LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Post by dejanx »

KOJE LEKOVE NE SMEMO PITI KADA SMO NA METADONSKOJ TERAPIJI DA NE BI BILI POZITIVNI.DA LI SMEMO PITI BROMAZEPAM
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by sanela »

Ja znam da ne smijete piti Caffetin da ne bi bili pozitivni na heroin.
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dejanx »

DA TO IJA ZNAM ALI POSTOJI LISTA KOJU ONI DAJU SVAKOM PA I MENI NA KOJOJ PISE KOJE LEKOVE NE SMEMO PITI,TRODON IBUPROFEN CAFETIN PITA OD MAKA,ZA NEKE NIKAD NISAM CUO,ALI JA SAM MALOPRE POZVAO KODNAS U KRAGUJEVCIKLINIKU I PITAO I REKLI SU DA SMEM POPITI ,ALI ME INTERESUJE NESTO KOJE SVELEKOVE NE TREBA PITI,KAD SAM JA IDIOT I BACIO LISTU.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by sanela »

dejanx wrote:,KAD SAM JA IDIOT I BACIO LISTU.
Pa bolan što baci listu? :)
Vjerovatno je različito u različitim centrima za liječenje. Kod nas u Sarajevu ne smiješ ni BZO - znači Apaurine, Lexiliume...
Pa nek ti ponovo daju listu, pa možeš ovdje prekucati da i drugi znaju.
toto-rina

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by toto-rina »

Pise samo za neki Pentazocin da moze izazvati razvoj simptoma apstinencije ako se daje bolesnicima koji su zavisni od heroina ili piju Metadon. Pomenut je jos samo Rifampicin da smanjuje koncentraciju Metadona u krvi. Ni jedan drugi lek nije opisan da se ne sme davati. Depresiori CNS mogu pojacati dejstvo i zato trebas oprez ali ne postoji lek koji kada bi popio paralelno sa metadonom da bi ti pozlailo sem blokatori.
Kafetin se ne kaze da se ne sme piti jer toga kiog boli glava obicno boli ujutru pa moze da dodje i popije tamo lek pred lekarom i kaze pijem jer me boli glava evo vidite.
Nema eto u uputstvu za Metadon ne pise, ne verujem da su nesto izostavili da napisu a bitno je.

Ne znam koju si listu bacio drzim uputstvo koje se dobija sa Metadonom i ne pise ni za jedan lek sem blokatora. Mozda onu koju su pisali u Ribaricima ali i u Kovinu imaju slicnu. Mogu da pogledam da nadjem englesko ali pise isto.
zac-gušče
Posts: 25
Joined: Sat Nov 06, 2010 10:22 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by zac-gušče »

čuj ja znam da kada si na heptanonskoj terapiji nesmiješ piti subotex ili ti subokson jer dobiješ jebenu krizu.ok
toto-rina

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by toto-rina »

Pa valjda je normalno da neko kada pije metadon ne popije lek koji sebi ima blokator opijatskih receptora toliko valjda zna i onaj koji nije probao Metadon ili nikada nije bio na terapiji. Ne znaju mnogo ali valjda to znaju.
Ja mislim da se mislilo koji od lekova normalnih moze da bude opasan ako se popije sa Metadonom, takvi ne postoje. Ali ako treba spisak i racuna se sve onda je to svaki blokator.

Ja tek sada vidim da je napisao da ne bi bio pozitivan na testu. I ne znam sta caffetin ima sto drugi slicni lekovi nemaju. Ima ono zlatno fancy pakovanje i nista vise. Pa popite neki drugi ima ih vala i Panadol i gluposti. Ja i dalje u to ne mogu da poverujem da ce pola caffetina dati pozitivan rezultat na opijat.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:44 am, edited 2 times in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by AnAna_mo »

Ja sam milijardu puta čula da se Kafetin ne smije piti, inače će test pokazati pozitivno na opijate iako si čist. Ja bi u nekim svojim kratkim periodima apstinencije od heroina pila leksiliume ili apaurine za smirenje i spavanje i kafetin jer me jako boli glava tada...
I nikad mi nije bio nalaz pozitivan. Uvijek sve u redu. I nisam jedini slučaj, znam pouzdano za još neke likove iz centra gdje sam išla.
Potpis.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:44 am, edited 1 time in total.
Post Reply