ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

delux devill
Posts: 1
Joined: Mon Feb 15, 2010 11:02 am

ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by delux devill »

ukratko ovisnica sam od svoje 14 godine sada imam 34 uskoro 35. Vec zadnjih 10 godina sam na terapiji hepom 15 dnevno,,sto znaci da dok imas ziher terapiju uvijek se pocastis i dopom, Mesjutim napokon mi je sve dozlogrdilo.Isada moje pitanje u mjesec dana sam se spustila na jedan hept,a sada vc sedam dana ne pijem neg se pomazem lumidolom tj tramalom.Citam po postovima da nije moguce se navuci na lumidol odnosno tramal tako brzo. Zanima me da li sam krenula u pogresnom smjeru jer cak uz pomoc lumidola i nije tako strasno s obzirom da sam na terapiji hepom godinama, btw ne zelim da mi se dogodi da lumidol zamijeni heptanon . Hvala
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by Boban »

delux devill wrote:ukratko ovisnica sam od svoje 14 godine sada imam 34 uskoro 35. Vec zadnjih 10 godina sam na terapiji hepom 15 dnevno,,sto znaci da dok imas ziher terapiju uvijek se pocastis i dopom, Mesjutim napokon mi je sve dozlogrdilo.Isada moje pitanje u mjesec dana sam se spustila na jedan hept,a sada vc sedam dana ne pijem neg se pomazem lumidolom tj tramalom.Citam po postovima da nije moguce se navuci na lumidol odnosno tramal tako brzo. Zanima me da li sam krenula u pogresnom smjeru jer cak uz pomoc lumidola i nije tako strasno s obzirom da sam na terapiji hepom godinama, btw ne zelim da mi se dogodi da lumidol zamijeni heptanon . Hvala
Takva kombinacija je "road to hell" pogotovo ako pijes na "svoju ruku".Trujes organizam strasno.Za spustanje ti je naj bolje da to radis samo sa lekom na kojem si, bez postapalica jer moras malo nelagodnosti osetiti da bi dobila rezultat.Pozdrav
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by Beobandit »

Svaka tebi cast ako si uspela pa makar i da zamenis Heptanon Tramadolom iako to ne zelis ocigledno, to je ne znam kako i sa cime da uporedim.
Kao da svaki dan jedes Tortu celu a sada jednu baklavu. Tramadol je sjeb ali je prema heptanonu... pa Tramadol ne pokriva vise od 20% prave krize bilo u kojim kolicinama da je uzet.

Vec zadnjih 10 godina sam na terapiji hepom 15 dnevno,,sto znaci da dok imas ziher terapiju uvijek se pocastis i dopom
Izvini ovo je malo van teme ali kako ja nemam zelju da se uradim dopom preko 40 mg Metadona, KAAAAAAKOOOOOOO?
Imam Trodon kuci, Jurnistu kuci u fioci, zajedno sa Diazepamima, Rivotrila nema vise jer sam popio... ali kako nemam zelju da popijem nikakve lekove, da se uradim nicime. Dobro zanemaricemo koku ona nije opijat, jer vidim da svi opijatski zavisnici na Metadonu, Hepu, Subutex (ajde ne bas svi) ali dosta njih trazi prostora za fix. Ljudi zelim vam da vas sve Metadon pokriva kao mene najstvarnije. Objasnjavao sam 100 puta sada cu 101 da je meni pogled na heroin dok sam na Metadonu kao da osobu koja se sprema da zavrsi heroin neko posavetuje a zavrse vutru eto takav mi je filing za heroin. Ali ajde upao sam na temu izvinte molim.

