LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

Voyager wrote:naravno da imas nesto od tih 10mg, no ovde se govori o tome d ata druga doz aima iste efekte kao i prva.
U tom slucaju moraju da budu iste, smao malo da je manja i neces osetiti arousal od te druge.
Tih dodatnih 7mg koje popijes te sediraju, smire, opuste kanda, ali ti ne pruzaju arousal i ljudi koji bi u tom trenutku imali probojnu zudnju ne bi im tih 7mg nista znacilo.

Kako ne razumes, znaci ti kada bi prepolovio dozu i kada bi poceo tako da je uzimas, tebi bi se SMl ponovo stabilizovao na novu dozu i kada bi ujutru popio prvu polovinu bilo bi ti isto kao da si popio celu dozu ONDA kada si je pio odjednom.
Ona druga polovina od juce je i dalje veoma prisutna i kada ti sledeceg dana zveknes opet prvu polovinu + ona druga polovina od juce, to ti je isto kao da si popio celu u onom dobu kada sui uzimao jednom dnevno.
Iste efekte bi imao.
Zato je split i dobar, jer pruza bolje pokrivanje sa ne toliko velikim podizanjem doze.

Kapiras ?

.::VOYAGER::.
Ovaj Voyagerov tekst mogu da potpišem ja sam već 7,8 dana na terapiji od 170 mg podeljeno u dve doze ljudi ja sam bio na 140 kada sam tražio povećabnje i dali su mi 150 i da uzmam 60:40 i ja sam dva dana tako a dva dana pola paola i bilo mi je bolja onda dva dana kada sm uzimao pola pola. naravno moja psihijatrica malo je sujetna pošto sam joj narezao na disk neke tekstove stručnjaka ameriočkih i nešto što sam u PDF Formatu dobio od Voyagera od jednog od najboljih i najcenjenih lekara koji se bave održavanjem u svetu prof.dr. levvit-a i to sam narezao i tekst koji je Voya preveo od ne mogu se setiti, autora i to na isti disk i objašnjenje koje je je Voyager sažeop da bude stvarno prevedeno i sublimirano da se ne pravi esej od toga i u prevodu. i ne znam da li je pročitala verovatno jeste a možda i nije medjutim bojim se da nije to shvatila kako ja pokušavam da joj se mešam u profesiji. Ivzinite ako to pokrene kao temu reći ću uvek ću tako ako se radi o mojoj guzi i ako je meni ovako bolje zašto mi onda dajete da se ne osećam bolje, zašto?? To ću je otvoreno pitati i sada pošto sam tek od 160 počeo pravo spliiting doziranje ja bih treao da idem do 192 ali ne bih stvarno već sada mi je posle ovih nekoliko dana na 85 +85 dobro s tim što jutarnju malčo slagbije osećam naravno zbog više vremena koje prodje od doze dakle od tri popodne drugačije bi bilo u 9,9.30 uijutru pa posle recimo od 6 do 8 sati najviše drugu dakle 17,30 mnajkasnije ali ja bih u 9,30 pa onda u 17 na 7,5 sati i do u9 pa u 17 ako mogu da iskuliram onda bih od 17 do sledeće doze imao 16časova ali bi za to vreme ostao u krvi isti procenat tako da bih sa 90samo se ujutru osećao kao popodne odmah i onda u 17 ponovoili 16.30 kada osetim potrebu ništa na silu i kada mi je sada ovako, mada znam da je početak i da svi ljudi ne reaguju na neuroadaptaciju isto. Znam dečka nekada glumca u popularnoj seriji koji je na 65mg od početka i isto ga radi i sada i pre 8,9 mesdeci kad je počeo inače ima i mladji glumac još jedan, nikad ne bih rekao za njega pre bih za njegovog partnera iz filma..jao zaboravio sam kako beše kad pokazuju golo dupe iz automobila a crnac komenratiše gledajući sateltiski snimak: oh, no again crazy Serbs znate o kom se filmu radi e sad, naravno tu je glumilo dosta ljudi ali jedan od trojice glavnih a nikada ne biste rekli za njega a nije onaj za koga biste prvog rekli što je popušioo pola livade on nije dakle...neću jednostavno jer smatram da nije fer da nekoga povlačim po javnosti ako sam to ne želi ali eto zagolicao sam vam maštu. A hoću reći da smo svi ljudi i svi smo podložni ovoj bolesti samo je treba lečiti na više načina, ner nismo svi isti. Ja lično bih želeo i razgovaram sa ljudima iz centra da osnujemo jednostavno neku nevladinu organizaciju gde bili i mi i ovi iz drajzerove iljudi širom srbije i naravno nadam se da bi ministarstvo našlo sredstva za neku prostoriju da nam plaća i za par zaposlenih naravno nas narkomana koji nemaju posao a imaju kvalifikacije što za informatički deo, što za sekretara ili sekretaricu, što eventualno psihologa. Funkcije kao predsednik ili predsedništvo ili bilo kako bismo se dogovorili koje bi bile izborne ne bi bile plaćane ili samo dok funckija traje ne zbnam ali bismo prvo morali da organizujemo skupštinu svih (zainteresovanih i onih koji nisu a mogli bi biti i ne budimo sebični, pomozimo pritiskom na vladu da se otvori još jedan, dva centra u jBG minimum ili da ljudi koji su bar dva puta lečeni dobijaju od svog doktora opšte prakse naravno u saradnji sa obučenim psihijatrom svoje doze.
d
toto-rina

