Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

zac-gušče
Posts: 25
Joined: Sat Nov 06, 2010 10:22 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by zac-gušče »

Svaka čast SANELA .svaka promjena je teška bila ona svojevoljna bila prisilna.no čovjek mora nešto žrtvovat da bi dobio.ovisi šta želi.nije ovisnik postao ovisnik preko noči tako da je potrebno i vremena da dođe do apstinencije.i što apstinencija duže traje lakše je .evo ja sam čist 3god. i imam 1 god zatvora odsluženo ali bio sam čist pa sam valjda lakše i odrobio a i tamo sam naučio i neke korisne savjete da lakše idem kroz život.no kad se sjetim svoih 10 godina u paklu droge gadnije je bit zakačen nego bit u zatvoru.ja mislim da bi ljudi trebali izvuč ono najbolje iz gadnih situacija i bit jači .da više ne filozofiram pozdrav svima i sretno.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Draga Sanela Mozda nisam trebala toliko pisati o sebi i sta mi se vrzma po glavi,ali sam osjecala tu potrebu ,da to stavim na papir,da to neko procita i komentarise.Naravno da se nisam nadala pozitivnim komentarima,jer nista lijepo nisam napisala,nego sam iznijela moja razmisljanja,strahove,patnje i nedoumice.Bilo je i jako toplih i pametnih rijeci u komentarima,pa ako me je poneko i napao zbog svog licnocnog gnijeva i nezadovoljstva,nisam ostala duzna u odgovoru.Ne moze svako razumjeti kroz sta prolazim i nisam ni mislila da hoce..Ja pisem iz najboljih namjera i kad budem imala opet potrebu ..pisacu..a i ostri komentari mogu pomoci ,kako ti kazes..Znam da moram napraviti neki prekret u mom zivotu IZBOR,kad budem spremna o tome pisati..javicu se..uopste nemam problem s losim komentarima,Pozd svim Forumasima koji ne mrze narkomane nego razumiju ili se trude razumjeti..
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by izabella »

Plavo oko moje najlepse na svetu,nemoj da dozvolis da te "tamo neke" kompleksasice koje nisu uspele u zivotu i zbog toga sada pokusavaju ovde na forumu da lece svoje komplekse,udalje od tvoje iskrene zelje i volje da ispravis svoje greske i time pomognes vecini.
LJUBI TE I VOLI TVOJA A.

P.S.a ja verujem u tebe i znam da ces kad tad,citati svoju ispovest i biti srecna jer je sve to tako daleko od tebe...nestalo u magli! :wink:
User avatar
petraaa
Posts: 19
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:58 pm
Location: beograd,ali ne ovaj,BEOGRAD IZ MASTE
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by petraaa »

KOLIKO SAM RAZUMELA TI IMAS MUZA NARKOMANA,TI SI STREJT,STO SE VIDI I PO TVOM PISANJU,NARKOMANIJA NIJE BOLEST,PA ZASTO POSTOJE DRZAVNE KLINIKE KOJE SE ZOVU,NEMA MESTA U OVOJ PRICI O METADONU,Specijalne bplnice za lecenje zavisnosti,a,ako oduzmes dva posto na lecenje od zavisnosti od onterneta,15 od alkohola,sta preostaje. pa narkotici,i njih 90% posto mozda krenu na lecene od jedne droge,ali se vrate na lecenje od heroina dijagn. f11.2,3,4,5..

