Moze li bolnica i metadon da isprovociraju psihozu?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Migoda
Posts: 6
Joined: Mon Sep 13, 2010 11:07 pm

Moze li bolnica i metadon da isprovociraju psihozu?

Post by Migoda »

mam trenutno uzasnu situaciju koju ne znam kako da rešim.

Brat mi je smešten u bolnicu zbog čestog alkoholisanja i uzimanja metadona. Dijagnoza pre toga, potvrdjena od strane dva doktora, je bila bipolarna depresija, ali kad je došao u bolnicu rekli su da su te dijagnoze pogrešne i dali mu nove.

Nama, najbližoj rodbini, nikakva informacija nije data tada a ni do danas.

Zatim, doktor ga je stavio na metadonsku terapiju. U bolnicu je stigao svestan i normalan. Ali od dana kada je krenula metadonska terapija moj brat je zaspao i spavao, buncao, nije jeo 7 dana. Rečeno nam je da je sve to od uvodjenja metadona 65 kapi, jednom dnevno, ali ja dobro znam da je on mogao da uzme i 120 kapi i da mu ne bude ništa. Okolo bolesnici su tvrdili da sa njim nešto nije uredu, čak i medicinski tehničari. Onda sam napisala mejl doktorki da šta god mu daje, da prestane sa tim, jer želimo da se probudi.

On se probudio skroz, ali njegovo ponašanje je zastrašujuće drugačije nego pre. Ponaša se kao luda osoba ne znam kako to da opišem drugačije. Nikada pre nije bio takav tokom celog života, bio je zavisnik ali nije se ponašao kao da je potpuno mentalno lud. Medjutim sada se svestan ponaša strašno i mi smo užasno zabrinuti. Navodno su prestali sa metadonom a i on sam nam je rekao da mu danas nisu dali metadon. On nam je u poverenju rekao da su doktori eksperimentalno probali neki nov lek na njemu i da je on to morao da potpiše, ovo ne znam koliko možemo da mu verujemo.

Razlog zašto sam stavila u psihoze ovaj problem je što se on sada ponaša psihotično, dok pre tog leka nije. Moje pitanje ako neko može da pomogne je da li je moguće da su mu lekari dali tako nešto, koji lekovi izazivaju psihozu i šta da radimo. Plačem jer se bojim da više nikad neće biti normalan. Molim vas pomozite mi
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Moze li bolnica i metadon da isprovociraju psihozu?

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:50 am, edited 1 time in total.
User avatar
Migoda
Posts: 6
Joined: Mon Sep 13, 2010 11:07 pm

Re: Moze li bolnica i metadon da isprovociraju psihozu?

Post by Migoda »

Hvala Voyager, tvoj odgoovor mi ima smisla i pomogao mi je. Jedino što su oni sada stali da mu daju met? :axe:
Post Reply