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by toto-rina »

Pa vi uzivate, 170mg svaka ti cast, moja doza za 4 dana. Kako bi mi leglo jedno 60mg, pih.
To je zivot, sneg pada a 170 mg greje kosti. Reci. Na 170 mg nema zime ni da se u Savi kupas sada, ja mislim.

Ma meni je to uvece samo da se ne pojave simptomi usred noci i da mogu da spavam ali sada ustajem u 7 nema sam budan poceo sam sve ranije da pijem lek.
dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

Pošto ovaj ide na godišnji tvoj psihijatar slučajno sam saznao jer sam hteo da zakažem, kod Ratkovićke da vidim šta bi ona rekla za moju terapiju osim metadona i šta za ove bolove povremene ali jake inekada baš dosadne u lumbalnom delu kao da imam najgoru upalu mišića plus uklješten ćživac pa svaki neoprezan pokret boli j ako nekada sam izlazio posle teretane otuda i povreda, iz kola i po 20 minuta provodio uspravljen sammalo gornjim delom nagnut nadkola rukana gornji deo tel mi je bio pod nekih 20 stepeni u odnosu na zamišljenu vertikalu. jednom sam imao dva dana bukvalne ukočensti kakvi tu blokovi ili diklofeni ili brufeni ili ne znam šta pa čak i nesteroidni atireumatici ništa batice kada sam ja već tada uz dop cepao i po kutiju troodona šta da smiri bol. Sada trodon ne smem ne znam zab9ole me ili jurnista od 32 popodne ili kad se javi bol to znam da će da deluje ili na po 6 sati 100 miligrama morfina u kapima oramorph to je 1 ml a ima 5 u bočići pa dobiješ onako paketić za jedno 14 dana. Da trpim ne pada mi na pamet Uskoro mislim da krećem da se raspitujem i ovde i u drazjerovorj ko je spreman od ljudi da se priključi, da osnujemo nevladinu organizaciju zavisnika koji se leče supstitucijskom terapijom bilo metadon bilo buprenorfin i da malo pritegbnemo državu da uvedu dugodelujući mofrin kad imaju hrvatui zašto mi nemamo pa za neke slučajeve čak i jurnista kao što je moj za moju jertru za hcv bi bilo bolje da je maksimum 100mg metadona a ostalo jurnbista od 32 mg samo ne znam kakav je odnos naći ću piše to negde na sajtu i kolik bi mi trebalo ja mislim da je jurnista negde ćetiri puta slabija od metadona znam da je morfin 10 pšuta slabiji.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:23 am, edited 1 time in total.
dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

