Takozvana "jeza", šta je to?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: Takozvana "jeza", šta je to?

Post by Beobandit »

Popusiti joint preko metadona za mene je nesto najgore sto moze da se desi. Neznam kako bi bilo kada ga ne bi popio a samo popusio travu verovatno bi se borio za zivot ali i preko Metadona ja dobijem neke umisljene bolove. A onda ne pomaze ni jos 50 kapi. Ta smorenost, ukocenost, paranoja ne moze se meriti ni sa cime. Jednom sam pre nekih 3-4 god to uradio. Ja sam duboko u sebi bio svestan da mene ne boli desna strana stomaka jer ne moze da boli jetra koliko znam a i kako je bas tada pocela da me boli ali jdnostavno bol je bio sve gori i gori na kraju sam se drzao rukom za to mesto, da bi u isto vreme poceo da osecam da mi preskace srce, e onda sam se ukenjao ali znao sam da je trip od vutre. A mozda i dolazi do nekog trovanja mesavinom nekog sastojka iz met i thc ili nekocega sto ima u smrdljivoj travuljini. Mada mislim da bi culi za tako nesto kao sto znamo da koka i alkohol kada sekonzumiraju zajedno daju toxicnu bombu za jetru.
Zatoja kupinovo vino kada pijem uz koku svedem na najmanju meru. Mada nije isto piti i zdravo vino i recimo neki whiskey ili votku.
Za jezu mislim da se oseca sve dok se organizam muci da izbacuje otrove. Naravno naviknut je na prisustvo opijata i ne unosenje poremeti sve. Dok ih uzimas bol i svaki osecaj ti je umanjenj a sto duze uzimas sve vise osecas stvari pod opijatima kao normalan covek, na kraju vise i ne deluju na suzbijanje nekog bola nego samo na aniliranje krize jer nastaje opsti haos i poremecaj kada se ne unese droga. Jeza, zevanje, sve je to deo te patnje. Neko bi pitao zasto se zeva u krizi kada ti se nikada manje spava, u stvari tebi je organizam umoran, iscrpljen njemu je potreban odmor ali mu je vise potrebna droga pod kojom je navikao da bude. Mozda neki lekar ima struicnije objasnjenje ja ne znam.
Post Reply