Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Mislim da sam vec napravila jedan malecni napredak...vec treci dan nisam uzela koku..ma samo dop,i u ponedeljak cu odmah traziti doktorki da mi spusti metadon sa 60 mg na 50mg...Znam da se to ni ne moze nazvati napretkom,ali za vise nisam sposobna..Nervozna sam ko pas,i ceo dan,se razdirem na ljude oko mene,izbegavam da chatam das se ne bi svadjala...pored metadona i dopa imam jezu..ma dobro mi je govorim sebi..pa se onda sva stresem, i popila sam 3 piva,bilo mi bolje sat vremena..pa onda nista..Ne vredi mi nista da uzmem jos H..nista mi ne pomaze nisam ga navikla samog...A moj decko je srecan jer smo usdeli za ova tri dana lep novac(zamislite,cccc).Pozdravljam sve strava ljude na ovom forumu,koji se skidaju i one koji vec dugo apstiniraju,posebno pozdravljam one koji se nikad nisu drogirali a eto gube vreme ovde sa nama i malo nam sole pamet(i treba)..Eto velika pusa za sve VAS
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by sanela »

Vivaldi82 wrote:Mislim da sam vec napravila jedan malecni napredak...vec treci dan nisam uzela koku..ma samo dop,i u ponedeljak cu odmah traziti doktorki da mi spusti metadon sa 60 mg na 50mg...Znam da se to ni ne moze nazvati napretkom,ali za vise nisam sposobna.
Draga, svaka promjena na bolje je napredak...
Samo naprijed... mali koraci su ipak koraci. Za početak, istraj u tome što si započela.
Čuvaj se
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Zdravo svima,cesto u pisanju mjesam srpski i hrvatski jer sam djete iz mjesovitog braka,pa sam uvjek zivjela izmedju Bosne i Beograda,i imala puno hrvatskih dragih prijatelja.Nadam se da to nije problem...Ovo je vise text za zenski deo narkomanske populacije,,,Jednom mi je moj decko(muz na papiru)rekao:za tebe bi jedini nacin da se skines bio da ostanes trudna-Jer me dobro poznaje i zna koliko mi je falila porodica u zivotu,i kolko bi bila dobra majka...Ali zatrudneti i ostaviti trudnocu samo da bi imao motiv za skidanje je najveca glupost koju mozete pociniti.Jako volim decu i htela bih ih imati,ali kad budem raskristila drogom,mojim demonom,ne bih nikad zelela da moje dete upozna na bilo koji nacin taj demon dok raste u meni a ni posle.Pisem o ovom,jer i moja majka mi kaze da zna da kad bi ja postala majka nikad se vise ne bih uzela ..Zar moze majcinstvo toliko da promeni jednu zagrizenu narkomanku,pitam se ja??Zasto sve devojke kaze da im je radjanje izmenilo zivot i da su postale drugacija osoba,nesebicna i predana,i da od tada zive za svoje dete??Da li se to moze desiti jednoj bivsoj narkomanki?Mozda i moze ako ima jaku volju i nadje dovoljno ljubavi u sebi za druge ljude..Iako poznajem hrpu devojaka koje su rodile,i dete im je bilo oduzeto,jer nisu bile ciste,ili pak one ga nisu htele jer su poznajuci sebe znale da ne moze da mu bude dobro s jednom takvom majkom...Poznajete li neku narkomanku koja se skroz ocistila rodivsi dete???Je ne,poznajem devojke koje podizu dete,i koje su posle jednogodisnje pauze,apstinencije,pricanja svima kako zele biti majka i gajiti djete,kako su opet pocele da se rade,a neke su postale alkoholicarkemjer je jeftinije..Ne bih htela da rizikujem ,zelim da budem sama u svom zlu.Nadam SE DA CU USPETI DA POBEDIM,mog demona na vreme,dok moj bioloski sat,kuca kuca,kuca..Zelim da kazem devojkama jos jednu vaznu stvar.ako vam izostane ciklus jedan,dva meseca,ili vise,jer se drogirate,nemojte da vas nije briga,nemojte sebi dopustiti da to zanemarite ili gledate cak kao neki poklon s neba i olaksicu.TO JE OPASNO.To je vazan ciklus koji se odvija u zenskom telu i pomaze mu da se ocisti od mrtvih celija.Ako se to ne desi mogu se desiti razne komplikacije kaSnije.Ja sam izgubila ciklus od 21 do 22 god i cak bila zadovoljna zbog toga..ali vremenom sam se zamislila..Cesto se desi da uzimanje droge utice na ciklus zbog hormonskog poremecaja,dovoljno je otici na pregled kod ginekologa koji ce vas pregledati i odrediti hormone(tablete) koje trebate piti,i ciklus ce se vratiti..Nemojte da vas mrzi da brinete o svom ginekoloskom zdravlju.Toliko od mene nadam se da nisam udavila,al mozda sam pogresila temu,ako je tako...izbrisite.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by sunrise »

u pravu si da je jako opasno za zene da izgube menzis.......


