Methadonia

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Methadonia

Post by yasujirozu »

tvoja iskrenos' boli..
aj' drz se viva i sve naj..
divna si.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Methadonia

Post by AnAna_mo »

Kao što sam već petsto puta ovdje rekla, ja sam heptanon pila tri godine i sedam mjeseci.
Od 7.1.2007. do 19.7.2010. godine.
Bilo je tu svega, i pokušaja skidanja (ustvari sveukupno je to bio jedan promašeni pokušaj), uzimanja i heptanona i heroina-nekad samo to dvoje, nekad u kombinaciji sa trodonima i kapanol kapsulama (to je morfij-sulfat), sa raznim sedativima i ostalim drogama.
Bilo je nekih kratkih perioda čistoće (samo na terapiji), ali baš kratkih.

Jednom sam apstinirala čini mi se oko pet mjeseci, to je bio period održavanja kada sam pila 8 tableta od 5 mg, to je znači 40 mg heptanona dnevno (ujutro) plus 5 mg apaurina navečer za spavanje. Te sam se terapije stvarno pridržavala, izgledalo je kao da ide dobro, ali recidiv se dogodio i pljas!
Ovo pišem jer ću vam okačiti dvije slike. Prva prikazuje mene u tom periodu održavanja i pridržavanja pravila (ponavljam, bez recidiviranja heroinom), a druga je uslikana mjesec dana nakon izlaska sa detoxa.
Pa neka svi procijene jeli izgledam uobičajeno, "normalno" ili kako već...
Last edited by AnAna_mo on Thu Apr 07, 2011 4:14 pm, edited 1 time in total.
Potpis.
dragance72

Re: Methadonia

Post by dragance72 »

