skidanje sa suba

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: skidanje sa suba

Post by sunrise »

Migrene
nikako

tabletu ne mogu popiti jer sve sta imam u zeludcu je odavno vani,pa nakon toga izlazi sve nesto u bojama i mucim se sve vise

ako imam snage stavim cepic
ali,jako cesto ne mogu ustati iz kreveta
pomaze mi da budem u krevetu i da nakon par sati ako uspijem odspavai makar pola sata,tada sam vec puno bolje i od tog momenta mi pocinje biti bolje. Tako da sam vec od podne, 13 sati skoro i ok da mogu ustati iz kreveta.
Cepic jako cesto ne ide jer uz sve to jako cesto i proljev nastupi,mada u zadnje vrijeme bas i ne...
krevet,kanta za povracanje,marama oko glave i nadati se da ce san brzo doci...

No,ima jako,jako puno oblika migrene.moja prijateljica,starija zena,skoro 60godina,ona bude u krevetu po 2 dana i pocvaka krdo jako,jakih tableta i izgubi pojam o vremenu i svemu.ja tablete ne mogu piti jer povracam i samo nekako cekam da dodjem sebi..
Ako mi muz moze on ostane dok mi nije bolje ali cesto sam ja i mala same,pa se ona nekako sama zabavlja i igra i ceka da sam ok

Hvala Bogu,to je smao kod promjene vremena,znaci kad je toplo a onda dodje kisa,ili tako nesto...uopce mi nije lako pistai o tome jer me strah da c sutra biti isto
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: skidanje sa suba

Post by la_na »

sunrise katastrofa migrensk glavobolje brrr meni se nakon kome 12 dana to javilo nekih 3,4 puta . n eurolog mi rekao da postoji mogucniost da ce mi se konstantrno javljati i sva sreca to se nije dogodilo..
nqajgore je kad si nemas s cim pomoci

inace, ja sam probala dva dana bez suba i ne mogu. izgleda da jos nisam spremna na ovakve krize ponovo . poludit cu i ne mogu vjerovati ali odcgodit cu ovo malo, tj. probat cu preskakat jedan dan uzimanje suba i pod hitno moram gun izbaciti

inace ova dva dana nisam imala snag da ustanem iz kreveta i dodem do kompa, ne znam zasto mi je tako, pretpostavljam da je zato sto i inace imam kronicne bolove od prometne nesrece ...

svaka cast onima koji su u fazi ne uzimanja nicega !!
zac-gušče
Posts: 25
Joined: Sat Nov 06, 2010 10:22 pm

Re: skidanje sa suba

Post by zac-gušče »

e ovako mene su skinuli sa suba u zatvoru ne naglo več polako i kad sam došao
dokraja 1mg panika i onda poslje ni to kriza me tresla jedno tri tjedna.i malo po malo proslo .no kad sam izašo opet sam počeo uzimati sub.mislim si bolje manje zlo .nego heroin.
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: skidanje sa suba

Post by la_na »

ja sam katastrofa...
uzimam jedan mg cim otvorim oci i unatoc tome imam blagu zikru po danu, navecer ne mogu zaspat, zaspem pred jutro i onda se ne mogu probudit do popodne s tim da se vec negdje oko sedam osam pocnem znojiti ko ludak, ono hladni znoj.. i da nije to spavanje ono pravo vec ono u poluzikri kad se budis umornini nego sto s i isao spavati..
jebe me sto mi je stalno u glavi,,moras se skiniti , moras!!,, al ocito da moram polako cekat cu jedno vrijeme dok mi bude bolje na jednom mg pa onda smanjivat jos ili preskqakat dan ... eto izgleda da je to od ponovnog povecanja koje sam napravila prije kji tjedan ...
inesz
Posts: 55
Joined: Sun Jul 06, 2008 3:13 pm

Re: skidanje sa suba

Post by inesz »