razumem da je ljubav u pitanju,ja sam voleo ,pa dok sam bio u zatvoru ubili su mi zenu priliko pljacke,mislili su da sam tu,i neka iosveta njenoj majci,trgovala sa turcima ii siptarima,frotir,zlato,nikadax razjasnjeno.
ali da ne kopam po tvojim postovima da se nisi vec iseljavala,p na ulaznim vratima ulica prica o nemocnom decaku..da nisam pogresio?
a,ako jesam izvini.
ti strejt,on na terapiji i preko se radi heroinom. to traj godinama,ne.
molim te ako neces ovako javno,napisinmi kako to funkcionise,voleo bih da znam. jer sa pokojnom zenom sam imao isti odnos,samo sto je ona bila bas ludsa od ljubavi,od svoje trineste premsaa meni,ja sam bio bas mali i igtso basket,nisam razumeo.aq,posl je biloc sfe uredu,er nisam praio scen,bilo para,ona kada je meni skripalo.samo dodavalo lovu da za svaki slucaj bude za bar nedelju,da jednostavno to se neoseti niti nam kvari zivot. kada smo jednom pricali,rekla mi je,pa to ti je lek,bolestan si od toga tolike godine,zasto praviti dramu,hoces u tursku da idemo sa kevom i kupimo za godinu dana,da sve bude okej. znala je da nisam nikada zeleo da prodajem,ali ona je rtka,inikada nije uzimala nista osim piva i eventualno votke u gradu,a sa mnom crno vino,ali samo o nekim praznicima,romantika.
a,ovo sto tin pricas nema draga devojko pojma o cemu pises,narkomanija nije bolest.
otkucaj na googlu gormnje sifre i videces sta kazu zvanicno lekari celog sveta.
pa,zasto tvoj decko,covek uzima terapiju,to se zove smanjenje stete. da i,ma love za heroin stalno nikada bne bi uzeo taj pakleni lek ako se tako uzima/
ako hoces poslacu ti na tvoj mail kako izgleda zavisnik od 16 godine, a imam 40. da li sa nalik narkomanu uili policajcu koji jurri dilere.
daj malo sebe preispitaj,iSTO NAPADE LJUDE KOJI SUTEK STIGLI OVDE. VIVALDI I IZABELLA.
CEMU TO.
PA,STA CES TI OVDE? INSTANT ODGOVOR I RESEBNJE NECE NECES DOBITI. PA TVOJ COVEK JE ODLUCIO DA SE DROGIRA DO KRAJA,INACE NE BUII ISAO NA TERAOIJU I POVREMENO STONDIRAO.
AKO NISI U TOM FAZONU,VOLEO BIH DA TI KAZEM DA SAM SE RAZVEO OD DRUGE SUPRUGE ZATO STO JE TO GLAVNA I JEDINA STVAR,LJUBOMORA U ODNOSU NA DROGU,MOJA DEVOJCIA SADA PILE MOJE KAZE "SRKAVAC"NEKO KO NEMA POJMA O H. A PRONASLA JE PRAVI IZRAZ. SMRKCE SE I KADA IMA I KADA NEMA
JAVI SE AKO HOCES NA NAIL,ILI PP. AKO HOCES SLIKU NA UVID DA TE DECKO NESTO POGRESNO SNV DA ZELOIS.
PRVO DOBRO SE INFORMISI,RAZMISLI OBJEKTIVNO,PA JOS NEKA PRENOCI PA ONDA PISI,GOVORI. SVAKO KO OVDE ISTA MAPISE IMA DOZU ODGOVORNOSTI,JER DOLAZE NOVI LJUDUI,I NESTO CE USVOJITI MAKAR PODSVESNO,A BICE GRESKOM
NESMEMO SE IGRATI TUDJIM ZIVOTIMA AKO SE VEC IGRAMO SVOJIM,MADA SE I TO SIR I UTICE NA DRUGE.
PETRA
nesrecan je onaj kome se ovde pozeli dobrodoslica,ali ako se ne proba 100@ se nece uspeti
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by dejanx »

da da u pravu si,njih ima gde kod hoces.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by saša-ex »

Vivaldi, ima toliko razloga zato da ne odes na lecenje, i nastavis polako da umires....A dovoljan je samo jedan da doneses odluku i krenes da se boris-donices priliku za novi zivot. I pusti muza, mamu, sve moguce i nemoguce okolnosti, sve su to prevare kojima stari neprijatelj zeli da te zadrzi u saci, zarobljenoj u ludilu koje zivis. Ostavi sve iza sebe, spali sve mostove i napravi korak...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Dragi prijatelji,ostavimo na stranu Nirvanai i njenu kritiku,ona malo zna o naSoj bolesti,razocarana je i ljuta,sigurna sam da se pokajala i vec sam joj oprostila.Necu vas daviti kako se danas osecam,jer znate..Imam unutrasnju temperaturu koja me tresla celu noc,nazalost to se dogadja..Procitala sam jednu pozitivu misao koja me jako dotakla,napisao je Joesspappa:Kisa pada, vreme je katastrofalno, tmurno i bezveze je. Negde iza oblaka je sunce. Sada znam. Ni najlosiji dan od kako se ne drogiram nije toliko los kao najbolji u vreme kada sam se drogirao.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by izabella »

Sreco moja kako se sada osecas?
Jel ti bolje bilo danas preko dana?