PRVO DA VAM KAŽEM MOMCI KOJI NEMATE POJMA VIDELI STE PAR LJUDI NA METADONU JA U CENTRU VIDJAM LJUDE SA KRAVATAM AKTEN TAŠNAMA KOJI IZGLEDA NE SAMO NORMALNO NEGO I ČISTO I SASVIM OK A VIŠE OD GBODINU IPO SU NA METADONU. zato molim vas i tebe Vuče druže da ne poistovećuješ sve molio sam vas milion puta do sada, zašto imate potrebu da non stop namećete vaš način. Rekli ste pšta imate vaše mišljenje je pogrešno dodjite u centrar popričajte sa ljudima. ok ima onih koji neće da se leče koji bi samo da koriste da se drogiraju piju duip,le terapije pča onda nema uza drugi dan ali ima i menadžer au bankama. POBOGU MORAM I DA ZAVAPIM NE VIČEM PUSTITE SE VIŠE MOLIM VAS SVAKO IMA SVOJ NAČIN JA OD KADA SAM NA METADONU NISAM URADJEN LJUDI, NEMAM EUFORIJU GROZNO SAM PODNEO RASKID A NISAM SE VRATIO DOPU. ŠTO BIH URADIO DA SAM BIO KOD VAS NA SASTANCIMA!! garantujem. Samo vas miolim ne širite dezinformacije i ne puštajte samo one kojui su možda i pre toga bili i duševn o bolesni i mi imamo u cen tru parljudi duševno bolesnih e takve snimitei onda kao ovo su svi. ovo smatraram i ličnom uvredom zaista. Ja se i na razgovorima za posao i sa mojim lekarima i psihologom i drugim ljudim a čak niko nikad nije primetio da ne zna da nešto nije u redu sa mnom i mojim ponašanjem. Ni moji roditelji u kući pa oni prvi pravili frku pobogu. Svaka čast N.A ja odem na A.A nekada mi uskoro osnivamo najverovantnije M.A metadons anonymous za ljude koji neće više heroin a ne mogu bez terapije. Pa ja sam u depresiji hteo da se ubijem d abnije bilo konačn o posle pogrešne terapije zolofta ja sada ne bih bio živ i pored metadon. Da je met droga pa što bih uzmiao antidepresiv radio bih se metadonom kao nekad heroinom i sve bi bilo ok. METADON NIJE HEROIN, NETADON JE LEK POD NADZOROM. i ja ih znam što ga i prodaju i štop piju jedan dan duplu a sutra neamju ali takvih je verujte mi u centru nekih 20% koje ja znam a znam dosta ljudi ima i jedno 20 posto nas priznajem i ja ponekad uštedim nekih 20, 30 mg metadona čisto da jednom mesečno se osetim malo opuštenijim ali daleko je to od euforije od heroina i molim vas, mlim vas, i molim vas konačno nemojte davati dezinformaicje na osnovu par slučajeva zaista najljubaznije apelujem na vas. Ja cenim vaš način vi ste uspeli tako ja nisam mogao jednostavno ti se radiš osam godina Vuče ja se radim 17 godina raznim vrstama i do tri kutije trodona sam dolazio moj mozak ne može pošto je trodon gori od heroi9na da prozvece ni dovoljno serotonina ni dovoljno endomorfina jer ovaj deluje na oba na sero0toni9n 70 % eeeej , pa ja sam sjeban i osudjen na depresi9ju najmanje 4 godine dok se to ne popravi jer treba zbog vaše čistoće da sebe ujebavam i da se povremeno čačkam da preguram dan kad ami dodje ubiti se zbog svega. Drugo na metadonu sam jedno vreme kad sam se osvetio od heroina pošto heroin zaledi i mnogi od nas u centru pričao sam isa doktorima i sa ljudima plakali smo po nekada i u autobusu to se meni desilo kada sam se setio đšta sam mojima uradio i šta zbog heroina sve jedan čovek 30 godina na dopu čist je od dopša i ne na velikoj dozi meta mislim 80 meg što je donja efikasna granica ispod 8'0 nema pravvo0g održavanja dokazano, mogu da pošalejm iknjige i istraživanja profes9ra najuglednijih pa se bar informišite kada kritikujete. Čak je sada počeo da se daje na 8 sati zbog probojne želje eto i to su ustanovili i to na skeneru glave kako ljudi reaguju kad prodje analgezijsko dejstvo metadona mi smo ljudi zavisnici možda ćže nam i ceo žćivot trebati to malo da nas pogura da živimo normalno. Nismo kao vi svaka vam čas , divim vam se i zaista ne zezam se, divim vam se ali nemojte pljuvati nas koji ne možemo ili hoćete da dolazimo kod vas i stalno kad recidiviramo vi ćete nas zagrliti i ona na ulici ko te jebe ja ne mogu ni program da radim kad moj mozak traži dopp ljudi pobogu.
DAJTE VIŠE M9OLIM VAS PIŠITE TAMO GDE ZNATE ŠTO SEMEŠATE U NEŠTO ŠTO NE ZNATE NITI ZNATE KAKO DELUJE POSLE PAR MESECI ODRŽAVANJE, ZNAŠ+ LI VUČE I OSTALI? KAD DODJE DEPRESIJA KAD NEMA EUFORIJE KAD SE SETIŠĐ ŠTA SI RADIO SVI SMO TAMO DOŠLI DO TOGA POSLE PAR MESECI I N9ORMALNO JE SADA KADA SMO GOPTOVO NORMALNI JA TO TAKO ZOVEM JA SADA PIŠEM POST, POTPUNO PRI SEBI I DA LJUT SAM MALO, POPIO SAM SVOJU DOZU DAKLE DA JE EUFORIJA BOLEO BI ME KURAC ALI NE, NEMA JE TO JE MOJ LEK , NEKO MORA NA IN SULIN NIJE KRIV MOŽDA I JESTE AKO JE ŽDRAO KAO SVIDJA PA POREMETIO GUŠTERAČU JELI NJEGA ONDA KO JEBE. aKO IMATE NEŠTO PIŠITE NA SFVOJOM TEMI LJUDI KOJIMA JE TO BLISWKO DOĆI ĆE TAMO NE ZAČATAVAJTE TEMU I NE MINIRAJTE STALNO DA BI SE GBLOKIRALA NAMA JE OVO VAŽNO, SVAKO SAZNANJE O METADONU NAUČNO MEN8I JE BITNO LJUDI. JOŠ JEDNOM M O L I M V A S SVE PUSTITE NAS DA IMAMO NAĐŠU TEMU SAVETUJEMO SE NIKOGA MI NE PRIVLAČIMO MI SAMO PŠIŠEMO KAKO MISLIMO I OSEĆAMO AVI NEMATE DOBRU NAMERU ŽELITE DA ODVOJITE LJUDE ZA KOJE JESTE METADON. upšoznao sam dečka koji dok nije došao na terapiju je kupovao na crno shvatio je i ja sam posle 50 skidanja da ne mogu ljudi, jednostavno ne mogu. moj mozak traži taj stimulans za život i pustite nas da mi ovde jedni druge savetujemo. Ko neće na metadon nećemo ga mi odvesti iz vašeg STADA.
HVALA I IZVINITE NA VELIKIM SLOVIMA, JESAM MALO LJUT PRIZNAJEM A ZAŠTO ANALIZIRAĆU DANAS, ZATO ŠTO N ISTE DOBRONAMRNI ZAVIRITE U SVOJE SRCE ŽELJA VAM JE DA OVA TEMA NE POSTOJI.NE GREŠIM KUNEM SE U SVOJE OČI I SVOJE NAJMILIJE. POZDRAV
dragance72