Sunrise zao mi je zbog tvojih migrena ((
Ima li ti pomoci,zna li se razlog?
To onda stvarno mora da je gadno....
Sto se sub.tice evo meni je 29.dan,bolje je,mada to jos nije to.
Pomirila sam se sa tim da ce trajat malo duze i sad samo cekam i iscekujem da mi bude skroz dobro.
Fizicki je ok,najgore je proslo,mada se ponekad uhvatim kako zijevam,kisem,zima,jezims se i neda mi se nista.Najgore je sto ne mogu jos uvijek spavat u komadu bez terapije..
Tako je i meni bilo grozno kad sam sama smanjivala,dosla i do trecine i opet natrag na 4,5,6 mg.
Ma zeznut je taj sub,koliko ti pomogne toliko ga je i tesko maknut.
Ponosna sam sto ne pijem nista a opet s dr strane znam da bi se osjecala puno bolje da ga popijem...
MEDENI24
Posts: 10
Joined: Thu Jul 15, 2010 9:34 pm

Re: skidanje sa suba

Post by MEDENI24 »

la-na sorry,u meduvremenu sam se 'zaigrao'i sa 2-4,sad sam na 12mg(jedna i pol osmica),....i lud sam
Iskreno ni sam neznam koji k..... mi je bio ,jednostavno nakon par sati ona cetvrtina nije imala efekt....
Da,u principu sub djeluje :vise-duze,ne vise-bolje tj.jace,bar tako pise/u al pade to u vodu....Zaigro je glupa rijec jer 12 mg je puno i lagano sam oso u k.....u roku mjesec i pol....Rek'o sam ti da znam kako skinut tj.kako pokusat skinut tih famoznih 2 pa 1 mg.al neznam zasto sam se prepustio????????Al krenut cu opet prema nuli.....J..... me to sto se nakon cca 6-8 mjeseci djelovanje suba okrenulo,nisam vise ok kad ga pocuclam.....A da ne spominjem prokleti q-pin iliti seroquel bez kojeg sam u k......a kad ga uzimam(a moram)ubijen sam,vise neznam ni sam sta radit,ocito mi je potrebna promjena terapije i puno toga jer ovako dani mi teku bez smisla,totalno prazni,isti......sam da ti se ispricam kaj ti nemogu napisati cjelu pricu jer nemam zivaca za tipkanje,ni volje,nista.......probat cu sutra il preksutra,sorry....
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: skidanje sa suba

Post by la_na »

ma nema beda, skroz kontam kako je, meni su takoder dani svi jednaki i sivi i to je najveci razlog zasto se ze4lim makniti, zao mi je radi teb4e, ja sam u klincu jer se pucam, al ne prelazim 4mg u principu ...
samo da se od guna maknem to bi bilo divno, a onda jos smanjiti ....
MEDENI24
Posts: 10
Joined: Thu Jul 15, 2010 9:34 pm

Re: skidanje sa suba

Post by MEDENI24 »

la_na wrote:ma nema beda, skroz kontam kako je, meni su takoder dani svi jednaki i sivi i to je najveci razlog zasto se ze4lim makniti, zao mi je radi teb4e, ja sam u klincu jer se pucam, al ne prelazim 4mg u principu ...
samo da se od guna maknem to bi bilo divno, a onda jos smanjiti ....
Ne kuzim,pucas se sa suboxonom???il subotexom????ili sa subxonom jos uzimas nesto tj.imas 'izlete' tu i tamo???
la_na
Posts: 38
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:41 pm

Re: skidanje sa suba

Post by la_na »

sa xonom :( jbga.. nisam dop od kraja 4.mjeseca .....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: skidanje sa suba

Post by sunrise »

a sta imas od toga da se pucas njime?
kakav ti je feeling?kakva si nakon rokanja?
meni,osobno je sve to glupost....gun najveca....na dopu sam vise od 15god ali gun sam par puta napravila i to u pocetnoj fazi...no,svatko je drukciji

kakvo je to rokanje...
zavaravas se time da uzimas malo suba....mani sve to...uzmi si potrebnu terapiju i izbaci pod MUST rokanje i kreni polako da reduciras te pilseve i terapije.samo tako mozes nesto ok napraviti.oo ostalo je sranje i jos vece sranje i vrtis se i petljas se u krug

uzas
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply