STA SAD? One scene,second time...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

STA SAD? One scene,second time...

Post by check021 »

evo javljam se i ja koji je otvorio temu "Trodonska terapija". Heh... evo mog trenutnog stanja...Posle visemesecne terapije Nalorex-om,USPESNE,pao sam u iskusenje...dobio sam neki veci kes,smuvao se sa burzujkom,i imao sam 500e u dzpu.Taxi,lerdi,shema,5ica dopa,tetovaza i sve je opet pocelo...pa sam opet iskulirao kod ortaka nekih 7 dana nakon svega toga,iscistio se ,pa se vratio na nalorex...Pa tako opet neki period,i onda opet kesovina pa hors...Nisam jos navucen ono,da imam zikru(bolove)ali kontam da sam opijatoman.Znaci ono ,volim opijate i jednostavno kad mi se ukaze ZGODNA prilika kontam da cu ih uzeti.Kontam i da kad ne zaredjam 2-3 dana,mogu da se iskuliram iz bez nalorexa 7-14dana,pa ono uzmem ter.E sad,dokle ce ovo ovako...Cinjenica je da opet uzmimam heroin,i ponekad popijem caj od maka.Hocu jednostavno da radim,idem na fax koji sam upisao,ucim i budem sa porodicom,a pritom da imam LEK (koji se legalno prepisuje)koji mi moze zadovoljiti te moje opiatomanske potrebe.MOLIM VAS,resenje najbolje.... Check is back.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by Beobandit »

EEE nista mi ne pricaj, ja tolike godine se lecio.
Male su sanse da cu ponovo da se lecim cim sam poceo da se spajam sa ljudima koji kradu i rade ko zna kakve sve poslove.
Da mi je znatikoliko kostamo drzavu samo, sudjenja, uvlacenje novih ljudi u drogu. Neko opasno zeli zlo ovoj Srbiji ali to nije cudo nikakvo.
Cudo je sto ona dopusta to. Pre 25 dana sam bio toliko daleko od heroina, sada mi je lecenje isto toliko daleko. Oni koji kazu da trazimo pomoc u Drajzerovoj, Metadonskom Centru i tako trebali bi da znaju da se tamo ama bas nista nije promenilo. Slazem se da suoni OK prema svojim pacijentima, pa svaki doktor je kada te vidi vise od 10 puta ili bar vecina.
Nema nikakve promene a kada se oni ne menjaju na bolje mi se menjamo na gore i to tako ide. Kada bi znali koliko ce hiljada ljudi dobiti narednih godina Metadpon. USrbiji najmanje 10.000 redovi su nenormalni, nece narod da se muci, ne moze dosta mu je da gleda sebe u krizi a okolnim drzavama sredjeni. To u nekima radja takvo razmisljanje da ja ne mogu opisati. Takvu zelju dase napravi zlo i ne mari za svoj zivot, ma kakav zivot ovo nije zivotovo je haos.
Jer kada dodjes u situaciju da tetvoji gledaju kako se drogiras i da vise nereaguju jer znaju da ti je gore ako ne uzmes nego sto najprljavija droga uradi onda jestvar daleko odmakla.
Sto se tice lekova koji mogu zadovoljiti tebe, mene vecinu su Subutex za manje zavisnike i Metadon pa eto toliko ostali sta god uzmes jako ces zeleti heroin i ziuvot ce ti biti sjeban ako je vec tako kao sto pricas situacija sa tobom.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by check021 »

brate,sta ce mi sada reci u met.centru ako odem... ? Pazi,bio sam jednom vec tamo,dobio terapiju i pao.Trodon pa posle nalorex,to je bila terapija...sta sad? Ne mogu brate u bolnicu,imam fax,imam porodicu imam sve.... I imam 20god... AAAAAaaaaaaaaaaaaa?!!!? POMAGAJTE
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by supergenije »

Brate volis dejstvo opijata ili ti heroina...a ko ga ne voli??
Ne volimo POSLEDICE uzimanja droga. Jebiga imas izbor, stavi na papir da li zbog tog rada, flesa, rituala uzimanja vredi izgubiti porodicu, zdravlje, posao, faks. Neki izaberu prvo a neki drugo. Jebiga ne moze i jare i pare. I ja bi voleo da moze al NE MOZE. Sve ima svoju cenu pa biraj. Lek koji trazis trazio sam i ja u tvojim godinama al on ne postoji!
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by check021 »