Ne samo zato nego što lekar jedino ako hoće da ti učini pa napiše na receptu šifru za kancer jer se morfinski opijati mogu pisati jedino i isključivo za dijagnozu kancer juče mi doktorka pokazala kaćže ja bih ti pisala ali probaj kod zamene za tvog doktora pošto nije konstantan bol da eventualno ti piše neku kancer šifru za dve kutije to je 32 komada ukupno pa kad baš ne možeš da izdržiš ti popij do tada trpi manje. Nije to meni svaki dan ali kad se pojavi po tri četiri dana baš jebe keve obično prvi i drugi pa prodje nekad ga nema i nema a onda u mesec dana tri puta.
dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

Razmišljam i pričao sam sa nekim ljudima kod nas u centru a dobro bi bilo otići i do drajzerove pa čak i da se ljudi sa ovog foruma dogovore da se nadjemo negde i damo ideju sutra dobijam šta je sve potrebno od socijalnog radnika, odnosno ne sutra ne rade nego u četvrtak, za osnivanje nevladine organizacije uslovi, članstvo, da li postoje neke prepreke u vezi pojedinih oblasti dakle baš sve i rešio bih da se bacim na to da osnujemo nevladinu organizaciju za supstitucionalnu terapiju gde bi bili ljudi koji učestvuju u održavanju ali bi bila otvorena i da daje savete, drži tribine učestvuje na tvu a ne samo popovi i oni iz reto centara. Hajde i mi da se organitzujemo pa dodatni pritisak dajte dugodelujući morfin, jurnistu neće dati skupa je, ali dajte da biramo ko hoće suboxone, ko hoće metadon, ko hoće mct continus morfin tablete, molim lepo demokratsko pravo je pravo na izbor nismo svi isti nekome odgovara više jedan nekome drugi. MOrfin je bolji za hcv b olesnike jer je manje toksičan po jetru drugo mogla bi se uvesti recimo kombinacvija jurnista metadon pola pola ili 50 posto metadon 40 jurnista za ljude sa Hcv-om i mnoge druge stvari. Recimo i advokata zaposliti koji bi pomagao ljudima koji se nadju u pritvoru zatim centar za informacije kod ljudi koji se dvoume da im se daju iz prve ruke prave informacije za to bi trebali iskusni tel. operateri potkovani znanjem i iskustvom. Na kraju svi mi koji se lečimo zaista lečimo, znamo kako nam je sada a kako je bilo i možemo preneti iskustvo. itd. itd...
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Zmaj »

Slusaj brate,poptpuno se slazem sa tobom i podrzavam te.Ja sam za to! Meni Metadon ne odgovara, nema sanse da funkcionisem na toj terapiji,pijem 9 meseci blokove, posle 7, i po god recidiv i jbg onda navlaka, i ne dda sam omrsao i propao i fiz. i psih,za ovo vreme pa to je strasno.Kao prvo sa 86 kg spao na 71-72 ni na sta ne licim,radim posao koji trazi prilicnu smirenost i koncentraciju, od bloka sam pospan smoren,manjak energije ,disforican,ma sve najgore...Da se ponekad ne cacnem speedom i tako retko kokom, malo zelenog zaista ne znam sta bih..Pokusao sam sa antidepresivima,sa blokom samo jos gore.Tako da brate ako je iko za Morfin u bilop kom obliku,tableta, kapsula, film tableta, kapi, injekcije, solucije, pa cak i supozitorije pristajem na sve,samo a normalno funkcionisem,zaista mislim da tesko da cu moci jos ovo sranje da pijem i da budem kolko-yolko normalan....Pozz svim istomisljenicima i nadam se da ce ili konacno uvesti Morfin kao III supst. ili ce morati da se nesto organizuje...
dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

