LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dejanx »

e ovako ljudi,jutros sam isao po terapiju i uzeo listu lekova koji se ne smeju piti uopste da ne bi bili pozitivni na testu,a to su sledeci lekovi; TRODON,SINTRADON,VALORON,FORTRAL,MORADOL,DIPIDOLOR,RAPIFENA,FENTANIL,LESKIN,CAFETIN,CAFEBOL..FENERGAN,DRAMAMIN,AVIL,LENTOSTAMIN,TINSET,DIMIDRIL,ALERGOSAN,KODEIN-FOSFAT,FOLKODIN,TUZODIN,RINASEK,FERVEX,CLARINASE,I STRUDLE OD MAKA. TO JE ZVANICNA LISTA LEKOVA IZ METADONSKOG CENTRA KRAGUJEVAC A KOJA VAZI ZA SVE CENTRE NA TERITORIJI REPUBLIKE SRBIJE.STO ZNACI DA BROMAZEPAM,BENSEDIN,DIAZEPAM SME SE PITI.ETO TO JE TO.DA ZNATE DA SE NE ZEZNETE I DA ZNATE SVAKO OPRAVDANJE NECE SE UZETI U OBZIR.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:44 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by sanela »

Voyager wrote:
Ali recimo i Midol (Acetilsalicilna kiselina),
.::VOYAGER::.
Ovo je i Andol, jel tako?
Folkodin je derivat Kodeina, i ima slicnu strukturu Tebainu i jos nekim Opijumskim alkaloidima, ali nema psihoaktivno delovanje.
Primarno se ja mislim vezuje za Kappa opioidni receptor (OP2) te deluje kao jak antitusik, odnosno sredstvo protiv jakog suvog kaslja, uklanja ga delujuci centralno.
Moze napraviti false positive na MOP, zavisi koji brend UA testova se koristi.
Inace ne deluje analgeticki i nema potencijal za zloupotrebu.
Ovo ja pijem otprilike dva puta godišnje, baš protiv suhog kašlja. Sreća, pa me ne testiraju :) Ako nema potencijal za zloupotrebu, zašto ima crveni trokutić?
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dejanx »

ALAL TI VERA NA OVAKO OPSEZNOM OBJASNJENJU,DA NISI TI FARMACEUT PA SVE ZNAS O LEKOVIMA,BAS SAMSE ZACUDIO ODAKLE SVE OVO ZNAS,JA SE NISAM SUSREO NI SA JEDNIM LEKOM OD OVIH NA LISTI OSIM TRODONA,NISAM NIKADA NI CUO ZA POJEDINE LEKOVE,BA JEBO IM PAS MATER OVIMA IZ HEMOFARMA JEBALI SU NAS U KRAGUJEVCU STO SU NAM OBUSTAVILI NJIHOV MET,NEGO PIJEMO ONO MAKEDONSKO SRANJE.JA SAM NA 9K DNEVNO I NISTA KAO DA SAM NA 4K HEMOFARMOVOG,IMAM HEP C,I PLASIO SAM SE DA CE MI JETRA OTICI JOS VISE OD KADA SAM PODIGAO KUBIKAZU I OD KADA SAM KRENUO NA TERAPIJU OD 2008 FEBRUAR I MOGU VAM RECI DA SU MI REZULTATI ISTI KAO I PRE POCETKA TERAPIJE TJ. TRANSAMINAZE SU MI VECE ZA PO10JEDINICA STO JE NISTA.OVAJ MAKEDONSKI MET JE KAO VODA NEMA UDARAC KAO HEMOFARMOV,NIJE GUST,MA KATASTROFA,I ZATO GA DOSTA LJUDI KOD MENE ROKA STO JA NE ODOBRAVAM UOPSTE,I NECU NIKADA!JA GA PIJEM I RADIM NA POSLU KAO I SVI I NEMA NIKAKVIH PROBLEMA KAO OVI STO GA ROKAJU,SUSE SE,VENU,GORE IZGLEDAJU NEGO DA SU NA HORSU.IMA DOBAR SAJT KUCAJTE "PSIHIJATRIJSKA KLINIKA NOVI SAD SA TEMOM O METADONU,I U NJEMU CETE NACI "MITOVI" I"CINJENICE" O METADONU,STA SE MISLI DA MET UZROKUJE A STA ZAPRAVO RADI,TEXT SU PISALI DOKTORII MAGISTRI SA KLINIKE U N.SADU.TAKO JE KOD NAS U KRAGUJEVCU.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:43 am, edited 2 times in total.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Zmaj »

Secam se jednom davnih devedesetih u krizi,uff naleteo sam na Plivin Fortral ampule ,plava kutija sve sa paragrafickim znakom , cini mi se da ih je bilo 5 po kutiji,kada tada ne umreh....Tu je Voyager u pravu,mada mislim i mogu da tvrdim da Trodon(tramadol-hlorid) moze da se uzima preko Metadona,Tj nicemu ne sluzi jel znamo da Trodon pobija dejstvo Metadona,ali po ovim nasim Metadonskim centrima nemaju test za Tramadol-hlorid,mislim da ga ima samo VMA,ali nisam siguran.Sto se tice Valoron-a (tilidin - hlorida) mislim da se vise kod nas ne proizvodi u solucjij od 10 ml,sto ga je Hemofarm pravio,cuo sam da na Kosovu imaju tablete..Inace da se zna samo ako neko nije upucen,nemacki Valoron,isto,plavo bela solucija, Nema veze sa vezom,tj nema opijatsko delovanje na centralni nervni sistem,zato i valjda stoji ono Valoron -N...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:42 am, edited 2 times in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by sunrise »

Seroquel se definitivno ne smije piti jer ja sam ga uzimala i svaki put bila pozitivna na benzose
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

Tako je.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by sunrise »

yes yes
a moja doktorica nije znala zasto je tako dok se ovdje nisu pojavili ljudi u istoj situaciji
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply