Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Pa kako bih pocela..mislim da je fer reci da sam vec 5 god na metadonu sad na 12mg,i da se jos uvek radim(vec 10 god sa puzom od 1god i nekim manjim..).Iako od kad sam na metu radim se nekad manje kao npr 2-3 put nedeljno,a nekad zaredjem svaki dan.U zadnjih 5 god..radim i koku zajedno..tj pijem metadon ujutru i posle uradim jedan speedball i jedan fiks samog H, kad imam vise novca radim se i vise ,.Eto toliko sam navucena..Zasto sam dosla na ovaj forum..naravno ne zato sto se zelim skidati ili se vec skidam i potrebna mi je pomoc...Ne..Ja se strasno bojim na pomisao skidanja bilo kakvog(osim mozda smanjivanja metad.postepeno sto cu i uraditi,..jer sam se od njega jako ugojila oko 25 kg a i radim se preko pa mi je dosta 6 mg ).Dosla sam na forum da bi citala o supstancama i lekovima,naucila vise,i da bi nasla mozda neki dobar jak motiv da bi uopste pocela razmisljati o skidanju...Jer..Zivim u inostranstvu,nemam porodicu koja me uslovljava da se skinem,nemam novcanih problema,radim zaradjujem i funkcionisem svaki dan iako sam cesto bezvoljna pa se moram bas naterati(osim kad se uradim naravno..pospremim celu kucu..),moja majka ne zna da uzimam nesto pored meta ..zivi u Srbiji,ne bih joj to nikad priznala jer smo se tek pomirile posle 8 god,imam muza,koji je isto narkoman i ne zeli se skidati,niti uopste zeli samnom o tome pricati..a radi se oko 25 god.Cak mi rekao ako se odlucim da odem u komunu(jedino sto nisam pokusala)da on ne zeli imati nista s tim i da se ne vracam..naravno da se ne bi mogla ni vratiti..Znam da necu dugo ziveti i mirim se s tim,bitno mi je da ne povredjujem vise drage ljude.Sa 28 sam puna fizickih bolesti i osecam se mnogo stara unutra(znate na ta mislim),moj muz je fizicki zdraviji od mene,stariji je 18 god.Mislim da je fer priznati ovo sebi i drugima..znam da sam velika kukavica kao vecina ...Sta vi mislite?'KOji je MOtiv koji vam je pomogao?[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iuSthfwz ... re=related[/youtube]
Last edited by Vivaldi82 on Sat Nov 20, 2010 2:05 pm, edited 2 times in total.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by joesspappa »

Vivaldi82 wrote:'KOji je MOtiv koji vam je pomogao?
Kazu da kad izgubis sve dobijes motiv da se boris...
Zivim u inostranstvu,nemam porodicu koja me uslovljava da se skinem,nemam novcanih problema,radim zaradjujem i funkcionisem svaki dan iako sam cesto bezvoljna pa se moram bas naterati


kad izgubis dovoljno, shvatis da mozes da izgubis jos vise.
Sa 28 sam puna fizickih bolesti i osecam se mnogo stara unutra(znate na ta mislim)
Zivot pocinje u 30 -toj. Ako prezivis...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Naravno Jossepappa,moram li opet sacekati da izgubim sve?'Da sam ostala u Srbiji do sad bi se ili skinula ili overila,toliko sam bila ocajna,ovo je sad druga krajnost,mogla bi se uljujkati da mi je dobro i da mi nista ne fali i kao imam sve..ali necu,grize me savest prema samoj sebi
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Fela Kuti »

U kakvom god da si stanju, svaki sledeći Božić bićeš svakako u još gorem.
Na metadonskoj terapiji ljudi koji se pridržavaju uputstava lekara, i koji smognu snage da prestanu
sa uzimanjem heroina ali i svih ostalih droga, vremenom dobijaju želju da urade nešto sa svojim životom.
Nažalost, u situaciji u kojoj jesi, i sa mužom kakav jeste, šanse za boljitak su ravne nuli.
Moj najiskreniji savet ti je da se trgneš dok još možeš i da realno sagledaš situaciju.
Mlada si i još većinu stvari možeš da ispraviš, a što rekoše Joesspappa i darkwoodi: "život počinje u tridesetoj".
Da sam na tvom mestu, ja bih ipak razmislio: http://www.comunitacenacolo.it/index.asp?idlingua=1
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by joesspappa »