Majcinstvo mijenja......jako..........jako..........ali to nije carobni stapic da rodis bebu i odjednom nemas krize ili imas toliko jaku volju i snagu i magiju da ti nije potrebna terapija..

Ja sam taman pocela sam subom kad sam saznala za trudnocu...8mg i ja sam bila turbo jaka i htjela da u toku cijele trudnoce prestanem sa njime i imala tolike paranoje sta ako moja beba nije ok. A,ja znam,ja,jako dobro znam da je to moja krivica...Kako bi zivjela sa time???? Nikako///....
Hvala Bogu da mi je dijete zdravo i zivo i normalno.
Doktori su mi rekli da se nikako ne tjeram da stanem sa terapijom nego nek ostanem na nekoj dozi koja mi je ok. To je bilo 2mg....
Onda ti se rodi dijete...normalno,zdravo....I,ono,tako malo,nevino,mora izgurati tu krizicu i biti umjesto 3 dana 10 u bolnici. I,svaka majka ima dijete pored sebe i ti ne.Ako te neka guska pita di je tvoja beba,sta da joj kazes???????

Onda tvoja malena bebica bez beda izgura krizu....puno je jaca nego sto mislis,puno je jaca nego ti.....
E tu te mijenja majcinstvo..da zelis bit bolja majka

A pootovo kad tvoje dijete pocne rasti i tebe kopira u svemu sta god radis.Ako stavis kremu za bore oce i ona,ako se sminkas hoce iona.
Tu se ti pocnes mijenjati i pocnes si zeljeti bolji zivot i bolju buducnost

Ja ne znam ni jednu koja se skinula nakon trudnoce ali puno njih koje su se sredile i poradile na sebi
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Citam Dedalov post i po ko zna koji put razmisljam o odlasku u komunu.Jako je lijepo napisano,opisao je i sve svoje osjecaje kako je vrijema prolazilo.Komuna je jedini vid ljecenja koji nisam probala,bila sam 3 x u drajzerovoj,pila sam blokatore 13 meseci,bila se zatvorila u kucu sa sedativima,travom i kojim trodonom..Komunu gledam kao Sale,tj kao zadnji voz i zadnji vagon na koji se mogu ukrcati,ili to ili truj se dok ne crknes ili se bolje odma ubi...KOMUNA....Sve i kad bih nasla u sebi dovoljno karaktera da prestanem sa H: i K.,i uzimam samo metadon svaki dan...Morala bi ga popeti u pocetku bar na 80-90mg dnevno...Pa postepeno smanjivati..I sve to ziveci pored osobe koja se radi,i koja mozda meni za ljubav isla u wc da ga ne vidim...Al..videla bi..u glavi...Neznam ni sama..Mozda bi mi trebao neki skidac u tom periodu neko ko bi mi strucno uradio detox...I sve to da uspem,da se ocistim i spustim metadon(u sta ni sama ne verujem),i udjem u komunu..Imam toliko strahova,samo dok mislim ..dal bi ja to izdrzala ta pravila i ljude oko mene.Ja sam ovan,nekad sam jako neuroticna i agresivna(bolje da ne navodim primer koji mi pao napamet) i volim da teram inat.Moj decko kaze da komuna jednostavno nije za njega(on se drogira oko25 god)..mozda nije ni za mene...A najveci od svih STRAHOVA je sta posle??Gde bi otisla na prvi vikend??Gde posle komune?'Sta raditi?'Nemam pojma sta moja majka misli o komuni..jer ona misli da sam odavno cista,ne mogu s njom o tome,jer je ne zelim ponovo izgubiti,Ali sigurno me ne bi mogla primiti kod sebe a ni ja ne bih htela.zivimo odvojeno od moje 17 god.Mislim da nemam pravo pisati na ovom forumu.Ovde su svi ili cisti ili se bar pokusavaju skinuti,skidaju se,posrcu,bore se..Svi su bolji od mene.mene .kukavice..koja se boji ostaviti svoje gnezdo i svoju iglu...Mozda necu vise pisati jer me sramota od VAs I od mene..samo cu citati,i diviti se hrabrosti ljudi kao sto su Sale,Dedal,Vuk i ostali...Iako moram reci da i ovde ima hipokrita kao svugde..ali se vesto kriju...[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=XleNkCY2 ... re=related [/youtube]
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Anabela11
Posts: 115
Joined: Tue Sep 14, 2010 9:02 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Anabela11 »