VOLIM TE PUNO A.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Mnogo sam saveta dobila da ostavim mog decka ,on se ne slaze da idem u komunu i ne bi mi bio blizu jer on ne zeli da se leci,jer on ima 46 god sto je 18 vise od mene..za njega je kasno itd To bi sve bili razlozi da ga ostavim.
..Odlucila sam da napisem nesto vise o meni i njemu ,s cim se sigurno ne bi slozio,al nema veze..inace ne dolazi na net nit ga to ineresuje...upoznali smo se slucajno...Tad sam spavala po nekim napustenim kucama..jer sam se posvadjala s mojim deckom dilerom u Milanu i vratila se u Pisu koju sam dobro znala od pre.Tako sam posle nekolko dana smrzavanja u nekom napustenjaku s nekim ortakom sa piazze,namolila mog dilera da me pusti da spavam kod njega..Da se razumemo spavala sam napolju ne zato sto nisam imala novca,imala sam itekako..hm,nego zato sto u nijedan hotel nisu hteli da me puste bez pasosa a meni su pasos bili ukrali..al to je druga prica...Moj diler je ziveo u jednoj velikoj kuci sa nekim studentima sa juga..i primio me je jer je znao da imam u Milanu decka koji radi na veliko,pa je hteo da ga povezem s njim,ili ako to bas ne bude uspeo,probace me nagovoriti da odradjujem italijane za novac...Sve to ja tada nisam znala..Trebala mi je gajba na par dana i to je sve..Na moju srecu Moj diler I.bio je u dugoj vezi,i njegova cura Italijanka bila je jako ljubomorna kAd je saznala da spavamo u istoj sobi iako na razlicitim krevetima.. stavio me u dnevnu sobu..ali nije vredelo cura postavila ultimatum...

Onda je mi je ispricao tu pricicu..Poznajem jednog decka,koji kupuje od mene,ima veliku kucu u predgradju,nikad se nije zenio,malo je stariji,zivi s matorcima a nije problem ceo sprat je njegov...bl bla..I tako odemo mi tamo i upozna me on,vec je bilo oko 22h..onda se seti da mora nesto da zavrsi i na kvarnjaka se izgubi i ode..I tako mi bio bedak,prvi put vidim coveka..imo je neki kamin i dva psa ispred njega.lepa stara kuca.Pocnemo tu da cavrljamo i ja mu priznam da nemam gde da spavam,i on mi kaze da mogu da ostanem kolko god hocu..a bio je stvarno fin i stidljiv..nije probao da me muva..al se uvredio kad sam mu rekla da mi je za 3 dana rodjendan i da me zvao decko da ga proslavimo i da idem u Milano i tako se ja lepo spakujem i odem..Naravno opet se posvadjam s deckom,jer on je bio Arap,musliman,hteo je da me zeni,da prodajemo,koku i dop zajedno al da se skinem i da pusim samo vutru ko on...Probala sam nije da nisam...skidala sam se kokom i metadonom koji mi je kupovao...ma nije uspelo ni drugi put....NARAVNO da nije..
Vratim se u Pisu i nazovem dilera I.jer mi bilo trulo zvati njega,jer toliko me molio da ne idem u Milano i da s njim provedem rodjendan....
Moj je diler I. odmah dosao po mene,bio je zadovoljan sto me vidi samu jer se poceo plasiti da bi se mogla smuvati sa L.i pokvariti mu planove.I. me je cesto varao za novac govorio bi mi da nije nekad da nije nasao nista kad je znao da sam u krizi,a onda bi vadio dop i uzimo mi sve pare iako je to bilo duplo nego sto je vredeo..Ma taj dan smo kao slavili moj rodjendan i jos nas je sve pocastio kokom..Al on nikad nije radio nista bez svoje koristi.I cim sam se malo vise dobila poceo je da mi sere o tome kolko bi novca imala kad bi ono radila za njega(odradjivala)..Shvatila sam kolko je sati i cula sam L. da se dere pod prozorom.Da sidjem da pricamo,jer je zvao I.,i ovaj mu je u inat reko da sam tu.Nije me tebao dva puta zvati,I.me odgovarao,ali sam sisla i otisla kuci s njim..I tad smo se valjda smuvali..-Ma u tom periodu uopste nisam imala mira(unutrasnjeg)upoznavala bi nove ljude ili bi me zvali stari ortaci,ja bi krenula i isla bi..Ancona,Pescara,Padova,San Benedeto dell T,Rimini,opet Milano..feste,festivali,rejv,bluz....Bitno je da je bilo drustva i gudre...A kad bi nestalo gudre ili bi me drustvo ispalilo,ja bih zvala njega,kukala,lagala na telefon,on bi uzimao zadnje pare od plate,ili pozajmljivao,punio rezervoar,kupovao dop i dolazio bi po mene..ne jednom bezbroj puta...putovo bi nekad i po 4-5 sati zavisi gde sam...Eto takva sam ja bila