Vivaldi82, naravno da NE MORAS!
Ne moras cak ni da se drogiras. Evo ti link onih koji takodje ne moraju da se drogiraju u Italiji.
http://www.na-italia.org/
Poz.
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Hvala obema na komentarima i na linkovima,i uopste sto odvajate vreme za takve stvari,zaista hvala,ako budem smogla snage za taj korak javicu vam,ovako ..svesna sam da sam svakog Bozica sve blize smrti ..al jos uvek se mirim s tim..ma ima drugih ljudi koji mnogo vise zasluzuju pomoc od mene,ne zelim glumiti nikakvu zrtvu vrednu sazaljenja..jer nisam,
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by sunrise »

Nemoj misliti da te netko zali jer za to nema potrebe ali, puno nas se suosjeca sa tobom.
Mislim da si imala jako,jako ruzno djetinjstvo i odrastanje no ako grijesim ili idem u temu o cemu ne zelis pricati,ok je.

Ovaj, tvoj muz je prvo cega bi se trebala rijesiti ako si zelis stvoriti i imati bolji bolju buducnost MORAS se maknuti od njega. On ima vec 46godina i nema namjeru da promijeni zivot. Isto tako,ne bi bas rekla da te voli jer ne zeli ti dobro. Da ti zeli dobro i tvoj uspjeh i oporavak,rekao bi ti da je jako sretan sto zelis ici u komunu a ne ako ides tamo,ne vracas se tu. Gdje je to ljubav? Gdje je tu podrska? Sta uopce radis pored takvog covjeka?
Puno si jaca nego sto mislis? Mnogi nisu u stanju ma ni otusirati se a kamoli ici svaki dan na posao i imati stabilan job. Ti se rokas par puta na dan ali opet ides na posao. Kladim se da imas malo bolji job,jel tako?
Ako ne zelis ici u komunu ili na detoks u bolnicu. Biti ces okruzena doktorima i sestrama i psiholozima koji ce biti tamo samo da ti pomognu. Po povratku izbaci ga iz stana i zivi svoj zivot.Nemas pojma kako je malo vremena potrebno da ti se zivot promijeni na 180 stupnjeva...

pozeli si promjenu,pozeli si dobro,pozeli si novi start i dobar zivot
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Sunrise,hvala ti na lijepim rijecima..donekle si upravu...Ali otici u komunu..za mene je jos samo misao,ne bi se imala kamo vratiti,stan nije ni moj ni njegov,iznajmljen je,ne bi ga mogla izbaciti..tacno je da imam dobar posao,funkcionisem i dobro zaradjujem,odlaskom u komunu bi izgubila,posao,ugled kod ljudi koji nista ne znaju o mojoj proslosti,jako bi razocarala moju porodicu koja zivi u Srbiji i misli da sam odavno izlecena,tj na metadonu..I kamo poslije komune?'Na ulicu?'Neznam sve bi se to moglo,ali nije lako ko sto ti kazes,treba ici u neizvjesnost,glavom kroz zid i zauvjek ostaviti lagodan zivot,zbog jedne male mogucnosti da budes cist..neko vrijeme...Pa bila bih luda to sebi uraditi...
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by sanela »

Vivaldi82 wrote:Neznam sve bi se to moglo,ali nije lako ko sto ti kazes,treba ici u neizvjesnost,glavom kroz zid i zauvjek ostaviti lagodan zivot,zbog jedne male mogucnosti da budes cist..neko vrijeme...Pa bila bih luda to sebi uraditi...
Hm, na jednoj strani imaš mogućnost da živiš zdravo i svjesno, u komuni možeš ostati dok sebi ne stvoriš preduslove i ne budeš dovoljno jaka da živiš KVALITETAN, a možda ne toliko lagodan život, a na drugoj mogućnost da budeš invalid ili da umreš od sepse, predoziranja ili ko zna čega još....
Na tebi je da izabereš... meni je u glavi činjenica da imaš 28 godina i da možeš život promijeniti za 180 stepeni, ako tako odlučiš.
Naravno, ne mislim da odeš navučena u komunu, nego da odradiš detox, pa onda...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by sanela »

I daaaa, znam da nije lako. Ali, čim si ovdje, znači da razmišljaš o svom životu.... da se nisi predala.
Čuvaj se
Post Reply