Methadonia

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Metadonac
Posts: 18
Joined: Wed Mar 02, 2011 8:46 pm

Re: Methadonia

Post by Metadonac »

pre par dana konkurisao sam u SUPER VERO marketima za posao, prošao prvi krug,prošao i drugi i prvi put, kada sam razgovarao a popio sam celu terapiju od 170mg dva sata pre razgovora, čovek koji me intervjuisao pitao je da li si osudjivan, slagao sam ne u stvari jesam uslovno ali se to briše nakon što prodje period kušnje odnosno koliko si osudjen recimo, 6 meseci zatvora na tri godine koliko sam ja bio, Ne uzimaš neke...JA SAM USKOČIO MISLITE PSIHOAKTIVNE SUPSTANCE, DROGE NEEEE, ON JE REKAO PA DA VIDI SE I NASMEJAO SE. uglavnom ja sam dobio posao pa sad vi pričajte šta hoćete o metadonu i pokazujte slike pre i posle naravno pre nadjete najgoru sa malim zenicama a ovde se za drugu sredite maksimalno zenice kao u zikri hehe..šalim se uglavnom eto ja normlano živim iako sam ponekada uzimao eksperimentalno i više metadon nekada manje čak i na iglu sam probao nekoliko puta jeste na početku nešto kao bolje kasnije nije naročito a jede vene jebiga ne isplati se, drugo tu si i bakterije pošto nekad nisam baš vredan da perem svoje flašice mislim da mi je zadnja temperatura bila baš jer mi se upalilo mesto gde sam 4 dana uzastopce se gadjao zamalo napravio "bunar" i digao ruke od jebene igle šta će mi to, znam ja za iglomaniju da nekada naidje ta opsesivnost ali sam je do sada dobro kontrolisao nadam se i od sada sebe radi i još pijem zoloft 100mg odličan lek izvukao me iz depresije za dva meseca što effectin od koga sam se ugojio nije mogao i seroxat isto je bio dobar samo, sam od njega imao jake stomačne probleme podrigivanje inače je bio dobar ali kao što rekoh, pravio je taj problem i još jedan, možda sam bio malo više agresivan gotovo bez osećanja tada sam bivšoj devojci svašta rekao i uopšte nisam bio nešto tužan dok sam ga pio par dana još tek kad mi je sve uki9nuto odjednom!!!! Jao doktorko ccccc treba te straljati onda sam pao u apstinencijalni sindrom i ničim nisam mogao da se izvadim tri nedelje dok nisam počeo prvo effectin mesec i po ništa onda zoloft već na 50 miligrama posle dva nedelje malo bolje ali je tu stalo na sto miligrama zadnjih mesec dana super. I ŠTO KAŽE VOYAGER TA DA dobih ja posao javili mi danas heheh
Vceikruna
Posts: 42
Joined: Wed Feb 09, 2011 3:58 pm
Location: Belgrade

Re: Methadonia

Post by Vceikruna »

Pozdrav,sta da ti kazem,nek je sa srecom na poslu! SUPER VERO,koji na Nbgd-u!? :D
Metadonac
Posts: 18
Joined: Wed Mar 02, 2011 8:46 pm

Re: Methadonia

Post by Metadonac »

Za početak za par dan kod prikupim papire Vero III ruzveltova i Cvijićeva ugao, za praksu a onda novi Vero V u vojvode stepe dodjem mojim seljobusom do banjice i 5,6 stanica trandžom i tu sam. :D
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Methadonia

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:08 am, edited 1 time in total.
meedl#nan
Posts: 7
Joined: Mon Feb 14, 2011 8:53 pm

Re: Methadonia

Post by meedl#nan »

Metadon po meni , nakon 4 i po g. terapije , je jedini , moj , moguci izlaz bio .
Najiskrenije kad sam od pajda dotakao dno dna ..., nakon toga met mi dodje kao antidepresiv .
Za sada je tako , jer sam ja skontao nakon 200 pokusaja da se skinem ( od 7 dana do 6 meseci) da je crv
u meni kao onaj iz filma "Dina" , i iskreno ja volim taj rad opijata , ali sve u prirodi sto je lepo nosi svoje posledice . Pa i ljubav , strast , jednom prerastu u isto tako strasnu mrznju , a zavisti u bol , nuzdu , i samu egzistenciju .
Da negusim , ja se na metu osecam sasvim okej , najiskrenije nepravim recidive , promenio sam i mentalno i duhovno stanje ..., imam inspiraciju za pisanje , sviranje , i jos svasta kao nikada do sad .
A zadnje 3 godine sam na istih 280 kapi , i podizem cepte svake nedelje , i sljakam svoj dosadan posao sa takvom predanoscu , da me svi gledaju kao " koji je ovome 'rac" .
Sve je u glavi ljudi , onome ko misli da je met gori od pajda , samopravdava se da bi se i dalje pucao .
Onaj sto kuka kako mu met neradi , on bi da dobije dop svaki dan , o trosku budzeta .
Pa se tako i ja , mozda samooblagujem , da mi je kul , ali dovoljno sam svestan sebe u okolini , drugih oko mene , i pri tom sam apsolvirao , sve vrste lazi licemerja , prema drugima , i prema samome sebi ...
Tako da neka ste svi puni volje , zelje za ozdravljenjem , i dobre energije , i mojne da krivite druge za svoja stanja , cak i kad ta krivica postoji !!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Methadonia

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:07 am, edited 1 time in total.
Metadonac
Posts: 18
Joined: Wed Mar 02, 2011 8:46 pm

Re: Methadonia

Post by Metadonac »

Ja sam žešće zajeban od lekara jer sam dobio seroxat da pijem posle par dana metadon nisam osećao tek kada sam došao (dizali su mi i dizali a nisam znao da je zbog leka, sve do 150 tada je ukinut seroxat ai zbog ogromnih životnih sranja valjda sam očekivao da će mi mtadon pomoći da rešim, neće on samo pomaže apstinenciju)do 150mg kako rekoh bilo mi je dovoljno ali sam hteo da podelim u dve doze zbog znojenja i svega ostalog jer sam se već navikao na tu dozu i da sam smanjio ne verujem da bih osetio pokrivenost možda posle duže vremena. Elem oni me lepo zajebu na na 170 i ostave tako ni tamo ni ovamo to teško mogu da im oprostim nisam mogao da se uklopim da li popodne ili pre podne da budem psihički pokriven dovoljno sasvim da nema nikakve "probojne"# želje e sada uzimam odjednom i naravno da sam pokriven ali nisam hteo toliku dozu odjednom jebiga. Ma sam sam kriv što se nisam informisao o jebenom seroxatu ovde.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Methadonia

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:07 am, edited 1 time in total.
Metadonac
Posts: 18
Joined: Wed Mar 02, 2011 8:46 pm

Re: Methadonia

Post by Metadonac »

kO MI JE OBRISAO POST!? Zašto? zato što sam pitao o speed-u pa nije ovo sajt "domaća kuhinja" ili "mladi hrišćani" ovo je sajt o narkomaniji čime sam ja to prekršio ako sam pitao za savet. Možda hoću da probam taj vid i bolje da sam informisan nego da napravim sranje.
Metadonac
Posts: 18
Joined: Wed Mar 02, 2011 8:46 pm

Re: Methadonia

Post by Metadonac »

Da li zato što sam rekao da je Ritalin odnosno Concerta kod nas za starije od 18 godina preko 4,5000 RSD iako imaju dupli recept.
Post Reply