Prvo da vidim kakvi su uslovi to će mi obezbediti socijalna radnica u met. centru svi uslovi za osnivanje i koje je ministarstvo nadležno ali tu trebaju zaista ljudikoji su altruisti, koje zanima da pomognu i drugima a ne ono rešio sam sebi problem i baš me briga,neka se snalazi kako ko ume. Što je često u našem narodu, verovatnou svakom ali je kod nas, zadnjih 2 decenije jako izdraženo kao opšta, nacionalna, osobina. Zatijm sledi razgovor sa ljudima koji su u centru na održavanju ali koji su tu ozbiljno a ne ono zgutao sam 10 rivotrila i sad kad cepim dve terapije razvaliću se a prekosutra ću da ostavim 30,40mg samo da nisam u zirki. Nemam ništa protiv svakome treba različit period vremena da shvati da ne mora da se radi heroinom ali ne odgovara svima metadon ni suboxone ja ga ne bih nikada uzimao jer ja želim da osetim samo b lago ne dakle da se razlvalim ali blagu blagu euforiju odnosno da mogu da pričam i budem "eseo "kao što su normalni ljudi veseli kojima su morfinski, serotoninski i dopaminski receptori na normalnom nivou . Nisu sjebani ujuru i ne treba im pola dana da se nakane da urade najjednostavniju stvar. Ja sam tako funkcionisao kad sam skroz strejt. Meni treba da osetim blag analgezijski efekat metadona i zato sada NADAM SE , ISKRENO SE NADAM JER NI NIKO NIJE REKAO NI DO KOLIKO ĆEMO IĆŽI A IDE SE 230 ŠP0ST0 0D DOZE KOJOM POČINJEŠ SPLIT DOSING, NITI koliko će to trajati kojim redom ništa sve neka tajovitost i uglavnom se trude da ne bude kako ja mislim i osećam da mi odgovara tako bolje a to su jednake doze samo doći do prave da ne budem pre podne slabije pokriven pa tek popodne jače ili obrnuto i da čekam 2 nedelje da mi se podigne doza i da ne vidim svog neuropsihijatra više od 10 dana a dolazim svaki dan koji moj onda dolazim svaki dan u centar i to po dva puta u prve dvenedelje, ako dodjem samo da popijem i budem tu manje od 5 minuta???Ima mnogo stvari usudjujem se reći koje treba popravljati u hodu prva je dva neuropsihijatra dva lekara opšte prakse. socijalnih radnika i ljudi van medicinske struke imamo viđše nego medicinara zašto??. Ako mi se ovaj split dossing ne odradi kako treba to je moja poslednja šansa da stanem na nekoj normalnoj kiole dozi zadovoljan i pokriven a ne samo podignute tolerancije i nezadovoljan i opet isto i dokle tako?? Antidepresiv mi ne deluje ne mogu da se vidim sa svojom lekarkom da joj to kažem čekaj sutra, danas je bolesna, opet nije tu, danas ne može mislim.č.....ne znam zaista...ima nas puno to znam ali zato i kažem dajte još medicinskog osoblja.!!!!!!
dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

Ne znam kako bi delovao na metadon ali jednom prilikom kad sam hteo smršati uzimao sam tivoral lek za štitnu žlezdu koju ubrzava metabolizam i pročitao i probao i ispostavilo se tačno da deluje tako što pojačava dejstvo trodona. Dakle kada bih uzeo tivoral T4 hormom bilo bi mi dovoljno za jedno 20 % trodona manje da me uradi recimo od 10 komada kao od 14 sam se osećao kada sam uzimao toliko ili 125 recimo. Ne uznam kakvo bi bilo dejstvo na metadon obzirom da ubrzava metabolizam veroatno bi skraćivao dejstvo metadona koliko ne znam zavisi ja sam uzimao jednu tabletu ali se više znojite i manji apetiti imate to je činjenica i brže rade da li svi opijati ili samo trodon ne znam ali nisam ga probao sa metadon da li i njega pojavčava trenutno?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:13 am, edited 1 time in total.
Post Reply