Re: Methadonia

Post by dragance72 »

i NA KRAJU: Možda hoću od alkohola i tableta biti čist mislim na preteranu upotrebu ali ne ćeim od opijata skroz biti čist i to je moje legitimno pravo dobro mi donose ne štete zdravlju čiste i sintetičke i polusintetičke pa ni heroin čist he škodi toliko nego paracetamol jede jetru pijte svaki dan po kafetim pa ćete imati veću štetu za jedtru nego od dve boce metadona. Dokazano pitao sam i doktorke u cenru. Paracetamol, šećer m mišomor su ubice ne sam heroin kao derivat morfina i naddam se da će ubrzo i MCT CONTINUS i sutbstitol morfin biti stavljeni na listu jer je manja sedacija od njh i lakše se skida ko hoće nego sa meta drugo čak je i ona mala euforijica ne euforija i fleš od horsa nego ono što vi imate normalno raspoloženje da pričate sa ljudima ja ga nemam bez moje doze, nije mi do priče, još zbog ove depresije koja prolazi lagano zahvaljujućio seroxatu i to 100mg 50 je bilo malo tek sada osećam boljitak i žćelju da ponovo krenem traŽiti posao pa šta bude. Eto ima nas dakle koji ja iskren kažem, ne razmišljam i neću još godinu dve o skidanju sa meta. i to je to. i u centru sam razgovarao sa ljudima neki hoće da budu ne više od godinu i po neki bar 3. A primer kako izgledaju momci jkoji su pre manje od godinu dana prodali skoro sve iz kuće a sad apod metadonom rade na gradjevini i zaradili su sve što su prodali, oprem ili kužu malo i stan, spremili drva i hranu za zimu kada nema popsla šta reći o n jima hajdenjih da snimimo. Momci koji nisu popili više od kapljice terapije nikada i i više od pola rivotrila što im je terapija. Zašto nema tih slučajeva. Niotša vidim jha da će polako da se osniva NEVLADINA ORGANIZACIJA OLJUD9I NA SUPSTITUCIJI BIĆE NAS MINIMUM JEDNO 200 ZA POČETAK A KASNIJE I UNUTRAŠNJOST KAD SE UKLUČI PA OBRENOVAC JE KRENU0O SADA ĆE VALJD AI VOŽDOVAC DA OTVARA MET CENTAR. pa kad se registrujemo i počnemo legitimno da tražimo i branimo svoja prav a to sam uzeo na sebe sa socijalnim radnikom u centru. Da ne bude samo "izlazak" može i "ulazak" u metadonsko odr
avanje.
dragance72

Re: Methadonia

Post by dragance72 »

ne seroxatu on je dobar nego ga moj stomak nije podnosio zahvaoljujući Z O L O F T U!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Methadonia

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:13 am, edited 1 time in total.
dragance72

Re: Methadonia

Post by dragance72 »

zašto je morfin toliko skuplji od metadona, sama metoda izrade metadona je daleko, rekao bih komplikovanija od bilo kakvog oblika morfina, ne razumem u čemu je štos pa onda ispada d a bi jurnista bila bolja jebiga 4.500 kutija sa koliko 16 tableta a najjača je oko 40mg? Nisam nešto gledao i mrzi me sada da tražim opet opis na wikipedii
dragance72

Re: Methadonia

Post by dragance72 »

a drugo ljudi koji su nezaposleni takodje mislim da i po ustavu imaju pravo na lečenje prema mogućnostima dakle za njih bi trebalo da se plaća manje učešće, nekako mi je to logično ako neko plaća 50 din participaciju a ti i ja ništa jer smo nezaposleni onda valjda će to vaiti i za ovo. Inače kakve je onda svrha povlaštenih slojeva u zdravstvu? I ne pružanja adekvatne terapije ljudima kojima je zaista potrebna, nije za držabu mnogo da izdvoji koliko recimo godišnje 500 zavisnika puta 20.000 deset miliona dinara pa to je odrŽavanje voznog parka vlade i manje.
dragance72

Re: Methadonia

Post by dragance72 »

@ANNA MO ISKRENO 40 MG JE BILA UVODNA TERAPIJA MENI.
Prave terapije koje osim što obezbedjuju pokrivenost 24 do 36 časova su minimum 60mg tek tada metadon opokazuje svoju blokatorsko dejstvo kod mene u centru neke ribe i tipovi špto se rokaju ne prelaze 60 najviše do 70 ili 75 mg zašt? da bi ih polutka ili najviše gram dopa odradio da su na više od 8'0 recimo 100 2 grama bi im trebalo na 120 bez 2,5 nikako i to da je čistiji i to intravenozno i to odmah da sjuri. Pa ako ne overi eto uu rada a preko 120mg do 1590 što su recimo višlje doze a preko 150 visoke nema ni govora tu da se uradiš možepš pod uslovom i jedino uz uslov da posle overiš odmah posle prvog fleša moćžda ti to bude zadnje čega ćeš se setiti u večnim lovištima. a 40 mg je samo bacanje metadona, gubljenje vremena i nikakav rezultat se neće postići. Tvrdim ja tvrde ugledni profesori ima knjiga izvolite koga zanima pročitajte.i dosta više od mene samom sebi sam se skurčio ne spava mi se noćas nešto mislio sam na neke probleme egzistencijalne i jebiga eto...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Methadonia

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:13 am, edited 1 time in total.
Post Reply