skidanje subova...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: skidanje subova...

Post by inesz »

I recimo odlucimo se maknut sa sub.Doslo je vrijeme,stabilizirali smo se,imamo obitelj itd itd itd
Nakon svih tih neprospavanih noci,i teskih dana uspijemo se probudit bez fiz krize.
Dani idu dalje,a mi se osjecamo bezvoljno,kao da nam nesto fali,vise to nije ona volja ,ushicenje kao na subu.
Prodje 2 mj,bolje je svaki dan,ali opet je sve ravno,ravnodusno..
Sto napravit?
Cekat da prodje,ako ce proc cekat cu,nije problem?
Jer ne pada mi na pamet vratit se na sub nakon ovoliko vrem.
Ali zasto me morao tako cinit sretnom..
Koliko jos,kako,zasto..
Nisam nikad pila heptanone ali vidim da su ljudi na njima kao biljke,a na subu nisu...............
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje subova...

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:20 am, edited 1 time in total.
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: skidanje subova...

Post by inesz »

Uh
Mislila sam da cu dobit sretnije informacije.
Jasno mi je,mada je kod mene to ipak sve jos frisko,i rano je za govorit ista,jer jos nisu ni 3 mj prosla.
Ako bas ne bude bolje ni nakon 6,8 mj,onda mogu razmisljat o vracanju na terap.mada mi je to zadnje na pameti.
Sad mi preostaje jedino ovako postojat dok ne prodje,a mislim da hoce jer ima dana kada mi je dobro.
Ja sad zivim jedan noramlan zivot,obavljam obaveze ,druzim se,cistim,idem van s bebom,sve ,ali ja sama sa sobom znam da to jos nije to !
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: skidanje subova...

Post by sanela »

I ja mislim da sebi trebaš dati vremena.
Momci s kojima ja radim, u komuni, govore da im se "razbistri" tek nakon 10 mjeseci. Naravno, sve je individualno, ali ipak, za neke promjene treba da prođe vrijeme i da se baviš tim nekim uobičajenim svakodnevnim stvarima.
Sretno i nemoj odustajati...
blinkica
Posts: 1
Joined: Sun Jan 09, 2011 11:30 pm

Re: skidanje subova...

Post by blinkica »

Evo baš čitam malo vaše postove i neki predugo pišu pa samo preletim..hehe
Ugl,ja sam već treći dan bez suboxsona i živa sam i zdrava te se uspješno skidam sa njega..
Normalno uz malu pomoć catapresana 0,15 mg,koje sam čekala da dođu 3 tjedna iz Njemačke. Uz to ništa drugo ne uzimam niti za spavanje niti išta za bolove.. a na subu sam bila dvije godine i par mjeseci (niti ne brojim više) a zadnjih pola godine sam pila pola suba,a kako mi je psihijatar rekao to je za njih 0.

Moj savjet: evo ja nakon tri dana što sam recimo ležala i ne baš,sutra idem radit među ljude da što manje mislim na to,ali i nije mi neka kriza kad se sjetim skidanja sa prokletog heroina,prema tome ovo je raj na zemlji...i eto svi vi koji se skidate bježte van šljakat bilo šta samo ne bit doma i umirat !!!!!
stisnite zube i naprjed jer SVE JE TO SAMO U VAŠOJ GLAVI LJUDI MOJI DRAGI !!! (što će vam svako potvrdit)

uživajte i sretno svima :D
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: skidanje subova...

Post by Dreamer »

Voyager wrote:
Sada samo da se fino organizujes i da usput i nadjes nesto sto ce zameniti taj Buprenorfin nakon sto ga budes skinula, jer cak i ako budes lagano skidala i skinula, sve uz pomoc terapeuta i odlaska na grupe, .
Dragi Voyager,

U bolnici ce mi davati to cudo-Buprenofin.....e, sad mi reci jel to oni nakn detoxa daju da nosis kuci da jos pijes ili je to samo za boln.lecenje?
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: skidanje subova...

Post by inesz »

ne bi se slozila da je to sve u nasoj glavi,.skidanje sa suba ima jako izrazenu fiz krizu sto god doktori govorili,i traje 3 tj,a pocinje 4.dan,tako da nije moguce bas ici raditi dok te bole svi misici i kosti,i umaraju te 3 koraka do wc,a da ne govorim o jezi,znojenju i ludilu u glavi.
A kad prodje ta fiz kriza onda mozemo rec da je vecina toga u glavi,i da moramo ispunit svoj zivot,mada se i onda osjeti praznina kolikogod mi pokusavali normalno zivjet,to je taj proces koji moramo proc,i izdrzat.
@Zoey ja mislim da ce te vjerovatno prebacit na sub.,bar ti je tako kod nas,i da ces biti na odrzavanju sub.dok se ne stabiliziras,netko 1 god,2,5,ovisi o tebi.
jer nisam cula da su nekome dali sub u boln 3 tj pa ga ukinuli.
Ma to ti je odlicna terapija,bit ce ti ok.
A kad ces se htjet skinut sa njega vjerovatno ce te opet poslat u boln.
drzim fige da sve prodje ok !
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje subova...

Post by Voyager »

x
Post Reply