skidanje sa suboxona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

skidanje sa suboxona

Post by inesz »

pozdrav svima
dugo me nije bilo...vrijeme je proletilo,ajmo rec sredila sam si zivot i odlucila se skinuti sa suboxona,nadam se da je ovo mjesto gdje me nece popljuvati kao na dr forumima i da ce se javiti netko tko je prosao ovo isto......
Sta reci nego da sam sada 11.dan bez njega ..naravno pod ljeck.nadgledanjem i velikom terap,koji ponekad i ne popijem osim sanvala navecer..najgore je pocelo tek 3.dan i trajalo 7 dana,sad je malo bolje,mogu se kretat,mogu cak i razmisljat..bilo je grozno fizicki,a najgore mi je budjenje po noci i nespavanje....kad prodje potpuno fiz kriza,onako da mogu sa gustom izaci na kavu u setnju i da mi zjenice proklete zjenice nisu preko cijelog oka..imam obitelj i zbog sebe i njih se moram mrdnut malo vise..neki kazu 7 dana,10,21,14,30.....citala sam da tijelu treba 21 dan da se regeneriraju stanice.....ali ovo je ublazeni oblik krize od her.ali dulji,ajmo rec razvodnjeni.5 god sam pila sub.sa prekidima,pa nije ni realno ocekivat da prodje odmah sutra.brojim dane ..javite se...hvala..POZDRAV
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: skidanje sa suboxona

Post by saša-ex »

super,samo napred...
SAMO CEO ŽIVOT...
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by inesz »

ma stvar je u tome da nije super,tako sam prazna i bezvoljna,KAD CE PROC kriza?? KAZEM TEK JE 11.DAN,UH KAKO IH BROJIM..DAN PO DAN..mislila sam da manje traje....
HVALA NA PODRSCI
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: skidanje sa suboxona

Post by sanela »

Ni sa čim u životu nije lako prekinuti, pa ni sa heroinom. Vjerujem da su ti dani kao godine, ali proći će... važno je da si se pokrenula i idi samo naprijed, ne osvrću se iza sebe, za sada. Kad prođe kriza, potraži pomoć za psihu, da otkloniš besmisao, prazninu. Neće biti lako, ali vrijeme i tvoje angažovanje na promjeni će učiniti svoje.
Za sada idi dan po dan... čuvaj se
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: skidanje sa suboxona

Post by sunrise »

11 dana je jako puno...svaki cast bi trebalo prestati...vec sad si super i jako puno si postigla i napravila
ja ti od srca cestitam i samo naprijed

bRAVO
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by dejanx »

MOGU DA ZAMISLIM KAKO TI JE,ALI IZDRZI JER COVEK JE JACI OD KAMENA I NEMA STA NE MOZE IZDRZATI I PREZIVETI.MORAS DA IZDRZIS ZBOG SEBE I DA BI UZIVALA U ZIVOTU KAO PRE NEGO STO SMO POCELI SA SRANJEM OVIM. SAMO NAPRED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by inesz »

Mislim da je krivo shvaceno,sa suboxona se skidam,H.NISAM UZIMALA DUGO...lazem prije god dana mi se dogodilo par dana... ... uzsano se sramim toga jer imam bebu...ugl.evo 12.DAN bez subox.i naravno odspavala 4h i to je to..Bas sam citala da kriza od subox.pocinje 3.dan i traje oko 7 dana,to su istrazivanja pokazala.A meni u glavi ujutro takva praznina ,a navecer dobro..cudno..joj hvala na podrsci ne mogu vam opisat koliko mi je drago sto me neko podrzava,mada se ne poznajemo zracite mi pozitivno.POZZ i javite se sa iskustvima
Sabana
Posts: 13
Joined: Fri Nov 26, 2010 1:53 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by Sabana »

ne daj se ,drži se...
ja sam se pokuša skidita s subutexa izdrža sam niti jedan dan.odma me psiha satrala kaad sam vidija da je nestalo ih...a o fiziki nisam tija ni razmišljat ..sad sam več na suboxonu par godina .čist od heroina cilu godionu ..na 16mg suba sam propisano pijem ih 8 mg nekad manje a nikad više od 8 mg...al tada kad sam osta bez suba bija sam na niti 4 mg pa me satralo aa mogu mislit s 8 mg..heroin i metadon nikad više ..subutex mi odgovara jer mogu da radim idem na posao niko ne kuži .dobijam dozu za 14 dana ..i miran sam nema odlaska svakodnevnih u ambulantu po teerapiju i šta je najvažnije ne padaa mi heroin na pamet ..nekaad se zna zalomit da se urokam speedom i exo-om pa se ujutro žeelim spustit žutim al zato odma uzmeme suboxon i znam neče bit nikakave koristi od heroina ...sad sam nedavno bija ne kontroli idem svakih 6 mjeseci jer sam uredan šta se tiče žutila evo otarasija sam se i speeda i exo-va..mrzim ih jer ssam ujutro nikakav a žuto ne želim ..i dođem tamo pomokrim se i neka nova doktorica mi kaže šta si na subovima a pozitivan na heroin i metadon ,kad mi je to rekla prekinulo me odma sam otrča ,kod sestre koja je radila test i ispaade da je ona krivo upisala prizna izvini izvini lapsus. :drinkers: za sve kolege držit se borite se jer droga je pakao a heroin put bez povratka ..
deniM
Posts: 1
Joined: Sat Mar 12, 2011 1:49 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by deniM »

pozdrav!evo imam sličan problem kao ti,dvije god. sam na subuxonu i nikako se skinut.smiješno je to što nikad nisam probao dop a sub sam počeo uzimat radi smirenja živaca i depresije,jedan kolega ih je uzimao i nakon što sam i ja probao svidjelo mi se kako djeluju,smirivale su me a opet dizale tako da sam imao volje za sve.a kako živim u malom gradu psihićka mi ga je prepisala bez puno pitanja i sad tek vidim kolku cijenu plaćam.uglavnom,da se vratim na skidanje,par puta sam došao do 5 og dana,jednom i do 6 og,prolazili su me i vrući i hladni znojevi,čas mi je vruće,čas hladno,al to se da izdržat nego nakon tog 5,6 dana počnu mi kroz prste ruku prolazit tako neugodni srsi,živci da se sav stalno ježim,to me zna probudit iz sna nakon 2,3 sata spavanja i tare me za poludit i nemogu više zaspat.to mi je dosad uvijek bio razlog odustajanja.da nema tih žmaraca kroz ruke davno bi se ostavio.inače sam od početka uzimanja na jednoj tableti od 1mg dnevno ,znam da je to ništa i da bi se netko skinuo bez beda ali meni je to stvarno big problem.reci mi dal ti imaš problema sa tim žmarcima kroz ruke? p.s. svaka čast za volju i izdržljivost. jesi se do danas uspjela skinut?
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by dee_87 »

Uvijek mi je drago cuti kad je neko odlucan da se skine... Jako pozitivna vijest...Zelim ti da uspijes,da izguras do kraja... Znas da ce sve proci, svakim danom osjecat ces se bolje... Ja sam najsretnija bila kad poslije jbne zikre mogu stat na noge, mogu se kretat... Isreno ti zelim sve najbolje... Pozz
Post Reply