LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

Kako to sada ne ubrzava metabolizam kada se daje osobama sa manjkom hormona štitne žlezde samim tim i metabolizmom usporenijim recimo moja tetka to ima. i Ako se od njega znojite kao ja što sam i ako se mršavi ne toliko kao od aventisovog t3 hormona koji uzimaju bilderi pred takmičenje. Možda sam nešto propustio ali zašto se onda daje osobama sa sporim metabolizmom kao direktnim uticajem smanjenog rada štitne žlezde odnosna manjka hormona t4 i tsh? Zbunjen sam tu malo jer znam svoje reakcije i ne govorim samo o dejstvu sa trodonom da sam se osećao nekako ubrzanije i poletnije pa malo kao na nekoj sitnoj količini spida i to je tačno. A inače postoji i lek adipex takodje sam ga prodavao kao sredstvo za mršavljenje bilderima dok sam bio u tom sportu i nelegaln oj prodaji, crnom tržistu steroida a samim tim sam morao i znati i dejstvo , jer ne možepš čoveku prodati nešto što ne znaš kako deluje a još poželjnije da si probao ili bar malo učio o endokrinom sistemu naročito tiroidne, nadbubrežne, žlezde hormona rasta, testisa i hipofize koja luči mnoge prekursore hormona odnosno bukvalno, da kažem, ona sredstva koja idu pre hormona utabaju im stazu i podstiču njihove primarne žlezde da ih luče kao fsh na testosteron, tsh na tiroidni hormon t3 i t4 itd.
dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

Voyo iskreno da li ti sve ovo odmah iz rukava mislim, medicina, psihijatrija, faracija, farmakokinetika, normativna i zkonska regulativa bez uvrede jer nema onoga ne baš copy/paste ali makar wikipedia pa bar podsećanje ne sumnjam ja da si ti napredan dečko koji dosta zna ali toliko znanja do u sitnice sa 20 i koliko 5 ili 6 godina, ne znam ne poznajem te ali onda ili se genije koji samo čita jer ovo je sve teško samo i pročitati za te godine a pri tome imati i posao i imati i devojku aktivan društveni život, razumeš šta hoću reći. Ne nema ovde sujete ni malo što sam stariji a priznajem u mojoj glavi nema toliko naskladištenog jer u doba interneta nemam potrebu kao ranije kao klinac da zapisujem učim i što ne treba sada otvorim net i nadjem, što forumi, što wikipedia, rzne ispovesti itd. eto to me zanima možda tvoj okultni angažman doprinosti nečemu ali o tome nećemo ovde nego na p.p mislim zbog tebe i da neko ne uleti i začatuje sve i ode tema u kjurac,.
dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

evo moga copy/paste koji kaže da zamenjuje hormon koji je odgovoran za metabolizam

Lek TIVORAL® sadrži aktivnu supstancu levotiroksin-natrijum, koji je sintetska zamena prirodnog hormona štitaste žlezde. Efekti levotiroksina su identični efektima prirodnog hormona.

Lek TIVORAL® je namenjen za lečenje sledećih stanja:

* smanjenje funkcije štitaste žlezde (hipotireoidizam). To je stanje u kome štitasta žlezda ne proizvodi dovoljno prirodnog hormona
* gušavost sa normalnim nivoom tireoidnih hormona (tzv. eutireoidna struma), uglavnom kod odraslih kada se ne može primeniti terapija jodom
* sprečavanje ponovne pojave gušavosti nakon operacije
* sprečavanje rasta tumora kod pacijenata sa tumorom štitaste žlezde
* tokom terapije hipertireoidizma (pojačan rad štitaste žlezde) da bi se postigao ravnotežni nivo tireoidnih hormona u organizmu
* dijagnostička upotreba za testiranje funkcije štitaste žlezde

Ime leka : Farmaceutski oblik: Jačina: Pakovanje: Broj rešenja i datum:
TIVORAL® Tableta 100 mikrograma 5 blistera po 10 tableta (50 tableta) 6636/2009/12 od 26.10.2009.