.
Last edited by Anabela11 on Wed Mar 16, 2011 5:27 pm, edited 1 time in total.
Cicibella
Posts: 31
Joined: Wed Oct 06, 2010 3:35 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Cicibella »

Vivaldi82 wrote:Zelim da kazem devojkama jos jednu vaznu stvar.ako vam izostane ciklus jedan,dva meseca,ili vise,jer se drogirate,nemojte da vas nije briga,nemojte sebi dopustiti da to zanemarite ili gledate cak kao neki poklon s neba i olaksicu.TO JE OPASNO.To je vazan ciklus koji se odvija u zenskom telu i pomaze mu da se ocisti od mrtvih celija.Ako se to ne desi mogu se desiti razne komplikacije kaSnije.Ja sam izgubila ciklus od 21 do 22 god i cak bila zadovoljna zbog toga..ali vremenom sam se zamislila..Cesto se desi da uzimanje droge utice na ciklus zbog hormonskog poremecaja,dovoljno je otici na pregled kod ginekologa koji ce vas pregledati i odrediti hormone(tablete) koje trebate piti,i ciklus ce se vratiti..Nemojte da vas mrzi da brinete o svom ginekoloskom zdravlju.
Ja ne mogu virovat o čemu ti pričaš, djeliš savjete na nivou ginekologije, kako se tijelo čisti putem menstruacije, a ti ga truješ čim god stigneš, skoro si izgubila nogu pucajući se u preponu....
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

nirvanai wrote:Prvo da se izvinim:vrlo retko "napusavam " ljude, a narocito one koje ne poznajem.ALI...kad sam procitala ovaj poslednji post,postavljacice teme, podigao mi se pritisak na 300!!!
Pa kaze:"Ovde su svi ili cisti ili se bar pokusavaju skinuti,skidaju se,posrcu,bore se..Svi su bolji od mene.mene .kukavice..koja se boji ostaviti svoje gnezdo i svoju iglu..."
ALO,ZENO,sada bih te pitala da li si normalna, ali citam da nisi!
Procitaj opet ovu recenicu koju si napisala, i sto neko rece u jednoj od tema, i opet, i opet, dok ti se ne zavrti u glavi!
Svoju iglu!!!
A jos pri tom u postu se spominje majcinstvo!
O Boze!
Koliko droga najeda mozak!
Ja ne delim savet,ne vicem na tebe,samo VICEM IZ SVEG GLASA!
Aman ljudi,pogledajte po internetu,ako vas vec mrzi da odete, ili idite recimo na Neurohirursku kliniku u Beogradu,na decije odeljenje,i pogledajte tu jadnu decicu,koja nikome nista nisu skrivila a bolesna su!
To je bolest a ne narkomanija!!!
E posto si me tako lepo iznapusavala da ti ja jos bolje odgovorim:Moja recenica je samo metafora za pticu koja ponovo treba da uci da leti a boji se,boji se napustiti udobno gnjezdo a zna da mora jer o toga joj zavisi zivot. Ja na ovom sajtu kontaktiram sa narkomanima i moderatorima i obracam se njima,a ne tebi ,GLUPACO,koja nemas pojma o cemu ja to pisem jer do juce nisi znala ni da narkomanija postoji...NISI ZNALA DA TI SE MUZ DROGIRA 10 god...toliko si glup i slepa (a to si sama priznala),Ti nikako ne mozes razumeti o cemu pisem pa se ne trudi da citas,jer ocito je da ti mrzis narkomane(i pitas se zasto ti nije rekao) jer si iskompleksirana zbog muza koji te je godinama lagao navlacio na zvake i radio ti se iza ledja.OVAJ FORUM; NIJE ZA TEBE;JER NARKOMANIJA JE BOLEST I TO TESKA;trebalo bi da resis to sto je izmedju tebe i tvog muza a ne da napusavas sve narkomane...Ja o majcinstvu pricam kao o necem lepom i toliko cistom o cemu ne bi razmisljala dok se ne bi potpuno izlecila..ali ti si te redove preskocila jer ti vidis samo tvoju MRZNJU jer si povredjena...zalim te...moj muz je narkoman ali je iskren...
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Cicibella wrote:
Vivaldi82 wrote:Zelim da kazem devojkama jos jednu vaznu stvar.ako vam izostane ciklus jedan,dva meseca,ili vise,jer se drogirate,nemojte da vas nije briga,nemojte sebi dopustiti da to zanemarite ili gledate cak kao neki poklon s neba i olaksicu.TO JE OPASNO.To je vazan ciklus koji se odvija u zenskom telu i pomaze mu da se ocisti od mrtvih celija.Ako se to ne desi mogu se desiti razne komplikacije kaSnije.Ja sam izgubila ciklus od 21 do 22 god i cak bila zadovoljna zbog toga..ali vremenom sam se zamislila..Cesto se desi da uzimanje droge utice na ciklus zbog hormonskog poremecaja,dovoljno je otici na pregled kod ginekologa koji ce vas pregledati i odrediti hormone(tablete) koje trebate piti,i ciklus ce se vratiti..Nemojte da vas mrzi da brinete o svom ginekoloskom zdravlju.
Ja ne mogu virovat o čemu ti pričaš, djeliš savjete na nivou ginekologije, kako se tijelo čisti putem menstruacije, a ti ga truješ čim god stigneš, skoro si izgubila nogu pucajući se u preponu....
Pa vidis ja djelim savjete djevojkama koje su se drogirale i izgubile menstruaciju,i a ne TEBI,Ti koja se nikad nisi drogirala izgubila si djete,pa ti smeta da jedna narkomanka uopste pominje majcinstvo,iako u najlepsem mogucem smislu ,kao nesto najljepse u zivotu i sto mi narkomani cesto propustamo,jer smo narkomani,i kako majcinsvo samo po sebi nije dovoljno kao motiv za skidanje,nego nagrada zivota koji je pobedio nad smrti,a sto se tice mojih prepona ,Pricam o tome i koliko je to opasno jer znam, jer sam kroz to prosla...i napisala sam sve o mojem iskustvu sa radjenjem u prepone bas zato da bi ljude uplasila da nikad na to ne pomisle ..Ako neko treba savjetovati ,to je neko ko je kroz to prosao i propatio tu strahotu.Zasto ne bi trebala pisati o mojim groznim iskustvima i savjetovati narkomanke da se zabrinu ako izgube ciklus i odu doktoru(jer narkomani sve obaveze ostavljaju za sutra).Ne mislim da sam pogrijesila niti da sam ipokrita jer na ovom forumu bila sam i PREVISE iskrena prema vama i sebi samoj ,pa sad moram slusati ove glupost,od ljudi koji pojma nemaju o nakomaniji kao bolesti
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by izabella »

