STA SAD? One scene,second time...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by Boban »

sanela wrote:@ Bobane vrijeđanje nije dozvoljeno na forumu. Slijedeći put ćeš radi ovakvih izjava biti banovan.

Ok slazem se.I posle toga dozvoljavas ovom moronu da se sa svojim homorom na razini srednjoskolca sprda na osnovu toga.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by sanela »

BOBAN wrote:
sanela wrote:@ Bobane vrijeđanje nije dozvoljeno na forumu. Slijedeći put ćeš radi ovakvih izjava biti banovan.

Ok slazem se.I posle toga dozvoljavas ovom moronu da se sa svojim homorom na razini srednjoskolca sprda na osnovu toga.
Ne dozvoljavam. Čim sam vidjela, post je obrisan i sad mu upućujem upozorenje.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by Beobandit »

Da li to Anti-Metadonski misionar mene spominje.

Mogu da te uputim na mesta gde ce te rado saslusati. Prvi Maj, Sveti Sava, Zemun Apoteka, drzavne i ostalo.
Ej bre ovo je postala metadonska drzava.Sada zovem Drajzerovu da se izvinim za sve pljuvanje i da trazim Jasnu Daragan da joj kazem da ne znam koja vrsta aliena je otela ali je definitvno nesto poboljsala u njenoj glavi. Kada su oni poceli da pricaju kao ja, pa vama ostaju samo male zatvorene grupice, nalik na sekte, Raskrsce, Kovilj ili Kovin ne znam i tako to.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:01 am, edited 1 time in total.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by saša-ex »

Voyager wrote:Druze, ti imas sada puno pravo na Metadonsko odrzavanje, sto je upravo ono sto ti treba.
Metadon koji se daje u nasim klinikama je pravi Metadon i ima bolji rad od Heroina, znaci zadovoljio bi te u potpunosti i imao bi potpuno normalan zivot, zavrsi obi fax, sve normalno.

Jer, ti si vec bio tamo, ali nisi imao indikacije za Metadon, vec su pokusali da te skinu pomocu blokatora Nalorex-a.
To je uvek tako, takva je procedura.
Osobe koje nikada nisu bile lecene u bolnici uvek prvo skidanje Tramadolom i posle blokatori.
E, ako i posle toga napravis recidiv i ako im sve to tamo ispricas i ako im jednostavbno kaze sistinu, da ne mozes da izdrzis bez opioida, d ane mozes da zivis na blokatorima, da si opioman i da ti je dosta svega i da zelis stabilan zivot, jer ti blokatori nista ne pomazu.
Samo lepo ispricaj sve kako jestem, tvoje stanje, obavezno ponesi papire i otpusnu listu od proslog lecenja tamo i sa bilo kojih lecfenja koje si imao bilo gde, znaci recci im sve svoje pokusaje da s eskines, to je jako bitno i videces dobices Metadonsko odrzavanje veoma brzo.

Bez obzira sta da im ispricas, oni bi ti sami ponudili odrzavanje.
Cim pacijent ne uspe sa blokatorima, smatra se da je tezi ovisnik i da je potrebno da ide na Metadon.

Znaci ti bas trebas ponovo da odes u taj isti Metadonski centar koji ti je doa Nalorex i da im kazes u kakvom si stanju.
Metadon decko.
Ako hoces normalno da zivis, idi u isti taj centar i trazi Metadonsko odrzavanje.

Dobijas ga garantujem ti.

Srecno !
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by supergenije »

Voyageru,otkud ti ideja da ce da mu daju met??
Jedino ako se od 2007 nesto promenilo u zdravstvu a niko za tu promenu nije cuo.
Trazio sam met 2007 i znas sta su mi rekli. NEMA BESPLATNOG DROGIRANJA iako sam bio povratnik koji se bezuspesno skidao na razne nacine.
Kaze da bi dobio met moras da imas hep C ili sidu i da si 10 godina registrovan narkoman. Ja te uslove nisam ispunjavao i cao zdravo!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by saša-ex »

Voyager wrote:
Ako hoces normalno da zivis, idi u isti taj centar i trazi Metadonsko odrzavanje.
da,da,bas ce normalno da zivi....
SAMO CEO ŽIVOT...
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by check021 »

Ljudi nisam dosao ovde da se raspravljamo sad o nekim glupostima vec da vidimo kako stoje svari.Znaci,ja sam bio vanbolnicki lecen trodonom,i posle su mi uveli nalorex.Eto nije uspelo,jer koliko kontam jednostavno ne mogu da odolim.Jedno vreme je uspevalo i sad...cvrc.Ako im pokazem papire,sve,uvodjenje na trodonsku terapiju,pa testovi,pa uvodjenje nalorexa,ako pokazem dokaz o upisnini na fakultet i povedem mozda roditelje...da li bi dobio metadonsku terapiju?ja lezanje u bolnici ne mogu i ne zelim sebi da prijustim,pa s toga moje sledece pitanje je-da li,da bi se sprovela met.terapija,moram lezati tamo ili ...?ako dodjem u apstinenciji,negativan na opijate,da li onda...?
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by Beobandit »

Ima ljudi koji su opo 5 puta lezali u Drajzerovoj panisuna Metadonu, a drogiraju se 6-7 godina i imaju hcv. Nisunipod mozda za Metadon. Menije tako odvratnosto ti ovo pricam jer ja znamsta je zelja za opijatom, ali da neko tako mlad ima takvu zelju meni to nije jasno. Gde su ti drugarice juri njih, smrci koku, zovi kurve iz agencije, zajebi opijate. Ne diraj speed, ne pusi travu, ne pusi sit, ne gutaj eksere, samo coke vikendom i kurvice. I boli te k na to kada se navuces opijat je tako daleko da dalji ne moze biti. Svakim danom fudbal sport zajebavanje, vikendom zezanje. Nije to tako skupo kao sto izgleda na heroin leti mnogo vise para veruj mi.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:01 am, edited 1 time in total.
Post Reply