LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Zmaj »

Voyo,svaka ti je pametna,kunem ti se!!!Eh da je ostao M-eslon kao drugi substitut...Iskreno bez razmisljanja sada odmah ovoga trena na morphine-sulphate, i kraj price.Nema nezeljenih efekata kao kod Metadona,pospanosti,onog neprijatnog gusenja u grudima posle malo vise pesacenja,ma ja na Metadonu,skoro kao na nekom od neuroleptika Nozinan :):)...zaista.Morfijum je deveta prica,istina krace dejstvo,ali ima Morfijum sa produzenim delovanjem Voyager to zna,znaci to je to....Radis normalno,funkcionises kao sasvim normalan covek,a ne zombiziran od Metadona.....Valoron je bio dobar,euforrija Full samo tako,ali kratak rad, a kriza,uff....Horror teski...nema na zalost ni njega,Hemofarm je to stao,zasto ne znam, a bas me zanima za M-eslon, i Valoron.Kada sam slucajno nabasao na neki austrijski forum i video da ima M-eslon od 200mg...ee covece,kod nas je 60 mg bila najveca,tj kao bio je od 100mg,ali ga ja nikada nisam video....
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dejanx »

brate zmaje odakle si covece,ti se zesce cepas,valoron extra je.metaon kao metadon,cas ima rad cas nema,nemam pojma vise.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Zmaj »

Iz Srbije,ne cepam se jbg,pijem blokatore...sta ces!Metadon,ili blokator isti mi djavo,sjeban i od jednog i od drugog...Nadam se da ce i ova nasa drzava i ministarstvo usvojiti Terapiju Morfinom,pa da zivimo kao ljudi...
i radimo , funkcionisemo normalno,govorim o ljudima kojima Metadon ne daje prave efekte..Valoron jeste druze extra,samo tako pici euforija...heheh nema ga !!! Bar ne Hemofarmovog,koji je imao neki tako cudan smek,miris,uff popijes jednu bocu odmah,pa za oko cukarak vremena krenes polako da se dodajes sa po 70-80 kapi...sve Full lepo,da stanes sa pricom,nema sanse,.jos kad upadnes u fazon,ma mozes i da zaplaces ako hoces,nema problema...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by sunrise »

Ja i dalje nisam primijetila nista od svega toga a uzimala sam morf...Isto kao i met...isto kao i sub...
MAKAR MENi.opet ponavljam,ja sam samo trazila od terapije da budm ok i nemam krizu,sve ostalo je islo samo od sebe.
Ja sam mislila da mi metadon ne sljaka jer sam se puno znojila i jezila no od kad uzimam lagane tabletic sve je super. Meni se cini da vi ocekujete od terapije da vas radi kao dop ili droga no to nije to.terapija je tu da nemas krizu i funkcioniras normalno i nemas simptome krize a ne da si haj flaj i imas ne znam koja turbo stanja.
Znam da V. ocekuje nesto drugo od terapije.
Hvala Bogu sto sam ja ostala skromna
No,nek svako odluci za sebe.Mene se to ne tice niti cu ikad nekoga osudjivati i prozivati.
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:42 am, edited 12 times in total.
zac-gušče
Posts: 25
Joined: Sat Nov 06, 2010 10:22 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by zac-gušče »

lijekovi koji snižavaju krvni tlak
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dejanx »

cao,ja sam pitao DA LI NEKO ZNA KOJE LEKOVE NE SMEMO PITI KADA SMO NA METADONSKOJ TERAPIJI,DA NA TESTU NE BI BILI POZITIVNI.TO ME JE INTERESOVALO DOK NISAM UZEO LISTU.I KO JE ONAJ STO PISE SVE NEPOVEZANO I NEDOVRSENO.METADON VOJO JESTE DA SE PIJE INDIVIDUALNO ALI STA SE SMATRA POD TIM TO TREBA VIDETI.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:26 am, edited 1 time in total.
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dejanx »

TO DA I TU SI U PRAVU HILJADU%,NIKOME NE ODGOVARA ISTA KOLICINA ALI SMEM SA SIGURNOSCU DA KAZEM DA SVAKOM POSLE GODINU DANA A MOZDA I MANJE TREBA TRODUPLO VISE NEGO ONDA KDA JE POCEO SA TERAPIJOM.
dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

Voyager je u pravu ja sam imao problem sa doktorkom jer sam primetio da kako mi se poveća doza za 10 miligrama najviše mesec dana sam, hajde da kažemo zadovoljan i u uveče ali tada sam bio jako zaljubljen pa je to maskrialo sve negativno ali sam imao ispade da devojku psihički prosto gušim nekim pitanjima i glujpostima tako da mi je ona sama par puta rekla jel tebi opet malo metadona, ujutru sam se teško budio i bio sav nikakav a posle najviše mesec i po i uveče bi to već počinjalod a biva nesnosno tako da sam išao jednom da kuvam čaj, pa da gutam kutiju trodona ali mi se čini da mi trodon tek smanji rad jebem li ga pokriva valjda receptore ili ga ne mogu osetiti od metadona nisam osetio ni gram i po lošeg mogu reći heroina odjednom. i Sada kada sam joj nareztao na disk vojine tekstove i nešto moje što sam našao obrazložio teoriju oni su mi podizli dozu odmah u ponedeljak na 160 a bio sam samo nedelju dana na 150 i delio 60 40 a dva dana sam delio 75 75 i bilo je bolje verujte. Sada dva dana mi je bila mala doza ujutru odnosno delovala je do ngde od 9 sati do 2 najviše jučee recimo čak do 3 u tri sam popiio 70 miligrama i već treći dan z+tih 770 ne osećam kao dnisam ni pio nema ni blage euforije ja sam doktorki, objasnio da je meni kao narkoman u potrebamn blčag rad metadona bolje i malo euforije od njega nego da imam potrebnu da se dodajem sada opet imam uveč potrebu i za vikend ću da idem 8'0 prema80 i u ponedeljak ću predložiti da mi dignu za deset ali tako što će jutarnju od 90 smanjiti na 85 dakle 5 manje ukupno a podićži popodnevnu za 15 na 85 i to bi bilo povećane ne od 15 jer je skinuto onih 5 od ujmutru nego taman od ‚190 i reću ću ili ovako ili da zajebemo sve reći ću da sam pričao sa drugom kopji je kod vučkovića pša neka pozovu vučka i pitaju ga znaju ga opne.ako se voyager ne buni naravnol.
Post Reply