Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Prepisano sa posta :Koliko na metadon pomaze u terapiji

Post by Vivaldi82 »

sanela wrote:
Vivaldi82 wrote:
U potpunosti se slažem s ovim što si napisala - ovisnik je ovisnik, bez obzira na drogu koju uzima. Sve drugo je samozavaravanje.
A toto-rina i beobandit su jedna te ista osoba :)
Naravno da su ista osoba,imaju u postovima ne iste reci nego iste cele fraze i recenice.Iako se Sasa-ex samnom ne slaze i kaze da su dve osobe ,al da su ovisnicke price slicne :D :D :idea:
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Naravno ni tebe Toto necu bez odgovora ostaviti(dobro da ne moram pricati nego pisati,ostala bi bez glasa i onako kasljem..uzas)Vec smo ukapirali da nam se stavovi u vezi narkomana i vrsta droge razlikuju,pa ne vredi o tome toliko raspravljati.
.Razumem ja sta hoces da kazes,da kad vidis tipa na heronu on je obicno zapusten,a onaj na koki nije.E vidis nije to uvek tako,to je tako kod nas u Srbiji,a u Evropi i svetu nije bas.I taj tip(koji je kod nas zapusten)i onaj dobro obuceni ,imaju potpuno isti problem.Samo sto se obojica zavaravaju da mogu kontrolisati ono sto uzimaju,i ne uzimati kad oce..Ko vise ko manje..Kriza od kokaina mozda ne boli tako al isto je grozna i dugo traje,i tesko je se osloboditi.
Kad sam rekla isti problem,nisam mislila na zavisnike od kompijutera od kupovine,od kocke,od kradje po prodavnicama..itd.Mislila sam na nas zavisnike od teskih droga.Znam kakve si ti ljude mogao videti,ali veruj mi postoje heroinski zavisnici koji su uspesni u poslu,imaju novca i dobro se oblace,uvek imaju za svoju gudru bas kao kokainomani...Pogotovo sad kad kokain i nije skup i svakom je dostupan(pre su ga koristili bogatasi,a prljavi hipiji su radili H),razlika o kojoj pricas ,ne postoji vise...
Covek koji je navucen na kokain,isto tako ce potrositi brdo novca za njega,i kad ostane bez ,dace zadnje pare da ga kupi,devojka na koki ce za nju dati telo..itd...Kazes ja i ne pocinjem bez kolicine,zasto kad ti mozes bez njega...Sta radis kad nemas..mozda nemas bolove tako jake..ali .ludis..znas ti kako ti je.......a znam i ja
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by dejanx »

KAO STO JE KAZAO VOYAGER KADA BI MI SVI KORISTILI CIST HEROIN I KOKU,NE BI IMALI KRIZE,IZGLEDALI BI NORMALNO KAO STO SADA IZGLEDAMO NA TERAPIJI.A NE OVU PRLJAVSTINU STO SMO UZIMALI/MO,ZBOG TE NECISTOCE NARKOMANI IZGLEDAJU ONAKO KAKO IZGLEDAJU.SAMO CISTI OPOIDI I NMA BRIGE OKO IZGLEDA,ZDRAVLJA,MA OKO SVEGA.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by joesspappa »

dejanx wrote:KAO STO JE KAZAO VOYAGER KADA BI MI SVI KORISTILI CIST HEROIN I KOKU,NE BI IMALI KRIZE,IZGLEDALI BI NORMALNO KAO STO SADA IZGLEDAMO NA TERAPIJI.A NE OVU PRLJAVSTINU STO SMO UZIMALI/MO,ZBOG TE NECISTOCE NARKOMANI IZGLEDAJU ONAKO KAKO IZGLEDAJU.SAMO CISTI OPOIDI I NMA BRIGE OKO IZGLEDA,ZDRAVLJA,MA OKO SVEGA.
Poricanje je cudo. Najbolje je da smo zbog misomora u heroinu izgledali tako kako jesmo i da je on kriv za ludilo. Jos cu cuti da je heroin zdrav, a da je metadon jos zdraviji. I da vitamini i zdrav zivot ne valjaju ni za sta. pfff
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by anfakabl »

toto-rina wrote:da li vodis racuna o higejeni
zar se ne kaže hegijena?
all that I want is to play
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by joesspappa »

:drinkers:
Attachments
methadon madness.jpg
methadon madness.jpg (10.04 KiB) Viewed 1756 times
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Zmaj »

Da i ja se slazem,da uzimati cist opijat,Heroin u medicinskim,terapijskim dozama svakodnevno,ne moze da naskodi, i da osoba ne postaje ruinirana,ostecena,propala....Poredjenja radi: Uzimanje nekoliko godina u istoj dozi Diklofenaka,Ranitidina i Heroina nije isto.Vise ce ovi lekovi osteti organizam nego cist Heroin.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Ja mislim sa i cist heroin moze skoditi organizmu,ali sigurno manje nego metadon,a mnogo manje nego sva ona sredstva koja stavljaju u njega da bi ga "krstili"i koja mi ubrizgavamo,ovdje gdje sam ja kokain je jos prljaviji od heroina jer se na njemu ne primecuje i da svaka ruka doda nesto,dok je sa heroinom drugacije,ovde,mozes ga mesati do jedne granice,a onda pravis kamen,i vise ga ne diraju(tako je ovde)jer ljudi nece da kupuju.Obicno kakav stigne na veliko tako se prodaje(iako je vec prljav prilicno),nema onog ko kod koke da svaka ruka doda nesto,,
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by oxo »

ma gde moze heroin da steti organizmu, jos ako je cist... sta pricate

kazu da je i zdravo ako se uzima umereno, i to uvek posle jela
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by bojanol »

da, da ,da, nikako na prazan stomak :D
Post Reply