Cicibella wrote:
Vivaldi82 wrote:Zelim da kazem devojkama jos jednu vaznu stvar.ako vam izostane ciklus jedan,dva meseca,ili vise,jer se drogirate,nemojte da vas nije briga,nemojte sebi dopustiti da to zanemarite ili gledate cak kao neki poklon s neba i olaksicu.TO JE OPASNO.To je vazan ciklus koji se odvija u zenskom telu i pomaze mu da se ocisti od mrtvih celija.Ako se to ne desi mogu se desiti razne komplikacije kaSnije.Ja sam izgubila ciklus od 21 do 22 god i cak bila zadovoljna zbog toga..ali vremenom sam se zamislila..Cesto se desi da uzimanje droge utice na ciklus zbog hormonskog poremecaja,dovoljno je otici na pregled kod ginekologa koji ce vas pregledati i odrediti hormone(tablete) koje trebate piti,i ciklus ce se vratiti..Nemojte da vas mrzi da brinete o svom ginekoloskom zdravlju.
Ja ne mogu virovat o čemu ti pričaš, djeliš savjete na nivou ginekologije, kako se tijelo čisti putem menstruacije, a ti ga truješ čim god stigneš, skoro si izgubila nogu pucajući se u preponu....


A JA NE MOGU DA VERUJEM DA POSTOJE OSOBE KAO STO SI TI!
AKO JE KORISNICA vivaldi82, KOJU JAKO DOBRO POZNAJEM I ZNAJUCI KOLIKO JE INTELIGENTNA OSOBA KOJA SE KAJE SVOJIH NE DELA(sto se gudre tice) PODELILA JEDAN KORISTAN SAVET,NAISLA NA OSUDU ONDA MI STVARNO NIJE JASNO CEMU OVAJ FORUM SLUZI?

JA SAM OVDE NOVA CAK PO PREPORUCI POMENUTE KORISNICE,I SADA KONTAM DA NIKADA NECU ISPRICATI SVOJU PRICU DOKLE GOD POSTOJE OSOBE KOJE NEMAJU POJMA STA JE NARKOMANIJA..ILI SU BILI SAMO SUOVISNICI ISTE DA POPUJU I DRZE PREDAVANJA KAKO,GDE ,STA...
Post Reply