Substitol

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: Substitol

Post by dee_87 »

Losa ti ta kombinacija skroz, tramali sa alkoholom.. Batali to... Prije dvije sedmice sam bila na dzenazi ,frajer umro kombinovo tako ko ti tramale i alkohol.. Nasli ga na Majevici mrtvog, neki kreteni sto su bili s njim ostavili ga.. Prvo svi kontali da se od dopa izvrno, kasnije se ispostavilo da je guto tramale i zaljevo alkoholom.. Jbga mozda je malo sjeb sto ti ovako pisem, al i ja sam se sokirala kad sam to cula.. Jer sam i sama x puta pravila takve gluposti sa tramalima i pivom..
Pozdrav ti..
txvlr
Posts: 14
Joined: Sun Mar 28, 2010 11:55 am

Re: Substitol

Post by txvlr »

hvala, batalio sam alkohol
spustio sam tramal retard na 3oo mg,
a za spavanje sam našao neki lorazepam 1mg i sanval 5 mg
sinoć je bilo dobro,samo ujutro sam tako zmantrani bil
sutra poćinje 7 dan bez substija iv
pozz
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:02 am, edited 2 times in total.
txvlr
Posts: 14
Joined: Sun Mar 28, 2010 11:55 am

Re: Substitol

Post by txvlr »

pozz
naravno bez substitola evo već 8 dan
danas sam uzeo 200mg tramal retard, izbacio sam sanval koji me ujutro nosa kao pjanog
jedino pijem lorazepam 1 mg podne, malo kasnije i 2 pred spavanje
ali evo opet listovi me toliko zezaju, samo se okrećem, udaram glavom rukama i nogama po krevetu, ludim
juče nije bilo tako, a popio sam 300mg retarda lorazepam i sanval
možda ima veze što sam danas pio pivo,dva,tri
sutra idem na 100mg tramala i v ponedeljek još100 i toa e toa
najgore je prošlo, zima, osjećaj pregaženosti kamionom, tona na glavi, težina,
i stvarno danas me 200mg tramala i lorazepam super odradi
ali sad, leže ja al ne leže vrag
pozz
ode ja udarati nogama po ušima
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:01 am, edited 1 time in total.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Substitol

Post by MasacreEnElDiscoBar »

pozdrav,,isprichavam se shto ulechem sam tak!,,nije me dugo bilo...mislim da sam negdje vidio da je netko napiso da je Substitol isto ko MST-,,,,e sad poshto sam ja bio na MST,,a tu se pishe o nekom ugodnom i euforičnom osjechaju od Substitola,,Nerazumijem ima li tko da malo pojasni razliku od MST-a i Substitola??,,Jer znam da je MST(morfij-sulfat) i da dok sam ga uzimo kao i u bolnici tako i doma 3 puta dnevno po 130mg.znachi jedna tabl.od100mg i jedna od 30mg.(siva i crveno-ljubichasta),, okej nema veze,,nego kako iss kako sam uff...,,jaj,,,nego kako to da kod mene,a i kod drugih nije bilo nikakve euforije ni nicheg drugog od MST-a,osim shto nije bilo krize, bilo je sve skroz normalno, al bash normalno...Znam da pravi morfij shiba uff,,uzimo sam fentanyl(flastere), Duragesic, itd.druge vrste bash ''morfija'' i oni su radili, ali MST je samo pokrivo krizu i bio sam normalan(0 od euforije)..E sad jel ista stvar Substitol i MST?
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Substitol

Post by SuperSynthetic »