...Al on me je promenio..Pomogao mi je da shvatim da cu tako da umrem jako brzo i da me on oce pored sebe zivu...Kad smo se upoznali on se vise nije fixao vec dugo,nego je pusio na foliju..ja sam ga naucila gde i kako da se radi i radila ga upocetku..Ja sam uvek bila ta koja bi pocinjala frku da se trazi sema,da se uzme vise..I jos uvek sam ja ta...nije da on nece..ali ga nekako uvek preduhitrim ..I sto puta je rekao da mu je dosta da se zatvorimo u kucu na metadonu..i zatvorili bi se,ali bi posle par dana pocela moljakati nagovarati ,ucenjivati..da je mogao ili da mi popusti da se uradimo ili da me izbaci iz kuce..Tako su protekle nase prve dve godine zajednickog zivljenja.Zajedno smo se nekako navukli na speedball jer na dop vise nije bio dovoljan...L.mi je pomogao da uzimam metadon svakodnevno,jer sam ga pila samo kad bas zagusti,tj svaki put sam morala ponovo otvoriti karton (poverenje)u SERTU(dispanzeru)..i to se desavalo svaka 2-3 meseca..naravno bez metadona bi radila i po 4-5 g. na 24h..a kad sam ga pocela piti redovno,mnogo manje.
Onda sam zaglavila u bolnicu,zbog komplikacije(infekcije) outa u preponu,tromboze noge,sepsei emobolije pluca.Nisam znala gde sam od bolova,bila sam paralizovana i nisam mogla da se pomeram,mislila sam da cu umreti,ustvari bila sam sigurna da cu umreti.ni doktori mi nisu davali dobru prognozu,nego jako rezervisanu.Niko od prijatelja nije bio pored mene,tkz prijatelja,ni moja majka,ni brat,ni rodbina...samo On.Dan i noc radio bi i dolazio s posla mrtav umoran onda bi spavao na fotelji obucen i ujutru opet odlazio na posao i tako nedeljema...Da nije bilo L.umrla bi tamo sigurno..i to sama na svetu.Njegova majka(divna zena),stalno mi je kuvala i slala supe i cajeve,jedino sto sam mogla a da ne povracam...Posle bolnice sam lezala kuci jos par meseci...Nismo se radili oko 6 meseci,iako sam trazila dop jos u bolnici,nije hteo da cuje...
Te godine u samo 9 meseci L je izgubio sestru i majku,sestru od raka,a majku od tuge i komplikacija sa srcem(imala je od pre bajpass)..Ta uzasna godina nas je bas dotukla posebno njega.On mozda nece da se leci,i misli da je komuna gubljenje vremena al kad bi ja prestala da uzimam i on bi bar probao samnom,a mozda bi prvi uspeo,uvek je imao veci karakter.Nije on tako los ,ja sam losa u ovoj nasoj .prici.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Post Reply