujutro prvo pocuclat to sranje da mogu funkcionirat...nadam se da postoji netko ko je uspio...i resocijalizacija mi uspjesno ide...sretna sam uglavnom,imam nekih problema sa rukom,pucaju kapilare itd..pozznadam se da je netko uspio skinut se sa tih govana....pozz :)
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje subova...

Post by ivica »

!
Last edited by ivica on Thu Mar 10, 2011 2:46 pm, edited 1 time in total.
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: skidanje subova...

Post by sanela »

Ivice, hajde bogati još jednom pročitaj post prije nego što odgovoriš.
Nemoj prepričavati njen post i dodavati vlastiti sadržaj.

Honky Tonk, dobrodošla nazad. Super je što se želiš u potpunosti osloboditi sub-a. Ima ljudi koji su se uspjeli skroz skinuti. Možda bi ti dobrodošli razgovori kao podrška u resocijalizaciji, a tako bi ti psihički bilo lakše skinuti se sa suba.
Pozz
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje subova...

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:24 am, edited 1 time in total.
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: skidanje subova...

Post by inesz »

ja sam ih skinula skroz,ima nas takvih,nije nemoguce.
Naoruzaj se snagom,voljom,krevetom,terapijom,i nekim bliznjim da te podrzava u tome
Nemoj se buditi ujutro uvjerena da ce ti biti dobro,bar ne mj.dana.
Znaci budi spremna na krizu,fiz i psih ,bolove,nemir,proljev,depresiju,a onda kad prodje mozda ce ostati praznina sa kojom ces se ili nauciti nositi neko vrijeme ,ili ces se vratiti na sub.ovisi o tebi.
I kod mene je ta zelja da budem napokon cista bila jaca od suba,mrzila sam sto ne mogu funkcionirat bez njega,sto ga moram popit uj da bi bila normalna,mrzila sam odlaske kod dokt,prigovaranje obitelji.
Pokupila se u boln gdje sam dobivala terapiju koja je jakkkoo pomogla
I evo me,ziva i zdrava,dan po dan
Sretno !!!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje subova...

Post by ivica »

sanela wrote:Ivice, hajde bogati još jednom pročitaj post prije nego što odgovoriš.
Nemoj prepričavati njen post i dodavati vlastiti sadržaj.

Honky Tonk, dobrodošla nazad. Super je što se želiš u potpunosti osloboditi sub-a. Ima ljudi koji su se uspjeli skroz skinuti. Možda bi ti dobrodošli razgovori kao podrška u resocijalizaciji, a tako bi ti psihički bilo lakše skinuti se sa suba.
Pozz

Šta iman čitat šta ima ona jadnica pitat nek prestane pit nek smanji malo po malo i gotovo riješena stvar.
Šta koji kompolicira? šta davi sa glupim pitanjima kakav bi odgovor ženska očekivala nego takav.
miligram po miligram dole i gotova stvar pa ako treba razvuć i deset godina eto ma nije bitno dok god ne radi nevolje sebi i drugima .
ako neki đanki funkcionira na tabletama ja neznan zašto ga tirat da se skida sa toga što mu čini dobro. svak je tvorac svoje sreće to tako ide.
ignorance is bliss!
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: skidanje subova...

Post by inesz »

Pa nisu svi ljudi isti,netko godinama funkc na tabl.i kad se stabilizira,promjeni nacin razmisljanja i svoj zivot zeli se skroz skinuti i zivjeti bez tih zamjena za her.jer svi znamo kakva je to kemija.
ja sam za tablete nekoliko godina,dok covjek ne stane na noge ali nisam za odrzavanje cijeli zivot ,da netko zivi kao biljka,jednu ovisnost zamjeni drugom i na kraju se vise ne moze skinut nikad .
I meni je dokt govorio neka pijem tu malu tableticu ,da nije to nista lose,da mogu pit cijeli zivot,i ja sam bila za to,dok nisam osnovala obitelj,napravila to da mi se heroin zgadio,i onda sam odlucila da se skinem jer sam jednostavno htjela biti NORMALNA kao drugi ljudi.
Sad znam da nije lako,da ce trebat jos dugo da budem,ako ikad buddem kao drugi ljudi.
Ali sam,za sada uspjela.
I nebi preporucila ukidanje terapije nikome ko jos nije siguran da ce moci bez nje,nikad ne mozes znat sto te ceka,ali ne treba nista na silu,jer bolje i pit tu tabl nego se vratit heroinu.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje subova...

Post by Voyager »

Hahahahaha !
E, Ivice gotiva mi je tvoj nastup, lol.
Dobar si...hehehehe....

.::VOYAGER::.
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: skidanje subova...

Post by Al Kaloid »

U tome i jeste sustina supstitucione terapije, da je covek pije sve dok ne oseti da je vreme za spustanje uz celicnu volju. Ako treba piti je dozivotno onda tako neka i bude jer tome je izmedju ostalog i namenjena. Svaka terapija je bolja varijanta od povratka heroinu i ostalim drogama, to je nadam se jasno svima.
Meni licno posle odrzavanja subom 2005 godine bilo je uzasno, doktor me je spustio do 1mg i rekao mi da necu osetiti nista kada budem prestao jer to je minimalna doza, medjutim tek drugog dana kako sam bio cist pocela je takva kriza, a on mi jos spremio blokator za treci dan neki u beloj kapsuli. Nisam ni izdrzao do treceg dana a vec sam napravio recidiv i precutao mu za to.Dan kasnije dobio sam nekih par tableta za depresiju i smirenje zajedno sa Nalorexom i kada sam stigao do kuce vec su poceli grcevi i znao sam sta me ceka. Tada sam mislio da cu umreti koliko mi je lose bilo, neopisivo stanje, mnogo gore od bilo koje krize i to u trajanju od 4-5 dana sve dok nisam potpuno dehidrirao i dok poslednji mg supstance nije izasao iz mene. Toliko sam bio iznemogao da nisam mogao da ustanem iz kreveta posle 4 neprospavane noci i 5 dana najgoreg mucenja bez prestanka.
Kada je i to proslo onda se nadovezala kriza od subova pracena najgorom depresijom, medjutim nisam hteo vise da se mucim jer sam polako poceo da propadam i naglo mrsavim i posle kraceg vremena prijavio sam se na metadonski program. Malo je reci da je to bio pravi preporod, od samog osecaja pa sve do fizickog izgleda i tako je ostalo do danas, bez recidiva i sa puno zadovoljstva!
Za mene licno metadon i buprenorfin na duze staze se ne mogu medju sobom porediti. Dok sam bio odrzavanju subom samo me je pokrivao fizicki dok je raspolozenje bilo bas na niskom nivou i nisam imao volju za razgovorom i druzenjem. Metadon je potpuno drugacija prica kada je odrzavanje u pitanju i skroz sam zadovoljan njegovim delovanjem u svakom pogledu.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje subova...

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:22 am, edited 1 time in total.
Post Reply