Sunrise je verovatno u Beču pošto sam ja jedino tamo video Supstidol. Tamo je država sa tim tabletama malTene iskorenila dop. Ko je lud da pazari dop kad drzava džaba deli morfin. Svuda se valja taj supstidol. Na ulicama. Ne mogu sada da se setim da li beše karls platz ili shveden platz? Zaboravio sam.
Supstidol je morfin u vosku. Može da se guta. Neverovatno dugo drži. 48 sati garant, mozda i tri cela dana i to od jednog. Stvarno.
E fora je da treba znati skuvati ga i otkloniti vosak te se roknuti po tetki sa cistim morfinom. Jedan Svaba to nije dobro uradio jedanput i sav se naduo od tog voska koji nije lepo odstranio nego ga je spuco u venu.
To je scena u Beču. Supstidol - morfin i koka. Koka im i nije bas nesto. Afrikanci je valjaju- I tako.
I samo još ovo - Beč je kao stvoren da se tamo radiš dopom. I Zagreb. Mnogo više nego bgd. I bgd je bio isti takav grad ali se promenio. Sada i nije neki fazon da se u ovoj atmosferi radis dopom ovde.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Substitol

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:59 am, edited 1 time in total.
ssarg
Posts: 2
Joined: Thu Jun 23, 2011 1:52 pm

Re: Substitol

Post by ssarg »

OK ljudi, nova sam ovdje.

već sam godinu-dvije na MST i napokon sam odlučila prestati, lomi mi psihu previše, preemotivna sam postala i blablabla da ne govorim što sve ne.... pauze nisam imala u to vrijeme, samo sam ga rokala.....
naravno, nabavljala sam ga na ulici jer ono, dop je bio preskup, tip mi je upao da je to bolje od dopa, em manje love em bolje puca...
i je....
ali najgore je to što sam naravno navikla raditi na tome, i sada više ne mogu zamisliti posao bez toga.
evo danas je drugi dan bez i ja jednostavno NE MOGU PODNIJETI BOLOVE.
lomi me previše.
ne znam kako da se maknem od toga...
ima li netko od vas neki savjet, pošto nisam registrirana, niti smijem zbog posla, radim tamo di radim i to bi se odmah saznalo.......

ako mi netko može bar malo pomoći - stvarno ću do groba bitzi zahvalna!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Substitol

Post by MasacreEnElDiscoBar »

zdravo!!,,probaj smanjit na chim manju dozu,,poshto si 2.dan bez njega...nabavi Tramal(tramadol,lumidol),uz njega probaj koji apaurin(normabel), ali ne uzimati tramal duze od 2tjedna jer on u sebi sadrzi otp.20%morfija...tako da sad zavisi koliko si tableta uzimala MST, probaj pochet s 800mg.Tramala+Normabel, Normabel prevencije radi, ako ti bude malo Tramala i trebalo ti bude vishe doze..(Jer od visokih doza Tramala su moguchi epi napadi, a normabel to sprijechi)..Ja sam bio ovisan o Tramalu 2 god.,,pa otprilike znam kako funkcionira...Stvara jaku ovisnost nakon dugorochnog uzimanja, pogotovo visokih doza koje sam ja uzimo...mozesh probat i s methadonom, ali opet to te vodi sve iz jedne u drugu ovisnost...Tako da najbolji savjet!!! Ako nisi 2 dana uzimala MST i nikakve druge opijate uzmi Suboxon, ako si u moguchnosti...1.dan 2mg,pa poslje 5,6h josh 2mg.,,2.dan odma 4mg. i po potrebi kasnije josh 2mg. Tako da ti tjelo izbaci morfij i suboxon popuni one rupe...Kasnije, ako si u moguchnosti uzimati suboxon 8mg. svaka 3-4dana...(on blokira opijodne receptore i nesme ti past na pamet uzimat na njega neke opijate),,uz njega slobodno koji normabel i za spavanje neshto, Prazine il Seroqel)...Suboxson samo ako stvarno nisi 2 dana uzimala MST...A tramalima mozesh rjeshit bolove...Al probaj ne zamjenit MST s Tramalima...P.S. nikako ako uzmesh suboxon nemoj nikakve opijate(tramal,methadon,heroin itd..) uzimat!!!!!
Moj najbolji savjet je da probash, ako si blizu zg da odesh u vinogradsku il kod svoje doktorice il doktora opche prakse i kazesh sve shto si tu napisala, da ti probaju pomoch...A siguran sam da hoche nekako...tvoj dr. opche prakse ti moze prepisat neke recepte koji bi ti pomogli bez da budesh registrirana ko ovisnik...Zelim ti svu srechu!!!!
Post Reply