Znaci Tramadol je uspeo da pokrije potrebu za opijatima kada si se vec toliko spustila?????
U Bgd je mnogima Tramadol droga godinama, kako i sta zadovoljava u njima to vec treba njih pitati.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Bok! Gle ja sam bio ovisnik o Lumidolu(Tramalu) i vjeruj on moze bit pogodan kod ovisnika samo za zlouporabu(drogiranje)ili za kratkotrajno uzimanje(do max.mjesec dana) s ciljom skidanja s nekog drugog opiata,poshto sadrzi oko 20% morfia...ja bio povremeno uzimo Tramal i bilo mi ok..dok nebi krenuo nakon otp.nekoliko mjeseci svakodnevno i po 20-40kom..od 50mg. normalno s normabelom jel velike kolichine uzrokuju epileptichki napad,a nakon nekog vremena se strashno brzo razvije tolerancija pa su potrebne sve veche kolichine s kojima na kraju nebi imo nikakvo zadovoljstvo smrshavio bi lice bi mi se izoblichilo i tak...bila mi dobra 1.godina uzimanja,al uzevshi u obzir da sam s tim prvim pocheo!! muchio se s njima oko 4,5god..naravno kasnije u kombinacijama s metadonom shto mi bilo fino...znachi Tramal pogodan za kratkotrajno uzimanje jer stvara teshku ovisnost!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:57 am, edited 1 time in total.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by MasacreEnElDiscoBar »

e u mom sluchaju,ja sam uzimo kombinaciju Tramala i Heptanona i bilo mi okej,josh jachi flesh neki...mozda od osobe do osobe...jer sam imo i prepisano Tramal 200mg.i Heptanon 50mg..normalno Tramala mi 200mg.nije bilo dovoljno pa bi uzimo vishe,a tako i Metadon..pa bi skido krizu Heptanonsku Lumidolom(Tramalom) i obrnuto...Znam da mi je Tramal pomogao da reshim krizu od dopa...Al ga pocheo duže uzimat i to nije dobro...užas poslje...Nije za terapiju nikako..Ako se stvarno želi prestat s drogom treba proch na Subuxson i bit jedno vrjeme i postepeno ga skidat ima blokator tako da na njega opijati ne djeluju,chak je kombinacija s opijatima po život opasna...Sad kad je dosta droge hm????
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:55 am, edited 1 time in total.
slawi
Posts: 14
Joined: Mon May 10, 2010 4:18 pm
Location: HrVAtSka

Re: ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by slawi »

proBala sam i VJRUJ MI IZ VLASTITOG ISKUSTVA: mojeg i mog bivšeg : NEMA
ŠANSE!! ako si ovisna o dopu; dosta ovisna NEĆEŠ iZDRŽATI!!
NEMA šAnSE::: (iskreno; dobronamjerno; iz iskustva)
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by Zmaj »

Kakav crni Trodon...nema goreg leka ni zajebanijeg!!! Caskom ces da popijes epi-napad,al caskom,doduse uz kombinaciju Valijimumom ili nekim drugim Benzodiazepinom smanjujes na minimum,ali...nikad se ne zna...
Tramadol-hlorid (Trodon,Tramal,Tramadol ,Sintradon,ili kako vec) ne ide preko Metadona,nikako!!!
Em sto smanjuje dejstvo , ili cak skoro nacisto ponistava dejestvo Metadona, em sto je tesko djubre.Kod nas,mene u gradu na psihijatriji je najstrozije lekarima zabranjeno prepisivanje Trodon-a!!!! Pre ces dobiti Metadon nego Trodon...Cudi me da Voyager-a odradi preko Meda,jos i.v. trodon..if kad se setim onog smeka badema kada ga ufiksas u venu,,,uuuu..strava,pre sam za to da se piju ampule nego I.V. a tek solucije,majko mila, onaj mentol u ustima sto ostane satima, one glavobolje...Stoji da sredi zizu,al stoji i
kad se navuces da je zajebano u picku materinu!!!!!Zato zaista ,ali zaista ne bih ovoj curi savetovao nikako da se sa Heptanona , prebacuje na Tramadol-hlorid...Pa vi bar u Hrvatskoj imate Morfijum sa produzenim delovanjem,sta ces lepse i bolje od toga...Pozz :)
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ovisnica 15 godina skidanjem lumidoloom upit

Post by sanela »

Ovo je tema stara skoro godinu dana.
Post Reply