Hvala ti burazeru sto odgovaras na moje postove...
Evo,4am,moji legli pa sam imao u steku nekih 6dl caja,zvenuo,pa dosao malo da kucam.Noraman sam,nisam ono "uradjen".Zanima me druze,sada kad je prva trodonska terapija od 10dana i 12dan uvodjenje nalorexa bila uspesna recimo ukupno 6-7-8 meseci,ako odem opet u Metadonski centar,kazem im svoj problem,da sam ponovo navucen ili nisam jos "navucen" ali ono...znam sta sledi...Sta je NJIHOV sledeci korak.S obzirom da imam 20god(u aprilu punim),idem na Informaticku Akademiju,u novembru bi trebalo da idem u Svedsku....AKO ZAVRSIM GODINU. Da li postoji varijanta da dobijem NESTO sto mogu vanbolnicki da koristim,tj da li jos uvek postoji za mene van bolnicko lecenje,jer ja sebe jednostavno ne vidim medju bas takvim ljudima,a i ne mogu zbog posla,faxa,porodice.Npr.meni bi 3bocice metadona na 6 meseci bile sasvim dovoljne....po nekim mojim proracunima.... hm?
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by Beobandit »

Ti bi sada prv iput u Metadonski sacekaj bar da 5.000-6.000 poluludih od Metadonske krize bude podmireno, ima ljudi koji nisu videli centra 10 godina a na terapiji Metadonom. Pa treba da sazi daju zdanje vece nego Beogradsku Halu da bi podmirili sve.
check021
Posts: 94
Joined: Mon Nov 10, 2008 7:18 pm

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by check021 »

Ne buraz,ovo bi bio 2 put da pokrecem neko lecenje...1 put je sam obilazio zbog nekih kontrola i svega kada sam bio na trodonskoj terapiji.Pa te pitam,kao i sve ostale,sta je sledece kad uvide da trodonska terapija i nalorex ne pale kod mene,jer jednostavno izgleda da sam jedan od onih opijatofila.Znaci imam skolu,porodicu,sestricu,mamu,tatu,posao uskoro - ne mogu na bolnicko. Sta ti mislis,sta bi njihova terapija sada bila?
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by anfakabl »

Lepo je videti mlade narkomane ovako angažovane oko svog lečenja.
all that I want is to play
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by Beobandit »

Dok ne potrefis HIV terapija je ista, sem kada imas bar 10 lezanja u Drajzerovoj, kao onaj Ilija sto je bio 30 puta tamo a nedeljno dovodi po nekollikoriba sto su overile. Zna ga Alkaloid e taj. Tamo mu doktroke vec kazu Ilija pa sta ti radis sa njima, gde ih nalaazis samo.
Nema bre do Metadona moras biti surovi zavisnik a biga dobio, ogrezao u droguizlu dokazati da si lud, isprebijati par lekara, provereno navuci 20 ljudi, dosije, lezanja u bolnici pa mozda Metadon. Ako nisu nesto promenili sada kazu ljudi da jesu ali tesko mi je da poverujem u to, verovatno su dobri prema nekima koji se duze lece tamo.
Ili im naci sitem i dobre lekare, ali onda kao neki sada i ja Metadonksa kriza kako se drzavi navrne.
Ti si mi rekao da je Ika veciti skinut sa terapije u drajzereovoj, nema veze decko napravi 100 evra za sat vremena, to je da covek ne veruje svojim ocima, ljudimu daju pare i beze od njega na ulici. A price kada bi znali koje su ludilo. Razvalijo je onu njegovu ribu od batina kao prevarila ga, razbio joj telefon o glavu a prevara nema veze kakva prevara istripovaose lik totalno.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: STA SAD? One scene,second time...

Post by sanela »

@ Bobane vrijeđanje nije dozvoljeno na forumu. Slijedeći put ćeš radi ovakvih izjava biti banovan.
Post Reply