IZGLED

Okrugle tablete skoro bele boje, ravnih površina sa unakrsnom podelom na jednoj strani.

5 blistera od PVC/AL folije po 10 tableta (50 tableta) u kutiji.

dakle i kod hipo i kod hiper tiroidizma se koristi što će reći da mu se može naći paraolela u SSRI i SNRI lekovima protiv depresije koji dovode lučenje hormona do normalnog stanja nema euforije jer će više tableta zolofta više serotonina nabaciti nego samo do nulte tačke i kraj otprilike to je dejstvo i ovog leka u oba slučaja on je tu da reguliše do normale rad hormona tiroidne žlezde dakle ipa i ubrzava metabolizam kad treba. ipak se okreće :D
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:13 am, edited 1 time in total.
dragance72

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by dragance72 »

To razumem u mladjim godinama negde od već 13, 14 počeo sam da se zanima za razne oblasti pa se kasnije posle nekih 190.tak godina vratio ponovo, još jednom, na sve te oblasti i naravno da sam ih drugačije video, mnogo zrelije, sve što sam preskakako kao nejasno ili me mrzelo ne mrzelo jednostanvo nisam imao vremena škola, plus lični hobiji plus i sport od mladih dana. Verujem da tu ima kako ti kaćžeš stvari koje, kada ukapiraš princip posle se same "slažu" uz minimum napora, naročito u farmacijiji i narkologiji. Ukapiraš signalne supstance, ukapiraš kako one deluju i kako se na njih putem spoljnih faktora može deloati i onda lako ide.A to takodje mogu da razumem skakanje sa oblasti na oblast nekada, ja sam umeo da čitam egzistencijaliste, pa posle njih grčke filosofe platona, aristotela, pa prelazio na filosofiju sociologije i četo azaspao za knjigom. Tako da te kapiram i čisto sam heo da potvrdim ono što sa mislio, ondosno kakav sam utisak stekao o tebi.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPI

Post by Voyager »

E, upravo neki taj fazon.
Hvala sto me razumes.

Ta-da..

.::VOYAGER::.
User avatar
Okolo
Posts: 5
Joined: Tue Oct 13, 2015 1:31 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Post by Okolo »

Da li je neko bio u situaciji da mora na operaciju, koja podrazumeva bar sat vremena pod opštom anestezijom, a da je bio na metadonskom održavanju?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Post by ziki »

Ja sam bio na operaciju pod totalnom anestezijom...a takodje na svojim opijatima,ne bas konkretno metadon ali je heroin,+ trodon itd..sto je mozda i gore.Nisam ni prijavio doktorima, probudio sam se posle operacije i sve je bilo ok..ali kad sam razmisljao posle o tome mislim da bas nisam pametno uradio. To ipak treba da se kaze..Verovatno da postoji neko resenje, i to anesteziolozi znaju sigurno. Ne bih se ponovo nasalio tako..
...
User avatar
Okolo
Posts: 5
Joined: Tue Oct 13, 2015 1:31 pm

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Post by Okolo »

Mene doktori iz Drajzerove uveravaju da neće biti problema, videćemo, idem sredinom meseca - operacija traje sat, dva (nadam se da se neću probuditi :( dok je u toku). Takođe, znam da će morati da mi daju nešto protiv bolova - a metadon će mi davati onako kako mi je propisano, jer će iz Drajzerove dobiti tačno i samo tu količinu - znači neće mi ga povećavati. Šta je tu uopšte efikasno protiv bolova, u tom slučaju?
Pozdrav i hvala Vam na odgovorima.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: LEKOVI KOJI SE NE SMEJUPITI KAD SI NA METADONSKOJ TERAPIJI D

Post by ziki »

Neces sigurno da se probudis u toku operacije, tako nesto ne verujem da moze da se desi.Verovatno ces se probuditi u svojoj sobi gde ce jos pod anestezijom da te prebace iz operacionog bloka. A za bolove znaju oni sta daju, tvoje je samo da trazis ako te boli.
...
Post Reply