Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ovisnik sam o heroinu i muchim se terapijom heptanonima sad na 20 tabl.(100mg) nisam dobar bez 60,70tableta hepova...Bio i na Subutexsu,ali nisam josh spreman!!!...Dali zna tko dali se u HR prepisuje Morfij ko terapija umjesto Methadona????Puno vishe mi odgovarao Morfij!!!Na Methadonu se zatvaram ko da si kopam rupu ispod sebe,a on uzasno veliku u mozgu...al prži uff....užas...
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Beobandit »

Znas li koliko bi ti Morfina trebalo da te pokrije, sacuvaj boze. A nijedna kolicina ne bi smanjila nervozu, slabo bi jeo, lose spavao. Pre Metadona i Tramadol je spasavao od heroinske krize bar mene. Kada sam zapao u Metadonsku za vreme nestasice ni kombinacija Trodona sa Hidromorfonom nije pokrivala sve. Sredila je dobar deo krize ali je ostala takva depresija, praznina, hladno mi je bilo non stop, smrsao sam, nervoza uzas. A osecam rad Jurniste u glavi a telo uopste nije skroz sredjeno.
Posle Metadona nista vise ne pomaze kao pre od opijatskih analgetika. Jednostavno pijes, pijes a kao da nista nisi uzeo.
Ne da ne pomaze uopste, pomogne malo ali ni priblizno kao onima koji nisu na Metadonskoj Terapiji.
Ne moze tek tako da se prestane sa Metadonom i predjes na drugu terapiju nema te koja ce zadovoljiti.
Morfin osim sto krace deluje sem onog sa produzenim dejstvom on je i dosta slabiji od Metadona, mozda i duplo.
Mozes da zapocnes sa drugom Terapijom ali moras popiti bar pola svoje doze Metadona i polako ga tako izbacivati.
Prelazak na Morfin prekosutra ili za 3 dana si u krizi unutrasnjoj nekoj groznoj koja ti nista ne dozvoljava.
Mozda uvoditi vise Morfina a smanjivati polako Metadon bi bilo resenje ali ko ce ti dati i jedno idrugo ne znam.
Naravno ne obican Morfin nego sa produzenim dejstvom.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:57 am, edited 2 times in total.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by darla »

Decko je stvarno mislio da mu treba 70 tableta !!
User avatar
Al Kaloid
Posts: 57
Joined: Wed Jun 17, 2009 2:22 pm
Location: Beograd

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Al Kaloid »

Nema razloga da laze, siguran sam da je podigao toleranciju sa 100mg na 200-300mg to je najmanji problem uraditi.
Koliko sam cuo od mog drugara - dobijao je 40 tbl. heptanona od svog lekara u Hrvatskoj. Mi smo u Drajzerovoj imali od 87-93 godine terapije od 40-50 hepova dok nije dosao selja iz Kragujevca koga su postavili za nacelnika i svima poskidao terapije po 5 puta manje, kasnije je posle 95-e proneverio vise od pola miliona maraka iz ustanove i zapalio preko. Niko ga vise nije video, a pacijenti najebali bez terapije samo tako. Dosta njih je bilo bas kriticnih koji su tada i riknuli bez meta ( na 6-7 tableta ).
Tada se delilo sakom i kapom, opusteno se delila terapija 200-300mg dnevno, a i danas u Americi postoje pacijenti koji su cak na 500mg, gledao sam neki dokumentarac, a najveci deo njih je na dozama 150 - 300mg.
Danas je u Srbiji situacija poostrena kao zbog iskustava koje su imali pre 20 godina, kako kazu neki lekari.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by MasacreEnElDiscoBar »

da znam uzet po 60,70 kom...,al ne svakodnevno...terapija mi je 20kom...vidim da užasno prži taj hep.pogotovo kad su tako visoke kolichine kao u mom sluchaju...jednostavno mi ne odgovara(a, i stekao sam visoku toleranciju na njega jako brzo i mogu ga pit ko,mogu ga se fakat natrpat...)..najbolje sam chist!!! Al to mi ne uspjeva na duže vrjeme...tu u HR nekima se da morfij,bio frend dobio kod Sakomana i kaze da mo jbno...Meni ne odgovara ni methadon ni subuxon zatvara me,s nikim se ne druzim u zadnje vrjeme samo da me niko nishta nepita...okej mi je bilo s morfijem podigo bi me skoro ko dop...A brijem da se s njega puno lakshe prebacit na sub.dok ti bude dosta...Sad znam da postoji Kapanol,nekima daju i Fenatil(flastere),to nebi...vidjet chu...Ma da me ne pokrije skroz morfij josh bolje...bar che me malo strest da se pokrenem il nesht...Pozdrav!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:56 am, edited 1 time in total.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by Beobandit »

Tacno je da tolerancija Metadona moze da se podigne do bukvalno pola litre. Telo se navikne i izbacuje. Najbolji nacin da se to uradi je da se paralelno sa Metadonom uzimati heroin. 3 puta popijes 100 mg i 1/2-1 gr heroina i tebi je sledeci dan malo samo 100mg Metadona. Tako se ljudi zajebavaju i odlaze u k****. Ja sam prvo hteo da poimazem ljudima dajuci im malo Metadona kada su u krizi posle sam shvatio da se nisu skinuli nego su samo na vecoj kolicini i heroina. Od tada ne dajem nikome vise da mi se valja po zemlji ispred vrata. Moze samo da dobije ako ide kod lekara da ne ide u krizi i to roditeljima da dam. Inace vise da dajem u pauzama drogiranja nema sanse.
Sto se tice Morfina tj Hidromorfina u mom slucaju verovatno je doza bila mala koju sam dobijao. Jednostavno nisam mogao da ocekujem da mi dom zdravlja koji nikada nijednom pacijentu nije prepisao Jurnistu daje taj lek u dozi koju ja hocu. Tri puta su mi je podigli i stigao je Metadon. Podigli bi verovatno i jos. Ali ne mnogo. Verovatno ni ja nisam pravilno pio lek jer sam uzimao na sat vremena po jedan od 16 mg ali 5 komada nije delovalo odmah nego mi je 6-7 h trebalo da krizu smanjim. Te grceve u misicima koji su me sabili te bolove u kostima taj uzas pamticu o kraja zivota.
Bar je ostalo upisano u kartonu da podnosimodlicno i vece doze pa u slucaju nestasicve ponovo da mi daju Jurnistu.
Nadam se da mi nece trebati.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by MasacreEnElDiscoBar »

E da Voyager znao da postoje vishe vrsta... neki zeleni pa veliki bjeli(otvorio stranicu s Methadonima i valjda stotine vrsta,slike)ma ima ih svakakvih Methadona,al neznam jer se tu u HR moze dobivat...Znachi Methadon Alkaloid kazesh?To samo proizvodjach drugi...Hvala,pitat chu...sutra idem u Zg na kontrolu,jer ovaj Plivin uzas,nad uzasima...Neznam jer se mora nadoplachivat uz recept vidjet chu shta i kako mogu,s ovim je sranje ...Mozda neko iz HR dobivo neki drugi Methadon??,,ja nisam chuo,znam samo za taj Plivin...uff...Ajd Pozdrav!!!
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: Terapija umjesto Methadona,Morfijem??

Post by darla »

imas krkin, al ne znam kakav je..
Post Reply