Lorazepam - skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:38 am, edited 2 times in total.
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Lorazepam - skidanje

Post by izabella »

Hvala na detaljnom obavesrtenju...znas ja sam nova tako to sto srte vi x puta pisali o lorazepamu,na zalost nisam imala prilike da procitam....

vivaldi82,kiss vidimo se
tvoja A.
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Al Kaloid »

Jedna ispravka za Voyager-a, lexilium jeste isto sto i bromazepam 101%! Nema veze sa loramom, samo je razlicit proizvodjac!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:38 am, edited 1 time in total.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Zmaj »

Bravo za ispravku Al kaloid,rekoh moje poznavanje lekova nacisto otislo u out.. :)
Mada jedno je sigurno,svi znamo kojim lekovima se moze...;)...
Tweety74
Posts: 3
Joined: Wed Feb 23, 2011 11:02 pm

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Tweety74 »

Pozdrav prijatelji,

Ja sam sredinom januara, zbog emotivnih problema, poceo da pijem lorazepam (na svoju ruku bez konsultacija sa lekarom), i pio sam ga cetiri nedelje, do 18. februara.. Nisu bile velike doze, oko 1,5mg do 2mg ukupno dnevno, a i manje ponekad, u dva dela ujutro i uvece..

I onda sam pre pet dana odlucio da prestanem (prvo sam par dana smanjio dozu na duplo) i pocinje haos.. Mislim da me drma kriza sto sam prestao, osecam anksioznost, i to cini mi se vise fizicki nego psihicki.. Kao da su mi na grudi nesto stavili, srce lupa, stomak igra, celo telo treperi, a imam i bol u misicima.. Ovako sam bezvoljan i tuzan..

Sta mi je ciniti.. Ne zelim da nastavim sa lekom, jer mislim da je to put bez povratka, a ovako skidanje je uzasno.. Da li neko ima ideju koliko bi kriza mogla da potraje, s obzirom na vreme i kolicinu uzimanja (koja nije prevelika, ali ipak postoji).. Sta da uradim da ublazim krizu u tom periodu.. Hvala svima unapred
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:10 am, edited 1 time in total.
Tweety74
Posts: 3
Joined: Wed Feb 23, 2011 11:02 pm

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Tweety74 »

Voyager hvala puno, stvarno si sve do sitnih detalja napisao.. Pazi, ja ne znam sta sad da radim, sutra je sedmi dan kako sam potpuno prestao, i zacudo danas sam se dobro osecao.. Nije da sam super raspolozen, ali nemam onu anksioznost kao prethodnih dana.. Nema lupanja srca, napetosti tela, pritiska u grudima.. Juce sam poceo da pijem vitamin B beviplex N, i pijem persen.. Ne znam hoce li se oni anksiozni osecaj vratiti narednih dana.. Nadam se da nece :) Zato i kazem, da li sad to da pocnem sa ponovnim uzimanjem, ili kad sam izgurao nedelju da izguram ovako jos nedelje-dve, ne znam ni sam koliko to traje, i da to bude skidanje.. Eto, pozz i hvala
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:10 am, edited 1 time in total.
Tweety74
Posts: 3
Joined: Wed Feb 23, 2011 11:02 pm

Re: Lorazepam - skidanje

Post by Tweety74 »

Hvala jos jednom na pomoci, to zaista mnogo znaci kada se covek lose oseca :? prestao sam potpuno, i nadam se da necu imati vise potrebu da pijem, a odlazak kod doktora, sto je mozda i neophodno, nije losa ideja..
Post Reply